V središču

Imate psa?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Pe apr 22, 2011 8:50 pm

Re: Imate psa?

Pri nas imamo novo pridobitev in končno lahko na vprašanje ´Imate psa?´ odgovorim: ja :)

Tole je Diki, rodovniški tibetanski terier in za vse, ki se smejete ob imenu, ta informacija: ime je že prinesel sabo in smo ga samo še ohranili :lol: V tibetanščini to pomeni healthy and wealthy.

Slika
in ja: samček je, čeprav ima roza posteljico :lol:

Jaz sem sicer navijala za mešančka, ampak odločitev ni bila moja in niti ne bom več dolgo njegova sostanovalka, tako da ... Tako pač je :) Te pa zasvoji tak mali frajer in sem že vsa zaljubljena <3
Mami je hotela živahnega psa, zdaj je pa pomoje dobila najbolj lenega tibetanskega terierja ne svetu :D Upam, da bo še malo "oživel", trenutno je namreč že sprehod za lulanje cel podvig :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor So apr 23, 2011 9:52 am

Re: Imate psa?

Ooo, čestitke! :)
Imaš pa podobno zgodbo vidim ;) Tudi jaz sem navijala za mešančka, odločitev ni bila moja in tako imajo moji starši rodovniško švicarko (no vsaj tukaj so se odločili prav in niso kupili od šteparja). In tudi jaz nisem bila dolgo njena sostanovalka :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor So apr 23, 2011 5:11 pm

Re: Imate psa?

Ja, to se seveda strinjam: vsaj rodovniški je, če se že niso za mešančka iz zavetišča odločili :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Po maj 09, 2011 10:52 am

Re: Imate psa?

Tudi nam že skoraj 1mesec dela družbo psička z imenom Tara. Tara je stara približno 5 mesecev in je bivša "oskrbovanka" v zavetišču Meli v Trebnjem.
Prve dni pri nas je bila zelo boječa do drugič ljudi, tujih psov se še vedno zelo boji. Na nas se je že precej navadila in se počasi kaže njen pravi značaj. :) Spoznala je tudi naše 3 morske prašičke, so ji bile zelo zanimive.
Hrano včasih zelo hitro požira-"golta", kako jo naj tega odvadim? (resno razmišljam, da bi jo vpisala v pasjo šolo)
Še par njenih fotk:
TARA

Slika

Slika

Slika

Lp. ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po maj 09, 2011 11:17 am

Re: Imate psa?

:) Pravi cukrček je! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 11:46 am

Re: Imate psa?

Res je fletkana :)
Pasja šola je vsekakor priporočljiva za vsakega psa in njegovega lastnika ;) Glede goltanja hrane: dobi se posebna posoda namenjena prav psom, ki goltajo hrano, lahko ji notri daš eno večjo žogico (igračko), ki se ji bo morala izogibat, da bo jedla in bo tako počasneje, lahko pa ji enostavno namočiš brikete in jih potem ne bo zbruhala.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Po maj 09, 2011 12:26 pm

Re: Imate psa?

Jaz pa nimam psa :girlcry:

Ta tukile zgori je pa taki lubček :kiss: :kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po maj 09, 2011 2:20 pm

Re: Imate psa?

Pikapolonica, dobro pasjo šolo ti vsekakor ful priporočam! Saj ne gre samo za šolanje psa temveč tudi lastnika. ;)
Za začetek mogoče kakšna mala pasja šola, pasje igrice, spoznavanje drugih psov in ljudi. Socializacija mladiča je bistvena za nadaljnji razvoj psa.
Pa - vsaj načeloma - psi v šoli uživajo. :)
Za goltanje hrane ti je pa že zalarjeva odgovorila.

Je pa luštkana pikica, pa ful lepo ime ima! 8)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Če maj 12, 2011 9:42 am

Re: Imate psa?

Hvala. :)
Njeni briketki so skoraj vedno namočeni, hrano pa tudi je že bolj počasi, verjetno je ugotovila, da ji je nebo nihče vzel in da se ji za hrano ni treba "boriti". :) Včeraj je bila prvič pri veterinarju- bila je super pridna, v ponedeljek pa dobi še "pikico".
Glede pasje šole sem pa resno razmišljala o kinološkem društvi Krim, kjer imajo šolo tudi za psičke iz zavetišč :).
Hvala za nasvete.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če maj 12, 2011 9:57 am

Re: Imate psa?

pikapolonica je napisal/-a:... o kinološkem društvi Krim, kjer imajo šolo tudi za psičke iz zavetišč :).

Jaz ti lahko čisto nepristransko 8) zatrdim, da je ta šola dobra! ;)
(tja hodimo z našim že 2 leti, ne glede na to, da imamo 50 km vožnje v eno stran... hja, kaj č'mo - naš Don tam prav uživa, midva pa tudi!)

Pa ne zameri vprašanja: A je Tara že sterilizirana?
(psi v pasji šoli za azilaše so vsi kastrirani, psice pa sterilizirane)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Če maj 12, 2011 10:22 am

Re: Imate psa?

:fool: , no na to pa sploh nisem pomislila. Tara (še) ni sterilizirana naj bi bila do 15.6. No, ko bo to za nami se pa vpišemo v omenjeno pasjo šolo. :) Hvala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So maj 14, 2011 11:04 am

Re: Imate psa?

Naš je tudi blazno požiral hrano ko smo ga prinesli domov, potem je pa s časoma nehal, ko je dojel da hrana ne bo šla nikamor, ma pa še vedno napade, da ko kdo pride na obisk poždera in popije vse kar ima na voljo :P da mu ja nebi kdo drug pojedel
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So maj 14, 2011 11:34 pm

Re: Imate psa?

:D
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 5:26 pm

Re: Imate psa?

Eno tako teoretično vprašanje...tule na forumu imamo veliko napisano o takšnih in drugačnih mucah, bi bilo komu v interesu opisat kakšno pasmo s katero ima izkušnje oz. o njej veliko ve?
Dogs have owners, cats have staff

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če jun 09, 2011 8:11 am

Re: Imate psa?

Dobrodošlo, seveda, akcija, lahko kar začneš ;). Lahko tudi odpremo temo "značilnosti pasem psov" ali kaj podobnega, da bodo opisi na enem mestu. Ali pa za vsako pasmo svojo temo ... Po želji. :)

Če te/koga zanima, kakšen je gladkodlaki prinašalec, je tukaj nekaj mojih vrstic o pasmi. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če jun 09, 2011 2:45 pm

Re: Imate psa?

Jest bom pa takrat, ko zmanjka zavrženih imela argentinsko dogo in za popestritev življenja enega gajstnega Jack Russel terierja :P .

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če jun 09, 2011 3:02 pm

Re: Imate psa?

Odlična kombinacija :good:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 313

Pridružen: Če sep 09, 2010 1:37 pm

Odgovor Če jun 09, 2011 3:33 pm

Re: Imate psa?

pola je napisal/-a:Jest bom pa takrat, ko zmanjka zavrženih imela argentinsko dogo.
No pa sej brezdomnega argentinca ni težko dobit za posvojit, Italija jih je polna, pa glede na to kam gre šteparija te pasme pri nas se bodo prav kmalu začeli bolj pogosto pojavljati tudi v naših zavetiščih... :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če jun 09, 2011 4:37 pm

Re: Imate psa?

Računam na to, da jo bom posvojila, ko bo čas za to :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 7:57 am

Re: Imate psa?

1 leto nazaj se je skotila mala kepica, ki je močno pomagala prebroditi žalost, ki je ostala za najboljšim psom na svetu, našim Nikom. Približno en mesec po njegovi smrti smo jo šli iskat v okolico Celja, kjer nas je očarala, podpisali smo pogodbo, plačali in odšli. S svojo norčavostjo, razposajenostjo, trmo in še čim nas je osvojila in je bila vedno razlog za smeh in nasmeh.
Lubica moja, ki imaš danes že okrog 45kg in 65cm plečne višine in se obnašaš kot klovn, vedno vesela in nasmejana, zadovoljna, bodi še naprej takšna in bodi z nami še dolgo dolgo let. Radi te imamo!
Vse najboljše za rojstni dan! :kiss: :kiss:

Slika
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.