Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 6:54 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Prašek za perilo in za posodo Frosh in eno univerzalno čistilo tudi. V glavnem pa za čiščenje in namesto mehčalca uporabljam samo še alkoholni kis.
Od kozmetike mi pa Orca zelo odgovarja, razen tekočega pudra. Cene sicer niso pretirano prijazne, ampak zaenkrat ne nameravam menjat. Trdo milo kupujem pri kolegici, ki se s tem ukvarja. Občasno kupim tudi kakšnega od Orce. Šampon, balzam in občasno tekoče milo Lush. Dekorativne kozmetike uporabljam precej malo, maskara Orca mi je najboljša do zdaj, moram pa nesednjič probat Alverde. Alverde v glavnem kupuje mož in je z vsem zadovoljen.
Edina stvar, kjer pa res še nisem uspela najti zadovoljive rešitve je pa deodorant. V Kalčku sem nekaj časa kupovala Tom's, s čisto nežnim smrekovim vonjem in je bil res super. Zdaj imajo pa samo neko osladno marelico, ki je letela v smeti po dveh poskusih. Sem ga pa iskala že tudi na Ebayu, pa brez uspeha.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne sep 30, 2012 7:09 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

jeda je napisal/-a:Jaz prisegam na tole, se dobi v Mercatorju.


Naturally fresh uporabljam tudi jaz, je super, dobi se pa tudi v Sparu in glede na siceršnje cene v Mercatorju, verjetno ceneje ...

Sicer pa tudi jaz uporabljam veliko od Alverde, tudi deodorant - in sicer kombiniram z Naturally Fresh in se mi super obnese, tudi po intenzivni vadbi.

Na FB je stran Bela lista izdelkov, ki niso testirani na živalih, kjer je tudi kar precej uporabnih informacij že zbranih.

Pa Ličila.si so tudi meni zakon, tam kar precej kupujem.

Kar se tiče čistil, je pa zakon, ampak res zakon čistilo Astonish. Ker spuca vse, sploh nisem mogla verjeti, da je tudi cruelty-free, kar prelepo se mi je zdelo! :good: Sicer jaz drugega kot Oven & cookware cleaner v Sloveniji še nisem odkrila, ampak tega se pa dobi v Mercatorju po presentljivo ugodni ceni. Zelo zelo priporočam!
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 7:18 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

jernejch je napisal/-a:Naturally fresh uporabljam tudi jaz, je super, dobi se pa tudi v Sparu in glede na siceršnje cene v Mercatorju, verjetno ceneje ...
V našem Mercatorju je bilo pred časom 50% off, na polici z znižanimi izdelki, ne vem sicer zakaj, ampak sem bila :yeey:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 7:36 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

helena je napisal/-a:... ker prodamo veliko RC in Sanabelle, sicer manj kot včasih, ampak še vedno dosti.


Kaj ni Sanabelle cruelty free??? Jaz sem ga pa nekaj časa ravno zato kupoval, ker sem na internetu vsepovsod zasledil, da ne testirajo na živalih.

avena je napisal/-a:...V glavnem pa za čiščenje in namesto mehčalca uporabljam samo še alkoholni kis...


Perilo nima vonja po kisu? Sem že hotel poskusiti, pa sem se vedno bal, da bo imelo vonj po kisu. Zdaj uporabljam namesto mehčalca natrijev hidrogenkarbonat (jedilno sodo). Je tudi zelo v redu. Sicer pa :offtopic: bi naj nekajminutno namakanje sadja v mešanici vode, kisa in jedilne sode odstranilo iz sadja večino pesticidov.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 7:40 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Firma bosch, ki proizvaja Sanabelle še nedolgo tega ni bila na listi tistih s cruelty free certifikatom (torej netestiranje produktov in sestavin produktov). Bom preverila pri proizvajalcu in še kje, če je kaj drugače in sporočim.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 7:42 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Tudi jaz uporabljam alkoholni ali jabolčni kis, pa perilo nič ne smrdi. Itak ga daš samo en štamprle :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 7:44 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Absolutno nobenega vonja po kisu ni. Lahko pa dodaš par kapljic eteričnega olja, če že hočeš, da perilo diši po določeni zadevi.

Jaz se ne spomnim, kdaj sem zadnjič kupila prašek in mehčalec - po moje že 4-5 let perem z oreščki in kisom.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 7:51 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

To je preverjeno cruelty NEfree lista hrane za živali:

Felix, Friskies, Gourmet, Purina, Affinity Petcare
Hill's (science diet, canine maintenance)
Whaltam, Cesar, Pedigree, Chappi, Frolic, Sheba, Whiskas, Kitekat, Royal Canin
Iams (Eukanuba, ecc.)

Boscha in Sanabelle ne najdem na pozitivni, na negativni pa tudi ne več. Upam, da zdaj res pašejo v prvo. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 517

Pridružen: To mar 27, 2012 8:53 pm

Odgovor Ne sep 30, 2012 10:20 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Na spodnji povezavi si lahko bolj podrobno preberete o certifikatih in njihov pomen...

http://www.ekoslovenija.si/EKO_SLOVENIJ ... 1&cPage=20
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 9:08 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Tudi jaz perem s kisom že kakšno leto. Ne pusti nobenega vonja.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 517

Pridružen: To mar 27, 2012 8:53 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 11:43 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Ali bi lahko kdo bolj podrobno povedal kako perete s kisom? Kakšen kis, koliko, kam ga ulijete-med perilo ali v posodico za prašek? Kaj pa mehčalec ga potem uporabite ali ni potrebno? :scratch:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po okt 01, 2012 11:55 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

jaz ga vlijem direkt k prašku. Prej sem ga v predalček z mehčalcem, pa sem zdaj bolj zadovoljna.
Vliješ en štamprle ali malo manj. Mehčalca ne rabiš sploh. Jaz uporabljam alkoholni beli kis za vlaganje.
Ne dajem niti eteričnih olj, se mi zdi, da je najbolj svež vonj samo s kisom (nič ni vonja po kisu). Sem zelo zadovoljna :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 12:02 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

A pa vam kis ne "uničuje" barv?
(sama sem prala s kisom, pa ravno zaradi tega nehala...)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po okt 01, 2012 12:05 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

pri nas se do sedaj ni še nič uničilo ali obledelo bolj, kot bi tudi z mehčalem; perem tako cca 1 leto, vse, tudi oblačila zelo živih barv.
Ne dajem kisa seveda edino tam, kjer niti mehčalca ne bi dala (anorak z nepremočljivo plastjo ipd.)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 12:08 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Jaz dam kis za vlaganje namesto mehčalca v predalček za mehčalec. Približno en štamprle. Direkt v boben pa kuglo in mogoče 1/4 priporočene količine al pa še manj tekočega detergenta.
V enem letu se na barvah nč ne pozna. Mislim, da bi mogla soda povdarit belino na belem perilu. Kis pa samo vodni kamen raztaplja.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 12:10 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

P.S. o tem smo že ful razpredali v temi z nasveti za dom
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po okt 01, 2012 12:15 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Znamka Alverde se dobi tudi npr.v Mercatorju ali to kupujete v specializiranih trgovinah?
(za Frosh sem našla, da v DM-u)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 01, 2012 12:19 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

alverde je DM-ova znamka, če se ne motim.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po okt 01, 2012 12:20 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Če se jaz prov spomnim se znamka Alverde dobi v DM, drugje pa ne vem če sem jo vidla.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 01, 2012 12:28 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Pri nas se večinoma uporablja Alverde, čeprav so nekatera "področja", s katerimi nisem popolnoma zadovoljna. Všeč mi je recimo njihov balzam za ustnice (mandarina), pa geli za tuširanje. Šamponi mi ne ustrezajo preveč (pa še tako je, da se pri nas gleda na ceno, poleg tega pa mora šampon ustrezat tud mojemu, ki si glavo pere vsak dan), zato kupujem tistega od Afrodite, mislim da se imenuje kamilica (velik in rumen :)). Na zobno pasto Alverde sem se jaz popolnoma navadila, mojemu je pa čudna in je ne mara preveč uporabljati (če ima kdo kak predlog za cenovno ugodno cruelty free zobno pasto se priporočam!). Kot vas je par že omenilo, je eden večjih problemov najti ustrezen deodorant.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.