V središču

Vrtnarski kotiček


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20965

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr avg 13, 2014 1:52 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ja, Alexx, oglasi serijskih morilcev spadajo v temo Nudim/iščem ..., ne pa med nežne vrtnarske dušice :lol: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če avg 14, 2014 10:14 am

Re: Vrtnarski kotiček

Saj ni tako hudo, nooooo.... 8)
Itak pa šparam zadnji lanskoletni lonček za na licitacije... ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor To okt 21, 2014 9:15 pm

Re: Vrtnarski kotiček

imam seme ameriškega slamnika (se ful razseje, zato sem letos seme pobrala) in buč, ki so na spodnji fotki...če katera rabi, naj mi javi na ZS, pošljem po pošti.

buče so super, odrežeš, kolikor rabiš, pospraviš v shrambo (nikakor ne v hladnilnik, da se ne izsušijo), tam, kjer je odrezano, se buča zasuši in počaka na naslednjič...super so vložene v oljčnem olju z veliko česna in peteršilja, popečene na oljčnem olju, prav tako z dodatkom česna in peteršija (lahko tudi z naribanim sirom), še najbolj pa mi je všeč juha...

čevlji zraven buč so št.46, za primerjavo, kako so velike...buče, ne noge...:D
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če okt 23, 2014 10:06 pm

Re: Vrtnarski kotiček

:O madoniš kakšne buče imaš! Dobro ti to uspeva :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe okt 24, 2014 6:08 am

Re: Vrtnarski kotiček

:O kere fensi buče! :good:
Jaz bi te pa prosila kakšen semenček ali dva, mogoče za vsaj slučaj rajši sedem pa upam, da nam bo ratalo tole pokonc spravit... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Pe okt 24, 2014 7:58 am

Re: Vrtnarski kotiček

wow kere kjut buče! :) Men so itak top v solati ali popečene na teflonu ali v bučni omaki + pire. :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Pe okt 24, 2014 8:17 am

Re: Vrtnarski kotiček

za pokonc sprvit tele buče je pa tako....jaz sem semena vrgla v zemljo ob kompostniku in jih nisem več pogledala...edino, kar se še naredila, je bila zastirka iz sena in nato je narava delala čudeže od metrskih buč. Idealno bi bilo, če bi se lahko vzpenjale, saj so se tako razrastle, :negative: da so mi splezale čez cel kompostnik in v vrt, pa celo gredo jagod so mi zamorile ...srne so pa tudi imele ogromno dela, da so sproti krajšale mlade poganjke :nyam: . Skratka, nobenega dela nisem imela z njimi, pridelek pa zelo obilen...(sosed me ima že poln kufr, ker imajo tudi oni preveč mojih buč...) Pošljem vsem zainteresiranim malo več kot sedem semenčkov, da bo bolj držalo, le še dovolj se morajo posušiti, pa jih dobite... :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Pe okt 24, 2014 9:43 am

Re: Vrtnarski kotiček

Tudi jaz se priporočam za kakšen semenček. Hvala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Pe okt 24, 2014 10:49 am

Re: Vrtnarski kotiček

Mene tudi lahko daš na seznam. :) Mislim da bo dovolj 7 semenk :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe okt 24, 2014 7:33 pm

Re: Vrtnarski kotiček

jst bi tudi, plosm! :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Pe okt 24, 2014 8:27 pm

Re: Vrtnarski kotiček

8) hja, punce, a ne bi bilo dobro, če mi na ZS ali pa na mail: sg2011tomi@gmail.com pošljete (tiste, ki še niste) še naslov za dostavo, preko interneta zaenkrat pošiljanje semen še ne funkcionira :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe okt 24, 2014 8:38 pm

Re: Vrtnarski kotiček

kako ne :O ? a ti to ne znaš al kva??? :P
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Pe okt 24, 2014 8:48 pm

Re: Vrtnarski kotiček

ja to pa še ne, mogoče v drugem življenju.... :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor So okt 25, 2014 8:35 am

Re: Vrtnarski kotiček

Eh to mušter posljes na mail, pa si s 3D tiskalnikom natisnemo. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So okt 25, 2014 1:07 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Punce, samo ne teh zadev na kakšne mini vrtčke sadit ;) (pri nas ravno zato ni buč, ker imamo ici-pici vrtiček, tole rabi pa precej prostora)
Pa jaz se nič kaj dosti ne razumem na buče, ampak že več primerih sem videla, da se znajo malo križat med sabo (mislim, da tudi s kumarami), potem pa nič več ne ene ne druge niso prave, tako da malo ločite med posmeznimi sortami.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So okt 25, 2014 8:19 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ja, tule mamo ponavadi maslene buče (butternut squash) in ker pač vrtiček delim z babico imamo vsako leto "borbe". Ona dokler nisem jst začela tega sadit ni imela z bučami nikoli izkušenj in bi rastline dobesedno nabila. Na 15cm narazen jih vsako leto hoče nabutat (še fižolovi prekli da več placa), in to več sadik v vsak kupček in to pač ne gre.
Pa vsako leto bi ona zdaj 5sort, vse tik eno ob drugem. Dokler se mi je dalo vsako leto dobesedno kregat da sem do buč prišla so vsako leto uspele. Letos se mi pa ni dalo kregat, je naredila po svoje. Zrasla ni niti ena prava buča, na rastlinah buč niso bile buče, ampak gromozanske enometerske bučke (te cukete).
Punce res jim dajte plac, pa raj preden se razraste kja začasno kako špinačo kja posejte.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor So okt 25, 2014 10:50 pm

Re: Vrtnarski kotiček

:rolleyes: ja, res se zelo razrastejo, saj sem to tudi napisala... Moj sosed jih sadi tako, da se vzpenjajo po drevsu in sproti oBtrga vse novo nastale poganjke iz zalistkov in ostane samo eno osnovno steblo, rastline tako rastejo samo v višino oz. dolžino, ne pa tudi v vse ostale smeri. Ta način mi je všeč tudi zato, ker ostanejo buče ravne, moje, ki so rastle prosto po Prešernu, so pa vse skrivljene...pa še divjad nima dostopa do njih (čeprav so meni srnice naredile ogromno uslugo, ker so sproti pojedle nove poganjke in jih meni ni bilo treba odstranjevat...). No, jaz sem tole reč pač posadila in pustila, placa imam dovolj in so se zato svobodno množile... :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So okt 25, 2014 11:29 pm

Re: Vrtnarski kotiček

meni so pa všeč tele tvoje zverižene :girlyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne okt 26, 2014 6:33 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ko enkrat pridejo do krožnika, je čist vseeno, kakšne oblike so ble... :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po okt 27, 2014 11:12 am

Re: Vrtnarski kotiček

Ah to so pač vrtnarske prigode, da se bučke malo skrižajo ali pa zlezejo k sosedom, jaz sem na primer zabila prekle k nizkemu fižolu itd., itd. :D

Jaz letos nisem nič semen pridelala - razen od sončnic teh je pa precej tako, da če katera želi ji lahko pošljem, samo na zs naj mi naslov napiše. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.