Driskanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 13, 2010 9:55 am

Re: Driskanje

Verjetno je odvisno od mačka do mačka, ampak jaz nad Vebacom tudi nisem bla preveč navdušena. (če se prav spomnim, a ni to za krave?) Pri nas se je dobilo tudi neke kao žive kvasovke, neka italijanska zadeva, pa po grlu ni šlo... (mislim mačku, meni itak ne :rolleyes: ) Tako da zdej, če je treba, uporabljam Linex in se pri običajnih blagih težavah obnese.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 13, 2010 10:17 am

Re: Driskanje

Linex se vam torej zdi bolj učinkovit? Kolikor je meni jasno, naj bi bile itak enake bakterije notri.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 13, 2010 11:43 am

Re: Driskanje

Pri nas se je boljše obnesel, pa še lažje mi je dostopen :) Se mi zdi, da s pomešanim v hrano mački nimajo težav. Za pse pa dokaj redno kefir uporabljam.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 13, 2010 6:03 pm

Re: Driskanje

Evo, kapsula Linex dodana v hrano, vse je pojedla. Briketi Royal Canin inestinal so ji na voljo, čeprav ne kaže nekega interesa tega pojest, ampak bo že nekako.. Cel dan je prespala, driskala je le enkrat ko sem ji želela trebuh otipat, pa ji je ušlo, do zdaj še nič. Čakam in upam da se hitro neha to.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 14, 2010 8:51 am

Re: Driskanje

:good: sej bo :) mogoče je pa res samo reakcija na stres. Ma mogoče je ne ravno stiskat za trebuh :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 14, 2010 8:54 am

Re: Driskanje

Al pa jo drugič vsaj na wc prestavi, če ji misliš "pomagat" pri odvajanju :lol:
Sori, sej vem, da ni smešno, samo si nisem mogla pomagat... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če okt 14, 2010 11:13 am

Re: Driskanje

V bistvu Ajki ni nič bolje, briketke je včeraj pojedla, danes jih zavrača spet.. Sleepy, kdaj bi ji lahko dala spet tableto oziroma kapsulo?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 14, 2010 11:25 am

Re: Driskanje

Odrasli muci komot 2-3 na dan. Jaz bi ji umaknla brikete, ker če jih zavrača, ji lahko prav briketi delajo težave. Daj ji samo tisto, po čemer ji je boljše in kar z veseljem poje. Kaj pa vročina? Pa njeno obnašanje sicer?
Zapirajo sicer tudi kuhana jetra, samo če jih še ni jedla, zdejle previdno. Pa čaj iz suhih borovnic, samo mačke niso nad tem navdušene.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če okt 14, 2010 1:40 pm

Re: Driskanje

Ja, samo pri njeni skrbnici so ravno te brikete najbolj pomagale. Ja, tableto je pojedla spet, zdaj pa počiva. Zdaj že 2 uri nič driskanja, bomo videli. Ponavadi se umiri, zvečer pa ko je bolj razigrana, se pa podriska.. Vročine ni in njeno obnašanje je normalno.

S jetri pa ne bi upala probat, da ne bi bilo še slabše, pri meni tega še ni jedla.

Jaz sem že malček utrujena od teh skrbi, kdaj se bo to nehalo, pa pucanje na vsakem koraku. Buča moja mala <3
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 14, 2010 2:05 pm

Re: Driskanje

Vprašanje kaj jo muči tokrat. Ampak če je muca normalno živahna, ima apetit in nima vročine res ne rabiš umret od skrbi :) Še vedno pa imaš na izbiro veterinarja :)
Najboljše ji je dat tisto, kar ji paše in po čemer je mir in vztrajat pri tem vsaj kakšne dva, tri dni. Lahko ji tokrat ne pašejo nobeni briketi.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če okt 14, 2010 8:28 pm

Re: Driskanje

No, Ajka nima več driske.. vsaj videti je tako, upam da tole zdrži, da se ne zbudim spet v podrekani sobi. Hvala vsem za pomoč in nasvete, še posebej tebi Sleepy, upam da bo komu ta tema v pomoč. Zdaj za naprej vsaj vem, kaj njej ustreza za prenehanje driske.

Hvala :kiss: :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe okt 15, 2010 8:18 am

Re: Driskanje

Super, me res veseli da ji je bolje! :good:

Malenkost! :) Zato smo tukaj, da delimo izkušnje :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:44 am

Re: Driskanje

:clap:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 11:18 am

Re: Driskanje

Jaz imam pa eno mogoče malo čudno vprašanje. Mislim, da ima naša Jessy prvič odkar je pri nas drisko - mislim in ne vem za sigurno pa zato, ker ne vem kako se vidi v pesku, če ima drisko? Sklepam, da jo ima po tem, da je imela na dlaki pri riti tekoč drekec. V pesku pa se niti ne vidi, da bi imela bolj tekoč kakec, pa me zanima, če se sploh vidi ali se kakec tudi, če je bolj tekoč sprime v kepice?
Trenutno ji ne dajem vrečk Schessir, ki jih sicer dobiva, brikete pa ima še vedno na voljo. Kupit ji grem Linex kapsule, a še kaj drugega pomaga? Videla sem, da SČ prodajajo tudi neko pasto za te težave, ki je primerna za mačke in pse - ali jo je že kdo preizkusil?
Se opravičujem za mogoče čudno vprašanje :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 11:23 am

Re: Driskanje

seveda se v pesku, ki se močno grudi, driska sprime. ampak a se res na pogled nič ne loči, a je "klobasa" ali "luža"? to bi se moralo videt že iz same oblike. :scratch:

če je prvič (in niti ne veš, če je res driska), ni treba nič komplicirat z zdravili. danes imejte post, potem pa postopoma začnite hranit najprej z briketki, čez nekaj dni pa lahko spet poskusite tudi s konzervico.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 11:44 am

Re: Driskanje

Jah, drekec je danes bil bolj pomendran tko da je to to potem. Hvala za nasvet in pojasnilo!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr mar 09, 2011 1:33 pm

Re: Driskanje

jest sem stručko za ogledovanje driske. to vidiš takoj na prvi uč, klobasa je klobasa, če je pa na pesku "nekajkartakopomendrano" je to skor 100% driska. še sploh če ima pa še usrano tazadno, potlej ni vprašanje več. linex pri nas ni pomagal popolnoma nič.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 1:58 pm

Re: Driskanje

Enejko je napisal/-a:Jah, drekec je danes bil bolj pomendran tko da je to to potem. Hvala za nasvet in pojasnilo!


Ja, to je sigurno driska. V pesku izgleda tako, kot mali polpetek.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr mar 09, 2011 2:02 pm

Re: Driskanje

knedl je napisal/-a:jest sem stručko za ogledovanje driske.


naj se kar več takih. :blush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr mar 09, 2011 2:05 pm

Re: Driskanje

Enejko je napisal/-a:Jaz imam pa eno mogoče malo čudno vprašanje. Mislim, da ima naša Jessy prvič odkar je pri nas drisko - mislim in ne vem za sigurno pa zato, ker ne vem kako se vidi v pesku, če ima drisko? Sklepam, da jo ima po tem, da je imela na dlaki pri riti tekoč drekec. V pesku pa se niti ne vidi, da bi imela bolj tekoč kakec, pa me zanima, če se sploh vidi ali se kakec tudi, če je bolj tekoč sprime v kepice?
Trenutno ji ne dajem vrečk Schessir, ki jih sicer dobiva, brikete pa ima še vedno na voljo. Kupit ji grem Linex kapsule, a še kaj drugega pomaga? Videla sem, da SČ prodajajo tudi neko pasto za te težave, ki je primerna za mačke in pse - ali jo je že kdo preizkusil?
Se opravičujem za mogoče čudno vprašanje :rolleyes:


Skuhaj piščančka in zraven malo riža in spasiraj. Pomaga pri driski.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.