V središču

Opozorilo tistim, ki oddajate živali


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr mar 06, 2013 9:09 pm

Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Javno opozarjamo vse, ki se ukvarjate z iskanjem novih domov za brezdomne, na mlad par Mitja I. in Sibila H. trenutno stanujoča v okolici Kozine. Posvajata muce in kužke, ter jih v nadaljevanju mučita, puščata same po nekaj dni v stanovanju brez vode in hrane in privezane, muce skrivnostno izginjajo, prav tako psi. V postopku posvojitve se obnašata kot zelo dobra bodoča skrbnika in znata odgovoriti na vsako vprašanje pravilno.
Tudi mi smo jim oddali dva mucka, od katerih je eden izginil neznano kam, drugega smo dobili, ko so ga rešili sosedi z balkona, na katerem je bil sam privezan tri dni brez vode in hrane.
Pristojne inšpekcije kljub prijavi zaenkrat niso ukrepale.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če mar 07, 2013 7:05 am

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

sem čist brez besed glede vsega zapisanega...in res za umret žalostna in razočarana zaradi obeh dejstev: da obstajajo taki ljudje in da je učinkovitost pristojnih taka, kot je. To drugo daje (še dodatna) krila tistim prvim...
Vprašam za konkretni primer - a obstaja kakšna možnost, upanje, da pristojni, na podlagi nevemčesa, vendarle kaj konkretnega ukrenejo? Tule ne gre "samo" za prekratko verigo, če smem govorit malo simbolično...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če mar 07, 2013 8:59 am

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Ne, učinkovitost pristojnih služb je še slabša. Tko, po kmečko in brez olepšav povedano - dol jim visi. Edina stvar, za kiro jih skrbi so njihovi stolčki. No, pa še to, da bi zašili kakšnega preveč glasnega pripadnika civilne družbe... organizacijo ali posameznika.
censored censored censord
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če mar 07, 2013 11:28 am

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Pes je na varnem. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 07, 2013 11:31 am

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

vsaj to! :angel:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če mar 07, 2013 12:12 pm

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Je pred petimi minutami v Državnem zboru Čadoničkin potrčko razlagal, da društva nimajo pojma o potrebah živali in da so samo inšpektorji tisti veliki strokovnjaki, ki znajo oceniti, ali je za žival poskrbljeno dovolj dobro. In če inšpektor reče, da je vse OK, potem VERJAMITE, DA JE RES VSE OK. rofl rofl rofl :bad: :bad: :bad:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če mar 07, 2013 12:17 pm

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

AAAARRRGHHHHH :dash: :dash: :dash:
jst bi takim budalom oči ven izpraskala...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če mar 07, 2013 12:37 pm

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

renata je napisal/-a:Je pred petimi minutami v Državnem zboru Čadoničkin potrčko razlagal, da društva nimajo pojma o potrebah živali in da so samo inšpektorji tisti veliki strokovnjaki, ki znajo oceniti, ali je za žival poskrbljeno dovolj dobro. In če inšpektor reče, da je vse OK, potem VERJAMITE, DA JE RES VSE OK. rofl rofl rofl :bad: :bad: :bad:

Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Znana zavetiščarka se je enkrat na FB zidu znanega zavetišča na podoben način postavila v bran inšpektorjem. No, morda potem celo ne zveni tako zelo nelogično, da pristojne službe niso ukrepale, morebitno "področno" ujemanje znanega zavetišča s konkretnim primerom je seveda zgolj naključno!
Slika

Slika Želodčni refluks calling...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če mar 07, 2013 12:42 pm

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Aja, P.S.
A bi se dalo gospo Čadoničevo in njenega potrčkota spomnit na njene lastne besede (lahko bi se jo potrudila tudi citirat, ampak bi trajalo da zberem vse citate), da so inšpektorji zavezani upoštevanju zakonodaje? Ker če že gre izustit kaj takega, potem bi se spodobilo bit korekten in izustit, da verjamite, da če inšpektor reče, da je vse ok, to pomeni, da je upoštevan zakonski MINIMUM!

Ta država si res, res, res ne zasluži poštenih državljanov.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če mar 07, 2013 1:44 pm

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Potem se bodo pa čudili, ko bo kdo strelat začel!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če mar 07, 2013 4:39 pm

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Ali bi lahko sosedje, kakor je slutiti so normalni, bili pozorni še naprej in vsako zadevo, ki smrdi po zanemarjanju poslikali, ter preko društva prijavili na ministrstvo in v medije. Že tale zadeva, da je bil maček tri dni brez oskrbe na balkonu je kršenje zakona in mučenje, jaz bi ponovno insistirala na višjih instancah ter preko medijev.Inšpekotorja je potrebno prisiliti k ukrepanju, vsaj jaz sem vedno težila tako dolgo, da sem vse razen ene zadeve, pri kateri sta bili glavni znana vodja zavetišča in njena inšpektorica in je psica zaradi njiju shirala do smrti, da sem dosegla ustrezen ukrep.Ker so psico (tile, ki sem jih omenila)preselili k sorodnikom, kjer so sosedje, žal prepozno povedali, da je cele noči tulila zaradi bolečin, lakote in žeje, vendar niso bili pripravljeni pričati, sem psico videla šele potem, ko je ležala na trati mrtva.. Njena pasma ima približno 30 kg, psička je bila shirana na 10 kg. Ker je bil veterinar šlampast ni naredil ustreznih preiskav, saj mu je bilo najlažje v karton napisati, da jo je požrl rak. Na vprašanje, če meni, da je dovoljeno pustiti psa trpeti za rakom, brez pomoči veterine, dokler sam od sebe ne umre, odgovora nisem dobila. V tem mojem primeru je bila s strani zgoraj omenjene vodje in njene vet. inšpektorice okarana z grožnjami celo veterinarka, ki je prva pravilno ocenila zanemarjenost in mučenje. Tazadnji veterinar pa je isto p...., kot oni dve, ki sta bili krivi, da je psica trpela skoraj eno leto, grozljivo trpela. To je moja edina slaba izkušnja, kjer mi ni uspelo predvsem, ker nisem imela možnosti kontrole dokler ni bilo prepozno, vse ostalo sem uspešno rešila, z sitnarjenjem, če je potrebno pa na koncu z grožnjami, da gre zadeva v medije se da marsikaj.
Če se zadeva ne reši, bo še veliko živali končalo v rokah omenjenih mučiteljev , saj jih bosta posvajala pa v zavetiščih in po kmetijah, če jih tukaj ne dobita.
Moje mnenje.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Po maj 06, 2013 8:06 pm

Re: Opozorilo tistim, ki oddajate živali

Groza :O :O :o !!!!

Absolutno se strinjam z vsemi, ki se zgražate, ker sem tudi jaz ogorčena. Naj samo pokomentiram fotografiranje. Bojim se, da to ni dovoljeno po naši zakonodaji. Kajti spomnite se primera iz Slovenskih Konjic, ko je ena mlada dama - velika ljubiteljica živali, poslikala trpečega kužka in slike predložila inšpekciji. Čeprav je naredila dobro delo, ker je rešila kužka, je potegnila kratko, ker jo sedaj mučitelji kužka tožijo zaradi vdora v njihovo zasebnost. Absurd prve vrste.
Kot na vseh področjih v državi, tudi na tem področju varstva živali, vlada popoln kaos, ki mu ni para :( :( :(.

Bravo za mucka in za psa, ki ste ga uspeli rešiti iz njunih krempljev.
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

Vrni se na Obvestila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.