V središču

Izleti, prireditve, zanimivosti


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če avg 25, 2011 10:34 am

Izleti, prireditve, zanimivosti

Sem opazila da nimamo še te teme...

torej: če je katera v soboto v Celju in nima kaj pametnega počet, ste vabljene na Stari Grad kjer bo yours truly delala budalo iz sebe v srednjeveških cunjah :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če avg 25, 2011 11:41 am

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Fajn tema, sem že jaz hotela nekaj takega odpret :good:
Mene pa zanimajo kakšne fajn ideje za kratke popoldanske izlete po osrednji Sloveniji (sploh okolica Kamnika, Domžal, Ljubljane, mogoče tudi kaj proti Vrhniki...) :)

V bistvu ideje za hitre izlete in oddih po šihtu recimo :)

Meni je zmanjkalo idej: :girlblush:

- Gradiško jezero
- Izvir Kamniške Bistrice
- pot ob Kamniški Bistrici
- Arboretum
- Zoo Lj
- Botanični vrt
- Koseški bajer
- Krumperk
- Križentaver
- Bistra
- Pekel
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 12:08 pm

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Če se pelješ proti Logarski dolini, je treba biti pozoren- mislim , da je Snežna ali pa Ledena jama. :)

Ful je fajn, zelo malo ljudi, so pa strme stopnice navzdol v jamo in potrebno je imeti pulover, je notri mrzlo. Ampak na koncu itak ponudijo eno šilce, da te pogreje. 8)

Na poti navzgor pa teče potoček, v katerem smo namočili noge, mislim, da je dovolj tudi za psa, ampak plavati pa ne more.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če avg 25, 2011 2:06 pm

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

v tej vročini so itak najboljša destinacija jame. V postojnski, na primer, je stalna temperatura 10 stopinj :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po avg 29, 2011 8:49 am

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Midva sva ta vikend preživela na Mini meetingu v Ljutomeru (prijelo se je ime meehing, ker so enkrat nekaj zafurali pri oglaševanju in napisali h namesto t-ja ).
Imeli smo prenočišče v hotelu, zajtrk, kosilo in večerjo ter šli gledat vinsko klet, kjer proizvajajo našo Zlato in Srebrno radgonsko penino. Seveda smo imeli tudi degustacijo vin, probali smo jih kar 5, zraven sta bila narezana sir in kruh.
Vozili smo se v koloni eden za drugim, bilo je kar 26 minijev. Odlično je bilo, moj je še bolj odločen, da bo lastnik minija, je že vsaj 15 let čisto navdušen nad njimi.
Ker še nimava svojega, ga nama je posodila moja najboljša prijateljica, ki je tudi predsednica slovenskega društva minijev in je vse tole organizirala :good: Super ji je uspelo, vsi smo se zelo zabavali.
Tok da povem: kakor morda veste, miniji (vsaj po večini) so brez klime, temperature pa veste kakšne so bile. Ampak je bilo res noro!
Seveda sem fotkala kot ena budala, upam, da je tole primerna tema, da vam v njej pokažem nekaj fotk.
Alexx bo zihr full vesela :)

Ker niso ravno zanesljivi avtomobili, je šlo par stvari narobe in smo se morali parkrat ustavit :D To je bil odličen čas za fotkanje
Slika

Takole smo šli v koloni
Slika

Tole je od zadaj mini, ki sva ga modva vozila (narejen leta 2000 na 40. obletnici minijev, zato je mini 40)
Slika

Parkirali smo na trgu pred hotelom
Slika
Slika
Slika

Tale ima notri kar motor Suzukija Hayabusa (eden najmočnejših motorjev, mojega je zraven peljal, da je blo mal adrenalina :D ). Rikverc seveda ne gre, saj motorji ne grejo rikverc in ga mora na roke pač porint. Je pa homologiran in registriran. Ima pa samo za 10l tank, tko da je skos na pumpi.
Slika
Slika

Dal je ven stekla in jih nadomestil s pleksi steklom in bil tako kar ob 30kg :O Ker je res res glasen, voznik nosi čepke za ušesa. Je pa tudi zelo vroče, ob 11ih je imel že 45 stopinj! Imam tudi filmček, ko je dal po gasu in šibal mimo
Slika

Pa še par drugih
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Še najin od spredaj
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika

Edini karavan
Slika

Slika
Slika

Tale je zmagal v glasovanju za najlepšega (seveda barva ni originalna)
Slika

Slika

Prišli so srbi, hrvati, madžari,... drugo leto je mednarodni mini meeting na Madžarskem pri Blatnem jezeru in greva definitivno! Pričakujejo kar okrog 4000 ljudi!
Imam še nekaj fotk, če vas zanima pa un filmček bom naložila.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Po avg 29, 2011 8:52 am

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Itak da nas zanima. 8)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Po avg 29, 2011 9:01 am

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

O hudo !! Se nič na avte ne spoznam, ampak eni so pa prav lepi :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po avg 29, 2011 9:16 am

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Alexx je ful vesela, ja.... :dash: :devil:

NORO!!!!! Melaaaaaaaaaaa! :girlcry: :girlcry: :girlcry:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po avg 29, 2011 10:18 am

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Evo še par fotk.
Tale je slikana iz hotela, žal niso vsi avtomobili na sliki, saj so se nekateri že odpeljali domov
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika

Takole sva midva tekmovala. Ni bila fora v hitrosti, ampak si se moral 2 kroga zapored peljati po isti poti in doseči čimbolj enka čas. Midva sva drugi krog prišla 1,5 sekunde kasneje kot prvi krog in sva pristala na približno 5. mestu. Najboljši je imel med prvim in drugim krogom le 0,7 sekunde razlike :O Štoparice so bile prepovedane, so preverjali (in prav je tako).
Slika

Filmček tekmovanja
Slika
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po avg 29, 2011 10:27 am

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Evo pa še video minija z vgrajenom motorjem od Hayabuse ;)

Slika
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Po avg 29, 2011 12:54 pm

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

A kdo mogoče ve, če se sme s psom v Predjamski grad noter it :) .... mi bi šli na izlet, pa sem si nekako primorsko malo začrtala, pa moj še nikoli ni bil v Predjamskem :O , samo samo zaradi tega ne bi Yina doma puščala, ker vse ostalo je psom prijazno :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po avg 29, 2011 1:00 pm

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Midva sva par let nazaj šla notri s Polo, ne garantiram pa, da dovolijo tudi danes.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Po avg 29, 2011 1:10 pm

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Te jame bi ble fajn ja, sam se moraš res ornk skeširat, da te not spustijo... Da ne omenjam, da gre keš že samo zato, da se pripelješ do tja, pa da potem nekaj poješ, da sploh ne omenjam, če hočeš kak spominek kupit pa se ne bi nič čudila, če bi še parkirplac zaračunali. Sva glih zadnjič z mojim cene od Postonjske in Predjamskega gradu, pa še Škocjanskih jam gledala in sva se odločla, da tok keša jim pa že ne dava. Čist preveč hočjo met, barabe!!! :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po avg 29, 2011 1:12 pm

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

pola je napisal/-a:Midva sva par let nazaj šla notri s Polo, ne garantiram pa, da dovolijo tudi danes.

ti bi po moje Polo spravila še kam drugam, pa čeprav ne bi bilo dovoljeno ;)
Houdini, po moje lahko tule vprašaš: http://www.turizem-kras.si/?cat=157&lang=si
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po avg 29, 2011 1:24 pm

Re: Izleti, prireditve, zanimivosti

Nič ne vem o tem... :rolleyes:

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.