V središču

Posvojitveni pogoji


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To avg 09, 2011 10:44 am

Re: Posvojitveni pogoji

Ležje je oddati psa :O ? aja?
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To avg 09, 2011 10:50 am

Re: Posvojitveni pogoji

Nič lažje ni oddajati psa, verjemite. Tudi oni lahko končajo na verigah, jih pretepajo, ne hranijo in ne skrbijo zanje. Vsako živo bitje za katerega skrbiš toliko in toliko časa, se v nočnih urah trudiš, da zaboga svetega že začne tečt ta pr***ta infuzija, vložiš toliko in toliko časa in tudi denarja, potem pa najti dovolj dober dom? To je kar umetnost :truce: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor To sep 20, 2011 11:24 pm

Re: Posvojitveni pogoji

Verjamem, da je za večino nadebudnih posvojiteljev prvi pogovor z začasnimi posvojiteljicami zelo hladen tuš :fool: . Verjamem, da se jih večina po pogovoru razburja v stilu "a sploh hočjo oddat al ne ". Verjamem da jih je veliko prizadetih če se omeni finančna sposobnost. Vse to in še marsikaj v zvezi z posvojitvijo verjamem, ker sem tudi jaz nekega davnega dne imela tak pogovor :blush: . V bistvu je pogovor o posvojitvi prekrasne črnobele mačje gospodične začel moj gospod :). Ja in seveda je slišal marsikaj : "a v 9 nadstropju ste, ja kaj boste pa naredili, da muca slučajno ne pade čez balkon".... " aha otroka imate, a bo muca njegova igračka, to je živo bitje vest"..."s čim jo boste pa hranli in a ji boste zagotovili veterinarsko oskrbo če bo potrebno"..."ja dobro bi bilo če bi jo vzeli skupaj z bratcem" Še bi lahko naštevala, dejstvo pa je, da je naš po končanem pogajanju, vidno utrujen in obupan izjavil : " Veš kaj s tole teč... b... se pa jaz ne bom več pogovarjal. Če res hočeš tole muco se ti naprej z njo men! :devil: No in sem se, ker sem si res želela muco, no po razmisleku sem si želela oba njo in bratca in želela sem si ju čim prej, kajti zame dom brez živali ni dom, so samo štiri stene kjer prebivaš. Vedela sem tudi da neglede kaj mi življenje prinese bom sposobna poskrbeti za njiju.Tako sem se sama podala v "drugi krog " pogajanj. Povedala sem da smo se odločili da bi posvojili oba in da bi ju vzeli že naslednji dan. Ampak naslednji dan je bil 31.12. In takoj je sledilo vprašanje "Pa ne da bi vi mucke radi za novoletno darilo za otroka? Ker to pa tudi slučajno ne bo šlo. Sem že gospodu povedala, da mucki niso igrače za otroke!" Ampak jaz se nisem dala in sem sogovornici lepo razložila, da se mi zdi to najbolj primeren čas, ker bom tri dni prosta in se bosta mucka in pa seveda jaz lahko v miru navadili en na drugega, da otroka pa tako cel teden ne bo, ker je pri babici. No in tako smo novo leto dočakali z dvema malima mačjima kepicama. :yahoo: .

Želim samo povedati, da posvojitveni pogovor za posvojitelja vsekakor ni prijeten, ampak če je posvojitel resna, zrela in odgovorna oseba, bo dojel bistvo vseh vprašanj, pogojev in zahtev skrbnic in skrbnikov. Konec koncev se odloča za živo bitje, za katero bo moral skrbeti nadaljnih 10+ let v dobrem in slabem :angel: .
In za konec še to. Nikoli ne veste kaj vam življenje prinese in vaše finančno ali zdravstveno stanje se lahko zelo poslabša. Zato je pred posvojitvijo dobro premisliti, kaj bo z živalico v tem primeru in kako boste lahko poskrbeli za njo.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor To sep 20, 2011 11:39 pm

Re: Posvojitveni pogoji

Pa še to bi vsem posvojiteljem položila na srce. Ko se odločite da boste v svoj dom pripeljali živo bitje, razmislite kaj bo z njim v primeru da vi nebi mogli več skrbeti za njega. Kajti osebno sem bila prisotna ko je starejša gospa vprašala svojega sina kaj bo z njenima mucama ko bo šla v dom, in ji je ta odvrnil "A misliš da nimam bolj pametnega dela ko da se še z mački ukvarjam? Ven ju bom spustu se bosta že znajdle!!" Ne bom vam razlagala kako je bila gospa prizadeta, rečem lahko le to da sta ti dve muci imeli srečo in sta spet v ljubečem domu. Poskrbite da bo tudi vašim živalicam zagotovljena srečna prihodnost :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr sep 21, 2011 5:06 am

Re: Posvojitveni pogoji

t....b....vam pošilja vsem skupaj en kup :kiss: :lol: :lol: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 5:39 am

Re: Posvojitveni pogoji

dej no....ti pa t... b...? :O
:lol: :lol: :lol:
:P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr sep 21, 2011 6:54 am

Re: Posvojitveni pogoji

Sem najprej mislila, da je kakšna "moja", glede na vprašanja pa to. Vsekakor lepo napisano in upam, da jih to čim več prebere. :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Sr sep 21, 2011 9:21 am

Re: Posvojitveni pogoji

pola je napisal/-a:t....b....vam pošilja vsem skupaj en kup :kiss: :lol: :lol: .

tudi tebi :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr sep 21, 2011 9:25 am

Re: Posvojitveni pogoji

pa kakšne izkušnje imate vi s t....b....? :O
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 9:49 am

Re: Posvojitveni pogoji

Jaz sem imela fajn izkušnjo s t..... b.... po telefonu. Da je t.... b.... sem ugotovila šele naknadno :lol: :lol: :lol: :P :kiss:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr sep 21, 2011 10:32 am

Re: Posvojitveni pogoji

zalarjeva je napisal/-a: Da je t.... b.... sem ugotovila šele naknadno :lol: :lol: :lol: :P :kiss:


:devil: :devil: 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 10:40 am

Re: Posvojitveni pogoji

Večkrat slišim, da se potencialni posvojitelji čudijo in zgražajo zaradi posvojnin. Kolikor vem, povprečna posvojnina v Sloveniji znaša kakšnih 40 evrov (popravite me, če se motim). No, par dni nazaj je bilo v medijih zaslediti novico, da je žena princa Charlesa, Camilla, posvojila terierko iz lokalnega zavetišča, ker je en njenih psičkov umrl v globoki starosti. Pisalo je tudi, da je odštela 110 funtov, kar je normalna tarifa za to zavetišče.

Pa tistim, ki bodo takoj začeli v luft skakat, da so tam plače večje, lahko takoj rečem, da so tudi cene.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 10:54 am

Re: Posvojitveni pogoji

Men so posvojnine itak prenizke, glede na to, da dobiš mačko zdravo in porihtano u nulo. Pa še do posvojitve jim je blo treba v gobček nekej dat :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:03 am

Re: Posvojitveni pogoji

:O kdo je pa t.... b..... :O

Meni je pa tale del strašno všeč:
Cats je napisal/-a: da je žena princa Charlesa, Camilla, posvojila terierko iz lokalnega zavetišča, ker je en njenih psičkov umrl v globoki starosti. Pisalo je tudi, da je odštela 110 funtov, kar je normalna tarifa za to zavetišče.


:clap: :clap: :clap:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:23 am

Re: Posvojitveni pogoji

Cats se strinjam s tabo, da posvojnine sploh niso visoke, glede na to da je za muce res maksimalno poskrbljeno, da so S/K, razbolhane, razglistane pa še na kvalitetni hrani in oskrbi do oddaje. Nekatere od njih so potrebovale tudi veterinarsko oskrbo zaradi raznih poškodb ali bolezni ki jim jih je prinesla svoboda da o malih bibah dudarčkih sploh ne razpravljam. Zato punce in fantje še enkrat vsem vam vsa čast res ste carice in carji z ogromnim srcem in veliko ljubezni.
Želim vam čim manj doma potrebnih živalic in čim več najtaboljših posvojiteljev :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:26 am

Re: Posvojitveni pogoji

sleepy, t.... b.... = tečna baba no, če ti že moram dat podnapise :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:29 am

Re: Posvojitveni pogoji

:lol: :lol: :lol: tenk juri veliku mačku. :girlblush:

Kaj čem. :blush: sem bolj d... l... (dolga lajtunga :P )
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 3:10 pm

Re: Posvojitveni pogoji

Jst sm tud razmišljala kateri je na t ime. :girlblush:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Po maj 23, 2011 11:30 am

Odgovor Ne okt 07, 2012 9:23 am

Re: Posvojitveni pogoji

Živjo.
Čeprav ta tema ni več aktivna in moje pisanje najbrž ni več povezano s temo, sem želela le povedati, da se da skrbeti za dva mucka, kljub temu da je finančno stanje nizko :) Konec junija lansko leto sem posvojila mucka (ne preko zavetišč) in poskrbela za preglede, cepljenja ter kastracijo. Pol leta kasneje pa sem posvojila še samičko in ravno tako poskrbela za vse glede veterinarja. Hranim ju z briketi Acana in konzervicami, ki so ravno tako brez žitaric (dvakrat na dan). Sem pač malo drugače razporedila prioritete in zlahka skrbim za dva mucka. Mucka sta zdrava in se imata rada :)

Lep pozdrav

Slika
Bibu

Slika
Pikica
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 07, 2012 9:51 am

Re: Posvojitveni pogoji

Opažam, da večina potencialnih posvojiteljev razume pogoje posvojitve in se tudi strinja z njimi, če si jih pusti razložiti. Vendar se jih večina potem ne odloči za posvojitev, ker ugotovijo, da pogojev ne morejo izpolnjevati v celoti. Me veseli predvsem, da razumejo in da so samokritični.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.