V središču

Bodi zdrav - zase in za svojo žvau


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr apr 22, 2015 9:19 pm

Re: Daj si duška

Tale o pogovarjati pa tako zelo drži....Jaz zagovarjam Bioresonanco kot "tester", poznam veliko ljudi, ki imajo dobre izkušnje, za zdravljenje pa nisem čisto prepričana. So jo pa imeli tudi v Lj. bolnici (čudež) tako kot vse ostalo, dokler zaposlen ni rekel da jih ima povn kufer, sedaj mašina prah nabira. Jaz sem bila enkrat na bioresonanci ampak brezplačni, tako da niso iskali bolezni in alergij.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če apr 23, 2015 6:35 am

Re: Daj si duška

Na bioresonanci je bila. Tudi jaz mislim, da je stres, ampak kako šele bo, če je že sedaj tako, da še niti en da ni bila brez glavobola oz. se ni počutila dobro. Sem jo že nehala spraševat, kako se počuti, ker je odgovor "Isto, kot včeraj." :rolleyes: :scratch:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 715

Pridružen: So jun 21, 2014 7:28 am

Kraj: Celje

Odgovor Če apr 23, 2015 6:37 am

Re: Daj si duška

Trixi, saj veš kaj sem ti rekla, samo reci in kličem :)
Qui comando io :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Če apr 23, 2015 6:39 am

Re: Daj si duška

Tudi jaz sem bila zaradi glavobolov pri nevrologu. Res sem se veselila pregleda, da bi enkrat pač končala s temi mukami. No, podobno sem jo odnesla kot tu pravite ostale. Spraševala me je, če me sončna svetloba kaj moti, pa, če sem slučajno v službi pod neonskimi lučmi, pa če mi lakota tudi sproža glavobole. Sem rekla, da ja, ja, ja, nakar je zaključila, da naj se pač trigerjem za glavobol izognem, lahko torej neham hodit v službo, iz stanonovanja naj ne hodim, če sije sonce in pri hladilniku naj bom ves čas. Nekaj nasvetov je bilo tudi v zvezi s hrano, pa si jih nisem zapomnila, ampak mislim, da histamina naj ne bi jedla. Aja, dokler jem "samo" Nalgesine vsak dan (ker res dobiš kaj boljšega brez recepta ane), to niso hudi glavoboli, ker je MR pač normalen in nimam nikjer razširjenih žil. Če imaš migrene, ki so povezane z menstruacijo, pa to itak ni nič takega, se ne smeš pritoževat, sej ne traja cel mesec ane? Človek ne ve a bi se smejal al jokal.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Če apr 23, 2015 8:07 am

Re: Daj si duška

Trixi je napisal/-a:Sem jo že nehala spraševat, kako se počuti, ker je odgovor "Isto, kot včeraj." :rolleyes: :scratch:

Še jo sprašuj, to rabi. Oz jaz sem to rabila od bližnjih. Če že zdravniki jemljejo tvoj glavobol kot nekaj samoumevnega, ga ni hujšega, če še bližnji začnejo tako misliti. :praising:
Dnevnika nikoli nisem znala pisati, morda vama tole pomaga pri iskanju "trigerjev" (glede na to, da je VSE lahko sprožilec) :bad: tole...
Življenje z migreno, knjižica

Čisto mimo gredice, a je smiselno odpreti podtemo Duškota : Duško, spet ta glava? :scratch:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Če apr 23, 2015 8:08 am

Re: Daj si duška

modrozelena je napisal/-a:Tudi jaz sem bila zaradi glavobolov pri nevrologu. Res sem se veselila pregleda, da bi enkrat pač končala s temi mukami. No, podobno sem jo odnesla kot tu pravite ostale. Spraševala me je, če me sončna svetloba kaj moti, pa, če sem slučajno v službi pod neonskimi lučmi, pa če mi lakota tudi sproža glavobole. Sem rekla, da ja, ja, ja, nakar je zaključila, da naj se pač trigerjem za glavobol izognem, lahko torej neham hodit v službo, iz stanonovanja naj ne hodim, če sije sonce in pri hladilniku naj bom ves čas. Nekaj nasvetov je bilo tudi v zvezi s hrano, pa si jih nisem zapomnila, ampak mislim, da histamina naj ne bi jedla. Aja, dokler jem "samo" Nalgesine vsak dan (ker res dobiš kaj boljšega brez recepta ane), to niso hudi glavoboli, ker je MR pač normalen in nimam nikjer razširjenih žil. Če imaš migrene, ki so povezane z menstruacijo, pa to itak ni nič takega, se ne smeš pritoževat, sej ne traja cel mesec ane? Človek ne ve a bi se smejal al jokal.

(verjetno) Ko boste rodila, bo bolje (je bila že ena, z Oskarjem nagrajena, svetka, ki mi jo je prodala).

Jaz sem bila pa ponoči takole :dash: zaradi bolečin in pa takole :bad: ...
Spila sem dovolj, seveda, le da sem vse :bad: .
In ja, tudi painkillerje sem vzela, le da sem vse :bad:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če apr 23, 2015 6:39 pm

Re: Daj si duška

Trixi... mi imamo to isto v familiji že tri generacije, sredi lepega, na sredi odraščanja PUMF migrene. Pri noni ne vem kaj je bil sprožilec, pri očetu sir, pri meni rdeče meso in kava. Ampak preden smo pogruntali KAJ je vzrok, smo vsi meli migrene po deset let, v skrajnem primeru je bil rezultat epilepsija. Tako da ne odlašat, dnevnik prehrane (pa tudi drugih stvari - ličila, parfumi, zobna pasta itd...) Možnosti, da je neka fizična okvara, je zelo malo.
Pa še to - pošlji to naše zdravstvo v k* in pejte okol privatnikov kolikor si le lahko privoščite. Prvo ko prvo, prideš na vsrsto v enem tednu, ne v enem letu, kot drugo te pa obravnavajo kot človeka in kot stranko - vljudno, pozorno, se ti posvetijo... ker vejo, da če s stranko ne ravnajo lepo, gre drugam. Ja, je drago kot p*, ampak če si le lahko privoščite, DAJTE si.

Vir: več kot desetletje neprekinjenega letanja okrog raznih nevrologov in alergologov.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če apr 23, 2015 7:11 pm

Re: Daj si duška

Prav zaskrbi me, ko slišim, berem ipd. koliko je ljudi z glavoboli, ki trajajo in trajajo. Meni je to čisto nepredstavljivo, saj tega občutka skoraj ne poznam. Če sem že kdaj čutila glavo, sem jo zaradi preobremenjenosti in preforsiranosti, na koncu dneva, a je bilo drug dan že vse OK.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če apr 23, 2015 7:17 pm

Re: Daj si duška

Trixi, že sem ti povedala - moje ubitačne migrene v srednji šoli so bile zaradi vnetja sinusov in dioptrije, pozneje v življenju pa zaradi pšenice. Za pšenico nimam znanstvenih dokazov, ampak odkar sem jo izločila iz prehrane nimam več migren :D Poznam primere, ko ljudem migrene sproži česen ali Coca cola, žena od sodelavca jo dobi zaradi neke sestavine v parfumih - dovolj je, da gre v dvigalo s nekom, ki je močno odišavljen. Migrene so zahrbtna reč in dolgo časa traja, dokler jim ne stopiš na rep.

Obstaja tudi šumeči Aspirin Migrain, meni je zelo pomagal, bolje kot močna zdravila. Samo vzeti ga je treba takoj, ko šele začutip, da bo začelo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če apr 23, 2015 7:44 pm

Re: Daj si duška

V veliko primerih je migrena hormonsko pogojena, v takih primerih prvi napadi sovpadajo z obdobjem prve menstruacije (ne točno na dan, niti na
mesec, zelo blizu pa). Epizode znajo v biti najbolj hude prav v najstniških letih pa tja do 35 leta( tudi občasna nezavest, bruhanje, "navadni" analgetiki neučinkoviti) in lahko trajajo tudi 48 ur. Redčiti se začnejo po 35-letu, nekaj let gor ali dol, odvisno od ženske. Včasih so povezane z vazovagalnimi sinkopami oz.
sinkopa zna biti sprožilec migrene (kot tudi sladoled, čokolada, prevelika obremenitev oči, izpuščanje zajtrka in še milijon vzrokov, so zelo različni).
Tako je bilo pri meni (že v najstniških letih dala skozi CT, EEG, ni da ni).
Uspelo mi je pregurati večino let brez močnih analgetikov na recept, imam jih šele zadnji dve leti, ko so epizode že zelo redke napram prej, so pa zato
mnogo hujše (ali pa jih težje prenašam, emšo pa to, kdo bi vedel :rolleyes: ).

Edino, kar je pri meni vsaj malo pomagalo, je bilo vzeti analgetik TAKOJ, ko začutiš prvo minimalno bolečino oz.še rajši preden se bolečina sploh začne, takoj pri
prvem znaku, ki je zelo pogosto izredna občutljivost na svetlobo in zvok, ter razbremenitev oči in umik v mirno in temno sobo, če je to le možno.
Migrena se s t.i. navadnim glavobolom sploh ne more primerjati, "navadni" glavobol je za ljudi, ki jih pestijo migrene, manj kot pis of kejk.
NI simpl,pa boli ko sam satan, se pa da veliko lažje pregurati, ko znaš prepoznati svoje sprožilce in prve znake.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če apr 23, 2015 8:24 pm

Re: Daj si duška

Meni prav tako pomaga vzeti aspirin TAKOJ, pa če je možno mrzel obkladek na tisto področje kjer boli. Aja, pa popiti mega dozo vit. C. Spijem tudi ko glavobol samo pomisli, da bi nastal.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe apr 24, 2015 6:15 am

Re: Daj si duška

Trixi, glede glavobolov: pelji jo na samoplačniško MR. Poudarjam samoplačniško, ker drugače ne boš prišla nikamor. In poudarjam MR, ker bi rekla, da je pri ponavljajočih se glavobolih must.
Se ponavljam kot lajna, ampak je več kot očitno, da šibamo k totalni komercializaciji zdravstva in temu primerne so čakalne dobe, odnosi do pacientov in oskrba v javnem zdravstvu. Zadnji primer imam v familiji, iz letošnjega leta: trikrat (!!!) tik pred zdajci odpovedan poseg v lokalni anesteziji, ki traja vsega skupaj 15 minut. Hvalabogu, da živimo zraven meje, je bila zadeva rešena v Cattinari namesto v osmih mesecih v dveh tednih, z odnosom, da te kap (pozitivno). Heh, pa še to: enak samoplačniški poseg je pri nas dražji kot v sosednji Italiji. Pa razumi, če moreš.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 24, 2015 9:55 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe apr 24, 2015 11:10 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Pa obilno in skoz zalivat froca Slika
Dehidracija je dostikrat vzrok glavobolov
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe apr 24, 2015 11:41 am

Re: Daj si duška

slavica je napisal/-a: Epizode znajo v biti najbolj hude prav v najstniških letih pa tja do 35 leta ( tudi občasna nezavest, bruhanje, "navadni" analgetiki neučinkoviti) in lahko trajajo tudi 48 ur. Redčiti se začnejo po 35-letu, nekaj let gor ali dol, odvisno od ženske.

Tukaj te moram žal "razočarat". Vsaj pri meni je (menstrualna) migrena še hujša po 35. letu. Me je tudi ginekologinja "razveselila", da bo še slabše. :S
Zdaj čakam na meno ... :rolleyes: (in upam, da ne bo še hujše) :girltruce:

Meni tisti najhujši dan vsaj malce pomaga dvojna doza Saridona. Pa če se le da v temen prostor počivat s ta'veliko steklenico vode, jap.
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe apr 24, 2015 3:04 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Jst sem imela srečo, da sem imela migrene z auro, ki se je pojavila pred glavobolom
Če sem takoj, ko so se pred očmi začele risat žareče nitke od žarnic vzela aspirin migran, ni bilo nič
Če sem pa tist moment zamudila, ga ni bilo tableta, ki bi prijel

Kot so prišle od nikjer, so po kakih 15 letih tudi šle, tako da me zdaj mogoče 1x, 2x letno mal potipa, ampak takoj ruknem tisti aspirin in imam mir
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Pe apr 24, 2015 3:22 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Srečne ve z auro ... :good: Če že more ruknt, naj vsaj prej opozori. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe apr 24, 2015 4:06 pm

Re: Daj si duška

Alexx je napisal/-a: Tukaj te moram žal "razočarat". Vsaj pri meni je (menstrualna) migrena še hujša po 35. letu.


Podpis, mene je šele po 30.letu začela matrat.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe apr 24, 2015 4:29 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

pixna je napisal/-a:Srečne ve z auro ... :good: Če že more ruknt, naj vsaj prej opozori. ;)


Ampak res - če že moraš met to sranje, je ta s predhodno auro čista terna, ker glavobol dejansko lahko preprečiš
Mene se je tudi lotilo mal pred 30 letom

PS;
Pišem vsak stavek v novo vrstico in brez pik zato, ker mi je tolpa kosmatih razbojnikov piko in dvopičje na kompu fentala :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe apr 24, 2015 6:47 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Nalgesin je zdržal le za prvo šolsko uro. :(
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.