V središču

Pomoč pri prijavljanju


Moderatorji: andreja, renata

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To avg 23, 2011 8:09 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To avg 23, 2011 8:28 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Če bi napisali da jih oddajajo sedaj takoj ja, drugače ne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To avg 23, 2011 8:29 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Najboljše, da jim pošlješ email, kdaj bodo na voljo za oddajo in če bodo napisali "prezgoden čas" pol je zrelo za prijavo, i think so..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To avg 23, 2011 8:37 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Točno tko.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 60

Pridružen: Sr nov 03, 2010 4:29 pm

Odgovor Po sep 19, 2011 2:35 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Hej. Jaz vedno ko se peljemo (čez hrib iz zagorja v trbovlje-Bevško) vidim ob eni hiši psa, ki je pripet na ketno ki je za moje pojme prekratka (kolikor jaz vem mora biti dolga najman 3 metre merjena od tal). Saj bi šla do tistih ljudi in jim lepo rekla naj psu podalšajo veriga, ampak bi malo čudno izgledalo da ena punčka (nisem polnoletna) stoji pred vrati in jim soli pamet kako morajo imeti privezanega psa. Kaj mi svetujete? Ali se naj pbrnemo na VURS?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po sep 19, 2011 2:46 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Lahko se za pomoč obrneš na lokalno društvo za zaščito živali, lahko iz Pravilnika o zaščiti hišnih živali skopiraš tisti del, ki govori o pogojih za posedovanje psov, pa mogoče še kazenske določbe Zakona o zaščiti živali, ga oblikuješ v letak in jim pustiš v nabiralniku, lahko pa za pomoč prosiš kakšno polnoletno osebo, ki bo znala oceniti kako pristopit.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 60

Pridružen: Sr nov 03, 2010 4:29 pm

Odgovor Po sep 19, 2011 3:04 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

hvala! Sem se odločila da bodo dobili letak v nabiralnik. Saj drugače sem tudi jaz prosila polnoletne osebe ampak se ne želijo izpostavljati -majhno mesto, razne veze in poznanstva pa vse pride okoli in imaš težave,... pa tudi nobenega takega ne poznam, ki bi s tem že imel izkušnje zato sem se raje obrnila na vas.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po sep 19, 2011 3:12 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Običajno je tako, ja, da se nihče ne želi izpostavljat. Kaj čmo. Srečno z letakom, če rabiš pa še kakšno pomoč pa še vprašaj :)

Ko boš že ravno delala letak, lahko pripopaš še link do vursove brošure o odgovornem lastništvu psov. Mogoče bo pa zaleglo, kaj pa veš :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 60

Pridružen: Sr nov 03, 2010 4:29 pm

Odgovor Po sep 19, 2011 3:20 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

hvala! seveda bom vprašala če kaj nebo šlo-kar pripravte se ;)
glede letaka pa tudi jaz upam da bo kaj zaleglo :fool:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To sep 27, 2011 4:33 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Če mi lahko kdo pomaga?

http://www.facebook.com/pages/Oddam-mla ... 1280172327

JAVNO objavljene slike muckov, eni koteni spomladi, drugi jeseni. Ugotavljam, da nameravajo producirati še naprej. Ampak ni novih objav. Za nazaj se prijav ne daje ane? Vprašanje, če je mamica sploh še živa, matr sem jezna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To sep 27, 2011 4:41 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Eva Kern živjo! ne, zaenkrat muckov ni več. bo treba počakat na pomlad. ;) lp

http://www.facebook.com/pages/Oddam-mla ... sk=reviews
če ti tole ime kaj pomaga da kje kaj malo povprašaš če še kaj mislijo pa kolkrat mislijo ipd.
Dogs have owners, cats have staff

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To sep 27, 2011 4:47 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Hhhh, najgrš pri vsem je to, da vem kdo je ta mula, ki je ta odgovor napisala.

Prekleta elita in tako naprej, kvazi intelektualci Kranja, lahko se zaletite v lastno rit. :dash: :dash: :dash:

Podatki so pa vseeno stari pomoje. Januar je "ufff" nazaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To sep 27, 2011 4:53 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

glede na to da je čist jasno napisala da je mačka preobremenjena torej ni med kotitvama poteklo 290 dni je elita gor al pa dol v prekršku je pa res da se najbrž ne splača prijavit ker dvomim da bo kaj pametnega ratalo iz tega, če pa že se odlločiš za prijavo pa obvezno napiši v smislu da SUMIŠ in ne da kršitev je da te ne oglobijo za onih 500€
Dogs have owners, cats have staff

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To sep 27, 2011 5:04 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Sej ta kvazi elita meni nič ne pomeni. :) Moti me to, da se eni tako dobre in fine delajo, po drugi strani pa mučijo živali.

Itak ne morem prijavt, ker nimam nobenih podatkov. Bom malo pobrskala. Pa tudi če bi - mačka je lahko že zdavnaj pogrešana/povožena, glede na to da novih ni objavljenih.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če okt 13, 2011 12:49 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Evo, jaz tudi rabim malo pomoči pri prijavi.

Tašča ima nekega mešančka, ki izgleda kot bišon, maltežan, nekaj takega. Čeprav se zanj ne brigajo prav hudo, bi težko rekla, da je ful zanemarjen - ima za jest (pa čeprav ostanke in pedigree), večino časa je v hiši, vsake toliko ga celo skopajo in postrižejo.
Večji problem je ta, da ga nihče ne vodi na sprehode. Ovratnice nima, ker nanjo 'ni navajen'; namesto, da bi ga peljali ven, ga vsake toliko časa samo spustijo ven, da se gre polulat, pokakat in malo klatit naokrog. Prvi problem je ta, da je to v urbanem okolju (eden od predelov Ljubljane, sicer bolj na obrobju, ampak vseeno), tako da se psu lahko kadarkoli kaj zgodi. Drugi problem je, da pes ni bil nikoli cepljen - ko sem malo spraševala fanta o tem, je rekel, da kolikor on ve, ni bil nič cepljen, pa tudi že ves čas, kar sva midva skupaj (tj. 4 leta) psa še nikoli nihče ni peljal k veterinarju, vsaj ne da bi jaz vedela, tudi kake knjižice o cepljenju ni nikjer (sem jo enkrat želela videti, češ, da vidimo kdaj ga bo treba naslednjič peljat, pa ni nihče vedel, da bi kaj takega obstajalo). Tretji problem je, da pes ni kastriran; načeloma ga držijo v hiši, ko se okoliške psičke gonijo, ampak še vsako leto je v tem času vsaj enkrat pobegnil h kateri od svojih 'ljubic', kot temu pravi fantova družina.
Jaz sem se tako s taščo kot z ostalimi člani družine že poskušala pogovoriti o tem, večkrat, ampak so okoli tega psa vsi neverjetno zaščitniški in vsak poskus pogovora razumejo kot kritiko. Ko jaz načnem kako tako temo, pa sploh, ker itak 'vsi vejo, da jaz tega psa ne maram' (kar je na žalost vsaj delno res - kuža je povsem nevzgojen in rad lula v superge, se mi vedno zaganja v noge, dostikrat me je pri tem tudi že kar močno popraskal, če ga pa odrinem, pa takoj nastane zamera). Sem tudi ponudila, da ga jaz peljem k vetu (cepit, ne kastrirat :P ), da jim dam magari polovico denarja zraven za cepljenje (so malo na tesnem z denarjem, ampak resnici na ljubo ne toliko, da ne bi imeli za cepivo, temveč jim je samo škoda denar dajat za psa - isto mnenje je bilo izraženo tudi pri hrani, češ, 'kaj bom js psu kupovala drago hrano če lepo dobi ostanke od kosila in <junk hrano za pse>) pa ni bilo govora o stvari.

Kaj vi mislite, je zrelo za prijavo? Kar se tiče kastracije in prostega klatenja naokrog itak ne vem, koliko se da narediti, ampak se mi zdi, da bi vsaj glede cepljenja Vurs lahko ukrepal? Psu samemu, kot rečeno, manjka predvsem vzgoja, medtem ko hrano in zavetje ima, se mi zdi pa nesprejemljivo, da prosto spuščen teka naokoli, se zaganja v druge pse in pri tem prenaša razne bolezni, pa po možnosti še dela mladičke.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če okt 13, 2011 2:56 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Prijavi da ni cepljen. Če ne bo pomagalo, naslednjič ko bo ps spuščen kliči zavetišče da si ga našla. Bolje to kot pa da še naprej dela mladiče.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 13, 2011 3:08 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Če si se poskušala pogovorit in ne gre, ga naslednjič, ko bo spuščen, popokaj in odpelji v zavetišče. Če ni čipiran, lahko v zavetišču pustiš podatke o "domnevnem" lastniku. Jaz bi sicer v zavetišču razložila zgodbo in jih prosila, če lahko malo bolj "trdo" primejo lastnike. Predvsem pa, če jim lahko razložijo o kazni v višini 200 € za vsak samostojen sprehod psa. Tako in tako bi morali razložit tole o cepljenju in označevanju. Malo drugače je, ko ti za vrat zadiha institucija, ali pa če ti pamet soli "ta mlada", tudi če gre za isto stvar. In če bo še spuščen, ga pač popokaj vsakič, ko imaš možnost.
Lahko jih prijaviš, ker pes ni cepljen, ga bodo pač cepili, ostalo pa se verjetno ne bo spremenilo, dokler komu zares ne "izmeri hlač".
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če okt 13, 2011 6:05 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Ma ja, so že mene obdajale takele misli o popokanju psa ... žal (oz. zame na srečo :mocking: ) pa zdaj živiva na čisto drugi strani LJ, tako da nimam ravno priložnosti, da bi ga ujela na kakem od potepov. Bom videla, kaj se da narediti.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če okt 13, 2011 6:55 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Pokliči zavetišče da naj pride po psa. Če je na sprehodu toliko časa da bi ga lahko prišli iskat.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če okt 13, 2011 8:23 pm

Re: Pomoč pri prijavljanju

Hm, a to ga kar pridejo ujet? Kuža se potepa po kar velikem področju, tako da bi znalo trajati nekaj časa, da se sploh najde. Jaz priznam, da sploh ne vem točno, kam se gre potepat, samo vem, da je večinoma v nekaj urah nazaj, se je pa že zgodilo, da ga ni bilo kak dan ali dva.

Sicer pa hvala za vse nasvete :) res škoda, da ne živim več tam, ker bi sicer stvar izpeljala brez problema - to, da jih zavetišče okara okoli psa, bi bilo res idealno. V vsakem primeru bom pa dala prijavo zaradi cepljenja, pa upam, da jih bo to vsaj malo prestrašilo.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pravni svetovalec

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.