V središču

Analne vrečke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po avg 27, 2012 8:13 pm

Analne vrečke

Moji Mini se redno mašijo analne vrečke. Ker jo kakršenkoli poseg vanjo naredi popolnoma panično je to zares problem. Pazimo pri kuhani hrani, da dobi tudi nekaj razkuhanega riža poleg, po nasvetu veterinarke, pol obroka dnevno je kuhanega, polovica pa briketi.
Zanima me kako ostali rešujete tovrstno težavo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To avg 28, 2012 9:50 am

Re: Analne vrečke

Prebrala sem, da lahko pomaga hrana, ki je bolj bogata z vlakninami. (prodajam teorijo na suho)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To avg 28, 2012 10:30 am

Re: Analne vrečke

khm...trkam na les....mi takih težav z malo pasjo opico nimamo.
Smo pa s prejšnjim kužotom šli zaradi tega 2x v 9 letih na veterino, da so mu tam izpraznili. Tko da - ne znam... :girlblush:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To avg 28, 2012 11:14 am

Re: Analne vrečke

Jaz sem ravno zadnjič malo brala o tem in nasplošno prišla nekako do zaključka, da se večinoma praznijo same med iztrebljanjem, pri nekaterih psih se pa pač ne in da niso čisto sigurni zakaj ne.
Pač nekako po kmečki logiki bi potem mislila, da je iztrebek premehak pa ne pritisne dovolj, da bi se iztisnilo, samo pravijo ljudje, da tudi temu ni čisto tako ..., da imajo tudi psi s trdimi iztrebki lahko problem.

Ali meniš, da bi bilo manj stresno, če bi jih spraznila ti sama (saj lahko, da jih itak že no :))? Baje, da ni ravno komplicirano, sploh če ti veterinar pokaže kako.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To avg 28, 2012 11:15 am

Re: Analne vrečke

http://www.knowbetterpetfood.com/dog_anal_glands

Tukaj se pa "high in fiber" hrana odsvetuje...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To avg 28, 2012 11:16 am

Re: Analne vrečke

Če je pa to res kroničen problem, se jih pa lahko tudi kirurško odstrani.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To avg 28, 2012 11:42 am

Re: Analne vrečke

Po spominu (sem enkrat internet okoli obrnila zaradi tega). Načeloma se praznijo ob iztrebljanju, če je iztrebek trd. Lahko pa določena hrana povzroča prekomerno nastajanje. Poznam par psov, ki ravno zaradi tega nikoli ne dobijo kosti.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor To avg 28, 2012 12:11 pm

Re: Analne vrečke

Naši se tudi na vsake toliko napolnijo, pa jih kar sama spraznim. Sicer sem pa slišala zadnjo varjanto, da naj bi tudi preveč dodatkov v obliki olja (lososovo, olivno, itd.) to povzročalo. Glede na to, da smo mi tole kar precej prakticirali, ima za naslednjih par mesecev ukinjen ta luksuz, pa bomo videli, če bo kaj boljše ali ne. Glede odstranitev pa sem brala, da ni najboj priporočljivo (razen, če bi pes imel konstantno prav vnetja tam), ker je poseg kar zahteven in če poškodujejo mišico zapiralko se zna zgodit, da pes ni več sposoben zadrževat blata...tako da po pameti.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To avg 28, 2012 5:20 pm

Re: Analne vrečke

Jaz ne praznim sama, bi pa rada , če mi kdo pove kako in če je sploh priporočljivo, da to sam počneš. Večkrat ji ritko obrišem z mokro krpico, če bi ta masaža kaj pomagala, pa ni bolje. Veterinarka pride na dom, vendar je kljub temu tako panična, da grize vse naokrog, ampak tisti moment, ko je vet. prst v ritki se pa umiri. Do tega trenutka pa so težke borbe, tudi z bachovimi kapljicami jo moram vedno znova umirjati in nagobčnik ter oba z možem jo fajn drživa, pa še je problem, da je poseg velikokrat ni mogoč. Tako tuli in toliko moči dobi, ko se poskuša izmuzniti, da je neverjetno. Ta moja mala žaba.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor To avg 28, 2012 5:48 pm

Re: Analne vrečke

Hm, jaz sem si na youtube-u par posnetkov pogledala (vpiši anal glands), je pa naša zver majhna, tako da ji praznim "od zunaj" (boš videla na posnetkih ;) ). Tole s prstom v riti zna bit najbrž še bolj zoprno :(, naj bi pa bilo bolj temeljito.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To avg 28, 2012 6:41 pm

Re: Analne vrečke

Evo en primer filmčka - https://www.youtube.com/watch?v=vywTCnjKX4k Jih je pa veliko na youtube.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To avg 28, 2012 7:36 pm

Re: Analne vrečke

O hvala lepa za filmček, a je treba fajn močno stisnit? Najbrž ne, drugače kuža na posnetku ne bi mirno držal?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr avg 29, 2012 1:12 pm

Re: Analne vrečke

Uf, sama jih nisem še stiskala, samo pri mački sem eno med česanjem sprožila, tako da ful težko verjetno ni :lol: :girlblush:

Bolj kot močno stiskanje je verjetno to da jih fajn primeš, da ko stisneš res stisneš na pravem mestu. Tamle v enem izmed opisov sem zasledila, da moraš bit čimbolj v isti višini kot so analke.

Evo:
http://www.dfordog.co.uk/article-empty- ... lands.html
http://www.dummies.com/how-to/content/h ... -sacs.html

Upam, da uspe :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Pe avg 31, 2012 7:48 pm

Re: Analne vrečke

riry je napisal/-a:Hm, jaz sem si na youtube-u par posnetkov pogledala (vpiši anal glands), je pa naša zver majhna, tako da ji praznim "od zunaj" (boš videla na posnetkih ;) ). Tole s prstom v riti zna bit najbrž še bolj zoprno :(, naj bi pa bilo bolj temeljito.

ja tudi jaz jih mojima praznim sama na ta način od zunaj, pa se sploh več ne bunita prov zlo, sam moj vohalni organ trpi :blush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Pe avg 31, 2012 7:59 pm

Re: Analne vrečke

A samo mal pritisneš s prstom na obeh straneh ali stisneš?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Pe avg 31, 2012 8:02 pm

Re: Analne vrečke

Mislila sem vprašati ali palec in kazalec stisneš skupaj drugega proti drugemu ali je pravilno tako, da samo pritisneš s prsti ?
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Pe avg 31, 2012 8:27 pm

Re: Analne vrečke

jaz ju potisnem rahlo noter in potem počasi proti analni odprtini, pri tem pa ju rahlo približujem, upam da si razumela :S , mislim da premočno stiskanje ni ravno priporočljivo

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor So sep 01, 2012 1:35 pm

Re: Analne vrečke

Hvala lepa za nasvete, ja saj premočnega stiskanja moja Mini niti ne bi dovolila, ko je pa tako občutljivo bitjece :) :kiss: .

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.