V središču

Daj si duška


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 7:50 pm

Re: Daj si duška

:lol: :lol: :lol:
:clap: :good: sleepy za vse tvoje ustvarjalne poste ! :good: :clap:
:clap: ...in da bo še veeeliko takih! :drinks:


...tudi to je Duško :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 235

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Odgovor Če okt 14, 2010 8:30 pm

Re: Daj si duška

Tecka je napisal/-a:
renata je napisal/-a:Z namenom, da si izbere vsaj enega človekusa in poskusi iz njega nekaj vsaj kolkrtolk spodobnega ustvarit. 8)


Jaaaaaaaa Renata zmaga :good: :D


:good: :D
Simon's cat in Garfield bi se sigurno čist strinjala 8)
"Those who'll play with cats must expect to be scratched." - Cervantes
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:29 am

Re: Daj si duška

skogkatt je napisal/-a:Moj Duško dneva:

...na žalost obstajamo ljudje s kančkom zdrave kmečke logike in žival smatramo kot žival, ne pa kot našega nedonošenega otročička in dovolimo živali, da živi z namenom s katerim je prišla na ta svet, ne pa kot interniranci...

ti meni obrazloži s kakšnim namenom je mačka na tem svetu??? zato da jo ti crklaš in da skozi okno gleda ptičke???


Torej ima kdo jasen odgovor na vprašanje:
S kakšnim namenom je mačka na tem svetu/ pride na ta svet??? :O :scratch:

Če komu ni jasno, gre seveda za absurdno zahtevo za samo notranje mačke.


Ej ti nevidna bolha a ti to resno sprašuješ al je to samo retorično vprašanje?

No, čisto resno, so mačke na svetu zato, da so malo plenilci, pa malo plen, pa da skrbijo da podgan in miši ni preveč, pa da ma kdo drug tudi še kaj za jest. Kar se zakonov narave tiče je najbrž jasno. Ne razumem pa kje se pri kančku zdrave kmečke logike (morda je problem ravno v tem, da jo je samo kanček :rolleyes: ) med živali v naravi pomeša doma nafutrana, zdravljena in nabildana mačka. S kančkom logike mi je jasno, da je premočna konkurenca tistim, ki živjo v skladu s svojimi naravnimi nameni in da iz cikla odstrani tudi tiste primerke svojega plena, ki so sicer dovolj močni in primerni za ohranjanje svoje vrste, in ki "naravni" mački lahko pobegnejo, nabildani domači pa pač ne. Resno ne razumem tega dela "kančka kmečke logike."
Meni se zdi edino korektno postopanje, da mačke, ki jih iz naravnega cikla vzameš, jih futraš s kaj vem čim in zdraviš vsak čihec, nikoli ne spustiš nazaj. Ker ni fer do narave in mačk, ki živijo svoje "naravno življenje".

Druga stvar pa je, da si sicer lahko vsak misli kar hoče, če se mu zdi, da so meni moje živali nedošeni otročički, naj pač si :) Moje živali so precej "enakopravni" člani moje družine, vsem pa pripada tisto, kar zahteva njihova vrsta. Če bi hotela še enega otročička, bi ga pač imela. :) Si upam trdit, da je moj odnos do živali, tako mojih, kot zunanjih in divjih, bolj zdrav in vsebuje več kmečke logike in spoštovanja do le te kot pa od tistih, ki razmišljajo tako kot pač piše v citatu. :)

Nekaterim sicer nepomembno, ampak naši predpisi pravijo, da je svojo žival treba met pod kontrolo. Ko bo pristojnim jasno, da je mačka tudi žival, ki mora biti pod kontrolo, bo mogoče razmišljanj iz citata manj :)
pola je napisal/-a:
sleepy je napisal/-a:Slika

Tale mi je pa všeč :lol: :lol:

Slika


To bi morali dat na licitacije. Pa ne list, ampak vrstice - licitiraš mesto, na katerega lahko nekoga dopišeš :D :D

Damir hvala :girlblush: Ne vem zakaj so nekateri prepričani, da smo živalovarstveniki duhamorni zagrenjenci. Pa nismo, a ne? :good:
Sicer pa jaz že pogrešam še kakšno štorjo o vesoljcih :rolleyes:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 4:20 pm

Re: Daj si duška

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :bad: :negative: :fool: :dash: :devil: :aggressive: :shout: :dash:

Po devetih mesecih sem dobila muco Tačko nazaj zaradi tralala razlogov, manjše stanovanje, pa hrbet jih boli in blabla in tako.
Sem samo en stavek povedala (mirno in prijazno), da je skrajno neodgovorno vzet mladiča in vrnit odraslo mačko.
Menda so zdaj izgubili zaupanje vame, ker oni so pa res čist odgovorni in to. Če kdo razume, kaj so mi hoteli s tem zaupanjem povedat, naj mi prosim razloži, ker res NIČ ne razumem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 4:21 pm

Re: Daj si duška

NUJNO moram spet žleht ratat, če ne se mi bo od prijaznosti zmešalo, ker sem po naravi ŽLEHT. Res sem.
Matr, bi jih nazjala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 4:25 pm

Re: Daj si duška

Helenca..ej zakaj pa nisi? resno da te tkle mal zaj***? (se opravičujem za izraz ampak ja...)
Svaka čast res jaz bi že 10000 popenla :P
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 4:48 pm

Re: Daj si duška

Ok, da se še jaz spucam, če sem že ravno slabe volje:

- na jetra mi gre, da večina lastnikov psov v mojem naselju ne ve, kaj je povodec oz. odpoklic psa. Če ne maram, da mi spuščen neznan pes pride zraven, pač ne maram. Tisti, ki sem jim psa že odpeljala v zavetišče, so se to naučili. Enih par, ki so (po mojem posredovanju) dobili plačilni nalog, tudi. Preostane samo še kakšnih 50 nevzgojenih lastnikov in njihovih cuckov. :negative: Kakšen predlog, kako pospešiti zadevo? Ravno zadnjič sem imela krasno priliko, ženska me je celo provocirala, da bo počakala na policaje, pa so policaji štrajkali!!! :dash:

- jezi me, ker ljudje ne pobirajo za svojimi cucki, da potem šele v avtu zaznaš sumljiv vonj, ker si v jutranji naglici stopil na mino pred blokom. :devil:

- ker je v našem naselju trenutno gradbišče in po naselju naenkrat dela kakšnih 10 delavcev na fasadah, so vsi vhodi v garaže postali javna stranišča. V najboljšem primeru naletiš na vonj razpadajočega urina, če imaš smolo, pa te pričaka še kakšen človeški iztrebek. :O (prisežem, če mi kdaj ključi padejo na tisto mesto, jih ne bom nikoli več pobrala, bojo kar tam ostali)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 4:59 pm

Re: Daj si duška

mateja je napisal/-a:Ok, da se še jaz spucam, če sem že ravno slabe volje:

- na jetra mi gre, da večina lastnikov psov v mojem naselju ne ve, kaj je povodec oz. odpoklic psa.)

Tej imajo vsaj lastnike..pri nas je tako da jih je ene 10 in se kar mal razmnožujejo med sabo in potem se mladiče pobija na najbolj nagravžne načine, ki jih sploh nočem poznat, lastnik psov pa je noben ne pove kdo
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 5:04 pm

Re: Daj si duška

Jaz vsakega psa, ki nima zraven lastnika, popokam in odpeljem v pristojno zavetišče. Naj potem tam ugotavljajo, čigav je.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Pe okt 15, 2010 6:08 pm

Re: Daj si duška

Jaz sem danes izvedela, da so ljudje čisto mimo, ker tuje mačke pobirajo in vozijo v zavetišče, kjer mora potem lastnik plačati velikanske vsote denarja, da mačko dobi nazaj in to samo zato, ker je mogoče v zavetišču dobila ampulo pa mogoče so jo cepili. Da to je pa višek nesramnosti in kaj zaboga se ljudje grejo (pa očitno je bilo od mene pričakovano, da bom enako zgrožena nad to situacijo).
Pa sem vprašala, če je mačka čipirana. Pa me debelo gleda, da zakaj naj bi pa bila. In sem vprašala, kako pa potem ljudje vedo, da je to njen maček. In je rekla, da je ja logično, da mora od nekoga bit ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 6:22 pm

Re: Daj si duška

helena je napisal/-a:grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :bad: :negative: :fool: :dash: :devil: :aggressive: :shout: :dash:

Po devetih mesecih sem dobila muco Tačko nazaj zaradi tralala razlogov, manjše stanovanje, pa hrbet jih boli in blabla in tako.
Sem samo en stavek povedala (mirno in prijazno), da je skrajno neodgovorno vzet mladiča in vrnit odraslo mačko.
Menda so zdaj izgubili zaupanje vame, ker oni so pa res čist odgovorni in to. Če kdo razume, kaj so mi hoteli s tem zaupanjem povedat, naj mi prosim razloži, ker res NIČ ne razumem.


Kaj naj ti rečem? Da bi lahko bilo huje in bi lahko danes npr. izvedela, da je Tačko povozilo, ker se niso držali pogodbe? Al pa, ne vem, da so jo odpeljali nekam na kmete, kjer bo lahko bolj uživala mačje življenje?
Lahko bi tudi poskušala najti razlago za njihovo izgubljeno zaupanje :dash: , pa se mi zdi brezveze. Sem paše samo tisti pasji način razumevanja življenja. Dvigni nogo in se pošč...

helena je napisal/-a:NUJNO moram spet žleht ratat, če ne se mi bo od prijaznosti zmešalo, ker sem po naravi ŽLEHT. Res sem.
Matr, bi jih nazjala.


Nikoli nisi bila žleht in vem, da tudi ne boš. Žleht biti pomeni, da želiš drugim slabo in tako tudi ravnaš. Namerno, privoščljivo, zanalašč.
In ko ti bo za nazjat kakšnega neodgovorneža, si to le privošči. Ali pa, kot že rečeno, dvigni nogo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 6:38 pm

Re: Daj si duška

Danes sem boga in se grem zdaj jokat v en kot. :bye:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 6:57 pm

Re: Daj si duška

Mi te mamo radi, radi radi radi
Mi te mamo radi radi radi radi
Mi te mamo radi radi radi radi
Mi te mamo radi, radi prav za res
:)
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So okt 16, 2010 8:23 am

Re: Daj si duška

Houdini je napisal/-a:Jaz sem danes izvedela, da so ljudje čisto mimo, ker tuje mačke pobirajo in vozijo v zavetišče, kjer mora potem lastnik plačati velikanske vsote denarja, da mačko dobi nazaj in to samo zato, ker je mogoče v zavetišču dobila ampulo pa mogoče so jo cepili. Da to je pa višek nesramnosti in kaj zaboga se ljudje grejo (pa očitno je bilo od mene pričakovano, da bom enako zgrožena nad to situacijo).
Pa sem vprašala, če je mačka čipirana. Pa me debelo gleda, da zakaj naj bi pa bila. In sem vprašala, kako pa potem ljudje vedo, da je to njen maček. In je rekla, da je ja logično, da mora od nekoga bit ...


:O In ti nisi bla? Ja sej to je pa ja menda višek nesramnosti krast pse in mačke, ki so šli pač malo na sprehod, in jih vozit v zavetišče, da mora ubogi, nič hudega sluteči lastnik potem še stroške plačevat, da dobi nazaj svojo nesrečno živalico. Joj kakšna zloba! Res, kaj vse si nekateri dovolijo.... :rolleyes:
:D :D :D

helena je napisal/-a:NUJNO moram spet žleht ratat, če ne se mi bo od prijaznosti zmešalo, ker sem po naravi ŽLEHT. Res sem.
Matr, bi jih nazjala.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sej tiste, ki vračajo živali, lahko komot nazjaš, tudi če nisi žleht. Če zgubijo zaupanje je itak brezpredmetno, ker so tako in tako kot posvojitelji lost case, torej boljše da nikoli več nikjer ne dobijo nobene živali, pa naj iščejo svoje izgubljeno zaupanje rajši :)

Včeraj je bil en čuden dan. Bo danes ziher lepši :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So okt 16, 2010 8:31 am

Re: Daj si duška

Ziher bo boljši, ker imamo Mehurčki party pri gipsy. :devil: :drinks: Komaj čakam. :crazy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So okt 16, 2010 8:33 am

Re: Daj si duška

Hahaha..mejte se lepo :D
Drugače pa ne se sekirat, ti se kr mal izživljaj nad takimi, itak nikoli več ne boš mela stika z njimi tak da go ahead :D
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So okt 16, 2010 8:42 am

Re: Daj si duška

helena je napisal/-a:Ziher bo boljši, ker imamo Mehurčki party pri gipsy. :devil: :drinks: Komaj čakam. :crazy:

O kriza! Jutri boste pa mačke po forumu stresale....
:lol:

A gremo table za varno pot domov postavit?
Slika
A bi jutri dali eno na prvo stran foruma mogoče?
:lol: :lol: :lol:
:angel: :truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So okt 16, 2010 9:07 am

Re: Daj si duška

Ja, radensko bomo pile, kaj si pa mislila? :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So okt 16, 2010 9:13 am

Re: Daj si duška

Ja mehurčke! :rolleyes: Ko ves un CO2 iz radenske v glavo butne.....
:D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So okt 16, 2010 7:30 pm

Re: Daj si duška

Samo, da ne bo donat ;)

Mja, muca je vsaj na varnem - kaj vemo, kaj bi se ji zgodilo, ko bi hrbet resno šteknil :negative:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.