V središču

Navodila za uporabo slik


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Po avg 08, 2011 5:08 pm

Navodila za uporabo slik

Fotografije, slike in druga grafika se na forume dodajajo iz drugih strežnikov s pomočjo označbe
  Koda:
[img][/img]

Priporočamo uporabo enega izmed brezplačnih gostiteljev slik ali datotek (shrani.si, slikomat.com, datoteka.si, picasaweb.com, ipd.).

Dovoljena je samo objava vaših avtorskih fotografij, razen če uporabljate materiale iz virov, za katere je prosta uporaba materialov dovoljena ali pa ste za uporabo pridobili dovoljenje avtorja. Pred objavo fotografij iz tujih strežnikov, prosimo preverite ali imate dovoljenje za objavo. Sporočila s fotografijami, ki se na naših straneh ne bodo prikazovale, bodo urejena ali odstranjena.

Za vsako sliko je potrebno pritisniti "enter", da se bo prikazovala v svoji vrstici.

Za več informacij in v primeru težav, sta vam na voljo temi Kako prilepim sliko? in Linki (povezave).
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So nov 12, 2011 4:10 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Uporabnike prosim, da pri objavljanju fotografij pred objavo prispevka v predogledu preverijo ali se vse fotografije prikažejo. Nekateri strežniki imajo namreč onemogočeno t.i. hotlinkanje, zaradi česar se fotografija ne bo prikazala.

Če opazite, da se v prispevkih fotografije ne prikažejo ali so objavljene fotografije prevelike, prosim kliknite "Prijavi prispevek" (narobe obrnjen trikotnik v zgornjem desnem kotu prispevka), da bodo moderatorke prispevke lahko ustrezno popravile.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So nov 12, 2011 5:17 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Problem je, da se uporabniku, ki linka sliko, slika VEDNO prikaže v predogledu, ker je shranjena v cache na njegovem računalniku, tudi če jo linka z mesta ki ne dovoljuje hotlinkanja. Zato tisti, ki je sliko prilepil, sliko vidi normalno, vsi ostali pa ne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 12, 2011 5:35 pm

Re: Navodila za uporabo slik

O šit.. A se pri meni ne vidijo slike?? :O :O
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So nov 12, 2011 5:47 pm

Re: Navodila za uporabo slik

MM, ni nujno. Kakorkoli, prosim preverite pred objavo, če opazite pa "prijavite". Ne bo noben kaznovan samo popravili bomo lahko prej ;)

*šiva*, ne leti na nobenega uporabnika posebej :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe mar 22, 2013 7:27 pm

Kraj: Mali Kamen

Odgovor Pe mar 22, 2013 10:13 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Aha.Hvala! :girlblush:
Mucki so nekaj posebnega. Včasih so lumpasti, včasih ljubeči...:)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe mar 22, 2013 7:27 pm

Kraj: Mali Kamen

Odgovor Ne mar 24, 2013 3:24 pm

Re: Navodila za uporabo slik

kako se pa prijavi na Shrani.si? :shipwrecked: :cupidgirl:
Mucki so nekaj posebnega. Včasih so lumpasti, včasih ljubeči...:)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne mar 24, 2013 5:35 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Ni se nujno prijavit. Takoj na strani je že nastavljena forma za naložit sliko direkt iz računalnika (piše "browse", potem pa potrdite s klikom na "shrani"). Drugače pa v zgornjem desnem kotu piše "registracija", če kliknete na to, se boste lahko registrirali na shrani.si
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Po feb 17, 2014 11:50 am

Re: Navodila za uporabo slik

Za poenostaviljeno dodajanje slik smo omogočili nalaganje na shrani.si kar preko foruma. Izberete datoteko, kliknete shrani in kodo, ki se vam izpiše, prilepite v okence za sporočilo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po feb 17, 2014 3:14 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Tole je pa super. :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne mar 16, 2014 12:43 pm

Re: Navodila za uporabo slik

A ima še kdo težave z mojalbum.com? Meni napiše, da mi sistem blokira aplikacijo, pa se posodobila Javo in izklopila požarni zid, pa vseeno ne gre... :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So maj 16, 2015 10:10 am

Re: Navodila za uporabo slik

Ok, tisto sem rešla, imam pa novo težavo :rolleyes: Pri slikah na moj-album mi ne prikaže več možnosti ''kopiraj url slike'', je to problem mojega brskalnika, ali je moj-album kaj spreminjal? Je samo ''shrani povezavo'' in ''kopiraj naslov povezave'', kar pa mi nič ne koristi...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So maj 16, 2015 10:16 am

Re: Navodila za uporabo slik

Jaz to rešim tako, da malo slikico (ki še ni "odprta" in povečana) skopiram med oglate vezaje in zbrišem "podvezaj in črko t"pred .jpg, dam na predogled in dobim isto. Je več dela, rezultat pa isti. Če ima kdo bolj priročen nasvet ga bom tudi jaz vesela.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So maj 16, 2015 11:05 am

Re: Navodila za uporabo slik

O hvala! Jaz sem pa prej na povečani sliki dala preglej element in potem spodaj ven poiskala povezavo, je pa cel kup klikanja in brisanja, tako da je tvoja metoda veliko hitrejša. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So maj 16, 2015 12:04 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Na sliko - katerokoli - klikneš z desno miško in v meniju, ki se odpre, izbereš ustrezno varianto (Copy image URL ali kakor to že gre v slovenščini) ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So maj 16, 2015 4:44 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Ni te možnosti več na moj-album Cats, sedaj je v meniju samo ''kopiraj naslov povezave'' kar pa ni isto. Zgleda, da imajo zaščito proti kopiranju? Tako kot npr. Flickr...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne maj 17, 2015 10:28 am

Re: Navodila za uporabo slik

Ja, na žalost...imamo samo več dela. Tako kot je Trixi rekla, če pa sliko želiš povečati, pa "t" (v povezavi, pred JPG) spremeniš v "z".
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Po maj 18, 2015 3:39 pm

Re: Navodila za uporabo slik

KamI se da rešit. ;)
V albumu (mojalbum.com) daš na slideshow (pod sliko). V tem pogledu pa lahko daš desni klik in Odpri sliko v novem zavihku ali pa kopiraš url slike. :) So barabe tam neki posodobil, da ni prevč enostavno. ;)

Jaz ponavadi dam na slideshow, poklikam vsako sliko posebej z desnim in odprem sliko v novem zavihku. Mi je potem lažje sestavit post, ko imam vse url-je slik odprte in jih potem samo kopiram in spravim v post.

lp
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: Pe jan 15, 2016 3:15 pm

Odgovor Ne feb 14, 2016 11:50 am

Re: Navodila za uporabo slik

Mene pa zanima, zakaj se mi nekatere slike (ki so jih objavili drugi, ne jaz) ne pokažejo.

P.S.: Pa če je bilo to vprašanje že zastavljeno in sem ga spregledala, se opravičujem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne feb 14, 2016 12:15 pm

Re: Navodila za uporabo slik

Ponavadi je to zato, ker niso več na voljo na tistem naslovu, kjer so bile shranjene (npr. premaknjene v drug album, izbrisane, ali če so s Facebooka linkane, se to rado dogaja..)
Naslednja

Vrni se na Tehnika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.