V središču

Demonstracije 2012


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne dec 16, 2012 1:19 pm

Re: Demonstracije 2012

sleepy je napisal/-a: Z opcijo "nobena od možnosti" pa izbereš opcijo, da se bo namesto tebe odločil nekdo drug in se torej z njegovo odločitvijo vsaj potihem strinjaš.


Po tvojem mnenju moraš torej v vsakem primeru glasovati za nekoga, ki ga NOČEŠ videt na oblasti?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne dec 16, 2012 1:28 pm

Re: Demonstracije 2012

Ne, ni ti treba. Ampak enega dobiš. (Po moje in de facto). Tistega, ki dobi največ veljavnih glasov. Lahko se torej strinjaš, da se namesto tebe odločijo tisti, ki svojega kandidata imajo. To je v okoliščinah, ki jih imamo ta trenutek in po pravu, ki velja ta trenutek. Če nam to ne ustreza so pa potrebne spremembe zakonodaje. Ampak dokler spremembe ne bodo sprejete in uveljavljene, bo veljalo tako.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne dec 16, 2012 2:26 pm

Re: Demonstracije 2012

Mačja mama je napisal/-a:
sleepy je napisal/-a: Z opcijo "nobena od možnosti" pa izbereš opcijo, da se bo namesto tebe odločil nekdo drug in se torej z njegovo odločitvijo vsaj potihem strinjaš.


Po tvojem mnenju moraš torej v vsakem primeru glasovati za nekoga, ki ga NOČEŠ videt na oblasti?

Tole je bil moj primer. Nisem želela oddati glasu za nobenega od kandidatov, glas "proti" pa se mi zdi vsaj sporen, če ne še kaj drugega.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne dec 16, 2012 2:29 pm

Re: Demonstracije 2012

all je napisal/-a:Pa člankov tistega človeka ne poznam, sem napisala nasplošno, ker vem da marsikdo, ki je veren, hitro označi za sovražno vse kar je kontra.

Enako počne večina nevernikov. Eni in drugi marsikdaj brez fundamentov in iz naravnost grozljivega neznanja in nepoznavanja.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne dec 16, 2012 2:42 pm

Re: Demonstracije 2012

sleepy kaj pa naj bi naredili? Glasovali za "manjše zlo"? :scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne dec 16, 2012 3:06 pm

Re: Demonstracije 2012

sleepy je napisal/-a:Ne, ni ti treba. Ampak enega dobiš. (Po moje in de facto). Tistega, ki dobi največ veljavnih glasov. Lahko se torej strinjaš, da se namesto tebe odločijo tisti, ki svojega kandidata imajo. To je v okoliščinah, ki jih imamo ta trenutek in po pravu, ki velja ta trenutek. Če nam to ne ustreza so pa potrebne spremembe zakonodaje. Ampak dokler spremembe ne bodo sprejete in uveljavljene, bo veljalo tako.


Okej, enega pač dobiš. Recimo da imaš dva kanditata. Oba dva sta ti enako priskutna in obeh dveh enako NOČEŠ na oblasti. Za kaj bi na slepo volil pač za enega? Naj imajo vsaj tisti, ki zastopajo eno od izbir, več možnosti, da zmaga njihova izbira. Zakaj bi jaz volila za enega, če mi je popolnoma vseeno kateri zmaga, ker sta mi oba enako bedna? Neke tretje možnosti, ki bi jo jaz želela, itak ni... torej?

In če nimam "manjšega zla" ampak sta mi oba enako zlo? Za koga naj potem volim?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne dec 16, 2012 3:09 pm

Re: Demonstracije 2012

Za "lepšega", da če je po TV, ton izklopiš, slika je pa vseno lepa. :lol:
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne dec 16, 2012 3:15 pm

Re: Demonstracije 2012

No pa sej to sem napisala prej - ne voliti nikogar (tudi to je povsem legitimna odločitev) pomeni pristati na odločitev drugih. Razlog zakaj ne niti ni tako zelo pomemben :)

Vsak se sam pri sebi odloča kaj, kako in zakaj bo naredil, dejstva pa so kakršna so. V zadnjem času me precej pogosto spravljajo v bes zadeve, ki so de facto take, ampak de iure pa povsem drugačne, in veljajo take kot so pač de iure. In ja, žal v resnici tako je. Dejstvo je, da kandidira lahko pri nas vsak, za nekatera mesta z določenim številom podpisov volivcev. V prvi fazi predsedniških volitev je kar nekaj kandidatov zbiralo podpise, ampak jih nihče od njih ni zbral dovolj. V zadnjo fazo sta prišla dva - eden, ki ga podpira desnica, ki si prizadeva za dokončno uresničitev ideje o drugi republiki in drugi, ki se zavzema za kaj drugega in je po profesiji diplomat. Druge izbire ni bilo. In je nikoli tudi ni - na koncu, če v prvem krogu nihče ne dobi absolutne večine, zbiramo med dvemi. Taka so dejstva. In dejstva so, da kdor ne voli, odločitev o tem kdo bo izbran, prepusti drugim, odločenim. V mojem imenu se ni odločil nihče drug in sem torej nardila vse kar sem lahko, da Pahor ne bi bil izvoljen. Ker menim, da je to zelo slabo. Ostali pa - ne vem. Kaj pa ste naredili? Ste z izbiro bodočega predsednika zadovoljni? Ste podprli kakšnega od kandidatov, ki niso uspeli zbrat dovolj podpisov?
Na volitvah je pač tako, da lahko izbiraš samo med kandidati na glasovnici. Eni imajo srečo, da lahko obkrožijo tistega, v katerega res verjamajo, ostali moramo bit pač pragmatični. Lahko pa se namesto nas odločajo drugi. No, namesto vas. Namesto mene zagotovo ne. Ne volit je povsem legitimna odločitev, lahko je de facto znak protesta, ampak kot rečeno - zmaga kandidat, ki prejme večje število veljavnih glasovnic.

scarecrow je napisal/-a:Za "lepšega", da če je po TV, ton izklopiš, slika je pa vseno lepa. :lol:

Mislim.... mislim.... mislim.... :shout:
Se bojim, da so res izbirali tudi tako... :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne dec 16, 2012 3:30 pm

Re: Demonstracije 2012

Vprašanje MM, pod katerega se tudi jaz podpišem, je bilo tole:
Mačja mama je napisal/-a:In če nimam "manjšega zla" ampak sta mi oba enako zlo? Za koga naj potem volim?


Meni je odgovor sicer enostaven: ne volim za nobenega od njiju. Pika.
In v nekem povprečnem političnem sistemu bi se politiki že morali vprašati, zakaj so stay-at-home-voters vedno številčnejši, pa kakšen alarmček bi se jih lahko vžgal. Sanjam, kajne :angel:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne dec 16, 2012 3:34 pm

Re: Demonstracije 2012

Mhm. Big time! :P
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne dec 16, 2012 7:41 pm

Re: Demonstracije 2012

Na prvi krog nisem šla, ker ni bilo potrebno sploh hodit. Smo vedeli, kaj bo. Na drugi krog sem pa šla obkrožit Turka samo zato, da sem bila proti Pahorju. Ker mi je bilo dobesedno slabo ob poslušanju (in gledanju) ga. Povezovalni člen, ki bo servilen do vladajočih, bruh :bad: ! http://www.youtube.com/watch?v=VBdSqk78nHw
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne dec 16, 2012 9:22 pm

Re: Demonstracije 2012

Vi ste najšibkejši člen. Adijo! :D

Evo, še malo kaj in zakaj hočemo:
https://www.dnevnik.si/mnenja/pisma-bralcev/izjava-drustva-slovenskih-pisateljev-v-podporo-protestom
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne dec 16, 2012 9:27 pm

Re: Demonstracije 2012

Naj spomnim da je bila sedanja ustava RS najprej predlagana kot "pisateljska ustava", tako da po korakih se daleč pride :)
Prejšnja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.