V središču

Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To apr 19, 2011 11:16 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Na kakšnem principu pa deluje, če se ti sanja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To apr 19, 2011 11:25 am

Re: Priporočam/odsvetujem

taka bolj gosta je, skoraj gumijasta, spominja malo na tiste pilice za poliranje površine nohta. piše, da ni primerna za občutljive in sijajne površine, ker jih lahko opraska. mislim, da deluje nekako tako kot res res fini šmirgl papir. :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To apr 19, 2011 11:48 am

Re: Priporočam/odsvetujem

aha.. zanimivo! No, bo treba sprobat! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To apr 19, 2011 12:30 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

taperverčki je napisal/-a:Ni povezano z mačkami, ampak prioročam vseeno: Vileda Miraclean. .....


kje pa ti vidiš, da ni povezano z mačkami?!
;) :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To apr 19, 2011 12:43 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Na osnovi mikrovlaken.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr apr 20, 2011 7:06 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

ZELO odsvetujem nove dnevne vložke Always, na njih piše "Softer topsheet". Tisti vrhnji sloj se cefra in pušča nitke v delih telesa kjer človek RES noče nitk in svaljkov! :bad:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Sr apr 20, 2011 9:19 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Soda + kis (navaden za vlaganje) = učinkovito za odtoke v kuhinji in kopalnici, vključno z wcjem - 1x na teden čez noč :) pa še za čistila zapravim manj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Sr apr 27, 2011 8:42 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

taperverčki je napisal/-a:od preostalih načinov uporabe sem sprobala še za pranje las (fuj in fej, so kot presušena slama, nikoli več!)


Ravno danes sem iskala nekaj glede sode in sem potem brala en blog - je bila punca ful navdušena nad pranjem las s sodo bikarbono, pa da ji šest dni zdržijo lasje lepi (prej max. štiri). Sem bila kar malo začudena. Nisem pa še odločena, če bi sama poskusila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 12:45 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Soda tako zelo izsuši las, da se ne masti tako hitro. Ampak ženske mastne lase perejo celo s Prilom (!!!!!), pa me be no nihče prepričal, da je to zdravo za lasišče. :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če apr 28, 2011 12:53 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

S Prilom??? :O :O Meni je že navaden otroški šampon iz trgovine preveč agresiven, mi kar kožo razžre in imam potem še 1 teden rdeče fleke in lišaje :( Uporabljam najbolj blag možen šampon iz lekarne, ne predstavljam si, da bi s Prilom lase prala :fool:
Za sodo ne vem, ampak jaz sodo v kombinaciji s kisom uporabljam za čiščenje kakšnih zelo trdovratnih stvari, na primer vodni kamen ipd.

Na lase dam pa včasih edino čisto malo zelo razrečenega kisa ali pa si z lanenim oljem malo natrem lase.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 1:00 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

malo kisa v vodi za splakovanje je za lase OK, ker zapre tiste "luske" na laseh, ki jih tako radi kažejo na reklamah za šampone.
sama res ne verjamem, da je soda dobra za čisto vse, kar na svetu obstaja (slišala sem že, da se uporablja za belit zobe, kot piling za obraz, kot kopel, za pranje las, kot deodorant...). naše telo (sluznice, koža) ima rahlo kisel pH in še pH neutralna mila uničujejo varovalno kislinsko plast na koži, kaj šele da bi gor bazičen prah (=soda) posipala. :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če apr 28, 2011 2:10 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Najboljši recept za mastne lase - preverjeno na lastni koži - ne operi si jih minimalno en mesec.

Resno.

Bolj kot si pereš lase, bolj odstranjuješ zaščitno plast s kože in bolj se bo lasišče "pomatralo" da čim prej nadomesti izgubljeno maščobo. Če si pereš lase vsak dan, boš imel VELIKO bolj mastne kot če si jih pereš 1x na mesec.
Sem šla sama skozi to - v srednji šoli sem si jih prala vsak drugi dan, pa sem imela dobesedno špagete na glavi. Kar kapljalo je od njih. Potem sem bila pa poleti na nekem potovanju, kjer me ni nobel poznal in me je čisto malo brigalo kako zgledam, pa tudi higienski pogoji niso bili najboljši itd... skratka, naneslo je tako da si nisem prala las več kot en mesec. Prvi teden je bila grozljivka, proti koncu meseca pa sem ugotovila da se je stanje samo od sebe zelo popravilo. Po tistem sem si jih začela prati 1x na 14 dni in čisto lepo vzdržijo tudi če včasih kako pranje spustim in si jih perem na 3 tedne.

Lasje so en tak organ, ki skrbi sam zase - manj ko drezaš vanje, boljše je. Če rabite dokaz za te moje besede.. se grem stavit kolikor hočete da imam najdaljše lase od vseh vas, poleg tega pa čisto nič scepljene, čisto nič mastne. :) Vse kar delam je, da jih pustim pri miru. Preden se kdo zgovori na genetiko - v srednji šoli sem imela kratke, mastne kot 100 hudičev, scepljene skoraj do korenin pa še izpadali so mi.

Če hočete zdrave lase, jih pustite pri miru. To je vsa skrivnost.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 28, 2011 2:39 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ja, jaz vsakič, ko sem bila dalj časa (14 dni, recimo) bolna (no, to se mi zdaj ne dogaja več), nisem umivala las. Res se fajn pozna.
Tudi zdaj jih čim manj umivam, samo tako dolgih obdobij si pač ne morem več privoščiti, žal.
Sem si pa kupila tole reč za kakšne prehodne dni http://www.zate.si/katalog/rene_furtere ... k_dan.html
Deluje, ni viden na temnih laseh (kar je navadno slabost teh suhih šamponov), ampak ni pa nekaj, kar bi uporabljala vsak dan. Je pač izhod v sili, ko lasje res niso več za med ljudi, ni pa časa za umivanje ...

Pa tegale furtererja nasploh strašno priporočajo pri mastnih laseh, samo nisem in ne bom preizkušala.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: So sep 11, 2010 12:54 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 2:45 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

V sili pri mastnih laseh namesto suhih šamponov pomaga tudi baby puder - precej cenejša verzija :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 28, 2011 2:48 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ja, ampak če pri temnih laseh ne paziš, si hitro videti še prhljajast :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: So sep 11, 2010 12:54 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 3:01 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

...pa pri temnih majčkah :D Jaz zato vedno komu preden grem s hiše zatežim, "če se kaj vidi" na mojih laseh :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 3:05 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ni preozkušeno, ampak najbolj naraven "suhi šampon" so baje otrobi.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 5:24 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Jaz imam tudi ful probleme z mastnimi lasmi (z veseljem bi poskusila metodo Mačje mame, ampak si tega nekako ne morem privoščti) in že kar nekaj let sedaj uporabljam suh šampon skoraj vsak dan. Sprobala že ob Tigija in je ful dobr šampon, sploh mi ga ni bilo treba brisat z brisačo, uglavnem tik pred odhodom sem si malo popršila in šla. Ampak je 13€, kar niti ni tak problem, je večji problem, da ko ga enkrat uporabiš začne puščati in je v roku dveh dni prazen. To pa no go.
Zadnjič sem našla suh šampon v dm-u, je prav njihova znamka Balea, cena je 2,5€, diši ful lepo in ni toliko belega prahu - bi znal biti uporaben tudi za temne lase. Nikol pa ne kupit od Krke Set! Smrad, pa še zgledaš kot posut z moko...meni se še na blond laseh pozna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 5:34 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Jaz še nisem odkrila suhega šampona, ki se na mojih črnih laseh ne bi poznal :( Zadnje 4 mesece imam pa še prhljaj, frizerka pravi, da zaradi zamenjave barve za lase, tko da grem na isto znamko nazaj...
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Če apr 28, 2011 9:49 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Mačja mama :O Svaka čast!
Jaz nikakor ne bi morala zdržati en mesec! Me po treh dneh že vse srbi in zdržim max. 5 dni (v primeru bolezni ali če potegnem čez vikend), sicer pa umivam lase na dva dni. Vem, katastrofa. Mastni lasje so sranje, ampak še nisem našla nič, kar bi res pomagalo.
Poskusila sem suh šampon od Tigija, ki je sicer super in tudi 13 € mi ne bi bilo problem dati, če se ne bi spraznil, kot je ena že omenila. Jaz sem ga pomoje lahko samo trikrat uporabila, potem je bilo pa že kar prazno :O
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.