Nudim / iščem / kupim / podarim


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 20, 2011 7:51 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Mateja, jaz bi jih tudi, ampak rabim prej še litter locker škatlo :D Zadnjič enkrat sem bila v tisti trgovini pri Ikei, polnila so imeli, škatle pa ne :scratch: Sem imela zelo zanimiv izrazni ples, ker prodajalka ni razumela, kaj hočem imet.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:03 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Jaz bi se tudi kdaj za polnila priporočila ... sedajle še ni panike, ker je bil bratec ravno v avstriji, ampak slej ko prej pa bo :)


Me pa zanima, če se je komu slučajno bambus preveč razrasel? Ali pa kaka budleja :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6224

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:05 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

meni bi pa prav prišel bršljan ali kakšna druga (trajna) plezalka... :angel:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:18 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Jaz priporočam kosteničevje (sem morala it pogledat kako je po naše, jaz ga poznam kot honeysuckle).
Pleza kot ovijalka (ne uničuje fasade), je skoraj zimzelen, hitro se razraste in v nasprotju s kako glicinijo veje ne ratajo v enem letu debele kot roka ;)
Pa zvečer cel vrt diši po medu ;)

Jaz sem "svojega" pri mami čisto po nekem slučaju vzgojila iz podtaknjenca (na poti iz šole sem vejico nekje više v ulici utrgala, sedaj mora imeti ene 15, 20 let). Se pa ne spomnim ob kakšnem času je bilo. Če zna kdo svetovati, nudim svojega za podtaknjence :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6224

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:22 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Za fasado je vseeno, ker rabim, da bi plezal po naravni skali in potem še malo po alu ograji, če je to zadnje sploh možno. A je?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:28 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

moja mama ga na vikendu vzgaja pritalno na gredi/skalnjaku, jaz sem ga doma poslala v višave in je sedaj obrastel pol balkona :)

Tole je to: Lonicera


Samo za rezmnoževanje bo moral pa kdo drug povedat :) al bova pa prebrali kje :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6224

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:33 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Zdej, ko mam idejo, kaj bi imela, lahko tudi v kakšni vrtnariji poiščem (npr. tuki). Hvala za predlog! :clap:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:35 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

S "tam" imam jaz grozno slabe izkušnje, bojo pa sedajle spomladi verjetno precej poceni sadike v merkurju, bauhausu..., celo hofer ali pa lidl sta jih imela lani :) (hoferjeve rastline mi zelo redko "poginejo")

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:41 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

biarritz je napisal/-a:Mateja, jaz bi jih tudi, ampak rabim prej še litter locker škatlo :D Zadnjič enkrat sem bila v tisti trgovini pri Ikei, polnila so imeli, škatle pa ne :scratch: Sem imela zelo zanimiv izrazni ples, ker prodajalka ni razumela, kaj hočem imet.


Zdaj imaš na *****.de akcijo litter lockerja, pa še polnila majo v akciji 5+1 :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 8:59 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Houdini je napisal/-a:moja mama ga na vikendu vzgaja pritalno na gredi/skalnjaku, jaz sem ga doma poslala v višave in je sedaj obrastel pol balkona :)

Tole je to: Lonicera


Samo za rezmnoževanje bo moral pa kdo drug povedat :) al bova pa prebrali kje :)


Tole je kovačnik. :D Moraš pa pri nakupu paziti, ker obstaja dišeča in nedišeča sorta, zato je morda bolje podtakniti dišečega, da vsaj veš, kaj dobiš. Se pa dobro prime, vsaj po mojih izkušnjah. Lahko pa podarim dve sadiki, ampak ne vem, če sta dišeči (sem jih dobila v Merkurju, ker sta imeli uši in sta bili za stran, pa sta se mi rastlinici smilili :girlblush: )

Bambus imamo v Lj in ga zainteresirani lahko izkopljejo pri mojih starših za Bežigradom. Ne odgovarjam za njegovo nadležnost čez par let. :P

visinnox: a lovorikovec bi te zanimal? Ali pa avkuba? To so taki nezahtevni grmi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 9:14 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

A koga zanima avokado (nima plodov, so pa stari od par mesecev pa do 8let, veliki od 0.5 pa do 2.5m) ? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 20, 2011 9:46 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

LuNa73 je napisal/-a:Zdaj imaš na *****.de akcijo litter lockerja, pa še polnila majo v akciji 5+1 :)


Moram še nekoga najt, da mi ga naroči :angel: *hint hint*
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:04 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

oaza88 je napisal/-a:visinnox, ponujam gomolje dalij, če ti kaj prav pride - sporoči :)


Sem mislila, da si jih že "razprodala". Mi pride prav, če lahko prezimijo v zemlji, ne bi rada imela preveč dela z vrtom in jih jeseni vlekla ven.

rozika je napisal/-a:A koga zanima avokado (nima plodov, so pa stari od par mesecev pa do 8let, veliki od 0.5 pa do 2.5m) ? :)


Avokado pa ni prezimen, se mi zdi? Če da, potem bi ga imela.

Kovačnik me zaenkrat še ne zanima, ker prej rabim pergolo. Potem bi raje imela zimzelenega, čeprav ne diši, ker se trudim čim več zimzelenih rastlin imeti (varujejo pred pogledi sosedov tudi pozimi).

Lovorikovec, da, prosim, avkube pa ne poznam. Če je nezahtevna, prosim.

Bršljan sem pa jaz kupila prejšnji teden, ga še sadim, veliko različnih vrst, ker nameravam vso žičnato ograjo ozeleniti. Pri nas ni dovoljeno imeti polno ograjo, lahko pa (celo moraš jo) ozeleniti. Smo tako "aklih", kot bi ne bili najbolj zabačena vukojebina. "Pot" mimo našega vrta, ki jo prekriva 1 m visok plevel in ničemur ne služi, se imenuje: cesta prvega reda!

Bambusa nikakor ne bom imela, ga vsi odsvetujejo.

Kosteničevje (lonicera) je zelo širok pojem. Medenj sodi tudi kovačnik, pokrovne rastline (jaz jih imam nekaj zasajenih, da bodo čez n let skrile neurejeno brežino pod našo ograjo).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:10 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

taperverčki je napisal/-a:Zdej, ko mam idejo, kaj bi imela, lahko tudi v kakšni vrtnariji poiščem (npr. tuki). Hvala za predlog! :clap:


Z Bakkerjem previdno, jaz sem tudi nekaj naročila in dobila kar v redu, nekateri pa se pridušajo čezenj. Ceneje lahko dobiš v kaki drevesnici izven Ljubljane. Bolje je kupiti tu vzgojene rastline, ki so že adaptirane na podnebje.

Če ne potrebuješ zimzelenih vzpenjalk, imaš morje možnosti (najlepši so sroboti). Pri zimzelenih je po moje najboljši bršljan, ampak na začetku je ful počasen. Imajo tudi hitrejšega, kanarskega (Gloire de Marengo), vendar vzdrži samo do -10.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:11 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Kovačnik precej obremeni ograjo, če je mrežasta. Jaz bi ti za ozelenitev prej svetovala klematis (okrasni srobot). Bršljana rpa jaz ne maram in sem ga likvidirala, ker so se samo komarji zadrževali notri.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:15 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Jaz načrtujem kovačnik za pergolo. Ampak, če so komarji v bršljanu, potem bo kriza! Bom morala spodaj zasaditi rože, ki jih odganjajo. :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21714

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:16 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

A ve katera, kako se znebit bambusa, oz kako omejit njegovo rast? Ker naša bajta bo kmalu: lost in bamboo :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:17 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

helena je napisal/-a:A ve katera, kako se znebit bambusa, oz kako omejit njegovo rast? Ker naša bajta bo kmalu: lost in bamboo :O


Ja, tako, da se preseliš v spejs, recimo! :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:19 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

vis, potem pa odspodaj daj pelargonije, in sicer take s kosmatimi listi, tiste starinske - odganjajo komarje.

Čeprav bi ti bolj bilo, da bršljane daš stran. Vse sorte mrčesa se kupi odspodaj. Zoprna rastlina, v bivšem vrtu sem se dolgo bojevala z njim, dokler ga nisem uspela istrebiti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21714

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne mar 20, 2011 10:19 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

No, s to opcijo bomo še mal počakal. :crazy: :bye: Resno, a kdo ve?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.