V središču

Pes jé travo


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če apr 05, 2012 6:16 pm

Pes jé travo

Moj Kajči ni nikoli prej niti poskusil trave, danes na sprehodu pa je popasel celo letališče!!! Dejansko je požrl pomoje eno kilo trave. Sploh se nisva nikamor premaknila ker se je bilo treba pri vsakem grmičku trave ustavit in napast.
Zakaj psi jejo travo? (za mačke vem, ampak psi nimajo problemov s kepami dlake, ali pač?) Mu kaj fali, kaki minerali ali kaj, ali pa mu je samo zadišala na novo zrasla pomladna solata?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če apr 05, 2012 6:25 pm

Re: Pes jé travo

Ponavadi taki paši sledi driska in/ali bruhanje. Meni se Timi že 15 let pase ob vsakih prebavnih težavah; jaz ga pustim, ker bi rekla, da pomaga pri izločanju (spredaj ali zadaj). 8)

V glavnem, jaz se tiste parkrat letno ne sekiram več, sem pa v pripravljenosti s cunjami, pa sprehode si zaradi pričakovane driske kakšen dan poskušamo zorganizirat bolj pogosto.

Sem pa prepričana, da je paša posledica prebavnih težav, ne vzrok - da ne bo kdo narobe razumel. Torej, pase se, kadar ga kaj matra, da tisto lažje izloči.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če apr 05, 2012 6:49 pm

Re: Pes jé travo

moja mala pasja opica se pase izključno po ostri, torej mačji travi. Mislim, da zato, ker misli, da je mačka...
rofl

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če apr 05, 2012 6:57 pm

Re: Pes jé travo

isto Rexi, zmeraj popase malo ostre trave.Pa nima prebavnih težav, spremljamo, ehm, frekvenco,količino,
barvo, senior pač.
Ježeš, imam 35-kilskega mačka :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če apr 05, 2012 7:21 pm

Re: Pes jé travo

Tudi naš se je rad pasel, sploh če je bilo kaj rose na travi, ali pa po dežju, ker itak visoka, lepa, zelena, mokra trava kar vabi! :D Je pa potem ali bruhal ali pa dokaj normalno pokakal.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe apr 06, 2012 1:13 pm

Re: Pes jé travo

Pasja trava:
http://www.slo-foto.net/galerija_slika-50643.html

Bolj je zoprno, ker jedo še marsikaj drugega, kar je za njih poslastica (npr. mačji drekci). Gnojila so pri nas trenutno v modi-sicer uporabljamo samo bio gnojila, tako da za pse niso strupena, ampak pri iskanju (odkopavanju) pade marsikatera drago plačana rastlina na vrtu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe apr 06, 2012 1:24 pm

Re: Pes jé travo

V knjigi Psi za telebane je razlaga, da imajo psi pač radi travo in jo zato jedo. Torej ni stvar v tem, da jim kaj manjka, da moramo po kak dodatek k hrani, ampak jim je pač všeč. Tko, da jaz se ne sekiram, če jo moj pes žveči. Je pa res, da jo kdaj pa kdaj zbruha. Sčisti se pač, ni panike v glavnem ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe apr 06, 2012 2:25 pm

Re: Pes jé travo

No ja, v tisti knjigi je ene par takih cvetk da ne vem kolk jo je za jemat resno. Sej večinoma je vse tam not čist fajn, sam ene par je pa takih... mal močnih, no...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr apr 11, 2012 8:08 am

Re: Pes jé travo

Zdaj je trava mlada, mehka, sladka, pa dolge mesece je ni bilo kaj prida na voljo oz. je bila slabše kakovosti, zato je spomladanska še toliko bolj zaželjena. Tako kot mlada pšenica, ta še bolj ... vsaj pri mojih. Tako kot za nas mlada solatka, pa regrat ipd. :)

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.