Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po okt 01, 2012 12:57 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Alverdejevi izdelki so nekateri res super, drugi pa vsebujejo precej alkohola, kar sploh pri občutljivejši koži ni fajn. Jaz sem se kar navadila brati deklaracije, in če je alkohol med začetnimi sestavinami, potem ne kupim, pa čeprav mi npr. ostali izdelki določene linije zelo ustrezajo. Pa občasno spreminjajo recepture in je spet dobro redno preverjati sestavine.
Meni njihovi šamponi ne ustrezajo, tu še iščem alternativo, ki ne bo astronomsko draga :)
Ja, Alverde je DM-ova znamka in se dobi samo v DM.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 01, 2012 1:06 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

aja, pa uporabljam še maskaro alverde.

me pa zanima, na kakšen način potem "testirajo" recimo mačjo hrano? ker dvomim, da dajo nekaj v prodajo, brez, da bi jo sprobali? a to samo pomeni, da živali recimo niso v kletkah in to, ampak dobiš recimo testerčke na dom in jih daš sprobat svoji mački? ker si res ne predtavljam...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 1:13 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Ne, ne pomeni samo to. Če te zanima podrobneje, je bila nekaj let nazaj cela afera z Eukanubino hrano Iams, so verjetno posnetki na spletu, če ne drugje, na Peti.
Ni pa fajn za gledat in je precej huje kot poiskušanje testerčkov. Iams se še do sedaj ni otresel tega črnega slovesa, četudi zatrjujejo, da so popolnoma prekinili s takšnim testiranjem.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 517

Pridružen: To mar 27, 2012 8:53 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 1:15 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Alternativa izdelkom Alverde bi lahko bili izdelki Terra Naturi znamka od Mullerja. Izdelki so veganski in cenovno ugodni + imajo širok nabor izdelkov. Je katera že kaj poizkusila od Terra Naturi?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 1:28 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Leia je napisal/-a:Alverdejevi izdelki so nekateri res super, drugi pa vsebujejo precej alkohola, kar sploh pri občutljivejši koži ni fajn. Jaz sem se kar navadila brati deklaracije,


Jaz sem ista, čeprav ostajam pri enakih stvareh, me vedno vse zanima in potem tam v drogeriji berem deklaracije kot mal zmešana. :lol: Ima pa Alverde res ful velik spekter proizvodov, tako da je res treba pogledat kaj je tisto kar naj bi bilo za nas ok.


Aja, Alverde ima sicer več kot en tip maskare. Jaz sem do zdaj sprobala 2 tipa, na zadnje imam to z gumijasto zavito krtačko in mi je super.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 01, 2012 1:29 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Helena, to glede Iamsa sem slišala ja. Mogoče sem se narobe izrazila- kako potem testirajo cruelty free hrano? testirajo njeno sestavo v laboratoriju ali kako? mislim, kako npr. vejo, da bo recimo dovolj ješča?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 2:35 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Kakšni sploh so pogoji, da je lahko mačja hrana cruelty free? Kako je lahko cruelty frer nekaj, kar je narejeno iz mesa živali? :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 3:04 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Sem vedela, da bo padlo tako vprašanje. :) recimo, da se da naredit dobro hrano tudi brez testiranja (krutega, dolgotrajnega in bolečega) na živalih, brez mesa pa težko.
Bomo natančno proučili in napisali na papir cruelty free pogoje za certifikat za hrano za živali.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 3:09 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Jaz uporabljam šampone od Alverde. Sem pa morala sprobati skoraj vse, preden sem našla ustreznega, pa še tega so se morali lasje navaditi. Sedaj že nekaj časa uporabljam njihov šampon za občutljive lase. :) Glede kisa. Odkar uporabljam krogle +kis se oblačila počasneje razbarvajo. Če se prav spomnim, kis celo prepreči izgubo barve, poleg tega da topi vodni kamen.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 4:05 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

A je mogoče ktera probala dati kis v pomivalni stroj, za posodo? Midva ima res zelo trdo vodo in se nama po pol leta že konkretno pozna na posodi :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 4:14 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Nisem probala (nimamo pomivalnega stoja), pa vseeno, zakaj pa ne? Kis ne more škoditi, bo pa zelo pomagal pri kamnu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 01, 2012 4:16 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

mislim, da ga moji mami daje v pomivalni stroj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14915

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 5:31 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Nova linija negovalne kozmetike Dvorca Trebnik ima certifikat skakajočega zajčka (Leaping Bunny), ki označuje izdelke, ki niso bile testirani na živalih v nobeni stopnji razvoja izdelka in ne vsebuje živalskih sestavin. Sem vesela, da so se potrudili pridobiti certifikat. :good:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Po okt 01, 2012 6:39 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Sicer ni direktno povezano z izdelki, pa vseeno... Jaz imam z organizacijo Leaping Bunny zelo dobre izkušnje. Sem potrebovala neke materiale in so mi jih takoj z veseljem poslali (pri nas bi se od njih lahko marsikaj naučili o odzivnosti). So bili naravnost navdušeni, da tudi na našem koncu ozaveščamo o tej problematiki.

Za Dvorec Trebnik pa :good: in :clap:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 7:25 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Dvorec Trebnik je tudi super! :good: Sicer sem samo nekaj stvari do sedaj sprobala, ampak mi imajo všeč ponudbo, tako da bom sigurno še kaj. :) Pa ful darilno primerni se mi zdijo. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 155

Pridružen: To avg 21, 2012 10:36 am

Odgovor To okt 02, 2012 6:32 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Jaz pa kupujem malo mešano, a skoraj vedno izključno artikel z BDIH certifikatom. Sem se čisto navadila nanj, vsi ostali so mi bili preveč komplicirani ker recimo nič ne pomaga certifikat da ni testirano na živalih če vsebuje mrtve živali.
Sem se pa naučila da certifikata ne pridobi cela znamka (recimo Alverde) ampak ga morajo pridobiti za vsak posamičen produkt in če na produkti ni žiga, certifikata nima.

Kar se tiče čistil Ecover pa mislim da je podobno kot z vsem ostalim. Če je artikel dostopen na vsakem koraku, zagotovo ni zelo "zdrav" (ok obstajajo izjeme ampak generalno gledano je tako). Tako kot se najboljša hrana za male živali prodaja le v specializiranih prodajalnah, se res pravi produkti (z vsem kar mi želimo), prodajajo v specializiranih prodajalnah. Pa še tam je treba biti previden saj ni vse kar se prodaja super truper, cene pa.. jah.. veliko višje :(

lp
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vse živali so enakopravne, vendar so nekatere enakopravnejše od drugih." George Orwell
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To okt 02, 2012 10:12 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Barb je napisal/-a:A je mogoče ktera probala dati kis v pomivalni stroj, za posodo? Midva ima res zelo trdo vodo in se nama po pol leta že konkretno pozna na posodi :S


Vsake toliko nalijem v predal za tekočino za izpiranje, da malo očisti stroj. Na sami posodi pa ne opazim nobene razlike, zato ne dodajam redno.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To okt 02, 2012 10:17 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Aja, za trdo vodo sem največ razlike opazila, ko sem začela dodajat uno sol za pomivalce. Najprej sem uporabljala samo tablete brez dodatkov pa so se bele lise poznale na kozarcih. S soljo je pa ok.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor To okt 02, 2012 11:46 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Tudi pri nas uporabljamo večinoma Alverde, trdo milo, gel za tuširat, maskaro, peno za čiščenje obraza, moj ima tudi njihov šampon, meni pa ni ustrezal, tako da sem sedaj našla enega od Lavere in sem zadovoljna.
Masko za obraz imam od Terra naturi in mi je pravtako vredu, pa diši ful. Kremo za roke in aceton imam od Afrodite, osvežilne robčke (čistilne, intimne) pa od Senze, sedaj sem kupila za probat Alverde, pa da vidim, s katerimi bom bolj zadovoljna.
Namesto mehčalca imam kis.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 517

Pridružen: To mar 27, 2012 8:53 pm

Odgovor To okt 02, 2012 12:41 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Izdelki od podjetja Saponia tudi niso testirani na živalih (pralni prašek Faks, čistilo Arf+ Vim..., mehčalec Ornel,...)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.