Za začetek predvsem predlogi...


Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 155

Pridružen: To avg 21, 2012 10:36 am

Odgovor Po okt 01, 2012 6:22 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Podpiram. Fajn bi bilo če bi bile bolj na udaru (vidne/oglaševane/izpostavljene). Je pa res da večji kot je krog ljudi, več je neresnosti, ampak to je treba pač vzeti v zakup in testirati kateri pristop je bolšji in prinese več € za :cat:
lp
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vse živali so enakopravne, vendar so nekatere enakopravnejše od drugih." George Orwell
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 01, 2012 8:11 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Nas je premalo za koordinacijo in delo za takšne projekte, ki lahko prinesejo dodaten finančen učinek, lahko pa je tudi ravno obratno . Če se kdo javi, da bo projekt vodil in tudi delal za projekt, smo za, ker tisti, ki že delamo več kot toliko ne moremo . Ni pa malo dela in ne samo lepi trenutki, ki so precej redkejši, kot tisti ta zoprni.
Smo že v preteklosti poskušali, pa ni bilo skoraj nobenega odziva s strani "znanih", ali pa je bil odziv povsem neprimeren. In vedno je treba gledat vloženo delo/učinek.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So nov 10, 2012 7:36 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Torej jaz se moram predvsem pritožiti nad dvema lastnostma tega foruma, ki imata za posledico spammanje.

Ti dve lastnosti sta: da lahko svoj post popravljaš samo par sekund po objavi - tako da namesto da bi lahko objavil post, šel nekaj pogledat in to na post dopisal, moraš objavit še en pa še en pa še en post....
To res ni OK. Tole je edini forum (pa sem članica zelo dosti forumov) ki ima tako kratko omejitev, in se mi zdi zelo zelo ne-v-redu. Če že mora biti omejitev, jo vsaj podaljšajte na recimo 5 minut.

Druga stvar je to, da ste onemogočili vpogled v seznam uporabnikov. Za tiste, ki imamo malček probleme s spominom, to pomeni, da ne moremo pogledati kdo vse so administratorke in kdo moderatorke, se pravi jim ne moremo poslati zasebnega sporočila ko je potrebno kakšno urejanje kje na forumu - in spet moramo javno objavljati sporočila in spammati. Spet moram reči, da je tole edini forum, kjer se ne da videti prosilov uporabnikov, kar se mi zdi na moč čudno. Varnost in zasebnost, okej, ampak niste nam dali nobenega tehtnega pojasnila zakaj naj ne bi mogli videti profilov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So nov 10, 2012 7:48 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Tole je oboje v andrejini pristojnosti, tako da bo ona odgovorila. Tisto o gledanju profilov zagotovo ne bo držalo, poznam vsaj še en tak forum, kjer kot običajni član ne moreš gledat profilov, drugih pa sploh ne poznam.
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So nov 10, 2012 9:22 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Post bi se naj lahko popravljal minuto (manj sploh nimamo možnosti nastavit), je pa možno, da je v praksi čas krajši. Za tole funkcijo sva se s heleno dogovorili in strinjali že pred vzpostavitvijo foruma, ker se zmanjša možnost brisanja svojih sporočil za nazaj. Predstavljajte si, kako bi potekale licitacije, če bi vsak lahko urejal svoja sporočila npr. pet minut? Žal se vedno najdejo osebe, ki določene funkcije izkoriščajo in s tem oškodujejo druge uporabnike. Poleg tega ima vsak možnost (to se že večkrat napisala), da PRIJAVI svoje sporočilo in v prijavi dopiše kaj želi sporočilu dodati ali odda dve sporočili in enega od njiju prijavi, da jih lahko jaz ali moderatorke združimo.

Seznam članov je trenutno onemogočen zaradi določenih skrbi glede varnostni in zasebnostni, o katerih pa en bom razpravljala javno. Potrudili se bomo, da bo kmalu spet na voljo, ta čas pa prosimo za vaše razumevanje. Seznam moderatorjev lahko vedno vidite na prvi strani (Seznam forumov), so pri vsakem forumu navedene moderatorke, če niso navedene ali niste prepričani na katero se je potrebno obrniti, se lahko vedno obrnete name.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So nov 10, 2012 10:05 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Vsaj moderatorke bi imele lahko ID "moderator" ali "administrator", da vemo koga ZS-jat. Tako je pa edini način (če si noter v forumu, da ne hodiš ven v glavni meni in ne brišeš vsega) da ugibaš kdo je moderator, barva tačk
(pa še to nas je ene par ki smo pobarvani, pa nismo moderatorji, posamezne moderatorke od pod-forumov pa nimajo drugačne barve tačk...)
res, no, en urdnung und disciplin generalni sistem bi si blo treba zmislit! :D :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So nov 10, 2012 10:06 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Veste kaj, če si dovolj zaupamo, da eni drugim predajamo in pošiljamo stvari brez kakršnih koli potrdil o plačilih (ali na sploh identifikacije), potem pa je za pričakovati tudi, da se predvsem zneski na licitacijah ne bi brisali. Strinjam se z MM, čas za edit je zaradi počasnosti forumskega serverja v praksi zelo kratek. Če softver to dovoljuje, se narihta, da se pod editiran post zapiše čas edita in nick tistega, ki je editiral, in stvar rešena. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14904

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So nov 10, 2012 10:14 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Mačja mama je napisal/-a:Vsaj moderatorke bi imele lahko ID "moderator" ali "administrator", da vemo koga ZS-jat. Tako je pa edini način (če si noter v forumu, da ne hodiš ven v glavni meni in ne brišeš vsega) da ugibaš kdo je moderator, barva tačk
(pa še to nas je ene par ki smo pobarvani, pa nismo moderatorji, posamezne moderatorke od pod-forumov pa nimajo drugačne barve tačk...)
res, no, en urdnung und disciplin generalni sistem bi si blo treba zmislit! :D :P


Forum imaš lahko odprt tudi v več oknih v brskalniku, ne le v enem. Če pač moraš med pisanjem nekaj pogledat, odpreš forum še v enem oknu.
Sama sem v teh dveh letih dobila le nekaj prošenj (bi rekla od oka, da manj od deset) za naknadno popravljanje sporočil, pa sem kar v nekaj forumih moderatorka.
Kar se tiče neomejenega časa za popravljanje sporočil, se z njim ne strinjam. Se lepo na FB-ju vidi, kaj se zgodi, ko nekdo zbriše vsa svoja sporočila in ko prispevki, ki ostanejo, postanejo popolnoma nesmiselni.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So nov 10, 2012 10:27 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Moj predlog ni bil neomejen čas edita, temveč podaljšanje zdajšnjega časa. Izhajam iz dolgoletnih izkušenj moderiranja, administriranja in superadministriranja na forumu z večdesettisoč posti na dan, kjer je edit dolg 90 min. Če je diskusija taka, da se na veliko krešejo iskre in nekdo od diskutantov ne zastopi, da je treba stati za svojo pisano besedo in se gre otročarij, se problem v večini primerov reši s citiranjem - svoje poste lahko izbrišem, ne morem pa tvojih, v katerih me citiraš.

Če se pa pokaže, da nekdo od članov foruma pogosto briše in popravlja poste izključno z namenom zdraharjenja, pa moderatorji imate orodja, da ga primerno nagradite ;)

Pa prosim ne tole jemat kot kriticizem, ampak kot pogovor, kaj bi se dalo narediti, da bi ta prijeten kotiček bil še bolj prijeten. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So nov 10, 2012 10:39 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

pa tudi 90 minut je po mojem mnenju lahko čisto odveč, po moje bi bilo že 10 minut čisto dovolj.

Renata: prošenj pa nisi dobila zato ker pač vsi raje spamajo kot da brskajo za moderatorji.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14904

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So nov 10, 2012 10:41 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Cats je napisal/-a:
Pa prosim ne tole jemat kot kriticizem, ampak kot pogovor, kaj bi se dalo narediti, da bi ta prijeten kotiček bil še bolj prijeten. :good:


Itak. :)
Kot že napisano, kakšne hude potrebe po daljšanju časa jaz ne vidim. Moje mnenje temelji tako na prejetih prošnjah po urejanju prispevkov, ki jih je zanemarljivo malo pa tudi na tem, da kot uporabnica te potrebe nimam. Pač preberem, preden oddam. Je pa to seveda samo moje mnenje, ki je enakovredno in ima isto težo kot mnenje Cats in Mačje mame. Je pa tudi res, da neodzivnost drugih pri tej debati tudi kaže na majhen pomen, ki ga drugi uporabniki pripisujejo temu problemu.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So nov 10, 2012 11:52 am

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Mačja mama je napisal/-a:Vsaj moderatorke bi imele lahko ID "moderator" ali "administrator", da vemo koga ZS-jat. Tako je pa edini način (če si noter v forumu, da ne hodiš ven v glavni meni in ne brišeš vsega) da ugibaš kdo je moderator, barva tačk
(pa še to nas je ene par ki smo pobarvani, pa nismo moderatorji, posamezne moderatorke od pod-forumov pa nimajo drugačne barve tačk...) res, no, en urdnung und disciplin generalni sistem bi si blo treba zmislit! :D :P

Tole je neizvedljivo, ker so na različnih forimih različne moderatorke, barva tačk pa je globalna nastavitev. Edina možnost je tako kot je že urejeno, torej izpis moderatorjev na prvi strani in v vsakem posameznem forumu. Nikoli te zadeve niso bile urejene drugače in se z izklopom funkcije ogleda članov niso spremenile.
Mačja mama je napisal/-a:Renata: prošenj pa nisi dobila zato ker pač vsi raje spamajo kot da brskajo za moderatorji.

Še enkrat poudarjam!!! Ni potrebno brskati za moderatorji, samo gumb prijavi je potrebno stisniti na svojem prispevku in napisati kaj želiš imeti popravljeno. To je v bistvu enostavnejši način kot pošiljanje ZS-ja, tako za moderatorje kot za vas uporabnike, uporablja pa ga zelo malo uporabnikov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So nov 10, 2012 12:31 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Beseda "Prijavi" ima zelo slabšalen prizvok, se ne čudim če je tudi zaradi tega ljudje ne uporabljajo. "Prijavi" se recimo žalitve, rasistične poste, homofobijo in podobno, urejal svoje poste naj bi pa vsaj sam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So nov 10, 2012 12:32 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Še posebej ker je njegov simbol klicaj!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 155

Pridružen: To avg 21, 2012 10:36 am

Odgovor So nov 10, 2012 12:50 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

Hmm, jaz mislim da ne moreš vzeti za golo dejstvo ker ker v štirih urah v soboto dopoldan (ko ženske pregovorno čistimo ;) ni dovolj odzivov da je predlog MM nezanimiv.

Bom povedala tako, kot uporabnica forumov - ta forum je daleč najbolj nepregleden kaj sem ga kdaj imela čast videti. Podforumi se ful ponavljajo, večina je razdrobljena nekaj tukaj nekaj tam, krnekaj naslovov je praznih ker niso zaživeli, če bi hotel spremljati večino pomembnega ali zanimivega bi se prej izgubil ker porabiš preveč časa. AMPAK, ustanoviteljice se pač ukvarjajo s pomembnejšimi stvarmi (kot je reševanje živali, oskrba živali) IN nekdo ki je uporabnik že od začetka teh stvari sploh ne vidi ker je vsega navajen.

Definitivno je edit nemogoč. Jaz sem nekajkrat probala - nazadnje ko sem se tipkarsko zatipkala, pa mi je napisalo da nimam pravice urejati, stisnila sem pa zagotovo še v isti minuti EDIT.

Res je pa tudi, če nečesa ne razložiš in trdiš jaz sem se tako odločila in tako bo kot sem jaz rekla - naletiš bolj na negativni odziv..

Glede na to da delajo vse prostovoljno kapo dol. :good: To pa seveda ne pomeni, da je vse super in da ni nič za spremeniti. Ljudje vedno gledamo skozi svoje oči in verjetno je najboljša rešitev glasovanje - pa naj uporabniki odločijo ali je kakšna stvar za spremeniti ali ne. Konec koncev se vedno lahko testira in nekaj omogoči za določen čas, takrat se pa tudi vidi ali so strahovi ki jih nekdo zagovarja upravičijo ali ne. In se popravi :drinks:

Tako, sedaj grem pa kuhat :hungry:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vse živali so enakopravne, vendar so nekatere enakopravnejše od drugih." George Orwell
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So nov 10, 2012 1:00 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

andreja, da te potolčemo do konca, meni pa ni všeč oranžna barva, se ponovno pritožujem na njo. :devil: :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14904

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So nov 10, 2012 1:15 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

TiAnRu je napisal/-a:Bom povedala tako, kot uporabnica forumov - ta forum je daleč najbolj nepregleden kaj sem ga kdaj imela čast videti. Podforumi se ful ponavljajo, večina je razdrobljena nekaj tukaj nekaj tam, krnekaj naslovov je praznih ker niso zaživeli, če bi hotel spremljati večino pomembnega ali zanimivega bi se prej izgubil ker porabiš preveč časa.


Če želite izboljšanja, potem bi bilo fino napisati, kaj konkretno se ponavlja, kaj je razdrobljeno itd Splošna kritika ni ravno produktivna. Od samega začetka ste vsi vabljeni k soustvarjanju, k opozarjanju na napake in kolikor vem, se je vsaka prijava upoštevala. Večkrat je že bilo napisano, da prijavite težave. Če jih ne, potem ste soodgovorni za domnevno nepreglednost. Moderatorji ne beremo vsake črkice na tem forumu. Npr. ravno danes sem premikala prispevke iz teme o hranjenju ptic v temo o ježih. Za premik je prosila Mačja mama kar v temi. Takšne prošnje se mimogrede spregledajo, ravno zato prosimo, da uporabljate gumb Prijavi. Mimogrede, beseda seveda nima slabšalnega prizvoka, kar lahko preverite tudi v SSKJ. V življenju ne prijavljamo samo kršitev, pač pa tudi dohodke, bivališče, prijavimo se za na piknik, prijavimo patent, pa zborovanje...)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 155

Pridružen: To avg 21, 2012 10:36 am

Odgovor So nov 10, 2012 4:42 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

renata je napisal/-a:
TiAnRu je napisal/-a:Bom povedala tako, kot uporabnica forumov - ta forum je daleč najbolj nepregleden kaj sem ga kdaj imela čast videti. Podforumi se ful ponavljajo, večina je razdrobljena nekaj tukaj nekaj tam, krnekaj naslovov je praznih ker niso zaživeli, če bi hotel spremljati večino pomembnega ali zanimivega bi se prej izgubil ker porabiš preveč časa.


Če želite izboljšanja, potem bi bilo fino napisati, kaj konkretno se ponavlja, kaj je razdrobljeno itd Splošna kritika ni ravno produktivna. Od samega začetka ste vsi vabljeni k soustvarjanju, k opozarjanju na napake in kolikor vem, se je vsaka prijava upoštevala. Večkrat je že bilo napisano, da prijavite težave. Če jih ne, potem ste soodgovorni za domnevno nepreglednost. Moderatorji ne beremo vsake črkice na tem forumu. Npr. ravno danes sem premikala prispevke iz teme o hranjenju ptic v temo o ježih. Za premik je prosila Mačja mama kar v temi. Takšne prošnje se mimogrede spregledajo, ravno zato prosimo, da uporabljate gumb Prijavi. Mimogrede, beseda seveda nima slabšalnega prizvoka, kar lahko preverite tudi v SSKJ. V življenju ne prijavljamo samo kršitev, pač pa tudi dohodke, bivališče, prijavimo se za na piknik, prijavimo patent, pa zborovanje...)



Renata,
jaz se ne čutim ne odgovorno in ne soodgovorno za to kakšen je (bil) forum ob mojem prihodu. Prvih 14 dni sem bila popolnoma zmedena in sploh nisem več vedela kje sem kakšno stvar videla, določene teme sem vsakič znova iskala ko pravo budalo :dash:
Potem sem se počasi navadila na to in danes - me še vedno moti - ne pa toliko kot me je na začetku. Prav moderatorji in administrator ste odgovorni zato da je forum kot iz škatlice. Sem pa napisala, pa ne vem, mogoče si spregledala, da se vam marsikaj spregleda ali oprosti ravno zato ker niste profesionalci, ampak delate vse prostovoljno in ker je vaše osnovno poslanstvo drugje. Če pa nekdo na konstruktivno kritiko ali predlog odreagira kot užaljen otrok, pa to ni dobro.

Lahko si vzamem čas in podam svoje predloge ali videnje kaj vse je odveč ali kaj je v mojih očeh nepregledno. In ne, ne mislim da imam samo jaz prav, je pa dobro kdaj pa kdaj poslušat kaj nekdo pove in se odločiti po tem, ne pa vnaprej. Torej, ne bom tega delala če je že vnaprej obsojeno na propad - tipa naš forum je tak, če ti kaj ne paše pa ne sodeluj. :girlsad:

Čisto konkretno: kaj bo sedaj s EDITOM? Boste dali anketo in uporabili predlog ali boste rekli ne, tako bo kot smo se odločili?

Dalje: Kadar berem forum kot gost in želim odgovoriti v kakšni temi, stisnem gumb ODGOVORI. Odpre se stran za prijavo, nato pa se odpre stran z vsemi forumi (začetna stran), tako da moraš ponovno iskati kje je tista tema v kateri želiš napisati odgovor. A se ne da urediti tako, da se po prijavi odpre (nazaj) TOČNO TISTA TEMA v kateri si stisnil gumb ODGOVORI?

Dalje: RSS feed - zakaj ga ni?

:coffee:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vse živali so enakopravne, vendar so nekatere enakopravnejše od drugih." George Orwell

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So nov 10, 2012 4:55 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

TiAnRu je napisal/-a:.....
Lahko si vzamem čas in podam svoje predloge ali videnje kaj vse je odveč ali kaj je v mojih očeh nepregledno. In ne, ne mislim da imam samo jaz prav, je pa dobro kdaj pa kdaj poslušat kaj nekdo pove in se odločiti po tem, ne pa vnaprej. Torej, ne bom tega delala če je že vnaprej obsojeno na propad - tipa naš forum je tak, če ti kaj ne paše pa ne sodeluj. :girlsad:
.......



V ostalo debato se ne spuščam, iz preprostega razloga, ker se tako daleč ne razumem v forume
in računalnike :girlblush: , zgoraj citirano - boldano me je pa zelo zmotilo. Ker to na tem forumu
preprosto ni res, kar je lahko jasno vsakomur, ki je prebral vsaj nekaj postov v tem in še kakšnem
podforumu.
Pa če imam že "besedo" : javno bom moderatorki zatožila Andrejo, ker še zdaj ni smeškota, ki mu kamen dol pade :P .
(da ne bo zdaj meni kamen gor padu :lol: )
:truce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So nov 10, 2012 5:08 pm

Re: Za začetek predvsem predlogi...

TiAnRu je napisal/-a:Prav moderatorji in administrator ste odgovorni zato da je forum kot iz škatlice.


Odgovorni komu?? :O
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Predlogi, pohvale, graje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.