V središču

Žalost v bližini Čemšenika


Moderatorji: helena, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe jan 21, 2022 3:10 pm

Žalost v bližini Čemšenika

Trenutno urejamo lokacijo v bližini Čemšenika, občina Zagorje.

Hranita jo dva upokojenca, krepko v letih, ki potrebujeta dnevno pomoč socialnih oskrbovalcev in patronažne službe.

Tako smo za lokacijo tudi izvedeli, saj je mene poklicala na pomoč ena od socialnih oskrbovalk.

Gre za lokacijo kjer lokalni neodgovorneži že leta odlagajo mačke, ki pa se zaradi nepoštimanosti parijo dalje, poskrbljeno pa ni niti za njihovo veterinarsko oskrbo.

Od začetka rihtanja je veterinarsko opravilo že 7muc. Mladiči ulovljeni do sedaj (vsi z vnetji oči, paraziti, pa še kaj bi se našlo) ostajajo v oskrbi mačje hiše in bojo iskali domove. To je potrebno ker je lokacija tik ob cesti, obenem pa se jim ne gode nič dobrega če hranitelja umreta ali odideta v dom ostarelih.

Zaenkrat sta bili na lokacijo vrnjeni dve odrasli samici, ena od tega je imela celo piometro in ji je sterilizacija verjetno rešila življenje.

Na veterini sem zmenjena še za 5 posegov v ponedeljek, pa po moje še na polovici vseh nismo.

Skačejo iz podstrešnih lukenj, kozolca, gozda, garaže,... Ni da ni. V garaži so kar po tleh mačji kakci. Si ne upam oceniti (niti upokojenca sama ne vesta) koliko jih je. Če koga nisem štela večkrat, skupno cca. 20.

Držite pesti zame in za mačjad.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 21, 2022 5:23 pm

Re: Žalost v bližini Čemšenika

A vaša občina kaj prispeva, al to ni njihov problem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jan 21, 2022 5:50 pm

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Bo tudi prispevala, ker bodo stroški res visoki, v tej občini so lahko vzgled vsem ostalim občinam, kar se skrbi za brezdomne živali tiče.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jan 21, 2022 10:09 pm

Re: Žalost v bližini Čemšenika

:angel: Držim pesti, da bo akcija čim bolj uspešna.
:thanks:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe jan 21, 2022 11:13 pm

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Ja, k sreči so že odobrili, da bojo prispevali. Kdaj tudi sami pokličejo in prosijo za pomoč. Nekako takole sodelujejo brez kakih hudih sabotaž že od 2015-2016 in so (Helena, popravi me če se motim) že blizu 100 (če ne že več) posegov, veterinarske stroške in nastanitev pa manjšemu ampak ne zanemarljivemu številu muc. Ponavadi sem terenska jaz, mi pa tu pa tam pomaga še kak drug od lokalcev, pa koga občina kar usmeri na Heleno in so potem dogovorijo brez moje pomoči če terenca ne rabijo.

S pomočjo občine so bili po mojih podatkih med drugim zrihtani: Rory, Lane, Igly, Wigly, Jigly, Luke, Morigan, Eros, Pan, Dora, Piki, Glu, Sven,...

Decembra smo zrihtali še lokacijo na Klančišah (tam je bilo malce manj dela in več pomoči). Bo pa tudi tale lokacija poštimana - samo je pa res sredi fejst klanca, ob cesti med dvema vasema. Pa mački so vajeni jest okoli šestih zjutraj, kar je še prehladna ura za na teren s 7mesečnico in tako lovim ob manj optimalnih urah.

Pa res jih je tolk, da pri mladih že ne vem kateri v katero leglo paše (sklepam po velikostih in barvah), odrasli so si pa tudi nekateri podobni. Pa kaže da se še iz sosednih vasi hodijo "ženit". Glih danes sem na cesti med lokacijo in najbližjo vasjo srečala gromozanskega oranžkota.

Eh ja, ni ne prva ne zadnja obsežna lokacija, je pa zaradi vsega skupaj svojevrsten izziv.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jan 22, 2022 8:12 am

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Čestitam vsem vpletenim, občudujem vas. :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jan 22, 2022 9:21 am

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Torej :clap: za občino in seveda za "terenko". :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jan 24, 2022 10:33 am

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Sem si želela danes zjutraj poloviti več, pa sta hranitelja pozabila kako smo bili zmenjeni in včeraj nasula tolk briketov, da so bili še danes v skledah, mački pa mali siti bobenčki.

Uspel je odlov enega mladiča in dveh odraslih. Bolje nekaj kot nič, ane?

Skupno odlovjenih zaenkrat 10.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jan 26, 2022 9:19 am

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Še+4
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jan 26, 2022 9:53 am

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Tamalega maš?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jan 26, 2022 10:36 am

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Ne. Včeraj ga ni bilo nikjer videt, danes se je pa pojavil, sem bila že krepko blizu, pa nisem mela dost dobrih refleksov. Vem pa zdaj da palijo pri njemu hrenovke. Drži pesti da se spoprijateljila čimprej, ali pa vsaj da mu živolovka neha bit sumljiva.

Mam na sumu, da tablesav tamalček večino časa preživi v luknji ki vodi na ostrešje.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To mar 22, 2022 1:14 pm

Re: Žalost v bližini Čemšenika

Mladiča ni sploh več videt. Gospa pravi da ga je menda nekdo vzel. Odrasli ki so na lokaciji ves čas so zdaj vsi poštimani, se pa dva (po izgledu sodeč samca) tu pa tam prikažeta. Ker pač ne vem kdaj bosta (cca 1x na dva tedna ju vidim odkar so vse samice poštimane) je lovljenje neuspešno, ju pa imam na mislih. Mi ne data miru, obenem pa je njun lov bolj podoben igli v kopici sena, ker tudi takrat ko sta, ne kažeta interesa za živolovko in tako ujamem že poštimane namestu njiju.

Vrni se na Lokacije prostoživečih muc

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.