Daj si duška, 2. del


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 5:57 am

Re: Daj si duška, 2. del

Kdo spet, je*emu sunce?! :O :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 6:10 am

Re: Daj si duška, 2. del

Vpraš raj, kdo sploh? :devil: :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 12:10 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Za dvojne vem :) , za večino ostalih pa.....sem skoz manj prepričana, to pa res :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 5:08 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:S in jaz, naivna, verjamem, da vsa društva oddajajo izključno S/K mačkone....se mi zdi, da bi bilo fino na glas povedati, katera društva ne delajo tako, vsaj nam, ki nismo v krogu tistih, ki to vedo...ne bi rada nevede še kakšnega "kozla ustrelila"....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če jul 09, 2015 5:16 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Čakte a dejansko društva oddajajo nepoštimane živali? A obstaja kak zakon, ki to dovoljuje?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jul 09, 2015 6:40 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ni fora v zakonu, temveč v etičnem obnašanju.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 09, 2015 7:42 pm

Re: Daj si duška, 2. del

pixna je napisal/-a:Čakte a dejansko društva oddajajo nepoštimane živali? A obstaja kak zakon, ki to dovoljuje?


Ne samo društva in neznansko srčni posamezniki in rešitelji in skupnosti - tudi kakšno zavetišče oddaja nepoštimane ...no pa rečmo vsaj mladiče. Med njimi je (bilo? upanje umre zadnje...) tudi prvo slovensko mačje, če se le dovolj zgodaj dobi posvojitelj (= pred 6 mesecem starosti).
Problem je tudi v tem, da še na marsikateri kliniki, pa ne samo kakšni mali kmečki, velja, da se mladičev pred starostjo 6 mesecev enostavno ne S/K. Kao v njihovo dobro. No pol se pa pejd... :dash:

Meni tudi čisto zares ni jasno, zakaj tisti, ki (pa bom zdaj rekla - domnevno, ker to zna bit strašno koristna beseda, še posebej v kakšnem tendencioznem pisanju ;) ) oddajajo poštimane mladiče, ne zapišejo tega že takoj v oglas za dotičnega mačka. In potem človek vpraša in je seveda tečen in se vtika v vsako stvar. ddddd?! :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jul 10, 2015 7:58 am

Re: Daj si duška, 2. del

Mene pa zelo ZELO užalosti, če ti oseba, ki jo zelo spoštuješ, odgovori na pismo z "Niti prebrala ne bom, kaj šele kaj napisala".

A je res tak kriminal met malo drugačno mnenje? Nisem se hotela javno prepirat po forumih, zato sem poskusila tej osebi čim bolj prijazno in privatno pojasnit, kaj je bilo moje stališče... Pol dobim pa tak odgovor.
A sm res tolk gnila in ničvredna, no?!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jul 10, 2015 8:09 am

Re: Daj si duška, 2. del

grmpf, Duško, čist vsako poletje je isto: plača zamuja, ker - kakopak - imamo toliko dolžnikov, da je boleče (hm, kakšno leto nam ne bi bilo treba mignit s prstom, če bi dolg uspeli izterjati :dash: ) ... potem še preklemanske prisilne poravnave, v katerih se odpoveš praktično celotnemu dolgu ... in najhuje je, da vse to vem in razumem, ampak s pildkom IOP težko plačaš položnice, ne? :dash: :dash: :dash:

enivej, Yodlov gastritis je OK, posledica je samo ta, da bi Leia prodala dušo za en obrok dietnega futra :fool:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 8:23 am

Re: Daj si duška, 2. del

Leia, a izvršbe pa ne pridejo v poštev? Eni potem kar naenkrat postanejo dosti bolj pridni plačniki.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jul 10, 2015 9:38 am

Re: Daj si duška, 2. del

mah, polovica je takih, ki jim izvršba nima kje vzet :dash: sej so stari dolgovi večinoma (ne pa zastarani), nekaj novih smo pa uspeli s cesijami poštimat ... nekaj je pa takih, da pač ne plačajo, dokler ne groziš :dash:
ma, sej bo, samo sitna sem :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jul 10, 2015 9:42 am

Re: Daj si duška, 2. del

Leia je napisal/-a:mah, polovica je takih, ki jim izvršba nima kje vzet :dash: ....


Še vedno je torej očitno polovica takih, ki pa jim izvršba ima kje vzet ;)
V naši firmi ni veliko izvršb - bom rekla, premalo jih je. Pred vsako pošljemo kupcu 3x opomin, na zadnjem je napisano, da sledi izvršba.
In to je to, nimaš kej. Saj nismo socialna ustanova (ali prostovoljci :lol: ), da bi delali zastonj oz. v lastne stroške.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jul 13, 2015 8:01 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Saj vem, da imajo trgovke veliko dela... ampak me vseeno mine vse skupaj, ko je mocarela zmrznjena in prilepljena v hladilnik, pa ko vidiš, da je bila zelenjava ali pa sladoled odtajan in spet zamrznjen...in nima okusa po ničemer na koncu, pa ko so politanke na polici pretečene.

Ah :morning: :truce:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 14, 2015 10:18 am

Re: Daj si duška, 2. del

Oh ja. Lokalni M je tudi na tak podoben način narejen.
Mleko skoz pretečeno, na polici več razbitih žarnic kot celih, pol cenovnih izkazov manjka, stvari odtajane, da o stanju sadja in zelenjave ne govorimo. Vsakič ko prinesem kaj pretečenega pokazat me pogleajo kot da jim od doma nosim. Če vprašam po kaki ceni me pogledajo kot da sem ravno ceno osebno pojedla da je ni več tam. O zamrznjenih stvareh so kao krive skrinje. Da bi pa kdo pomislil da če je to res, je morda treba serviserja klicat, če se ponavlja, ne to pa ne kapne.

Pa pri tem sosedu še trgovk kot trave. Vsaka skoraj svoj hodnik, +ena na kruhu ki je vedno zadaj v skladiščnem delu in bi ji blo fajn zvonček dat h pultu da bi se jo dalo priklicat, in vedno ko se zblagovoli prit vn, pride s polnimi usti (tudi če grem večkrat na isto izmeno kja). Ajde, bi človek rekel - ji ne dajo cajta za malico v miru, pa punca gloda, ampak da pa gloda skoz, kot tavelik hrček, da iz skladiščnega pekarskega dela ne pride praznih ust ama nikoli? Pa da ko postreže vsako stranko gre spet takoj nazaj, in je nikoli ni za dobit? (Tole cilja na eno kruharco. Tadruga je skoz na telefonu, tatretja pa celo ok.) Pa po tri trgovke za pultom kjer se reže salamo čvekajo in čakajo eno stranko, med tem pa vrsta na blagajni taka da te mine.

Vdih, izdih, zato pa se izogibam tega M. Samo je edina trgovina v radiju da se da peš it. Ostalo je vse po par kilometrov stran v ostalih krajih. Za eno paradižnikvo mezgo ne grem med kuho kosila v tej vročini na 40 minutni sprehod al pa v avto.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jul 14, 2015 12:58 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Jaz v bistvu še nisem našla Mercatorja, kjer ne bi bilo takih ali podobnih primerov. Sicer tudi kje drugje kdaj naletim na kaj neustreznega, ampak v M pa vedno. Ampak tako kot ti, imam to trgovino najbližje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To jul 14, 2015 1:11 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ah pri nas imamo na blagajni dva trgovca: eno starejšo, ki je tahuj čveka - stare tete tle okol so itak vesele, da se lahk še mal zadebatirajo in potem čakaš ko pr norcih, da morda prideš v roku pol ure na vrsto (pred tabo samo dve osebe)
Ta drug je pa tud starejš gospod, ki je pa ma skoz kašljast. Če je on na blagajni, rajš čakam v dolgi vrsti, kot pa da mu pustim, da najprej kašlja v roke in potem s tem prijemlje kruh in ostala živila. :bad:
Kaj čmo, lokalni manjši merkatori. *vzdih*. Je pa priročen, 100 m od bloka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jul 14, 2015 2:01 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Kaj vse mi je prihranjeno, ker imam Spar najbližje! :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jul 14, 2015 8:56 pm

Re: Daj si duška, 2. del

A kdo gleda Preverjeno? V prispevku o Vrbi se vsake toliko prikaže en zanemarjen kuža, ala nemc, rep pa ima čisto brez dlake :fool: :fool:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 14, 2015 10:36 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Moj M je velik. Najvecji v cestni razdalji kakih 30km. Vidim ga skozi okno tako blizu je. Samo res ni za nikamor. Ce bi pofotkala bi jih po moje zaprli. Se posebej ker majo za trgovino podgan za popizdit. Ne puscamo odprtega hodnika ker da nebi dobili M golorepih priseljencev za sosede.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor Sr jul 15, 2015 8:13 am

Re: Daj si duška, 2. del

V enem malem M sem celo jaz delala. Po 5 dneh sem dala odpoved, ker pretečene salame in plesnivega sira dijakom pa ne bom rezala, da bi imela še kakšno zastrupitev na vesti. Pa da o v skladišču pripravljem acetonu in vati, da brišejo cene z jogurtov in pakiranih mesnih izdelkov, ne izgubljala besed. :bad: :bad:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.