V središču

"Odlagališče" nezaželjenih muckov


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:38 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

ja valda, itak. Samo še tega se manjka. Legalnega ...jao, odlagališča neželenih živali. To bi pa bla potuha, jap!
:bad:
Pravzaprav.... Pa ne bi bilo slabo, da se jih ene par ipak uvede, tkole za krajši čas, po vsaki regiji kakšen, ali pa kar "mobilna dolagališča" - ampak izključno z namenom, da se take kretene pohopsa na licu mesta in je dokazljivo, da kršijo zakon in se jih primerno lopne po betici, da jim do konca življenja pa še naprej ne pride več na misel, da bi imeli neS IN neK živali. Čeprav...tisti, ki imajo neK mačke, problemov itak nimajo, ker jih neK maček pač ne prinese domov...

:bad: :bad: :bad:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 8:27 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Kaj vse si ne bojo zmislili. :bad: :bad:

Predstavljajte si psihiče, ki bi se izživljali nad temi mački... :bad:

Pa vročina v zabojnikih. mraz.... :bad:

Pa množične usmrtitve ( kar bi ostalo), ker občine itak nebi vedle kam z njimi ( niti sedaj ne vedo).... :bad:


Pa 1/2 ljudi ki jih sedaj vseeno S/K, jih potem nebi ( kaj bi si delali nepotrebne sroške).... :bad:


Sem mnenja da je to eden bolj butastih predlogov in bi bilo revežem le še slabše... :bad: :dash: :dash:


Več bi mogli delat na osveščenju ljudi in predvsem vzgoji otrok, ker se tam začne... mene so vzgajali v sožitju z živali ( negi, skrbi....) in to se trudim pri hčerki tudi jaz... :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 15, 2011 8:10 am

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Tudi butasto je precej relativen pojem. V bistvu, če pogledaš bolj ozko in samo dve slabi stvari, potem pač ni prav butasto, če izbereš manj slabo. Konkretno pri "odmetavanju" odvečnih živali, mislim da ni za gledat samo dve slabi stvari (torej nekoga, ki bo mladiče zabrisal v gozd ali pa nekam, kjer jih bo vseeno kdo lahko porihtal), ampak širše, med drugim tudi zato, ker te reči urejuje tudi zakonodaja. Dolžnost vsakega lastnika živali je, da prepreči neželena legla, in če izpolni to svojo moralno in zakonsko dolžnost, ni nobene potrebe po kakršnihkoli odlagališčih sploh.
Ker pa žal tako ne gre vedno pri vseh, pa pravzaprav "odlagališča" imamo, reče pa se jim zavetišče za zapuščene živali. ;)
Kako žival oddat v zavetišče tudi določajo predpisi, postopek pa jasno spremlja še strošek. Se pravi je mogoče svoje odvečne živali nekam "odložit", jasno proti plačilu.
Ker pa je preventiva vedno veliko boljša kot kurativa, se jasno strinjam, da je treba delat na osveščanju, vzgajat otroke in se potrudit, da bojo zrastli v sočutna bitja, ki zavetišč za zapuščene živali ne bodo potrebovala v taki meri, kot jih potrebujemo mi.
Ampak je pa treba k problemu pristopit večplastno in dokler bodo cene sterilizacij mačk tako visoke bo to strašno težko! Minimalna plača v RS je namreč okoli 570 eur neto (za cca 170 ur dela), cena sterilizacije mačke pa okoli 80 eur (za manj kot uro dela), kar je 14% minimalne plače... S takim razmerjem bo kljub vsem prednostim, ki jih sterilizacija prinaša in kljub vsemu osveščanju težko prav hitro omejit preštevilčnost mačje populacije.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Pe jul 15, 2011 3:04 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Maš prav, cene K in s bi morale bit nižje, ker si jih veliko ljudi ne more privoščit, to je glavni problem.

Bojim se le, da se še tisti ki zdaj mladiče nekako oddajo, s tem nebi več ukvarjali in bi bilo odleženih še več mačk, kot jih je na cesti sedaj. :O


Pa še to, kam bi občina s temi mački, zavetišča se že posameznikov branijo in so prepolna. :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:05 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Občina z lastniškim mački nima kaj počet. Za zapuščene živali pa imamo zavetišča. Kdor se živali naveliča, jo lahko odda v zavetišče, jasno proti plačilu. Neželena legla je trebi preprečit, za prostoživeče mora pa res poskret občina. Z malo boljšim odnosom in več odgvornosti do lastnih obveznisto bi bilo težav manj, stroški za občine nižji, zavetišča pa manj polna. Otepat pa se zavetišča ne bi smela nikogar. Jasno, to je, če bi se vsi držali pravil. Čim se jih en v verigi ne, se poruši ves sistem. Žal slabi zgledi vlečejo bolj kot dobri...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 8:14 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Če bi vsako prijavo Vurs denarno nagradil, ( kršitelj bi plačal denarno kazen, 1/3 od tega zneska bi kot nagrado dobil prijavitelj) bi bila najboljša rešitev za zajezitev takšnih in podobnih podlosti, saj je folk pogolten na denar. Da pa nekateri ne bi tega zlorabljali za lažne prijave bi plačali kazen, ki v zakonu že obstaja. Sem prepričana, da bi množica zaslužkarjev hodila prostovoljno špijonirat po terenih, če bi s tem zaslužili. Itak vseskozi poudarjajo, da je inšpektorjev premalo, da bi mogli vršiti kontrolo na terenih in to storijo izključno ob prijavi. Sem prepričana, da bi na ta način največ dosegli in kar hitro.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 18, 2011 7:41 am

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

:lol: ni švoh idea. Verjamem, da bi se drastično povečalo število tistih, ki jih skrbi za živali :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po jul 18, 2011 9:21 am

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Sedaj pa samo še najdi inšpektorje, ki se jim bo dalo dvigniti rit in ne bodo avtomatično rekli da je lažna prijava. :dash:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po jul 18, 2011 9:44 am

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Na našem koncu so inšp. pridni, res jih moram pohvalit.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Po jul 18, 2011 1:06 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

meni bi se zdelo pa takšno mobilno odlagališče
OK, če bi bil za sprejem mladičev postavljen pogoj, da se z njimi pripelje tudi mamo mačko, da se jo sterilizira.
Torej, "mi" (kdorkoli bi tak projekt vodil pač), prevzamemo skrb za mladiče, pod pogojem, da "vi" pri nas sterilizirate mačko po posebno ugodni ceni (se jo pa še vedno plača). Pravzaprav bi lahko bila res mobilna ordinacija, kontejner, ki bi se selil po državi.

se pa strinjam, da ce bi prijavitejl upravičene prijave bil deležen določenega procenta pobrane kazni, bi se število prijav verjetno precej povišalo. VURS bi lahko kar na svoji strani imel obrazec za prijavo vključno z obvezno opcijo slike naprimer. Tako bi že takoj imeli v rokah dokazno gradivo.
Prejšnja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.