V središču

Bachove kapljice


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Sr dec 28, 2011 8:28 pm

Bachove kapljice

Pokanje petard je tukaj, za pomirjanje mojih psov bi rada kupila Bachove kapljice. Vem, da jih imajo v lekarnah v tujini, ali morda kdo ve, kje bi se jih dalo dobiti v Sloveniji?
Hvala lepa :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če dec 29, 2011 2:23 pm

Re: Bachove kapljice

Kupi baldrijanove v naši lekarni, ker glede na petarde to rabiš čimprej :negative: . Bachove se je dalo do pred časom kupiti prek spleta (ali osebno) na amadea.si, ampak se s tem ne ukvarja več. Kdo bi jih še prodajal v Slo., ne vem. Jaz sem jih naročila iz VB.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če dec 29, 2011 7:53 pm

Re: Bachove kapljice

Kako pa se reče baldrijanovim kapljicam? Iščem po spletnih lekarnah, pa nič ne najdem. :girlblush: Predvidevam da kar baldrijanove kapljice?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če dec 29, 2011 9:34 pm

Re: Bachove kapljice

Ja, baldrijan v steklenički sem kupila v lekarni.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če dec 29, 2011 9:56 pm

Re: Bachove kapljice

Hvala. :) Koliko/kako se jih dozira? Vem da delujejo kratek čas, ne najdem pa informacij o doziranju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe dec 30, 2011 8:16 am

Re: Bachove kapljice

Mirin baldrijanove kapljice (za pomirjanje) so tradicionalno zdravilo rastlinskega izvora za lajšanje blagih težav zaradi duševnih preobremenitev in stresa (nemir, napetost, razdražljivost, pomanjkanje zbranosti).
Odmerjanje: do 3x dnevno 30 kapljic v kozarcu vode ali na kocki sladkorja.
Ni za otroke do 12 let, ker vsebuje nekaj alkohola.
Kako je z živalmi pa ne vem.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe dec 30, 2011 8:18 am

Re: Bachove kapljice

Bachove rescue kapljice sem pa dobila iz Amerike, osebno, ker jih v Slo. ne pošiljajo po pošti, zaradi vsebnosti alkohola, predvidevam.
Imajo pa brezalkoholne rescue bombone, ki tudi učinkujejo (super so za šolarje, ki imajo tremo). Te pa pošiljajo...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe dec 30, 2011 8:56 am

Re: Bachove kapljice

Iz VB pošiljajo normalno v Slo.
Doziranje baldrijanovih kapljic pa sem jaz prilagajala glede na to, koliko je priporočljivo za človeka, pa malo "po zdravi pameti" glede na težo psa. Je pa res, da je bil pes itak 50 kg + :)
V lekarnah se menda dobi tudi Dorwestove izdelke, ne vem, v katerih in katere, za novo leto so fajn tablete navadne čeladnice in baldrijana, ampak zdaj je že ful pozno, da bi res učinkovalo (je treba začeti prej).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe dec 30, 2011 4:11 pm

Re: Bachove kapljice

Kupila baldrijanove kapljice in delujejo. :yahoo:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe dec 30, 2011 6:56 pm

Re: Bachove kapljice

:good: Super, odlična novica! :clap:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Sr jun 02, 2021 8:18 pm

Re: Bachove kapljice

Helou! Malo pomoči potrebujem iz te teme. Za psa bi potrebovala kapljice za splošno pomiritev. Gre za nedefinirano nelagodje oz. nemir, ki se mu občasno pojavi. Katere priporočate?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 03, 2021 1:28 pm

Re: Bachove kapljice

Najbolj splošne so Rescue, imajo jih tudi brez alkoholne osnove.
Od kolegice hči tudi pravi, da pomagajo. Sedaj dela maturo in jih je skrbelo, ker je pred kratkim imela že paničen napad, pa ji z Bachovimi gre OK. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1168

Pridružen: Če mar 17, 2011 6:56 pm

Odgovor Če jun 03, 2021 1:56 pm

Re: Bachove kapljice

Jaz sem moji psički pred nekaj leti dala Rescue kapljice (okrog novega leta zaradi petard in ognjemetov), ampak nisem opazila učinka.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jun 03, 2021 9:01 pm

Re: Bachove kapljice

Moji Mori so tudi pomagale Rescue, pri grmenju in petardah. Dajala sem ji 3-5 kapljic (imela je cca 22 kg), polizala jih je kar z roke. Imajo jih v vseh lekarnah, pazi le, da vzameš brezalkoholne.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 03, 2021 9:14 pm

Re: Bachove kapljice

Pri teh kapljicah tudi večje število in pogostejša frekvenca dajanja ne škoduje, prej koristi.
Le enkrat pa je skoraj kot "nobenkrat" .
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Pe jun 04, 2021 5:56 am

Re: Bachove kapljice

Hvala vsem. Naročila sem št. 2 Trepetlika za neznane strahove in nelagodje. Pri našem kužatu ne gre za zunanje vplive ampak najverjetneje zaradi zdravstvenega nelagodja. Ima potrjeno milo obliko ledvične odpovedi, v kratkem bomo ponovili test za Kushingov sindrom in morda nekje vmes nagaja kortizol, pa se ne da definirati. Ta pa med drugih povzroča tudi nemir v telesu.
Trixi, nameravala sem kapljice dajati le v obdobju ko opazim ta nemir, a meniš da bo bolje, da se dlje časa daje?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So jun 05, 2021 9:47 am

Re: Bachove kapljice

Ja, drži, bo zagotovo bolje. Če ste sedaj v tem obdobju nemira, že dajaj, bolj pogosto (npr. 3 x na dan), kakšno kapljico več, ko nemir mine, pa še nekaj dni za vzdrževanje stanja, zmanjšuješ frekvenco in mogoče št. kapljic (odvisno od njihovega števila), npr. le 2x na dan, par dni, nato pa le 1x na dan in ko se ti zdi, da je stabilen, da ni nihanj, lahko prenehaš oz. imate premor do naslednjič.
Tako bi jaz naredila, nisem pa strokovnjak. Vem le, da škodilo ne bo.
Vsekakor ti najbolj poznaš svojega :dog: in mogoče že sedaj ni potrebno dajat večkrat na dan, ampak npr. le 2x ali 1x.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jun 09, 2021 9:22 am

Re: Bachove kapljice

Mojadva dobivata 4 kapljice Rescue v pitno vodo. Po nasvetu svetovalke za kapljice naj bi jih pila vsaj 4-krat dnevno. Pomaga toliko, da smo lani preživeli kompletno prenovo sosednje hiše (ki se naše drži po eni steni).
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.