V središču

Daj si duška, 2. del


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če nov 04, 2021 9:05 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Govorila z varuhinjo pacientovih pravic. Pismu se splača biti zdravnik, lahko pohabiš vse po spisku pa ne odgovarjaš. Tudi če prijavim da so spregledali zlom, se lahko na svoje stroške seveda, tožarim naslednjih par let, mogoče pol zavarovalnica da kakšen pljunk odškodnine, zdravja mi pa to itak ne vrne. Isto s fizioterapevtko, lahko prijavim, dobi opomin, ga vrže v smeti, za njo problem rešen jaz pa še vedno nimam ustreznih terapij. Seveda lahko nesem napotnico drugam, spet od začetka v čakalno vrsto. Med tem pa minevajo dragoceni meseci, ko bi se mogoče dejansko še kaj dalo narediti. J. se življenje, j. se. Seveda vmes kot trapasta plačujem privat terapije, sam ni bistvenega efekta.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če nov 04, 2021 9:49 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Če se pa tako zelo splača, pa veselo na delo in na študij medicine ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če nov 04, 2021 9:52 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Z veseljem. Pa so mi zadnja leta dr pustili tako blazno veliko zdravja, da še do trgovine ne morem sama. Živele zdravniške napake.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če nov 04, 2021 9:59 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Jah, smola.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe nov 05, 2021 12:41 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Zdravniki so glih tko kot ljudje v drugih poklicih. Maš vete k so zakon, pa take k evtanazirajo zaradi mikre.maš vzgojiteljice k so zakon, pa take k priklepajo otroke v posteljice. Policaje k jim je bistvena varnost vseh, pa take ki uživajo v pretepanju tujcev s pendreki.

Ko pa najdeš takega ki je v poklicu s srcem glavo in dušo,se ga je pa fajn okleniti, ker je vreden svoje teže v diamantih.

Govorim kot oseba ki je medicinsko dala že kar nekaj skozi, moj mož pa tudi. Brez da bi midva našla prave zdravnike, bi bila verjetno že oba pod rušo. Mož 100%, jaz pa tudi skoraj sigurno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe nov 05, 2021 1:00 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Res nisem vedela, da je medicina tak donosen biznis pa še nekaznovano lahko pohabljas ljudi kar tako za zabavo. Zdej mi je pa res jasno, zakaj je stanje v državi takšno, kakršno je.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe nov 05, 2021 3:04 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Sorcerer je napisal/-a:Govorim kot oseba ki je medicinsko dala že kar nekaj skozi, moj mož pa tudi. Brez da bi midva našla prave zdravnike, bi bila verjetno že oba pod rušo. Mož 100%, jaz pa tudi skoraj sigurno.


Tudi jaz bi že bila pod rušo, pa moj dragi in hči tudi, že ene parkrat. Sin pa se že rodil ne bi živ brez njihove pomoči. So pa ljudje, tako kot mi vsi, so dobri in malo manj dobri, imajo dobre in slabe dneve in delajo tudi napake. takele pisat kar tako pavšalno o vseh zdravstvenih delavcih na splošno, pa je vsaj nefer, če že kaj drugega ne. Ni čudno, da jih večina razmišlja, da bo šla iz zdravstva ven, ker ne prenesejo več takega odnosa in naporov.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe nov 05, 2021 9:01 pm

Re: Daj si duška, 2. del

[quote="helena" So pa ljudje, tako kot mi vsi, so dobri in malo manj dobri, imajo dobre in slabe dneve in delajo tudi napake. takele pisat kar tako pavšalno o vseh zdravstvenih delavcih na splošno, pa je vsaj nefer, če že kaj drugega ne. Ni čudno, da jih večina razmišlja, da bo šla iz zdravstva ven, ker ne prenesejo več takega odnosa in naporov.[/quote]

To.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe nov 05, 2021 10:26 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Poznam tri svetle izjeme, dve od teh privat. Ena zdaj zapira, ne zaradi ljudi, ne zaradi dela ampak zaradi j. korona birokracije. Pač. V štartu korone sem nepričakovano pristala na dost "rutinski" operaciji. Zafurali tako nepotrebno in obupno, da še vedno ne vejo kako rešiti. Drugi dr seveda, uni prvi me ne vidijo več lol. Vsak brezupni poskus, da rešijo posledice, se konča še bolj klavarno. Pa se ta dr zdaj res trudi. Tako da ja, bolnica je moj drugi dom, kaj vse človek tam doživi in vidi...ni za govort. Ps. Mogoče se vsaj Ptuja ognite. Tam dva mlajša tehnika "pospravljata" intezivno nego, pa včasih ju posodijo na druge oddelke. Me je dežurni dr zadnje sikunde privlekel nazaj na zemljo. Ni zabavno...bolnica seveda ve, in fejst krije hrbet. So mi njune sodelavke pomagale dati prijavo, da bi ju ja ustavili, pa ni šlo.... in še unih pet minut, ko nisem v bolnici, me povozi avto. Hvala :devil: . :dash: :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne nov 07, 2021 9:31 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Aaaaaaaaaaaaaaa, zamudila sem konec licitacij. :dash: :dash: :dash:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 07, 2021 10:00 pm

Re: Daj si duška, 2. del

rozika je napisal/-a:Poznam tri svetle izjeme, dve od teh privat. Ena zdaj zapira, ne zaradi ljudi, ne zaradi dela ampak zaradi j. korona birokracije. Pač. V štartu korone sem nepričakovano pristala na dost "rutinski" operaciji. Zafurali tako nepotrebno in obupno, da še vedno ne vejo kako rešiti. Drugi dr seveda, uni prvi me ne vidijo več lol. Vsak brezupni poskus, da rešijo posledice, se konča še bolj klavarno. Pa se ta dr zdaj res trudi. Tako da ja, bolnica je moj drugi dom, kaj vse človek tam doživi in vidi...ni za govort. Ps. Mogoče se vsaj Ptuja ognite. Tam dva mlajša tehnika "pospravljata" intezivno nego, pa včasih ju posodijo na druge oddelke. Me je dežurni dr zadnje sikunde privlekel nazaj na zemljo. Ni zabavno...bolnica seveda ve, in fejst krije hrbet. So mi njune sodelavke pomagale dati prijavo, da bi ju ja ustavili, pa ni šlo.... in še unih pet minut, ko nisem v bolnici, me povozi avto. Hvala :devil: . :dash: :dash:


joj, no, z vsakim postom se bolj zapletaš. Kot da smo vsi eni loleki, pa ne vemo, kako zdravstvo funkcionira. Korona birokracija?? pospravljata intenzivno nego?? izognite se Ptuja? sodelavke pomagale dati prijavo, da bi ju ustavili?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne nov 07, 2021 10:02 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Če stvari nočeš videti, še ne pomeni, da ne obstaja. ;) Pa konec debate o tem. Lepo, da lahko eni gledate stran. Fovš, fejst fovš. Res.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 07, 2021 10:12 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr nov 10, 2021 7:38 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:pismo: Ko greš zjutraj čez vrata dnevne sobe, pa stopiš v scanje + nato šele v službi ugotoviš, da imaš tudi torbico poscano, neprecenljivo! :dash: :threaten: Nekdo išče dom, kjer bo bolj zadovoljen kot pri nas. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To nov 23, 2021 10:17 am

Re: Daj si duška, 2. del

:girlsad: Danes sem izvedela, da je umrl sodelavkin oče, zaradi zapletov po cepljenju; ta sodelavka pa je že 11 dni v umetni komi, zaradi zapletov med prebolevanjem covida (ni bila cepljena, prav zaradi očetove izkušnje s cepljenjem).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 23, 2021 10:58 am

Re: Daj si duška, 2. del

Tale "zapleti po cepljenju" je precej zlorabljen in prosto interpretiran po potrebi kakšnega od antivakserjev pojem drugače, velike večine ni ravno za verjet. Smrti zaradi stranskih učinkov cepljenja je izjemno malo, v Sloveniji niti za prste ene roke dokazanih. Mi je žal za gospo. :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To nov 23, 2021 11:00 am

Re: Daj si duška, 2. del

20 dokazanih. Obe roki. Pa še kakšna zraven. Samo moj znanec izgubil dva sorodnika, uradno od cepiv. Ni za dajati v nič.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 23, 2021 11:08 am

Re: Daj si duška, 2. del

Ma ja, ma ja, seveda. 20, to je obe černobilski roki :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To nov 23, 2021 11:10 am

Re: Daj si duška, 2. del

Malo je bil hec glede rok. Ker je pač nepomembno. Vsaka smrt je preveč. Zdaj že odškodnine dajejo. Ne hvala, raje sem živa.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 23, 2021 11:13 am

Re: Daj si duška, 2. del

Prejšni teden (7 dni 14.-21.11) je v Sloveniji zaradi posledic kovidne bolezni umrlo:

1 ženska v starostni skupini 15-24 let
1 moški v starostni skupini 35-44 let
2 ženski in 2 moška v starostni skupini 45-54 let
6 moških in 4 ženske v starostni skupini 55-64 let
13 moških in 16 žensk v starostni skupini 65-74 let
34 moških in 20 žensk v starostni skupini 75-84 let
37 moških in 27 žensk v starostni skupini 85+ let

SKUPAJ 163 V 7 (SEDMIH) DNEH

Vsi brez več pridruženih resnih bolezni in/ali z imunsko pomanjkljivostjo so bili necepljeni.
Toliko v razmislek vsem, ki še kar nekaj čakate. Vsi bomo slej ali prej prišli v stik z virusom, o tem ni dvoma.
Če bi mi pri mačkah takole čakali s cepljenji, jih iz zavetišča večina ne bi prišla živa ;)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.