Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčevanju


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To maj 07, 2013 8:22 pm

Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčevanju

Verjetno se vsi strinjamo, da obstajajo stvari na katerih nam po nepotrebnem odteka denar,
ki bi ga lahko privarčevali / vložili v stvari, ki jih imamo radi (pa naj bo to knjiga,
najljubša tortica, potovanje ali igrača za našo žival) / darovali za oskrbo brezdomih živali :)

Zato odpiram temo o mini varčevalnih trikih, ki se jih poslužujete ali jih poznate in bi morda
koristili še komu. Ne samo ker na ta način privarčujemo kakšen evro, ampak tudi
za to ker je večina teh ukrepov ekoloških ali dobrih za zdravje :)

Za uvod dodajam nekaj ekološko / zdravo obarvanih:

- Kuhanje pralnega gela iz rastlinskega eko mila in sode bikarbone + alkoholni kis namesto mehčalca.

- Uporaba kvalitetnih trdih mil in šamponov namesto tekočih.

- Pitje čaja / kave brez sladkorja.

- Kupovanje večjih pakiranj briketov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To maj 07, 2013 8:40 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Mimogrede, uporablja kdo t . i. "instant internet" glede na količino pretočenih podatkov?
Se pozna razlika v primerjavi z naročnino "kabelskega"?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To maj 07, 2013 9:00 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

ne vem, jaz imam same take bolj klasične, kot je ugašanje naprav, ko niso v uporabi in pranje perila med poceni tokom :)
glede hrane in opreme za živali: splačajo se večje pakunge, še bolj se pa splača kakšna večja količina velikih pakung... tako, da se nas zbere več, ki uporabljamo isto zadevo in si potem razdelimo znesek
pa precej se splača vsak teden pogledat prospekte trgovin, kaj je znižano, ker lahko precej prišparaš, če take izdelke takrat kupiš na zalogo. jaz osebno rada kupujem v šparu, ker imajo za imetnike njihove kartice kar konkretna znižanja na različne izdelke (npr. dostikrat imajo 40°% popust na hišni tekstil, takrat naredim zalogo rjuh, da jih potem mački lahko celo leto trgajo :P).
enako tudi pri kupovanju pohištva in izdelkov za dom... res se splača pogledat rekalme, včasih celo it v trgovino in vprašat, če bo ta izdelek v prihodnosti znižan (meni so vedno to prijazno povedali, nikjer niso skrivali).
drugače sem pa za recikliranje starega pohištva, če ga je le možno lepo ponovno uporabiti.
sem pa totaln šparovc po duši, tko da mi je ta tema zelo dobrodošla :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16506

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To maj 07, 2013 9:06 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Oblačila, ki jih nekaj časa ne nosim, izmenjam, najbolj pogosto s svakinjo.

Večinoma si skuham kosilo in ga nesem v službo, bolj redko jem zunaj (med tednom).

Pravkar sem v procesu menjave banke na bolj ugodno (brez provizij za plačilo po spletni banki in za dvig na bankomatih v evro območju).

Nakupujem večinoma s seznamom in se ga držim. OK, ne ravno vedno, ampak vse manj je stihijskih nakupov. :D Pregledam tudi reklamne letake in naredim načrt nakupov tam, kjer je bolj ugodno.

Namesto mehčalca uporabljam kis, namesto praška oreščke.

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor To maj 07, 2013 9:20 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Cats je napisal/-a:Pravkar sem v procesu menjave banke na bolj ugodno (brez provizij za plačilo po spletni banki in za dvig na bankomatih v evro območju).

Na katero pa? Jaz bi tudi :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To maj 07, 2013 9:20 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Cats na katiro banko boš pa prešaltala, ker tudi meni blazne provizije zračunavajo pa se na mojem študntskem budgetu pozna zadosti da opazim kar mi ni všeč
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To maj 07, 2013 9:23 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Nimam TV, ne plačujem naročnine in RTV prispevka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To maj 07, 2013 10:12 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Banke: BKS in Sparkasse sta trenutno brez provizij.

Glavno glede nakupovanja ste pozabile: spiska se dosti lažje držimo siti. :P

Dobavitelja plina in elektrike sem zamenjala, po teoretičnih izračunih bi mogla nekaj prišparat, samo moram še preverit na položnicah, koliko se sploh pozna. Mobilno telefonijo imam pri T-2 (pride v paketu z internetom brez dodatne naročnine), ravno tako moji najbližji in se med sabo kličemo zastonj. Sicer sem občasno nedosegljiva, ampak prišparam ful pa še mir imam. :lol: Tudi skype se super obnese, kadar sem doma.

Pralni prašek oz tekoč detergent mam iz Lidla in sem zadovoljna, namesto mehčalca kis, tablete za pomivalca iz Hoferja. Briketi in pesek v večjih pakungah.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To maj 07, 2013 10:17 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

TPV, koliko pa plačuješ mesečno za kombinacijo internet + naročnina za mobitel?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 7:44 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Že X let imam Simobil mobilni internet, brez omejitve prenosa, plačujem 19 € mesečno (DDV vključen) in sem zadovoljna (celo v naših rovtah ;) dela - no pravzaprav dela celo hitreje kot prej v Kranju, ker je omrežje manj zasedeno). Nobenih kablov :good: , pa povsod gre lahko z mano... :)
Šparamo pa pri TV, samo sobna antena, nobenih dodatnih programov/ponudnikov... itak nimamo časa TV gledat. 8)

Kava in čaj sta brez sladkorja super! (že ca. 20 let) ;)
Banko bo pa treba menat, ja...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 08, 2013 7:57 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

ja, tale mobilni internet je bil pri nas samo pomožna rešitev, ko so t-2 nekaj komplicirali. dobro je deloval "v rovtah" ali sredi noči, ko omrežje ni bilo pretirano zasedeno. pa res je praktično, da gre povsod s tabo. samo za moje potrebe pa ni dovolj (sploh ne v (našem malem) mestu). aja, pa velikokrat sem slišala, da dobro dela samo v tistem testnem obdobju, čeprav je bilo pri nas ves čas isto :)

jaz varčujem še pri mačjih igračah in jih veliko naredim sama :D trenutno je hit tista škatla z luknjami, v katero namečeš igračke (po Skuikijinem navodilu :D ). Leia ima rekord - sploh ne uspem videti, kdaj jih vse ven pomeče :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16506

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 8:24 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Spomnila sem se še ene stvari: odkar se ogibam pšenici, sem začela kupovati moko in sama pečem kruh. Traja mi tudi več kot en teden, pa še pojem ga dosti manj, kot bi kakšnih napihnjenih zadev iz pekarne. Čeprav je pirina moka dosti dražja od pšenične (pozor! v Sparu jo imajo trenutno na akciji, bio integralna je, če se prav spomnim, 1,30 za kg) je seštevek stroškov pokazal, da za kruh zdaj zapravim dosti manj, predvsem ga nikoli ne mečem stran.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 8:45 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Skuiki, jaz imam TEGA. Televizije sicer ne gledam, ampak ce bi vzela samo internet primerljive hitrosti, bi me prislo 5 eur drazje kot celoten paket (pri nas ni optike, imam vsdl). Za pogovore pa dodatno placam ponavadi okoli 5-7 eur.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21053

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 8:48 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Cats, hvala za namig o znižanju moke, bom šla še danes v nabavo (pa naj prej ne prodajo vseh zalog :angel: ).
Kolikor sem prebrala do zdaj, imamo kar podobne pristope - kupovanje večjih pakiranj (oz. tistih, ki se bolj splačajo glede na ceno na kilo), sledenje akcijam, doma pazit pri porabi tega in onega (pri nas se moramo še malo navadit izklapljat aparate, ki niso v uporabi). TV-ja nimamo, internet si zaenkrat še privoščimo (pa mačja TV je nonstop vklopljena :D ). Naredila sem že rundo domačega detergenta in domačega deodoranta (priporočam :good: ), oblačila večinoma dobiva od tistih, ki jim niso več všeč oz. "so jih prerasli" (je fajn bit tisti zmerno šlang z nedefiniranim stilom oblačenja :P ). Pa navadila sem se, da v trgovinah preverim "znižane" kotičke in kupim kaj, kar je sicer potrebno še tisti ali naslednji dan pojest, ker je pred iztekom roka (še posebej je pa fino, ko znižajo kakšne bolj fancy bio zadeve, ki so glede na rok uporabe še čisto ok, pa pač ne gredo v promet), ampak pač kupim kar potrebujemo, pa je mogoče druge znamke kot običajno, ali pa prilagodim večerjo ponudbi.
Pri smehu in bucih se pa ne šparamo ;) :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 08, 2013 9:03 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

še ena "varčevalna" ideja: ebay in bolha :) na ebayu se zelo pogosto dobi zadeve po vsaj polovični ceni glede na slovenske (in to s poštnino vred), tako da jaz pogosto kakšno zadevo pomerim v trgovini, potem pa naročim na ebayu :girlblush: (to so nove zadeve, v trgovinah na ebayu)
na bolhi pa se lahko tudi za simbolično ceno proda marsikatero reč - sploh otroške zadeve gredo v promet.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr maj 08, 2013 9:55 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

meni uspe kaj prišparat (kar se samega denarja tiče) edino z dvojkami; imam ta velik šparovc (ala coca cola piksna večjih dimenzij) in tam vsak dan iz tošla
dam noter kovance po 2 eur, ki jih dobim tisti dan. Ko ga imam enkrat v tošlu, ga več ne porabim, "čaka", da gre v šparovc.
Seveda pa, ko zagusti pred plačo, moraš pozabit, da imaš tole zalogo in ne ven jemat pod nobenim pogojem.
Na ta način mi na leto uspe našparat cca 800 eur ali več, trenutno šparam za nov pralni stroj :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 9:56 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Cats je napisal/-a:Spomnila sem se še ene stvari: odkar se ogibam pšenici, sem začela kupovati moko in sama pečem kruh. Traja mi tudi več kot en teden, pa še pojem ga dosti manj, kot bi kakšnih napihnjenih zadev iz pekarne. Čeprav je pirina moka dosti dražja od pšenične (pozor! v Sparu jo imajo trenutno na akciji, bio integralna je, če se prav spomnim, 1,30 za kg) je seštevek stroškov pokazal, da za kruh zdaj zapravim dosti manj, predvsem ga nikoli ne mečem stran.


Jaz kruha sama ne pečem (ampak mogoče pa bom, sedaj ko sem stestirala mini pečico :D ), kupim pa bio kruh od Krajana iz pirine moke. In, ja, tisti kruh ti zdrži cel teden, tanajmanjši hlebček :)

(Pa še sit si od dveh koščkov, ker je tako "kompakten".)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 9:59 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

taperverčki je napisal/-a:Skuiki, jaz imam TEGA. Televizije sicer ne gledam, ampak ce bi vzela samo internet primerljive hitrosti, bi me prislo 5 eur drazje kot celoten paket (pri nas ni optike, imam vsdl). Za pogovore pa dodatno placam ponavadi okoli 5-7 eur.


Hvala. Hah, jaz plačujem trenutn0 30 evrov samo za internet (pri T2). :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 10:02 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

slavica je napisal/-a:meni uspe kaj prišparat (kar se samega denarja tiče) edino z dvojkami; imam ta velik šparovc (ala coca cola piksna večjih dimenzij) in tam vsak dan iz tošla
dam noter kovance po 2 eur, ki jih dobim tisti dan. Ko ga imam enkrat v tošlu, ga več ne porabim, "čaka", da gre v šparovc.
Seveda pa, ko zagusti pred plačo, moraš pozabit, da imaš tole zalogo in ne ven jemat pod nobenim pogojem.
Na ta način mi na leto uspe našparat cca 800 eur ali več, trenutno šparam za nov pralni stroj :) .


Madonca, slavica, kakšnega "prašička" pa imaš to, da gre notri 800 evrov :D

Jaz trenutno ne morem ničesar privarčevati, zaradi prihodkovno - odhodkovnega nesorazmerja :rolleyes:,
ampak se mi je pa obneslo prej, ko sem imela rednejše prihodke, da sem od vsakega nakazila delež takoj prenakazala na
varčevalni račun z 31 dnevnim odpovednim rokom.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 10:04 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Bela šapa, boš delila recept za domači deodorant? Mogoče bi še koga zamikalo :)
Naslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.