V središču

Posvojitev "posebnih" muc


Moderator: renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če jan 20, 2011 5:31 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

all je napisal/-a:Kaj pa če bi jo videla, pa njej ne bi bila všeč?


A dej no, si pa tudi čudna. Si bo še kdo mislil, da je pomembno kako se mačka počuti ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jan 20, 2011 5:39 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

visinnox je napisal/-a:In zakaj bi mi lahko bila dolgodlaka mačka všeč, kratkodlaka pa ne? Imam to pravico?


Tole je pa meni že malo tumač. Vedno so se mi zdeli na pogled najlepši črni mački. Ja menda imam to pravico. Seveda se ne posvaja po izgledu (moji mački sicer po enem čudnem naklučju pašejo k pohištvu :scratch: ), z zaprtimi očmi pa tudi ne morem po svetu hodit. So mi tudi najbolj všeč visoki fantje, pa tudi tukaj nisem zadela :mocking:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Sr jan 19, 2011 9:17 am

Odgovor Če jan 20, 2011 5:50 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Nisem klicala za Dono, ker že imam 4 mačke. Zelo si želim tako mačko, kot je Dona, vendar so moje muce že malce v letih, in tega morda ne bi dobro prenesle. Dobro vem, kakšne so siamke, jo ima prijateljica. Zato bi me vsi vaši napadi, moraliziranje in pametovanje o mačji naravi - kot da sem 5 let star otrok, ki prvič vidi mačko - morali pravzaprav spravljati v smeh, pa me žalostijo. Kolikor so že mačji ljudje lahko super in prijetni, med ljudmi težko najdeš bolj neprijetne ljudi kot so tisti mačji ljubitelji, ki se jim je malce odpeljalo in sovražijo vse ljudi, ki se z njimi ne strinjajo. Ker tukaj ste res neverjetni v tem, kako se popolnoma vsi z vsem strinjate drug z drugim.

Trije moji prijatelji so neuspešno želeli posvojiti mačke preko Mačje hiše (mačke precej bolj običajnega izgleda, kot je Dona), in so naleteli na telefonsko zaj*** s strani MH. Pa te ljudi poznam, in vem, da bi dobro skrbeli za muce. Je bilo že nekaj časa nazaj, in ne bom razkrivala njihovih imen tukaj. Sem si pa zapomnila njihovo izkušnjo. Nato so vsi vzeli muce preko podarimo.si - brez zaj***, muce so zdrave, vsi srečni in zadovoljni. Zelo lepo skrbijo zanje. Zakaj se niso oglasili tukaj? Rekli so, da nima smisla, ker bi jih člani foruma popljuvali do nezavesti – kot ste mene. Zato se ljudje ne oglašajo tukaj – si pa zapomnijo izkušnjo in o njej povejo naprej.

Oglasila sem se zato, ker sta me raskurila dva helenina stavka v topiku o Doni - v svojem postu sem ta stavka citirala, vendar je gospa pri prenosu mojih postov svoja stavka zbrisala in se sploh ne vidi, na kaj je letel moj post. Kako pripravno.

Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz. A vsi ste jih dvignili? Zakaj pa potem v topiku z vašimi slikami vidim takšne mačje lepotice - črna dolga dlaka, ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj, spet dolgodlaka, trikolorka (jaz še nikoli nisem v živo videla take mačke, kar pomeni, da so pri nas redke)... Aja, vsi ste povsem slučajno in z zavezanimi očmi izbrali prav take precej manj običajne mačke. Hipokriti na kvadrat.

Kako pa naj nekdo izbere mačko preko interneta, če ne preko slike - edinega podatka, ki ga ima o njej? A naj preko modema zavoha njen karakter? In ko smo že pri karakterju - kot da v kakšnih dveh tednih, ki jih neka bolj posebna mačka preživi v skrbništvu, vi vidite njen karakter. Japajade. Sem imela dovolj mačk v življenju, da vem, kako dolgo traja, da ugotoviš, kakšen je mačji karakter, zato je to, da skrbnica pravi, kako v dveh tednih al pa še manj "vidi" pravi mačji karakter in zato "ve" kdo bo pravi človek zanjo, popolna oslarija. Sem imela mačko, ki se je v prejšnji hiši (kjer je bilo več mačk) tepla, grizla, uničevala pohištvo.. pri meni je bila kot majhni cartljivi medvedek, ni uničila ni role papirja, nič. Očitno sem jo jaz razumela in ji dala to, kar je rabila. Kaj bi torej njena prejšnja lastnica lahko rekla o njej? Da je divja, nesocializirana, napadalna mačka... in bi se popolnoma zmotila. Pri meni je bila ta muca do konca svojega življenja edina, in je bila mila in zlata kot angelček. Toliko o tem, kako skrbnice "natančno vejo", kakšna je neka mačka po karakterju!

Še nekaj o bolj "dizajnerskih" mačkah, kot jim vi pravite - poznam nekaj ljudi s pasemskimi mačkami, in NITI EDEN nima takšnega odnosa, kot ga tu opisujete, češ da mačko kupijo zato, da lepo paše k pohištvu. Jaz ne vem v kakšnem izkrivljenem svetu vi živite, toda tudi ljudje, ki imajo pasemske mačke lahko do njih čutijo iskreno, globoko in pristno ljubezen! In te mačke so ravno tako polnovredne mačke kot en navaden tiger in vredne iste ljubezni in skrbi. Ljudje s pasemskimi mačkami, ki jih poznam, zanje ljubeče skrbijo in vem, da jih imajo srčno radi. Ne vem zakaj bi jih morali obsojati zaradi tega, ker si izberejo mačko določenih značilnosti. A se ljudje ne zaljubljamo drug v drugega TUDI zaradi vizualnega izgleda? Saj celotna narava deluje na tak način, tudi živali se lišpajo druga za drugo. Sem pa že na večih forumih naletela na takšno vihanje nosu lastnikov nepasemskih mačk, češ kakšni grozni ljudje so to, ki si kupijo tako mačko. Človek nima besed... in škoda časa bi bilo, če bi jih iskal za take ljudi.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor Če jan 20, 2011 6:17 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz. A vsi ste jih dvignili?


Jaz je nisem izbrala. Je ona mene :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:35 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:Nisem klicala za Dono, ker že imam 4 mačke. Zelo si želim tako mačko, kot je Dona, vendar so moje muce že malce v letih, in tega morda ne bi dobro prenesle. Dobro vem, kakšne so siamke, jo ima prijateljica. Zato bi me vsi vaši napadi, moraliziranje in pametovanje o mačji naravi - kot da sem 5 let star otrok, ki prvič vidi mačko - morali pravzaprav spravljati v smeh, pa me žalostijo. Kolikor so že mačji ljudje lahko super in prijetni, med ljudmi težko najdeš bolj neprijetne ljudi kot so tisti mačji ljubitelji, ki se jim je malce odpeljalo in sovražijo vse ljudi, ki se z njimi ne strinjajo. Ker tukaj ste res neverjetni v tem, kako se popolnoma vsi z vsem strinjate drug z drugim.

Trije moji prijatelji so neuspešno želeli posvojiti mačke preko Mačje hiše (mačke precej bolj običajnega izgleda, kot je Dona), in so naleteli na telefonsko zaj*** s strani MH. Pa te ljudi poznam, in vem, da bi dobro skrbeli za muce. Je bilo že nekaj časa nazaj, in ne bom razkrivala njihovih imen tukaj. Sem si pa zapomnila njihovo izkušnjo. Nato so vsi vzeli muce preko podarimo.si - brez zaj***, muce so zdrave, vsi srečni in zadovoljni. Zelo lepo skrbijo zanje. Zakaj se niso oglasili tukaj? Rekli so, da nima smisla, ker bi jih člani foruma popljuvali do nezavesti – kot ste mene. Zato se ljudje ne oglašajo tukaj – si pa zapomnijo izkušnjo in o njej povejo naprej.

Oglasila sem se zato, ker sta me raskurila dva helenina stavka v topiku o Doni - v svojem postu sem ta stavka citirala, vendar je gospa pri prenosu mojih postov svoja stavka zbrisala in se sploh ne vidi, na kaj je letel moj post. Kako pripravno.

Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz. A vsi ste jih dvignili? Zakaj pa potem v topiku z vašimi slikami vidim takšne mačje lepotice - črna dolga dlaka, ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj, spet dolgodlaka, trikolorka (jaz še nikoli nisem v živo videla take mačke, kar pomeni, da so pri nas redke)... Aja, vsi ste povsem slučajno in z zavezanimi očmi izbrali prav take precej manj običajne mačke. Hipokriti na kvadrat.

Kako pa naj nekdo izbere mačko preko interneta, če ne preko slike - edinega podatka, ki ga ima o njej? A naj preko modema zavoha njen karakter? In ko smo že pri karakterju - kot da v kakšnih dveh tednih, ki jih neka bolj posebna mačka preživi v skrbništvu, vi vidite njen karakter. Japajade. Sem imela dovolj mačk v življenju, da vem, kako dolgo traja, da ugotoviš, kakšen je mačji karakter, zato je to, da skrbnica pravi, kako v dveh tednih al pa še manj "vidi" pravi mačji karakter in zato "ve" kdo bo pravi človek zanjo, popolna oslarija. Sem imela mačko, ki se je v prejšnji hiši (kjer je bilo več mačk) tepla, grizla, uničevala pohištvo.. pri meni je bila kot majhni cartljivi medvedek, ni uničila ni role papirja, nič. Očitno sem jo jaz razumela in ji dala to, kar je rabila. Kaj bi torej njena prejšnja lastnica lahko rekla o njej? Da je divja, nesocializirana, napadalna mačka... in bi se popolnoma zmotila. Pri meni je bila ta muca do konca svojega življenja edina, in je bila mila in zlata kot angelček. Toliko o tem, kako skrbnice "natančno vejo", kakšna je neka mačka po karakterju!

Še nekaj o bolj "dizajnerskih" mačkah, kot jim vi pravite - poznam nekaj ljudi s pasemskimi mačkami, in NITI EDEN nima takšnega odnosa, kot ga tu opisujete, češ da mačko kupijo zato, da lepo paše k pohištvu. Jaz ne vem v kakšnem izkrivljenem svetu vi živite, toda tudi ljudje, ki imajo pasemske mačke lahko do njih čutijo iskreno, globoko in pristno ljubezen! In te mačke so ravno tako polnovredne mačke kot en navaden tiger in vredne iste ljubezni in skrbi. Ljudje s pasemskimi mačkami, ki jih poznam, zanje ljubeče skrbijo in vem, da jih imajo srčno radi. Ne vem zakaj bi jih morali obsojati zaradi tega, ker si izberejo mačko določenih značilnosti. A se ljudje ne zaljubljamo drug v drugega TUDI zaradi vizualnega izgleda? Saj celotna narava deluje na tak način, tudi živali se lišpajo druga za drugo. Sem pa že na večih forumih naletela na takšno vihanje nosu lastnikov nepasemskih mačk, češ kakšni grozni ljudje so to, ki si kupijo tako mačko. Človek nima besed... in škoda časa bi bilo, če bi jih iskal za take ljudi.


Blazno pomembno filozofiranje, en velik blabla.
Pri nas primerni posvojitelji z vsemi pogoji in primernim odnosom VEDNO lahko posvojijo žival, če ne prvo željeno, pa katero drugo.
Če tvoji trije prijatelji niso mogli posvojiti mucke pri nas, že kaj ni štimalo. "zaj***" pa res ne nobenega.
Lepo, da so jo posvojili kje drugje in da vsak dan s svojo skrbjo za njih in njihovo varnost dokazujejo, da smo se zmotili.
Nam je prav gotovo v ravno tako veselje, kot če bi uspešno posvojili pri nas.
Drugače pa so tele debate, kar se nas tiče, brez pomena. Tudi vnaprej bomo imeli vsaj take, če ne še strožje kriterije.
Od klicateljev zahtevamo, če ne drugega, vsaj osnovno kulturo v komunikaciji. Če te ni, se posvojitev ne bo zgodila.
Če še ne veš, smo samo lani s popolnoma lastnimi sredstvi, brez občinskega ali kateregakoli drugega javnega denarja, v nove domove pospremili

303!!!!!! bivše brezdomne muce.

Mislim, da je to dosti razumljiv podatek, da se iz njega lahko razbere, da smo uporabnikom precej prijazni in do njih korektni.
Delamo pa brez debate izključno v korist MAČK!!!!
In tako bo ostalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:36 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Nevem čemu se še oglašaš smo dojeli da se ne strinjaš z nami povedala si svoje mnenje okoli nas ki je mimogrede žaljivo(za kar osebno še vedno čakam posredovanje administratorja) me smo povedale svoje, kaj bi še rada? Da se strinjamo s tabo? Če nisi dojela očitno nikoli ne bomo prišli na skupni breg zato svetujem da "obupaš nad nami" in na svoj način pomagaš zavrženim brezdomnim bolanim poškodovanim mucam kot jim mi tukaj.
LP
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:37 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Si ti čisto prepričana, da si vse prebrala (in predvsem razumela)? :scratch: Ker tole si pa sama prevedla precej svobodno (in seveda napačno). Nihče tukaj ne prezira kupcev ali (odgovornih) vzrediteljev pasemskih mačk. Nasprotno, če ti je neka mačka všeč in želiš točno tako, je najboljši naslov vzreditelj, ki vzreja specifično pasmo. Kar je bilo povedanega, je to, da tudi vzreditelji pazijo, komu bodo prodali mačko in jim ni vseeno, v kakšne roke gre. Mene pa hudo moti tisti segment ljudi, ki bi sicer imeli pasemsko mačko, ampak niti približno zanjo niso pripravljeni plačati kupnine (njihova logika je običajno nekako tako: Zakaj le, saj je samo mačka?! :dash: ), so pa popolnoma prepričani, da so upravičeni, da od mene (oz. od kateregakoli skrbnika) enostavno morajo dobiti točno to mačko.

Mi pa pač ne izbiramo po barvi dlake oz. oči, katero mačko bomo pobrali s ceste in katere ne. Zame vsaka mačka zasluži optimalen dom in če nekdo želi izključno eno mačko, vseh ostalih pa niti pogleda ne, potem ta zame ni primeren. Ne morem govoriti za ostale, ki se pogovarjajo s kandidati za posvojitev, vendar sama še nikoli nisem obžalovala zavrnitve posvojitelja, ker sem vedno imela tisti občutek, da ni bil pravi.

In glede dviganja rok: precej nas je tukaj, ki nam je za barvo dlake mačke popolnoma dol viselo.

Citata sta bila izbrisana, ker sem (najbrž jaz) površno skopirala. Mislim, da sta tale dva.Da se ne boš počutila prikrajšane v debati:
helena je napisal/-a:Za posvojitev Done se bije hud boj med potencialnimi posvojitelji, me prime, da bi dala njej odhod na stand by za kak mesec. :rolleyes:

helena je napisal/-a:VSI bi samo Dono, kar je zelo tipično za klicatelje za "posebne" muce.
Ko objaviš žival, se ti zdi, da prav čakajo pri telefonu, kdaj se "akcija" začne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:39 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

še malo statistike za občutek Mačja hiša je lani oddala 303 muce kar pomeni 0.82 muce na dan, da zaokrožimo oddali so približno 1 mačko na dan. Ustanovi svojo Mačjo hišo in oddajaj muce in ko bo statistika taka kot je tukaj se vrni in ti bomo čestitali
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:40 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

... pa kitajcem in za pod kolesa ne velja ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:40 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Didi je napisal/-a:Nevem čemu se še oglašaš smo dojeli da se ne strinjaš z nami povedala si svoje mnenje okoli nas ki je mimogrede žaljivo(za kar osebno še vedno čakam posredovanje administratorja) me smo povedale svoje, kaj bi še rada? Da se strinjamo s tabo? Če nisi dojela očitno nikoli ne bomo prišli na skupni breg zato svetujem da "obupaš nad nami" in na svoj način pomagaš zavrženim brezdomnim bolanim poškodovanim mucam kot jim mi tukaj.
LP


Mene pa tole MajaT cepetajoče dete prav nič ne vznemirja, očitno pa mi njo, saj mislim, da preživi precej časa tule z nami, a ne MajaT? :playboy:
Mogoče se pa še kaj nauči, nikoli ne veš. No, sama sem s tabo v celoti zaključila. :bye:
Vsaj vidite, s čim in kom se ukvarjamo po mailih in telefonih. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:41 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

hvala mateja sem pozabila napisat da s pogoji kot so vet. oskrba, vsakoletno cepljenje, k/s, izključno notranje bivane, kvalitetna hrana ipd.
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:41 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

mateja je napisal/-a:... pa kitajcem in za pod kolesa ne velja ;)


Ja, tistih ne priznamo za v statistiko, pa tistih za miši lovit tudi ne, pa za božična darila tudi ne. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:49 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz.


:dviguje roko:

Vendar nekaj moraš vedeti. Moja mačka danes ni niti približno podoba tistemu, kar je bilo na sliki, ko sem jo izbrala. Ker je na tisti usodni sliki imela pobrito polovico glave in je bila poosebljen kup nesreče.

Meni je pa bila najlepša na svetu. Bila in ostala.

Pa še enkrat lahko dvignem roko, ker imam še enega. Ki je tudi prišel k meni scufan kot stara lasulja. Pa ne zato, ker je bil meni ali nekomu lep, tudi ne zato, ker sem jaz v tem trenutku načrtovala drugega mačka, ampak zato, ker je oseba z izkušnjami znala oceniti, da bi dobro karakterno pasal k moji zelo zahtevni lepotici. Jaz si sama niti v sanjah ne bi upala narediti takšne kombinacije, ona je pa vedela, da bo zelo verjetno šlo. Omenim naj še, da je prvič (pred mano) bil posvojen - to zdaj vemo - zaradi svoje lepote. Od katere je v kratkem ostalo bore malo, ker so se ga hitro naveličali in se je vlačil po cestah in posledično bil shiran, poln krastic, z vnetimi dlesni, uničeno prebavo in zavozlano dlako.

Ja, danes imam dva prelepa mačka. Oziroma, meni sta prelepa, pa še kdo bi se mogoče strinjal.

Glede na videz bi posvojila marsikoga. Od male Candy naprej. Pa ne bom, ker VEM, da to ne bi bila dobra ideja, ker obstaja še toliko bolj pomembnih parametrov.

Žal sem pa tudi imela priliko videti, kako zgledajo živali, ki so le žalostni statusni simboli tistih, ki jim je bolj kot sporočilo knjige pomembna bleščeča platnica. Oziroma knjiga je v tem primeru nekoliko napačna prispodoba. Če ti take ljudi ne poznaš in jih še nisi srečala, žal ne pomeni, da ne obstajajo.

P.S: Imam kup prijateljev, ki jim ne bi dala mačke v posvojitev. To jih ne naredi za slabe ljudi ali za napačne prijatelje. Le vem, da ne bi za žival skrbeli tako, kot se meni zdi potrebno. End of story.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 6:57 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

:good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 7:05 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Cats, a moram potem sama 13x dvignit roko?
Ker nikoli nisem posvojila zaradi videza. Razen tronoge Francke mogoče. Ker ona je pa resnično prava lepotica.
Poglejte si jo tule, če ne verjamete. :kiss:

viewtopic.php?f=69&t=1582
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 7:10 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz. A vsi ste jih dvignili? Zakaj pa potem v topiku z vašimi slikami vidim takšne mačje lepotice - črna dolga dlaka, ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj, spet dolgodlaka, trikolorka (jaz še nikoli nisem v živo videla take mačke, kar pomeni, da so pri nas redke)... Aja, vsi ste povsem slučajno in z zavezanimi očmi izbrali prav take precej manj običajne mačke. Hipokriti na kvadrat.


Mogoče to ne bo ravno najbolj bistvo te teme, ampak se moram oglasiti, ker me tole precej moti.
Maček na moji slikici je lepotec. Vsaj večini ljudi se tako zdi. Pa če kdo pomisli, da sem ga izbrala zato, ker je lep, še kot malo fletno kepico ... se pač moti. On je izbral nas. Star prb. med pet in sedem let, ko je prišel s hudo rano, za povrhu vsega celo pozitiven na aids. Zato se ne počutim prav nič krivo, da imam lepega mačka. Me pa moti, da se na prvi pogled nekaj sklepa ...

MajaT, si kdaj pomislila, da so vsi ti lepotci, ki jih gledaš v naših prikaznih sličicah v resnici plašni, problematični, bolni ali kaj drugega ... in zato niti slučajno ne primerni za vsakega človeka?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Če jan 20, 2011 7:14 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

če dovolite dvigujem roko. prej sem imela domačega tigra. zdaj pa imam navadno kratkodlako črnuhlo (in je zame najlepša muca na svetu). Lilika mi je sledila domov in postala sčasoma naša. bi pa bilo isto če bi bila rumena, vijolična, dolgodlaka, siamka, tiger, trikolorka, želvinovka(al kako se jim reče), pa zarad mene tud če bi bla florescenčna. Lilika sicer ni iz mačje hiše ker imam tako srečo da ponavadi muce sama najdem na cesti (beri:one najdejo mene) Mislim pa da res ni važno kakšne barve, oblike je muca. tako je vsaj moje mnenje.
Je pa res da sem se zaljubila v Bindiko pa ne zato ker je bela temveč zato ker je imela vmesni postanek pri meni-torej bi se enako navezala na muco katerekoli druge barve oz. oblike.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 7:14 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Helena, od mahanja z rokami še nikoli ni bilo neke velike koristi :D raje te iste roke uporabi, da prečohaš teh 13 sirot :D :D

Upam, da bo Maja T prebrala to, kar sem napisala v tonu, kako je bilo mišljeno. Tukaj se ne hodimo kregat, vsaj jaz ne, prepričana se m pa, da se lahko z argumenti in brez odvečnih čustev pogovorimo o še kako zapletenih vprašanjih.

Zdaj pa moram na trenutek prekinit svojo udeležbo v diskusiji, moj posebni maček je hudo zafrustriran, ker skuša zakopati plišasto podgano v parket pod mizo (eno je sigurno, po pameti ga zihr nisem zbirala :D )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 7:15 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

:D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 7:17 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: buahahahahahahahaha Cats we love u :lol: :lol: :lol:
Dogs have owners, cats have staff
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.