V središču

Vprašanje glede drugih namenov pomoči


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po okt 10, 2011 1:56 pm

Vprašanje glede drugih namenov pomoči

Imam eno vprašanje. Na podjetje, kjer sem zaposlena, dostikrat priletijo prav pretresljive prošnje za pomoč... matere samohranilke s šoloobveznimi otroci in 300 eur mesečne socialne podpore in podobno. Včasih podjetju znese finančna pomoč, včasih ne. Ker pa si predstavljam da takim družinam prav pride tudi drugačna pomoč - kakšne obleke, gospodinjski aparati ki še delujejo a jih zamenjamo z novimi, igrače za otroke itd... me zanima če imamo kje kakšno temo kjer lahko objavimo takšna pisma. Mene kakšno res gane, mogoče bo tudi koga drugega? Ali je ta forum striktno za pomoč živalim...? Če sem fajn ustrelila mimo, se opravičujem že vnaprej.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po okt 10, 2011 2:24 pm

Re: Vprašanje glede drugih namenov pomoči

Tukaj smo že zbrali nekaj stvari za tiste, ki so jih potrebovali v Guccijevi vasi ;)

Glede tvojega vprašanja, nisem prepričana, če ima kdo pravico objaviti tak dopis brez dovoljenja tistega, ki ga je poslal?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po okt 10, 2011 2:35 pm

Re: Vprašanje glede drugih namenov pomoči

Kako pa vedeti, če je napisano resnica?
Sem dobila na mail pretresljivo pismo s slikico otroka na aparaturah.., pa navedeni naši zdravniki, telefon.. Pokličem, da preverim in izvem, da gre za 2 leti star mail, ki ga ne morejo umaknit, v njem pa zloraba imena zdravnika in "nateg d.o.o.". Ni bilo sploh resnično. Ja, zagotovo je bila slikica prava, a ne v povezavi s tem primerom.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po okt 10, 2011 3:24 pm

Re: Vprašanje glede drugih namenov pomoči

Itak bodo moderatorji odločili, ampak ker pišete mnenja, bom pa še jaz svojega :) .

Sem proti. Mislim, da je v tej državi za ljudi vseeno kolikor toliko poskrbljeno - ne najboljše,
marsikje niti ne dobro - ampak v vsakem primeru boljše, kot za živali.
Preverjati resničnost takih zgodb je težko in se bojim, da bomo na ta način privabili tudi, kot
se je Trixi izrazila, "nateg d.o.o.".
Drugo je Guccijeva vas, tam je dejansko stanje videla znana in zaupanja vredna članica foruma, zato ni bilo dvoma.

Kar pavšalno objavljati take prošnje, brez da nekdo dejansko pozna prosilca, zgodbo in ozadje pa.... ne vem, mislim,
da bi bilo več škode kot koristi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Po okt 10, 2011 5:33 pm

Re: Vprašanje glede drugih namenov pomoči

Načeloma sem za, da se pomaga tudi ljudem. Ampak tako kot je rekla Slavica: ko nekdo, ki je vreden zaupanja, pozna osebo/družino, ki je v težavah.

Poznam namreč družino, ki je ravno v zadnjih mesecih dala v javnost nekaj pisem, napisanih tako, da se ti dejansko zasmilijo, pa prispevek na Svetu itd. Tisti, ki jih poznamo, pa vemo, da je zgodba popolnoma drugačna kot jo predstavljajo v javnosti. In prav grozno mi je, ko pomislim, koliko ljudi nasede njihovi zgodbi in jim pomaga, tisti, ki dejansko potrebujejo pomoč, pa še vedno ostajajo brez ... :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po okt 10, 2011 7:00 pm

Re: Vprašanje glede drugih namenov pomoči

Hja to so taka sitna vprašanja, pa odgovori lahko narobe izpadejo. Jaz nimam nič proti pomoči komurkoli. Nenazadje imamo pri nas v družini pokrito tako živalovarstveno kot humanitarno prostovoljstvo. Ampak naslov tega foruma je pomagamo živalim. Kadar gre za pomoč na način, da se združi pomoč živalim in ljudem mi je to ena boljših oblik pomoči. Recimo v smislu licitiranja šolskih potrebščin za otroke, ko se otrokom podari šolske potrebščine zbrani denar gre pa za živali. Da bi se pa na tem forumu namensko zbiralo za pomoč ljudem, pa ne vem no. Ne zato, ker bi komu želela odtegnit pomoč, ampak ker je za pomoč ljudem res toliko organizacij, ki so večje in imajo tudi širše "bazo" za sabo, da je pomoč lažje najt. Ne zdi se mi ravno nujno (v kolikor ne bi šlo za člana/članico foruma) pomoč širit še na ljudi ravno na tem forumu. Ne ve no, ampak recimo za center Mačje hiše še vedno nekaj fali.
:truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po okt 10, 2011 8:34 pm

Re: Vprašanje glede drugih namenov pomoči

Okej.. sej po eni strani se čist strinjam z vsemi zgornjimi posti, zato pa sem raje čist previdno najprej vprašala ;)
Hvala vsem za odgovore.

Vrni se na Kdo smo in zakaj smo tukaj

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.