V središču

Vrtnarski kotiček


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To mar 24, 2015 5:01 pm

Re: Vrtnarski kotiček

deske so bile še vsako leto že zgodaj postavljene, pa delitev potrjena (celo z shemo na listu papirja). Pa vedno potem pride čas presajanja vn pa je nekako jok in stok iz njene strani da je ona pač vseeno več rabi kot je bilo prej dogovorjeno. Če bi se pojedlo, me nebi tolikomotilo, hrano stran metat, ali pa puščat na vrtu z propad se mi pa vsako leto zameri, ker vem da bi tisti delček le moral bit "moj" in da bi lahko bile na njem stvari ki bi jih z veseljem pojedla/vložila/zamrznila,...

Tunel ki sem ga pa lani postavila za paradajze je pa gromozanski. 4metre dolžine, 3 metre širine, pa doolj visok da na sredi ne dosežem stropa. Nekje višine tavisokih fižolovih prekel. Pa je bila lani noter ena sama moja sadika.

Tole v višino sajenje se pa fajn sliši. Če vrt pade v vodo tako kot lani, bom vsaj na balkon poskusila kej več zgrmadit. Lani so bili stročji grah pa češnjevi paradižniki kar noter vzgojeni ker se mi je zdelo škoda vse svoje sadike oddat/stran vreč.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Sr mar 25, 2015 11:11 am

Re: Vrtnarski kotiček

Sorcerer, tale babi je pa od hudiča... :D Vztrajno naprej, držimo šape, da bo letos drugače.

Bi pa eno modrost dodala:
Če je visoko število strunj v gredi znak pridelka, bomo letos zelo dobro žéli. :S

Najbrž ni druge, kot pobirat (in pa krompirčke nastavljat)?
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr mar 25, 2015 11:42 am

Re: Vrtnarski kotiček

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr mar 25, 2015 1:19 pm

Re: Vrtnarski kotiček

pri sajenju sadik vsaj malo pomaga, da korenine oviješ v mrežo proti komarjem. pa tagetes tudi pomaga (je omenjen na linku), čeprav je meni neizmerno grd :P

pa ko nastaviš krompir, je treba dnevno tudi odstranjevat! ni niti malo prijetno opravilo :P (hvala, mami <3 :girlblush: )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Sr mar 25, 2015 1:43 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Hvala! :good:

Tagetes sem splanirala kot vabo za polže, če bo deloval še na tak način, pa sploh :yahoo:
Ker je meni tudi (neopisljivo) nesimpatična, bom letos "vzgajala" ti dve sorti: rdečo in pa azijsko.

Mogoče jih vzljubim? :blush:

Leia, kaj si mislila s tem, da
Leia je napisal/-a: ...ni niti malo prijetno opravilo :P (hvala, mami <3 :girlblush: )
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr mar 25, 2015 2:16 pm

Re: Vrtnarski kotiček

hja, krompir, poln živih strun, moraš odstranit, ne :) (odstanjevanje je nujno, ker sicer grejo pač nazaj na vrt)
no, jaz bi ob tem delala celo dramo, tako da se je za naš vrtiček žrtvovala moja mami :girlblush:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr mar 25, 2015 2:19 pm

Re: Vrtnarski kotiček

uh jst komi čakam da grem brsklat po zemlji, sam da se pocajtam, dele ne morem tud motike držat v rokah bemusunce...
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če mar 26, 2015 8:31 am

Re: Vrtnarski kotiček

Bazilika je že ven prikukala. :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če apr 02, 2015 8:22 pm

Re: Vrtnarski kotiček

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 05, 2015 1:59 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Sicer mislim, da že vem kako bom, pa me vseeno zanima.

Tisti, ki sadite zelišča npr. baziliko, peteršilj, origano... in začnete s semeni (ne pa že kupljenimi rastlinami), a sadite direktno v lonček, a najprej vzredite male poganjke, pa te potem presadite?

Gre se za notranji vrt.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 2:14 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Tule direkt v zemljo s semeni. Peteršilj in bazilika. Drobnjak mam pa že "trajen" nasad. Semena sama oplodijo tla za prihajajoče leto, je pa res da tam ne prekopavam nič.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po apr 06, 2015 4:36 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Baziliko sem letos dala v dva lončka (v enega genovese, v drugega rdečo) pa zaenkrat lepo raste - sem gledala te kupljene pa je tudi po par rastlin v enem lonćku zato bom jaz isto naredila. Tiste viške pa preselila na njivo. Peteršilj mi ni vzklil ne notri, ne zunaj...še po dveh rundah sejanja ne. :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 5:16 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz sem dvakrat kupila lonček bazilik in jih presadila. Obakrat so propadle, predvidevam da zato, ker se v lončku borijo za sonce in hitro rastejo navzgor namesto da bi razvile korenine. Ali pa jaz ne znam presajati. :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr apr 08, 2015 7:17 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ne kupujte tretiranih semen. Poleg tega, da so strup za okolje, tudi rastejo ne ok. Letos lahko to še dodatno potrdim. Ker na škatli ni bilo označeno, sem kupila tretiran bob. Ok,sem ga pred sajenjem dolgo spirala. Po dveh mesecih ni bilo nič od njega, zato sem danes izkopala par bobov. In kaj vidim? Bob je gnil in požrt od nekih majhnih belih žužkov (ja, tudi ti so bili zraven). :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr apr 08, 2015 7:41 pm

Re: Vrtnarski kotiček

se opravičujem za morda neumno vprašanje. Kakšna pa so tretirana semena?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr apr 08, 2015 7:45 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Na embalaži mora biti opozorilo, ki je kar hudo če ga prebiraš. Pa semena so obarvana v rdečo.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Sr apr 08, 2015 8:31 pm

Re: Vrtnarski kotiček

IsKrIcA je napisal/-a:Baziliko sem letos dala v dva lončka (v enega genovese, v drugega rdečo) pa zaenkrat lepo raste - sem gledala te kupljene pa je tudi po par rastlin v enem lonćku zato bom jaz isto naredila.

Baje ima bazilika rada družbo in raje/bolje raste v skupinicah. Tako da vedno, sejančke po par skupaj ali pa potem podtaknjence enako. Se lepše primejo. <3
Vsako leto jo imamo nenormalno več kot jo dejansko porabimo. <3
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr apr 08, 2015 9:26 pm

Re: Vrtnarski kotiček

pixna je napisal/-a:se opravičujem za morda neumno vprašanje. Kakšna pa so tretirana semena?


Po domače povedano - povaljana so v strupu. Kot je napisala rozika, spoznaš jih po tem da so prekrita s kakšnim rdečim prahom (ali pa kakšne druge čudne barve) pa smrdijo po kemikalijah. Postrupana so seveda zato, da preprečijo rast kakšni plesni ali škodljivcem. Kaj to naredi s semenom in kasneje z rastlino itak nobenega ne briga, potem ko ga enkrat prodajo... :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr apr 08, 2015 9:30 pm

Re: Vrtnarski kotiček

bljak. :bad: Nisem vedela, da to obstaja. :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če apr 09, 2015 10:42 am

Re: Vrtnarski kotiček

IsKrIcA meni je začel peteršil kaliti sedaj po več kot petih tednih.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 103 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.