duševna hrana ali zakaj sem srečna


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Sr jul 29, 2015 11:16 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Ves balast ti jst lohk kamot pridem v vreče zbasat. :P
Lohk tut kontejnar pred bajto postaviš, če misliš, da vreč ne bo dost. 8)
Ampak to pol ni konmari, aveš... :truce:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr jul 29, 2015 12:26 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Ne vem, če lahko dam na licitacije, jo imam v italijanščini, povrh vsega na posojo in je nisem še prebrala do konca :P
Na kratko: začneš z oblačili. Zmeči vsa oblačila (vsa!) na kup, sortiraj tista, ki jih dejansko nosiš in ki ti res nekaj pomenijo. No, jaz nisem zmetala vsega na kup, ker se mi ni dalo iskati LilliBinkič v njem ;) Veliko sortiranje sem imela že prejšnjo jesen, tokrat sem samo sortirala že sortirano :rolleyes: Na "konmari" način sem zložila samo majice za domačo rabo, brisače, rjuhe, nogavice, športna oblačila, ostalo imam sortirano po škatlah (Ikea zmaga!). Obutev - enako.
Velik zalogaj pri meni so bili papirji: pretekli garancijski listi, bančni izpiski, računi, obvestila o plačah, letalske karte, vstopnice, navodila za uporabo, blablabla - vse to je letelo v smeti in tega je bilo res ogromno.
Next step: knjige. Ene so šle v smeti, ene v knjižnico v garaži, večina jih je ostala na policah.
Ne bom se spuščala v podrobnosti, kaj vse sem imela shranjeno, no, res je bilo veliko vsega. Kozarci, ki jih v bistvu ne maram in jih je bilo ful preveč, posoda, ki je nisem uporabila že leta, pokvarjen sokovnik... Dalje, v čem je fora shranjevati stvari iz otroštva in kasnejših obdobij, če jih ne pogledaš leta in leta in ležijo pozabljene nekje v neki škatli ali predalu? Torej - stran z njimi. Na kratko: stran z vsako stvarjo, katere res ne potrebuješ, ali do katere resnično ne čutiš neke močne navezanosti.
Zdaj ima čisto vsaka stvar svoje logično mesto, končati moram edino še z likanjem :crazy:

In najpomembnejši rezultat: dejansko se počutim dbest, stanovanje se mi zdi veliko večje, zračno, novo - kot da sem nekje na novo vseljena. No, mačkovje je še vedno dobro staro mačkovje :cat: Porabljen čas: trije polni dnevi, od jutra do večera. Preostala dva dneva tega delovnega dopusta bom pa uživala :good:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor Sr jul 29, 2015 12:45 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Meni ni bilo potrebno prebrati nobene knjige, da sem naredila isto - smo se namreč selili v 15 m2 manjše stanovanje pa smo naredili selekcijo po hitrem postopku. Še dobro, da ima svakinja hišo in majhnega otroka - gora knjig in igrač je končala pri njej, da o raznih skodelicah in kozarcih ne izgubljam besed. Edino moža čaka še obisk kleti, ampak od njega itak ne bo šlo nič stran, ker on nujno rabi vsak "šraufek" in žebljiček... :dash: Itak, moški.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jul 29, 2015 12:58 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

moksa je napisal/-a:Ne vem, če lahko dam na licitacije, jo imam v italijanščini, povrh vsega na posojo in je nisem še prebrala do konca :P

CCccccc, ne bereš ravno natančno ... :rolleyes:
(sem mislila kar celo "all-inclusive storitev" s tabo vred, ne samo knjige) :lol:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr jul 29, 2015 1:15 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Alexx je napisal/-a:
moksa je napisal/-a:Ne vem, če lahko dam na licitacije, jo imam v italijanščini, povrh vsega na posojo in je nisem še prebrala do konca :P

CCccccc, ne bereš ravno natančno ... :rolleyes:
(sem mislila kar celo "all-inclusive storitev" s tabo vred, ne samo knjige) :lol:

:scare: Ne-ne, nimam dovolj potrpljenja :truce: Ko bi ljudje začeli tarnat, da tega ne morejo zavržt, tistega ne morejo podarit, bi samo izginila. In se vrnila z bagerjem :bye:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr jul 29, 2015 1:23 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Haha, tako sem jaz pucala pri mami. Za vsako stvar sva se prerekali, pol sem jaz nosila v kontejner, ona pa nazaj :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jul 29, 2015 2:22 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

sej obstaja precej podobnih metod (npr: flylady), ampak pri vseh je poglaviten prvi korak - tisti, ki čisti, se mora res odločiti, da se bo zadev znebil - brez tega so vse metode neuporabne ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jul 29, 2015 9:28 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

jst se pa trudim bit pridna. Tok parov zflosanih kavbojk pa od macjih krempljev naluknjanih mikic kot sem jih imela v omari za "po bajti" ker za drugam niso bile primerne po moje nobena druga nima in zdej sem zacela s sivalnim strojem ustvarjat. Dvoje kavbojke so sedaj ene s super vzorcem, nova torbica, blazine za kavc, v izdelavi je novo krilo, in igracke iz ostankov,... omara bo manj zafilana z nekoristnmi stvarmi, planet bo pa tut hvalezen za kako malenkost manjna smetiscu.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor Po avg 17, 2015 5:03 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Na današnji dan pred 12 leti je na svet primijavkal naš Miki. To srček, ki ima srčka na srčku. <3
Slika

To je tudi muc, ki mu včasih pravimo zgaga, :ireful: ker "utruja" dokler mu ne popustimo, pa naj bo to košček kosila, priboljšek ali sredi noči prostor pri moji glavi. Ampak, kdo bi se mu lahko uprl.
Slika

Muc z najmehkejšo dlako, ki obožuje škatle, pa naj bodo velike ali čisto majhne.
Slika

Miki, vse najboljše! :birthday: Hvala, da si nas izbral za svoje služabnike.
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To avg 18, 2015 7:46 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Miki, srček s srčkom <3 vse najboljšeeeee :birthday: :drinks: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14915

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To avg 18, 2015 10:22 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

ooo, lej ti ta srček. <3
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če sep 10, 2015 9:34 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Ker imam tri kosmate klope, ki skrbijo, da me ne zebe <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po sep 14, 2015 7:01 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Ker je Dodo, ki me pregovorno "ne mara", ob mojem prihodu z dopusta predel kot zmešan in delal zvezdice v nedogled. Saj je Lilli tudi skakala okrog mene in mi grizljala prste, pa Heinz me je vsa uboga prišla pozdravit, ampak Dodo...neprecenljivo <3 :dance: :yeey:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po sep 14, 2015 8:44 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

:good: No, vidiš, zelooo te imajo radi, prav vsi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če sep 17, 2015 11:14 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Moja Mojči je del kampanje Slovenskega združenja bolnikov z limfomom in levkemijo. :good:

V Dolenjskih lekarnah so v tem času (od 15.9.) na voljo brezplačne informativne knjižice z naslovom 18 zgodb, isti cilj: s pogumom, optimizmom in pravočasnim prepoznavanjem simptomov premagati težko bolezen.

Menda bodo tudi oglasi v zvezi s to kampanjo na TVju in Mojči je ena od 4ih glavnih obrazov, ki se bodo največkrat pojavili.

Ko so z njimi delali intervju, so nato napisali zgodbo (novinar/ji). Mojči svoje zgodbe ni avtorizirala, je ni sprejela za svojo. Je šla sama napisat, kot je mislila in zahtevala objavo te ali pa nič. ;)
Upam, da dobim to knjižico tudi v kateri drugi lekarni. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če sep 17, 2015 11:31 am

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

:) Knjižice so na voljo tudi v drugih lekarnah.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe sep 18, 2015 10:03 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Ker začnem z oktobrom delat prek pogodbe, tam, kjer že več kot 2 leti delam prek študenta. Delo mi je pisano na kožo. :) Pa ker mama ravno takrat neha s službo in gre v več kot zaslužen pokoj. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So sep 19, 2015 12:28 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

:clap: čestitke KamI, vesela zate :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr sep 30, 2015 5:49 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr sep 30, 2015 6:06 pm

Re: duševna hrana ali zakaj sem srečna

:clap: <3
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.