Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 10:04 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?



Čaja, pri nas smo po raznoraznih hranah pristali na Power of nature in se zelo obnese. Tista ta najmočnejša (Natural cat) sicer ni ravno najbolj priljubljena, sta pa Chicken in Farm mix zato toliko bolj popularni. Poskusila sem tudi to novo verzijo Golden Years za Mausi, ki sicer še ni nič kaj stara, se je pa razlezla zadnje čase (in ravnokar si na TV-ju namešča svojo rit levo in desno, ker ji nekako skoz leze dol, tako da človek vidi samo dve tretjini slike ;)) Ker je ta hrana še bolj nova, ne morem nič povedat, ali bo Mausi zgubila kakšen gramček, lahko pa povem, da ji tekne in jo z veseljem pogrizlja. Sicer sem ji to hrano naročila bolj iz želje, da se ne bi še bolj razlezla, kot pa iz kakšnih shujševalnih namenov. Pa mislim (kolikor se spoznam, čeprav nisem nek strokovnjak), da je hrana PON tudi precej kvalitetna, tako da jim jo dajem v posodice mirne duše (ob še drugi prehrani, kot so konzervice, surovo meso ipd.)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 7:28 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Modrozelena in Romy hvala za vajine izkušnje! :)

Sem se odločila, da bom PON vsekakor probala. No, mački jo bosta. :D Trenutno je žal pri Čombetu nimajo, bo pa vsekakor v košarici ob naslednjem nakupu. Sej itak nimam kaj izgubit - če jima bo všeč, potem super, če jima ne bo preveč, bo pa tudi fajn - mogoče bajsa izgubi kak gramček. :P Drugače pa tudi jaz nimam shujševalnih namenov z njima, bi bilo pa fajn ja, če se ne bi več redile - pri nas so se pa radiatorji skrčili od zadnje sezone. :scratch: :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 7:34 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Menda so neki čudni dobavitelji PON, zato je večkrat opaziti, da recimo na Superčombetu ni dobavljiva. Neki nezanesljivi ljudje al kaj jz vem :negative: Tako da jaz takrat, ko opazim, da je na zalogi, kupim kar malo več, da je potem dlje časa mir.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 7:50 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Hehe, čisto vsi dobavitelji so po svoje malo hecni. :D Je pa Šenova zelo prijazna in se da vse zmenit z njo. ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 8:00 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Mogoče je pa ta hrana tako popularna in jo sproti vso pokupijo. ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 8:15 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Ge. Šen sicer ne poznam (in je gotovo lahko prijazna) pa tudi ne vem, če Čombe dobavlja direktno pri njej sploh ... se mi pa zdi škoda, da takšni tehnični zapleti vplivajo na odločitve strank. Ker hrana se mi zdi dobra (čeprav morda ni tako popularna) in bi bilo škoda, da bi Superčombe izgubil potrpljenje, kot se je enkrat že zgodilo in so PON umaknili iz prodaje zaradi pogostih zapletov pri dobavi. Ali pa da si stranke premislijo in preidejo na drugo hrano, ker PON ni na zalogi takrat, ko jo potrebujejo. Prostor za izboljšave torej še obstaja in upam, da se bodo stvari kmalu utirile na boljše, da bomo lahko potem tudi PON vneto naročali pri Čombetu :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To jan 03, 2012 8:42 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Živjo!

Rada bi, da bi moja (in fantova :D ) Alica jedla PON, ampak ko sem ji ga ponudila vzorček, nekako ni šel preveč v slast. Ga je pojedla, ampak ne pa preveč veselo... Kajpak je bila prej na RC. Kaj je za narest? Bi ji mešala ali pa dajala sam PON, načeloma se mi oboje zdi okej opcija, ni mi pa preveč do tega, da bi jedla samo RC, se mi ne zdi dvolj kakovosten. :rolleyes:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 03, 2012 9:01 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Odstotek mesa je pri PON precej večji, se mi zdi, in predlagam mešanje hrane za začetek, ker je okus drugačen. Daj 25% PON, pa čez nekaj dni povečaj, potem se bo pa navadila. Verjetno. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor To jan 03, 2012 11:47 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Na prehajanje na hrano z večjim deležem mesa se mačke različno odzovejo. Nekatere se zaradi novega, nepoznanega okusa v PON precej zaženejo pa jih kasneje začetno navdušenje tudi mine. Ni malo takih, ki ostajajo zveste RCju, ki itak velja za enega najokusnejših in mačke (p)ostanejo pravi mali zasvojenčki.
Vsekakor je treba mešat, že zaradi prehoda na drugo hrano, da ne bo nepotrebnih prebavnih težav. Če prehajaš na PON, ki vsebuje 80% mesa in je grainfree je pa treba upoštevat, da bo muca take hrane tudi malo manj pojedla. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jan 04, 2012 7:24 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Dostikrat opazim, da daste muci kakšen vzorček hrane za poskusit. Jim hrano v tem primeru mešate (kot ob prehodu na novo hrano) ali je pač daste tako malo, da je učinek, kot bi mešali?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jan 04, 2012 10:32 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Vzorčkov sicer že dolgo nismo nikjer dobili, ampak vseeno: pri nas nismo mešali, ker pol itak ne veš, a radi jejo zarad običajne ali zarad tanove. Jaz sem jim ponavadi dala malo vzorčka posebej in posebej normalno dozo tastare hrane.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 10:57 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Zdaj sem Alici dala pol RC in pol Acane, ki sem jo kupila pri veterinarju, ki mi je svetoval, da bi mogoče začela postopno - najprej Acana, nato Orijen, ker ima po vseh hranah z višjo vsebostjo mesa prebavne motnje (vetrove :girlblush: ).

Zdaj pa vprašanje: Kako naj vem, koliko ji naj dam za jest, če je razlika v hranah tako velika? RCja je treba dat več, Acane nekaj manj, rada bi potem menjala na Orijen, da bi mešala Orijen + RC tam so pa razlike še večje.

Mislite, da je boljše mešat hrano ali dajat samo eno vrsto pač? RC mi je všeč, ker je po njem mačka videt zdrava, ima dobro prebavo in zelo lepo dlako, bi pa ji rada dajala še hrano z višjo vsebnostjo mesa.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 11:50 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Štorovka, jaz mojim hrano mešam. RCja dobijo približno 1/3 (če se komu pojavijo težave s prebavo
pa več), zraven pa mešam Acano/PON in Arden Grange.

Imam tudi enega mačka z zelo občutljivo prebavo, zaradi katerega v osnovi sploh ostajamo pri RC.
Je kar nekaj časa trajalo, da sem našla mešanico hran, ki mu ustreza. Samo RCja pa nočem dajati, najprej
zaradi same kvalitete, nato pa tudi zato, ker se pričnejo mački takoj vidno rediti, če bi jih hranila 100%
z RC (ki ga pa imajo najraje).

Za začetek daj isto dozo hrane, mešano 50:50, potem boš pa videla, kako se količna obnese. Računaj tudi, da bo izbrskala
tisto, ki ji je ljubša. Če ima mačka težave s prebavo, je morda poskusiti tudi s čim manj "močnim", kot je Acana
(pri meni ne morejo dobivati več kot 1/3 Acane, jim je sicer premočna hrana), npr. Arden Grange Sensitive
(ki je prav tako Grain Free). In mešati npr. 70:30, ne takoj kar 50:50.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 1:00 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Za zdaj ima nekje 50:50 RC in Acana, po tem nima nobenih težav. Vetrove je imela, ko sem ji dala PON in N&D za muce, ker imata oba nekje okoli 80-90% mesa.

Dajem ji nekje okoli 55g na dan in vsak drugi dan eno Almo nature malo konzervo. Stara je pa nekje dobrega pol leta. Mislite, da je tako okej?

Kaj pa razlika kvalitete med Acano in Orijenom? Bi morala forsirat Orijen/ PON/N&D ali bo okej tudi RC in Acana pol pol?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 1:27 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Acana, Orijen in PON so si vse zelo podobne. Katerakoli se meni zdi ok, odvisno kaj je mački všeč. Naše npr. nad Orijen in Acano niso bile navdušene, medtem ko jim je PON ustrezal. Je pa res, da sem Acano probala samo ribjo, imam pa občutek, da niso neke ribje navdušenke in imajo raje drugo meso.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 4:09 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Delež mesa je v Orijenu in PON višji, Acana ima 65% PON in Orijen pa 80-90%. To se, se mi zdi, kar pozna. Sploh če pomislim, da ima večina hran delež mesa komaj nekje med 25 in 30%.

Sem pa opazila, da se Alica že počasi okrogli, je že ena taka prava hruška. Glede na to, da je stara komaj dobrega pol leta, a ji že naj kaj zmanjšam obrok (55g briketov, zdaj, ko z Acano mešamo, prej je imela po 70g RC pa je VSE pojedla vedno in vsaka dva dni dobi eno Almo nature konzervico (vse variante s piščancem :D ). Je to preveč hrane?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 4:33 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Mislim, da ni treba hrane omejevat, je še vedno mladič in v razvoju. Če je stara dobre pol leta zna še malo zrast, poredit se pa sploh, tako da naj kar ima hrano na voljo. (Razen, če bi se prenažirala, pa bi potem bruhala ali pa kaj takega.) Po mojih opažanjih (lahko da je pri komu drugače), se najprej začnejo mladiči v rit debelit, potem se pa teža počasi porazdeli, enkrat ko nehajo rast in se okrepča tudi ramenski del...

Orijen ima po 80% mesa ja, za PON je odvisno od tega kaj vzameš, lahko ima 60%, imajo pa tudi po 80% mesa (natural cat variante se mi zdi).

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 5:26 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Jap, ritko ima debelušno, pa trebušček. Reber ji sploh ne tipam več. :girlblush: Ampak po tem, kar pravite to ni nič slabega? Je taka zelo mini muca, upam, da bo še zrasla. (Kako velika bi že morala bit, da ni mogoče celo premajhna? :scratch: )

Torej je kombinacija Acane in RC čisto super?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jan 08, 2012 8:01 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Hm, velika bo kolikor pač bo, pomoje, drugega nimam za rečt. :) Če sem prav zračunala (sem šla gledat prvo temo od Alice) je ona zdaj stara nekje 8 mesecev. Se pravi se še razvija v odraslo muco in se bo še malo spremenila, pa sigurno bo še na teži pridobila. :) Muce so sicer zelo različnih velikosti. Ene so pri svoji normalni zdravi teži težke 4kg, ene pa lahko 7 kg, ker so večje.
Jaz svetujem spremljanje teže, sploh potem ko bo odrasla. Tako se dobi najboljši občutek, ko recimo na pogled vidiš da je ok in si potem zapomneš njeno normalno težo in je to merilo za naprej. In ji komot tehtaš hrano, pa daješ točno merico. Ene mačke rade jejo in se hitro redijo, ene so pa vedno na isti teži. Odvisno od mucke same. :)

Acana in RC sta ok. :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Po jan 09, 2012 7:46 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Hm kako se vam mačke redijo po RC a bi vi meni to zaupali? :) Ker moji sem nekaj časa mešala pa, ko že tako malo je, sem ji raje dala v eno skodelico ene brikete v drugo pa druge...Brikete ma čez ves dan na voljo obojne. Konzervico dobi eno od Almo nature pa je macica pri svojih skoraj dveh letih težka samo 3,4kg :) Mačja manekenka? ;) Mene sicer ne moti, ker je lepa v vsakem primeru, motijo me pa komentarji ko pride kdo na obisk, kako imam suho muco.... :( Danes ji bom poskusila dati po dolgem času spet jetrca. Kako ve vašim, če sploh dajeta jetrca, ker jaz sem ji enkrat dala samo sem jih skuhala, pa me je samo "jezno" gledala ;) Eni dajejo kr surova, ji bodo boljša surova mogoče?
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.