V središču

Daj si duška, 2. del


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To maj 18, 2021 9:32 am

Re: Daj si duška, 2. del

:girlsad: Prva osebna zdravnica je šla v pokoj. Druga - zadnja osebna zdravnica, mlada, ne opravlja več svoje dejavnosti, menda.
Trenutno v Ljubljani ni prav nobenega več prostega splošnega zdravnika, ki bi še jemal nove "paciente". Menda cca. 10 zdravnikov manjka; da naši hodijo delat v Avstrijo, k nam bomo pa dobili tujce. Najbolje je, da sem/bom kar zdrava. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne maj 23, 2021 11:34 am

Re: Daj si duška, 2. del

:mad: Kdaj se Trixi dere: "pičkice male.." ?
Ko ugotovi, da ima poscan kovter. :threaten: :shout:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne maj 23, 2021 12:38 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Se pridružujem slabi volji. Včeraj šla na sprehod (cca 45minut), prišla nazaj, se ulegla in valjda glavo in ramo položila na mokro - poscan povšter, rjuha, jogi,....

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po maj 24, 2021 8:14 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:rolleyes: Kaj reče Trixi, ko v mrazu obleče toplo jopico, se vsede za računalnik in se ji kmalu zdi, da voha mačje scanje?
Nič. Ker si ne upa, da ne bi kdo slišal... Hitro da jopico prat in upa, da se ne bo ponovilo oz. podobno zgodilo. :girltruce:
:threaten:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To maj 25, 2021 4:55 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:pismo: Pišem tu, da jim ne zamažem teme. ;)
:scratch: Zakaj :kitty: mladina misli, da se zgoraj na praskalniku spi in pozira, v spodnjem nadstropju tega praskalnika - v duplinici - pa kaka.? :O Preden sem to dojela, so bili že 4je :bad: :stop:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če maj 27, 2021 10:40 am

Re: Daj si duška, 2. del

:pismo: Ko greš nekaj čez 2 zjutraj spat, pa zgodaj vstaneš in zaliješ rože, zrihtaš :cat: in sebe, pa ti nato sledi še hitrostno menjanje prebodene gume, ki je spustila. :crazy:
Še dobro da imam Duškota, je prec lažje. ;)
Lep dan vsem. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jun 09, 2021 9:19 am

Re: Daj si duška, 2. del

Sorcerer je napisal/-a:Testi pokažejo pozitivnost šele cca 3dni+ po izpostavljenosti, kar pomeni da se lahko danes okužim, jutri se testiram za v bolnico, pojutrišnjem grem na oddelek, ziher da sem negativna, sem v bolnici v zeleni coni, med tem pa mine inkubacijska doba in lepo širim virus po zeleni coni bolnice. Če sem simptomatska, bojo mogoče ponovili test, če sem pa asimptomatska pa skoraj sigurno ne. Pa ker sem mogoče v sobi še s tremi ali štirimi pacienti, po večini brez mask,... Ne, ni varno. Kdor verjame, da je trenutno katerikoli zaprt prostor z neznanci ful varno okolje, se slepi.

Kaj pa vem, mojo mamo so testirali praktično vsak dan - najprej v sivi coni (kjer je bila dejansko tudi nekaj časa v sobi s kasneje potrjenim primerom covida), kasneje na navadnem oddelku. Umrla je potrjeno brez covida, kar pa mene ni prav nič potolažilo ... :girlsad:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 10, 2021 8:26 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:pismo: Mi je uletel oglas za dražbe stanovanj, pa piše, da bo na dražbi stanovanje v Ljubljani..., izklicna cena je seveda ugodna, stanovanje je potrebno "temeljite prenove", še piše, ko pa pogledam kvadraturo je pa 17,30 metrov. Ti res niso normalni, to sploh ni stanovanje, ampak luknja. :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jun 10, 2021 8:27 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Komarji :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 10, 2021 8:32 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Pa "stanovanjska soba" v mansardi, 13 m2.
In prav tako "stanovanjska soba" v mansardi = 9,5 m2. :fool:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe jun 11, 2021 9:28 am

Re: Daj si duška, 2. del

Leia je napisal/-a:
Sorcerer je napisal/-a:Testi pokažejo pozitivnost šele cca 3dni+ po izpostavljenosti, kar pomeni da se lahko danes okužim, jutri se testiram za v bolnico, pojutrišnjem grem na oddelek, ziher da sem negativna, sem v bolnici v zeleni coni, med tem pa mine inkubacijska doba in lepo širim virus po zeleni coni bolnice. Če sem simptomatska, bojo mogoče ponovili test, če sem pa asimptomatska pa skoraj sigurno ne. Pa ker sem mogoče v sobi še s tremi ali štirimi pacienti, po večini brez mask,... Ne, ni varno. Kdor verjame, da je trenutno katerikoli zaprt prostor z neznanci ful varno okolje, se slepi.

Kaj pa vem, mojo mamo so testirali praktično vsak dan - najprej v sivi coni (kjer je bila dejansko tudi nekaj časa v sobi s kasneje potrjenim primerom covida), kasneje na navadnem oddelku. Umrla je potrjeno brez covida, kar pa mene ni prav nič potolažilo ... :girlsad:


Sožalje.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jun 11, 2021 11:16 am

Re: Daj si duška, 2. del

Hvala.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jun 15, 2021 10:50 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Sožalje, jaz glih iz bolnice. Pacienti testirani na tri dni. Oken se NE odpira sploh, ne vem od česa bolj crkneš, bolezni ali pomankanja zraka...una uradna klima je samo črka na papirju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jun 15, 2021 11:25 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Oh če smo že pri bolnicah. Lansko leto so mi odstranili žolčnik, za j. vse kar so lahko... Posledično zdaj rabila poseg na žolčevodih. Šla v drugo bolnico, itak, ni za tvegati. Zaplet pri posegu, čez par ur šeen poseg, litri kemije v žilo, da se ni vnelo itd. Ni glih težko razumeti, da po takih posegih ne smeš niti sanjati o maščobi v prehrani. Dneve in dneve še o vodi ne....Kaj so meni kuharji gor pošiljali? Maslo! Vsaj enkrat na dan. Večerja. Makaroni brez vsega, zraven pa kocka masla, kao gor daj to. :o Pa vse ostalo zalito z oljem. Po enem tednu borbe s kuhinjo so zdravnica in medicinske sestre enostavno obupale in upale da preživim čas tam. Bi načeloma morala bit notri dokler se ne vidi, če ok prenašam prilagojeni hrano, samo smo potem ta kritetij dali pod "preživi kje drugje".... Saj vem, da je osebja premalo. Ampak če kot kuhar nisi sposoben prebrati niti pod ker tip diete moraš človeku dat na krožnik, potem si pa ena navadna egoistična lena rit. Tudi ostale cimre po skoraj smrtnih zadevah na prebavilih, dobile obroke, ki jih ne bi smele niti sanjati. Ena gre zdaj v zdravilišče, da se tam zredi in k seb pride... vem bolnica ni hotel, ma pogledat pildek z napisano dieto vzame sikundo!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jun 16, 2021 5:15 am

Re: Daj si duška, 2. del

Ma ja. Že znotraj iste bolnice se te diete in njihovo upoštevanje ful razlikuje.

Ko je bil mož hospitaliziran 3mesece skup, pa je mel na začetku napisano gastro dieto, je na gastro oddelek to dieto dejansko dobil. Na kirurški oddelek pa ne - pa je bil isti pacient v isti bolnici. V vsakem primeru se tista dieta ni strinjala z njim, tako da so mu poslali diabetoliginjo, ki je naredila individualno dieto, pol je bilo pa ok.

V Trbovljah vedno ful zavozijo, če ima oseba več težav. Starim staršem (sladkorna na inzulinu + težave z ledvicami + hude težave s srcem + previsoka telesna teža), so dali vedno srčno dieto, pa je**š cuker in sol. Sadni jogurt za zajtrk na primer. Pa sladica ob večerji. In so bile posledično potem še doma borbe. Ker kako dopovedat rahlo dementni osebi, da doma tega ne sme.

Jaz sem tudi zdajle v bolnici v Celju. Sem visoko noseča, pa mi krvni pritisk nagaja (je bil ful previsok - zdaj je ok, upam da me bodo spustili domov danes). Ker imam nosečniški sladkorno urejano s hitro delujočim inzulinom, sem na taki dijeti in se je dejansko držijo. Dobim sicer stvari ki mi osebno povzročajo zgago na primer, ampak ajde, to je pač problem zaradi nosečnosti, ne kuhinje. Je pa bolj problem da ne dobim dovolj hrane. Kter Lolek se je spomnil, da dobim samo 1800kcal dnevno? Mam pač hiter metabolizem in takoj dobim ketone v urinu če jem tako malo, pa ker so porcije tolk manjše kot doma, mam hipoglikemije kljub temu da sem krepko zmanjšala enote inzulina (ob večerji iz 16 na 12, pa imela kljub temu od večerje do zdaj že 2x rahlo hipoglikemijo, ker sem bila res ornk lačna - doma je za to simpl rešitev - ob večerji pojem več beljakovin ali kompleksnih ogljikovih hidratov ki se počasneje sproščajo, pa ob postelji imam kak prigrizek ki ga smem, tu pa na večerjo nimam vpliva, ob hipi moram pa sestre prosit če je še kaj ostalo po večerji, kjer pa ni glih zbire. Ajde, ob hipi je itak fajn da je nekaj rahlo sladkega, da hit zagrabi, samo tist je jojo efekt. Sadni jogurt, polovička, me bo hitro spravil na normalo, samo ne za dolgo. Aja, pa naj dodam še, da sem v tej nosečnosti pridobila malce manj kot 9kg, pa je od tega že hčerke krepko čez 3kg, +plodovnica+maternica+ovoji+zastajanje tekočine. Pravijo da bom po porodu lažja kot pred nosečnostjo. Tako da res ni razloga za dijeto s samo 1800kcal.

V prejšnjih hospitalizacijah nisem imela posebnih jedilnikov, pa vseeno - v Lj je bila hrana zanič. V Celju pa še leta kasneje sanjam o njihovem riževem narastku. Njami.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jun 16, 2021 5:34 am

Re: Daj si duška, 2. del

Aja, pa glede Covid-19 preventive. Ostale ženske so testirali ob sprejemu. Jaz imam sicer to srečo da sem že 2x cepljena tako da niti ob sprejemu niso testirali. Na oddelku potem pacientov ne testirajo. Ko si noter, si noter. Tako da če katera od kadilk zunaj faše, ali je bila ob sprejemu v inkubacijski dobi - UPS,..., Bo raztrosila po oddelku.

Imam srečo da imam sobo v kateri sem sama, tako da jo lahko zračnim res kolikor jo želim, moram pa itak uporabljati skupinski tuš, WC, hodnike, kjer pa so h sreči maske obvezne.

Obiski so čist totalno prepovedani. Kar ni ok, ker so nekatere nosečke na tem oddelku po mesece in mesece skupaj, brez da bi 1x videle svoje može/partnerje. Tudi očetje otrok s trebuščkom in detetom v njemu nimajo stika. To ni ok za psiho. Ena 21letna punca je noter že od aprila in je v tem času partnerja videla samo 1x - je psihično kar ubita od vsega. Moj je že polno cepljen, pa bo smel bit prisoten čist povsem samo pri porodu, 4dni po tem, ko bom pa jaz okrevala po carskem pa k nama ne bo smel. Se pravi bo zamudil prve 4dni hčerkinega življenja. Če bi se kaj zakompliciralo, še več. Tudi očetje so starši in si zaslužijo videt svoje otroke če si to želijo!

Bi lahko dali možnost obiskov novorojenčkov in nosečnic/otročnic saj po pravilu preboleli/testirani/cepljeni +z masko. Pa temu ni tako.

Kot rečeno, lahko pa pride katera v inkubacijski dobi noter, pa raztrosi covid-19 po oddelku.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jun 16, 2021 2:01 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Drži se, Sorcerer! Sem ti že mislila napisat, da javi če boš kaj v Celju, da greva na eno kavo. A ti prinesem kaj za pojest? :D Drugače je bila pa meni hrana v celjski bolnišnici vedno dobra (pa imam že kar nekaj bivanj za seboj), samo moraš vzet vegetarijanski meni. Ko sem rodila v maju, sem dobila celo šparglje :nyam: . Moja cimra je dobila vsak dan govejo juho, jaz pa vsakič drugačno zelenjavno :).

Držim pesti, da greš danes domov!
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jun 16, 2021 9:47 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Sem še vedno noter in upam, da me jutri domov spustijo. Optimizem pa to. Držite pesti.

Tamala ga žura, CTGji so ok, pritiski ga pa tu pa tam malo posvirajo. Ravno toliko, da niso ziher a bi me poslali domov ali ne.

Datum za CR so določili za 1.7., pa upam, da do takrat malo popustijo prepovedi obiskov. Kle noter so nosečke ki že cel mesec in več niso videle svojih možev in otrok.
Pa ni še jasno če bo moj po CR smel mene in otroka videt za več kot 15 minut prvi dan, pa potem do odpusta sploh še kaj. Res je žalostno, da očetje nimajo dostopa do otrok. Pa spolno prepovedjo vseh obiskov je dolgčas.

Hrana je za preživet. Sem bila že 4x v Celju in do tokrat nikoli lačna. Danes kosilo kvinoja, večerja kuskus. zelenjava je tudi ok. Bi pa lahko pojedla trikrat več današnje solate s paradižnikom, pa marsičesa drugega tudi. Pa ne vem kateri mojster se je odločil da bo med večerjo in zajtrkom 14-15ur pavze. Pri sladorni to ni idealno, še posebej pri dieti s samo 1800kcal. Sem si za danes "povečerjek" izborila, ker imam drugače hipe.

Drugače pa dokler je dete ok, bom jaz tudi. Ne smem preveč jambrat, ker so sestre res super. Lepo skrbijo za nas. So dobre volje in res fajn. Se da marsikaj zmenit. Samo čez dom, objem ljubljenih, domačo kuho, lastno posteljo in mačje stražarje ga pa ni. Temu pa itak nobena bolnica nikoli ne bo segla do kolen.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jul 01, 2021 1:32 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Tema sicer ni čisto prava, po drugi strani pa je dobro obiskana, zato lepim sem - gre namreč za odpoklic nekaterih popularnih vrst mačje hrane v VB.

https://www.food.gov.uk/news-alerts/ale ... 1-update-1
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jul 01, 2021 2:00 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Pri Applawsu na področju EU načeloma ni težav, saj so dobave iz francoske tovarne. Naša zaloga v sč je hvalabogu vsa ok.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.