V središču

občutljiv pasji želodec


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Ne sep 26, 2010 7:55 pm

Odgovor Sr nov 23, 2011 10:26 pm

občutljiv pasji želodec

Bi prosila za malo pomoči oziroma nasvetov glede izbire dietne hrane za občutljiv pasji želodec, če ima kdo kaj izkušenj. :) Moj pes, star približno 7 let (veterinar mi skoraj vedno reče, da je verjetno starejši :aggressive: ) ima namreč občutljiv želodec in je zato do sedaj jedel Royal Canin Sensitivity, odkar pa je Royal Canin zamenjal sestavo hrane, mu ta ne dene več enako dobro in dokaj mehko kaka. Pri Čombetu sem malo gledala možnosti za zamenjavo in naletela na Arden Grange, Bosch ter Fish for Dogs, ki bi imeli hrano na osnovi piščanca ali ribe.
Zelo bi bila hvaležna za vsako pomoč ali izkušnjo glede te hrane ali katerekoli druge hrane za občutljivčke :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 74

Pridružen: Sr feb 23, 2011 6:52 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 5:42 am

Re: občutljiv pasji želodec

Tole področje pa kar solidno obvladam, se mi zdi. ;)Moja psička je skrajno občutljiva. Ali se težave poznajo le v mehkem blatu? Kdaj tudi bruha rumenkasto peno? Ima čisto "konkretno" drisko? Če misliš, da ga muči želodčna kislina, pomaga Ranital( kupiš v lekarni), dnevna doza je odvisna od teže psa. Za oskrbo s probiotiki ji dajem Vebac pasto ( dobiš le pri veterinarjih), pa naj te ne moti, da piše, da je za govedo in pujse. Se zelo obnese tudi pri naših občutljivcih. In še tratja stvar: preko interneta lahko naročiš pri Dorwest "tree barks powder". Preverjeno pomaga pri driski. Kar se pa hrane tiče, pa težko pomagam, ker je moja princeska že leta na Hill's za najbolj občutljive pse. Pozdrav in čimmanj mehkih "kupčkov". :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 7:01 am

Re: občutljiv pasji želodec

OOO, bom pristavila še naš "doktorat" na to temo... imamo enega takega doma. :)

Po 2 letih smo se pri briketih nekako ujeli - Arden Grange Lamb za občutljivčke + Fish for Dogs, mešava pol/pol, pa zjutraj pri zajtrku še žlica skute za zraven. Hraniva ga 2x dnevno. Občasno dobil zraven briket tudi ta'malo konzervico AG ribe ali piščanca.
(sveže pripravljeno hrano -meso- pa brez problema prebavlja) :rolleyes:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Ne sep 26, 2010 7:55 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 2:10 pm

Re: občutljiv pasji želodec

Najlepša hvala, sta zelo pomagali :) Pri mojemu je tako, da od zamenjave sestave hrane ima mehko blato (pri prejšnji ga ni imel), čim pa poje kaj napačnega (= pobere s tal ali mu da moja babica), se zelo hitro pojavi driska. Po mojem želodčna kislina ni, veterinar mu je postavil diagnozo "kronični gastritis" in stroga dieta, kar pa pri požrešnem psu, ki prej nekaj požre, preden uspem zavpiti, naj spusti in mu uspe najt vse ostanke hrane po okolici smetnjakov in grmovjih, ni vedno lahko. Tole Vebac pasto in tree barks powder si pa moram omisliti :)
Bom sedaj poskusila z Arden Grange Lamb in Fish for Dogs ter videla, kako se obnese!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Če nov 24, 2011 3:23 pm

Re: občutljiv pasji želodec

Vebac pasto so nehali delat, tako da se je ne dobi več :(

Jaz bi poskusila še z Acano grain free..

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 74

Pridružen: Sr feb 23, 2011 6:52 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 5:52 pm

Re: občutljiv pasji želodec

Alexy, Vebac pasto sem v ponedeljek še dobila in nihče me ni opozoril, da je ne delajo več. :O
Acana grain free ... tega ne poznam, kaj je to????
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Če nov 24, 2011 6:46 pm

Re: občutljiv pasji želodec

Če imajo še kje stare zaloge se jo da še dobit, veledrogerije je pa nimajo več :(

Acana:
http://www.supercombe.si/199-acana-grain-free
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če nov 24, 2011 7:33 pm

Re: občutljiv pasji želodec

Moji dve sta na http://www.supercombe.si/acana-grain-fr ... a-dog.html in vse kar lahko rečem, da smo sprobali že marsikaj in smo končno 100% zadovoljni :good: :clap: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če nov 24, 2011 8:09 pm

Re: občutljiv pasji želodec

Pri nas vsi štirje jedo enako kot pri poli.

Sicer pa, ko je Aja imela težave z drisko, je bila 6 mesecev samo na doma kuhanem. Konjsko meso, ajdova kaša, pa kak korenček, vse skupaj skuhano. Konjsko meso se dobi pakirano (cenovno ugodno) v Šparu (vsaj takrat se je).

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.