V središču

Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajti...


Srečne zgodbe živali, ki so iskale dom.

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr jul 13, 2011 5:34 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

o lejo MM, važočka :lol:
res fejst velik čestitam za novega člana :kiss:
helena kdaj bi meli spet kakšen piknik da premečkamo tole pasjo dželvico <3
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če jul 14, 2011 6:17 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

danes sem spaaalaaa!!!

Zvečer sem izmučila zverino tako da je samo še ležal in ni hotel nikamor več, čez noč sem ga pa z boksom in posteljico vred dala na hodnik. Nekaj cajta je bil cirkus, potem se je pa umiril ker ni bilo nobenega blizu in je spal do pol šestih!! No takrat je bila potem spet panika ker je bilo treba NUUUJJJNOOO ven, ampak nisem bila nič jezna na njega ker celo noč na hodniku ni NIČ POMAZAL!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 14, 2011 7:27 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

:good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če jul 14, 2011 6:43 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

ŽURKAAAAA!!!!

Kai se je postavil vratom ko je bilo treba it lulat!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Častim rundo v Tigl pubu! :clap: :yahoo: :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jul 15, 2011 7:16 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Moram poročat o DRAMI ki se je zgodila včeraj...

Kai je imel datum za drugo cepljenje. Vsi moji prejšnji psi so bili čisto flegmatični do veterinarja in najprej ko sva prišla tja, sem mislila da bo Kai tudi. Lepo vljudno je sedel na stolu zraven mene in čez 2 minuti ga je že zmanjkalo in je spal ves čas ko sva čakala. Ko sva prišla noter je bilo najprej vse straaaašno zanimivo ker je dišalo po toliko drugih psih.
No in potem smo šli na mizo in je prišel veterinar in je dal en majhen pikec.
Kai se je začel TAKO DRETI da je cela veterinarska postaja zdrvela na kup gledat katerega psa dajejo iz kože. Drama queen!! :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jul 15, 2011 7:34 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

:lol: eh pa to ni še nič - moja Pikaču zganja takole dramo, še preden dobi tisti micen pikec! :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 15, 2011 7:38 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

:lol: :lol: :lol: Evo, ratalo mu je. :lol: Revež je šparal glas vse odkar je pogruntal, da si ti trdosrčna in kruta in mora ponoči spat. Tko, zdej veš. Če ti ne boš pritekla na njegovo željo, bo pa en kup drugih! Slika

:lol:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 11:06 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

kako sta?
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jul 17, 2011 11:22 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Kajči je totalen cuker. Začenjam se spraševat, če je to kar so mi prodali, sploh pes ali recimo kakšna zlata ribica, ker je tako neverjetno priden da kar verjet ne morem. Če je poleg ljudi, je lepo miren in priden in ima samo dve nastavitvi: spanje in crkljanje. Kamor ga daš, tam obleži in je popolnoma neproblematičen, nekonflikten srček. Včeraj sem ga imela s sabo ves dan na eni lokaciji, ki je zelo prehodna in ves čas hodijo mimo ljudje. Lubček je lepo spal v svoji košari in vdano prenašal občasne mulce, ki so kriče pritekli k njemu in ga premečkali. Res je lepo socializiran (beri: vsega hudega vajen), se vidi da je imela vzrediteljica dva mulca ki sta s psi počela vse mogoče :lol: :lol:

3x na dan dobi napad norosti, takrat si je pač treba vzet pol urce in ga fajn utrudit, pol je pa spet angelček do naslednjič.
Ponoči pa - MORA se stiskat, drugače joka. j****ga, se bomo pač trije stiskali v postelji :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 11:29 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Me veseli, da sta super. :praising:

Drugače pa whipeti so taki nežni, kakor jaz vem. Razen ko je čas za igrat se, biti aktiven. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 11:47 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Bravo Kai, končno si lastnikom dopovedal da psi spijo na pojstli! :D ;) :truce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po jul 18, 2011 11:10 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Sem bila med malico doma in sem se skoraj podelala od smeha...

Moja želvovinka sedi na kavču, Kai pa dela kroge okoli nje... vsakokrat ko pride blizu, dobi eno tako čisto flegma, nezainteresirano klofuto. Potem se malo umakne, pa vabi k igri, pa laja, pa nori, mačka ga pa ne šmirgla pola posto. Potem spet laufa en krog okoli nje in dobi klofuto... in tako 5 minut. Tako sem se smejala da sploh nisem utegnila po fotoaparat. :lol:

No in potem za piko na i peljem še Kai-ja lulat. Zunaj je bil dež in ko sva prišla nazaj noter, mi mala zgaga ni pustil da mu obrišem tace, ampak na polno zašprintal not po hodniku s ploščicami. Oziroma to je bil njegov namen, šprintal je sicer na polno, ampak na mestu :lol: Potem je vseeno dobil nekaj hitrosti in ga je obrnilo kot vrtavko...
Prismoda mejhna! :lol: <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po jul 18, 2011 11:40 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

:lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 20, 2011 6:44 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Danes zjutraj sem pred vrati našla še en sumljiv košček kruha, ki ga včeraj 100% ni bilo tam.
Okej, kaplja čez rob! :devil:
A katera ve kje je mogoče opravljat toksikološke preiskave, pa magari samoplačniško? Policiji dol visi za koščke kruha pred mojimi vrati, "ziher so iz sosednje trgovine pa je kdo stran vrgu".
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 20, 2011 7:40 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Nič fajn.
Zasebni laboratoriji so to drugače.

Če si prepričana, da pri vseh dogodkih ne gre za splet nesrečnih okoliščin ampak za kaj drugega, lahko podaš kazensko ovadbo proti neznanemu storilcu in priložiš zraven dokaze (kruh, fotke, veterinarsko poročilo o zastrupitvi). Tožilec se potem odloči kako s prijavo naprej, preiskovanje pa je potem v pristojnosti uradnih organov.
Za kruh verjamem, da se policija ne zmeni, še posebno, če ne zgleda, da je bil v kaj namočen, ali pa če je padal dež, pa je namočeno vse. Bi morala met zraven še konkreten strup in opravka s predanim (ne vem kako naj drugače rečem) policajem. Če bi hotela podat ovadbo proti konkretni osebi, potem jo mora z njo neizpodbitno in neposredno povezovat kakšen dokaz, kar košček kruha, razbita vrata in zastrupljen pes verjetno žal niso. Pomagala bi recimo kamera, ki snema tvoj vhod.

Sama lahko torej daš kruh pregledat v zasebni forenzični laboratorij, ne vem pa, če ti bo to kaj dosti pomagalo, ker ne veš kdo ga je nastavil. Za ovadbo pa je že dovolj zastrupljen pes, če veš kje je bil in veš da se tam ni mogel zastrupit po nesreči, ker ni v bližini nobenih čistil, strupenih rož, nisi nastavljala polžemora in podobnih reči.

A da bi se šla na policijo malo pomenit in "potožit" pa ni opcija? Recimo z vodjem okoliša, ki mu predstaviš svoje dokaze in skrbi, in ki bi recimo opravil informativni razgovor z osumljenimi osebami? V večini primerov je to že dovolj, če je policist dovolj spreten pri komunikaciji s takimi osebami, se pa res lahko stvari še poslabšajo, je pa za to verjetnost precej majhna.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jul 20, 2011 8:37 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Pred časom, ko sem posumila, da sosed nastavlja strup našemu psu, so bili odgovori "pristojnih" vse drugo kot spodbudni.
Na kratko: počakaj, da pes "crkne", potem pa na obdukcijo. :bad:
Testiranje na vse možne vrste strupov je skorajda nemogoče, če pa že, je pa takooooo drago, da si ga ne morem/o privoščiti.
Bi morali vsaj približno vedeti za kakšno vrsto strupa gre (ja, itak, da vem/o!). :dash:

Imej Kai-ja pod budnim nadzorom non-stop - to je žal edina rešitev.
(nisem ti fovš!) :(
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr jul 20, 2011 8:38 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Kamera na vrtu?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jul 20, 2011 8:56 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Kamera bi bila primerna rešitev, vendar pa mora biti obvestilo, da se izvaja video-nadzor. V nasprotnem primeru posnetek nima dokazne veljave, pa četudi je storilec povsem jasno zasačen pri dejanju. So še neka podrobnejša pravila, vendar pa ne vem točno, kakšna, saj sem se zanimala predvsem za postavitev kamer v blokih.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 6:37 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Kai je bil včeraj na "zmenku", in sicer s 3 mesece starim Rottweilerjem :D Kot dokaz imam na žalost ene 20 zmazkov, ker je bilo popolnoma nemogoče ju slikat :lol:
Ampak spali smo pa celo noč kot ubiti, niti lulat ni bilo treba it ob štirih zjutraj! :lol:

Slika

Slika


Za konec pa še pravljica o Kraljični na zrnu graha:

Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 8:16 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Glede kamere - če posameznik snema le svojo lastno nepremičnino in posnetek ne zajame javnih površin, se ne uproabljajo določbe Zakona o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1) in torej ni treba dati obvestila ipd. V takem primeru torej Informacijski pooblaščenec ni pristojen. Lahko bi seveda eventuelno npr. najemnik stanovanja vložil kazensko ovadbo zoper lastnika, če bi ta (ne da bi najemnik to vedel) npr. snemal dogajanje v stanovanju. V tem primeru bi teoretično lahko šlo za neupravičeno slikovno snemanje. Vsekakor pa menim, da snemanje lastnega vhoda (brez zajemanja javnih površin), nikakor ni ne prekršek po ZVOP-1, ne kaznivo dejanje po Kazenskem zakoniku, in ne kršitev pravice do zasebnosti po Obligacijskem zakoniku.

Je pa res, da v primeru, če ima tisti, ki je nastavil strup, kapuco čez glavo, posnetek en drek pomaga. Videonadzor ni nevemkako uspešna oblika nadzora... To je očitno tudi iz primera CCTV v Londonu, ki je prepreden s kamerami z namenom preprečevanja/zmanjšanja kriminala, rezultati pa so zelo slabi...

kuža je pa zelo simpatičen :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.