V središču

Vrtnarski kotiček


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po apr 15, 2013 7:45 am

Re: Vrtnarski kotiček

Punce, eno ful veliko željo imam. Zelo si želim zatelenih papagajčkov. Celo otroštvo smo jih imeli pri starših, vednar so pred leti preurejali okolico in od takrat jih ni več. Zelo vesela bi bila sadike, da bi mi že letos cvetela, če ne pa vsaj semen.
No, saj v skrajni sili bom naročila semena preko ebaya, samo itak vem, da če jih ima kdo doma, se mu tako razraščajo, da jih stran meče. :girlblush:

Slika
Slika

http://en.wikipedia.org/wiki/Asclepias_syriaca
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po apr 15, 2013 8:04 am

Re: Vrtnarski kotiček

Oooo tega se pa spomnim, to je mela moja babica na vrtu. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če apr 18, 2013 8:07 am

Re: Vrtnarski kotiček

Rukola je ven prikukala :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če apr 18, 2013 9:00 am

Re: Vrtnarski kotiček

IsKrIcA, na vrtu ali v lončkih? :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če apr 18, 2013 9:02 am

Re: Vrtnarski kotiček

V lončku :) me prav zanima, če/kako se bo obneslo to :) piše pa, da kar vsakih 14 dni približno malo poseješ, da imaš potem celo poletje svež pridelek. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če apr 18, 2013 10:02 am

Re: Vrtnarski kotiček

Oho, tole je pa za razmisliti :) Jaz sem svoj balkonski vrt otvorila z, ehm, rožmarinom v lončku in, jasno, pšenico za mačke, zdaj
pa razmišljam, česa se še upam lotiti :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 18, 2013 10:11 am

Re: Vrtnarski kotiček

Hm ... Ne vem, kako veliki so tvoji lončki, ampak pazi, da se ti ne bo preveč razrasla :D Moj najljubši vrtnar (hehe ;) ) je rekel nekaj v stilu "pojma nimam, kolk sem stresel" in rukole je bilo na icipici gredici zelo kmalu toliko, da so jo dobili tudi vsi sosedje in sosedje sosedov rofl je bila pa na srečo fajn rukola - ni bila niti kasneje preveč grenka (ker je pač res nismo mogli toliko pojesti :D )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 18, 2013 10:13 am

Re: Vrtnarski kotiček

Aja, Skuiki, the sky (in velikost ter osončenost balkona) is the limit ... Jagode, recimo?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če apr 18, 2013 10:28 am

Re: Vrtnarski kotiček

Skuiki je napisal/-a:Oho, tole je pa za razmisliti :) Jaz sem svoj balkonski vrt otvorila z, ehm, rožmarinom v lončku in, jasno, pšenico za mačke, zdaj
pa razmišljam, česa se še upam lotiti :D


Jaz imam zaenkrat tri sivke, en rožmarin, žajbelj, neke sukulente k se tm po betonski ograji razraščajo...imela sm lani v loncu še tamal paradižnik in tamalo papriko, ki sta tud kul uspevala...pa ognjič pa baziliko in origano itd. Se kr da kaj tudi na balkon stlačit, letos načrtujem še širitev...sam potem zame čist nč več placa ne bo. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če apr 18, 2013 10:42 am

Re: Vrtnarski kotiček

Pri meni bi znal biti zadržek to, da ni veliko sonca. Sonce namreč posije direktno samo zjutraj za določen čas, potem pa nadstrešek
in stavba sama mečeta senco. Tako da potrebujem bolj "senčne rastline" :D

Bom eksperimentalno poskusila z eno zasaditvijo jagod, v planu imam še različne bazilike, timijan, origano ... Morda poskusim tudi s paradižnikom,
čeprav mi lani na (drugem) balkonu, ki je bil mnogo bolj sončen kot ta, ni preveč uspeval.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 18, 2013 10:50 am

Re: Vrtnarski kotiček

Glede jagod: prvo leto po navadi bolj žalostno obrodijo, sploh če kupiš že cvetoče sadike ... Bom mamo vprašala, če ima še kakšen predlog - jaz imam povsod preveč sonca in nimam izkušenj :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če apr 18, 2013 7:11 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Moj balkon je tudi sam dopoldan na soncu, ker je obrnjen na vzhod potem je pa senca pa kr obrodi vse tko, da po moje bo že kej zrasl. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To apr 23, 2013 12:54 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Danes so se na mini balkonski vrt vselile jagode :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr apr 24, 2013 1:47 pm

Re: Vrtnarski kotiček

k meni pa nočejo same pridet :lol: , zato še ničesar nimam... Bo pa ziher paradajz, pa rožmarin, pa bazilika in melisa, je pa v koritu še od prejšnjih malina :nyam:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Sr apr 24, 2013 8:40 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz bom pa letos na balkonu imela 4 lonce s paradižniki brown berry, v največjem loncu bo zraven še nizek balcony yellow, v ostalih pa bazilika in/ali plazeča špinača, da bo delala senco in se lonec ne bo preveč segreval 8) Imela bom še 2 manjša lonca z rumenimi balkonskimi paradižniki, v koritu ali dveh bo pa rukola in čili in feferoni :nyam:
Pa v mešanico prsti bom zagotovo dodala vermikulit, ker menda odlično zadržuje vlago, tako da mi v najhujši vročini ne bo več treba 2x na dan zalivati :D Skratka, tak je načrt, čez slab mesec bo pa izveden :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če maj 09, 2013 6:45 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Nov dom nujno išče:
- več vrst različnih natreskov (ca. 100 lončkov)
- več o natresku: http://www.rozeinvrt.si/2009/02/skoraj-pozabljeni-netreski/

Šifra: podarim (opcijsko: prostovoljno nakazilo kakšnemu društvu, zavodu po vaši izbiri) 8)
Prevzem: osebno, okolica Kranja (čimprej, če se le da)

Slika

Slika

Slika
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če maj 09, 2013 6:47 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jest, jest, jest :clap: :clap: ....

Pridem itak za vikend na kavo in po moje rožice, pa ti bom še natleske narabutala, če mi boš pustila :blush: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 09, 2013 6:47 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Meni meni meni :angel:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če maj 09, 2013 8:02 pm

Re: Vrtnarski kotiček

pa jih ti to legalno tkole razmnožuješ a? al te je treba kam v EU prjavt? dej še to vzam sabo jutr, mi boš povedala kaj naj s tem delam :)
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če maj 09, 2013 8:17 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Omg Alexx, a je še kakšen ostal, jaz bi tudi melaaaa! :hungry: :hungry: :hungry: Zdaj rabim nove rastline, pa so te tko lepe.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.