V središču

Pomoč otrokom v Romuniji


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To nov 06, 2012 8:34 am

Pomoč otrokom v Romuniji

Dokažimo, da znamo pomagat tudi na drugih področjih! Sem prepričana, da ima marsikdo od nas doma odveč kakšen kos otroškega oblačila, ki bi nekomu drugemu veliko pomenil. Ni treba, da je fensi in brezhibno ohranjeno - važno je, da je.
Že večkrat smo dokazali, da skupaj zmoremo več - dajmo še tokrat!

Hvala vsem, ki se boste odločili pomagat.

Posredujem mail kolega iz "mame-firme", njegov kontakt pa je:
turk.tomaz@gmail.com


Živjo,

zanima me, če imate kakšne stare bunde in druga oblačila za otroke, ki ste jih mislili dati stran ali v klet in jih več ne rabite?

Sprašujem zato, ker imamo možnost, da preko moje lokalne cerkve oblečemo več otrok v Romuniji, kjer otroci živijo na cesti ali v barakah, ponekod na pol nagi ali oblečeni samo v spodnje perilo.

Gre za romunske otroke v Romuniji, večinoma v mestu Cluj. Imam tam prijatelje in kontakt s tamkajšnjimi ljudmi, ki skrbijo za otroke, da se jih oblači in da se jih daje v posvojitev parom, ki hočejo take otroke. Teh otrok so se starši odrekli ob rojstvu in so zapuščeni. V Romunii je birokracija strašna in da se otroke posvoji je potrebno zelo veliko časa in energije. Hkrati se bliža zima in bi jim prav prišlo kaj toplega. Vsaka mala pomoč je več kot dobrodošla v oblačilih za otroke od 0 do cca. 12-13 leta. Obleke ni treba, da so vrhunske kvalitete, lahko so tudi slabše ohranjene.

Krovna organizacija z vizijo za skrb za otroke po večih državah je Kiwi House iz Nove Zelenadije, kjer odpirajo in financirajo varna mesta za zapuščene otroke, kjer se jim poskuša najti starše za posvojitev in da se jih obleče in poskrbi za njih.
Tu je link na to organizacijo:
http://www.orphansaidinternational.org/ ... -forgotten

V primeru, da se vam zdi, da mi lahko zaupate kakšne kose oblek, bi bil zelo hvaležen in zadovoljen, ko bi predal ta oblačila otrokom. Obleke zbiram do konca novembra, saj bo prijatelj šel v začetku decembra v Romunijo z vsemi nabranimi oblekami.

Hvala vnaprej za vsako stvar. Enako če poznate koga, ki ne ve, kaj bi s starimi oblačili, ga lahko napotite k meni ali pa mu pošljete ta meil.

Lep pozdrav

Tomaž
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To nov 06, 2012 9:20 am

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

Bom naredila akcijo v službi, kjer imajo kolegice še manjše otroke. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To nov 06, 2012 1:57 pm

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

Imamo, bomo kontaktirali :) .

(BTW - res moram - ne samo birokracija, tudi precejšen kovček denarja je treba za posvojitev; tam zapuščeni otroci na cesti :girlsad: ,
tukaj pa pari, ki čakamo na posvojitev leta in leta :dash: ; ok, sem že nehala, ampak bi me razneslo, če ne bi glede tega malo poduškala, ne me kregat
:girlblush: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To nov 06, 2012 4:18 pm

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

a pa to potem lahko tebi predamo al se z tomažem sami zmenmo?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To nov 06, 2012 7:59 pm

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

knedl in ostali zainteresirani, z g.Tomažem sem že na vezi, srečala se bova v zadnjem tednu novembra.
Če želite, lahko oblačila predate tudi meni, na relaciji LJ - Kranj, in sicer v tednu med 19.in 24.novembrom.
Javite se mi na ZS :) .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po nov 26, 2012 8:21 pm

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

Z veseljem poročam, da smo s skupnimi močmi zbrali toliko oblačil (tudi čeveljčkov,šalov in kap), da je moj avto poln, tudi zadnji sedeži, prtljažnik je pa sploh nabit :yahoo: .
Jutri predam gospodu, oblačila gredo pa naslednji teden direkt v Romunijo, brez xy posredniških
agencij vmes :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po nov 26, 2012 8:24 pm

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

bravo :good:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po nov 26, 2012 8:29 pm

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

Kako malo je treba, da nekomu narediš veselje. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po nov 26, 2012 9:37 pm

Re: Pomoč otrokom v Romuniji

Hvala vsem, zlati ste! :kiss:

Vrni se na Skupne akcije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.