V središču

Kaj bo danes za kosilo/recepti...


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe jul 20, 2012 7:43 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Spekla torto za moj in bratov RD. :)

Ena plast+rastlinska smetana+sadje (nekaj sem ga potem še dodala)
Slika
+smetana
Slika
+zgornja plast in preliv iz čokolade in kandirane pomaranče
Slika

Kasneje pa še svečke itd. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor To avg 07, 2012 11:51 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Danes za kosilo : Testenine s stročjim fižolom in pestom :nyam:
Vse je domače - še testenine :rolleyes:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po avg 27, 2012 7:23 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Ima kdo izkušnje s sušenjem sadja in zelenjave? Sem si kupila sušilnik, pa mi ni čisto jasno kaj in kako. :girlblush: :D Predvsem kako in kam shraniti posušeno hrano, da jo ne bo napadla plesen itd.?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po avg 27, 2012 7:44 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Če ti posušeno sadje prehitro napade plesen, pomeni da ni zadosti suho.

Za shranjevanje imaš dve možnosti: v vrečko iz blaga, in jo obesiš nekam na suho kjer zrak lepo kroži okoli, ali pa vakumsko zavariš v plastično vrečko, da ne pride nič zraven (seveda če imaš tak strojček).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe avg 31, 2012 1:19 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Aha, hvala!

Kako narediti najbolj simpel jabolčno marmelado?
Jabolka operem in narežem na kose. Dodam malo vode in kuham toliko časa da se malo zmehčajo. Odstavim iz ognja in vse skupaj zmiksam s paličnim mešalnikom. Dam nazaj "na ogenj". Dodam rjav sladkor (približno pol kg na 3kg jabolk) in začimbe (cimet, klinčki, limona, rum). Počakam da vse skupaj zavre in hop v kozarce. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr sep 05, 2012 7:38 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Na poziv iz licitacij zaupam dva moja najbolj preprosta recepta za pripravo buč Hokaido.

Prvi je za juho: bučo operem in olupim (oziroma postrgam stran skorjo), narežem na kose in nato skuham v vreli vodi do mehkega. Za ne-vegetarijance se lahko postopa enako kot pri kuhanju goveje ali kurje župce: daš v vodo meso in vse začimbe, zelenjavo itd... bučo v vodo in skuhaš. Ko je kuhano, odstraniš meso in zelenjavo, bučo pa pustiš v juhi in vse skupaj zmiksaš ali nasekljaš.
Za vegetarijansko juho pač uporabiš samo začimbe. Jaz ne pretiravam z začimbami, ponavadi samo solim in nič drugega da pride sladkasti okus buče bolj do izraza. Vode mora biti čisto malo, toliko da pokrije buče, da potem ko vse skupaj zmiksaš nastane gosta kremasta juha divje oranžne barve. Juhi lahko potem dodaš kakšno žlico kisle smetane ali bučnega olja (ali oboje), kar naredi divje zeleno/belo/oranžno kombinacijo (pa še dobro je!)

Drugi recept je za buče kot prilogo: jaz jih olupim/ostrgam, narežem na kose, malenkost posolim in naoljim in dam v pekač, kjer jih s toplim zrakom počasi spečem do mehkega, oziroma dokler robovi malček ne porjavijo. Take zagozde so potem podobnega okusa kot pire krompir in se jih lahko jé v kosu ali pa pretlačene kot prilogo. Zraven paše kakšen košček masla ali žlica kisle smetane.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr sep 05, 2012 4:58 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

IsKrIcA si sigurna da si probala Hokaido? Obstaja šeena zelooo podobna buča.
Moja recepta: najdem nekoga ki je priravljen razrezati to trdo bučko :D , skuham v malo vode, spasiram in mmmmmm. Ali pa nazrezano posujem z veganko in jo popečem na ponvi. :nyam:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Sr sep 05, 2012 7:02 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

MM hvala :)

rozika ja za tako so mi jo prodal, zdj pa ne vem :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To sep 11, 2012 5:02 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Hitri pirov kruh - recept je z jazkuham pika si.

Namesto štiri pesti orehov dam eno (orehe kar nalomim s prsti), namesto janeža pa nekaj žlic sezama, bučnih semen, pinjol ali kar mešanico naštetega. Po vrhu tudi posujem s sezamom. Če namesto repičinega olja dam v testo oljčno olje, potem nekoliko zmanjšam sol. V moji pečici v silikonskem kalupu potrebuje 55 minut na 200.

Lahko se dela s celotno količino integralne moke, ali se pa del zamenja z gladko. Najboljša (zaenkrat) in najbolj ekonomična mi je moka iz Muellerja, tista po cca 1,60 za kilogram.

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če sep 20, 2012 10:55 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Cats, kje dobiš pinjole? jih iščem že nekaj časa, pa niti ne vem, kje gledat :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če sep 20, 2012 11:42 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Jaz sem jih kupila v trgovini, tam pri oreščkih...samo so pregrešno drage. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če sep 20, 2012 11:48 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Ja, v Mercatorju na oreščkih (tam, kjer je tudi fižol pa suho sadje), še bolje pa na tržnici ali nekje, kjer jih prodajajo na dekagram, da se lahko proba. Zadnjič sem dve vrečki v smeti vrgla, ker so bili neužitni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če sep 20, 2012 11:50 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Hmmm ... No, bo pa pesto še naprej z mandlji :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To sep 25, 2012 10:50 am

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

danes bomo papali za večerjo ajdovo kašo z jurčki :nyam: :yahoo: :nyam: :nyam: :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor To sep 25, 2012 1:06 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

to smo včeraj za kosilo+ taščina odlična domača posavka z vrta obogatena s štajerskim bučnim oljem :hungry: , mam pa v hladilniku še veliko vrečko stročnega fižola, to bo pa jutrišna enolončnica s krompirjem in porom...... :nyam:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To sep 25, 2012 5:30 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Zahvalila bi se rada sansi (oziroma sansini mami, oziroma kolegu od sansine mame :D ) za recept za londonerje - tokrat preizkušen z pirino integralno moko, namazano z marmelado od jernejch - rezultat odličen! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To sep 25, 2012 5:42 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

O čem ti to? :scratch:

(ps: klele v "rovtah" ;) ni NOBENE dostave hrane!!! Sem mogla kuhat! :O Kuskus s popečeno zelenjavo (s taščinega vrta :D )... noro dobro!)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To sep 25, 2012 5:47 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Hja, Alexx, n-č skrbet, jutri ti bom pripovedovala, kako dobro je bilo tole pecivo 8)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če nov 29, 2012 7:56 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Veganske čokoladne kroglice
-50g zmletih lešnikov/orehov/mandeljev (po želji)
-50g zmletih piškotov
-sladkor
-začimbe (po okusu, npr. cimet, rum, limona itd.)

-50g stopljene čokolade
-50ml rastlinske smetane/rastlinskega mleka/vode

Zmešamo suhe sestavine in dodamo "tekoče". Ko se shladi, oblikujemo kroglice in npr. povaljamo v kokosu. :nyam:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne dec 16, 2012 1:41 pm

Re: Kaj bo danes za kosilo/recepti...

Veganska recepta za praznike. (vir. revija za Osvoboditev živali)

Kremne rezine, (ala kremšnite)
-6 listev testa
-2l rastlinskega mleka
-350g gustina (koruzni škrob)
-250g sladkorja
-2 vanili sladkorja
-1/2l rastl. sladke smetane za stepanje
-za barvo lahko malo kurkume

Zmešate 100g sladkorja, vanili sladkor in 1.6l mleka. Vse skupaj zavrite. Preostanek mleka in sladkorja zmešajte z gustinom, ter počasi dodajte vroči mešanici. Pazite da ne pride do grudic. Zmanjšajte temperaturo na minimum in mešajte 3 minute. Odstavite in maso med ohlajanjem večkrat premešajte. Stepite sladko smetano. Ko se mešanica shladi, ji dodajte polovico stepene smetane. 3 liste testa prelijte z mešanico in dodajte ostalo smetano. Pokrijte s 3 listi testa in posujte s sladkorjem v prahu. :nyam:

Orehova potica (to sem že delala in je res dobra)
Testo:
-1kg moke
-4g svežega kvasa
-4 žlice olja
-3 žlice rjavega sladkorja
-2 dl rastl. mleka, ščepec soli, malo kurkume (za barvo)
Za nadev:
-700g mletih orehov, rozine, rum, limonina lupinica
-2dl rastl. mleka

Zmešajte sveži kvas, 2dl toplega mleka, žlico moke in žlico sladkorja. Postaviti na toplo da naraste. Zmešajte moko, sol, sladkor, olje, kurkumo in mleko po potrebi, dodajte kvas. Zamesite gladko testo in pustite da vzhaja. Nadev: orehe prelijte z vročim mlekom, dodajte rozine, sladkor, naribano limonino lupinico in rum. (Jaz rozine prej namočim, ker so take lažje za prebavo) Razvaljajte testo in ga nadevajte. Zvijte in postavite v naoljen pekač. Pustite stati še 15 minut, pečite 35-45 minut na 180 stopinj. :nyam:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 81 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.