V središču

Bolni mucki iz zavetišča


Moderator: renata

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po avg 01, 2011 12:10 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Prehitevaš, prehitevaš... :D se še ni...jaz sem v službi nekje do petih... sva zmenjeni bolj pol pozno popoldan. :) Bom se javila ko bo "sestanek" mimo oz. zrealiziran, nč bat ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po avg 01, 2011 12:18 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Hehe, ups. No, pa dobro izpelji ta pogovor :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor So avg 06, 2011 7:42 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor So avg 06, 2011 9:06 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Ker trenutno nimam časa se javljam sam na hitrco. Včerej sva se z vodjo in še enim oskrbnikom dobili in se pogovarjali o stvarih in problematiki zavetišča in o mačk. Skupaj smo sedeli 4,5 ur :) .
Drugi teden imajo sestanek z županom, mariborskim Vursom, prav tako pride gospa generelna VRSA.

Ambulanta za S/K jim laufa že dober teden.

Ajebelepu tud omenla sem tvoj primer, kar se klica tiče in sta bila oba ful začudena, da ti je on na drugi strani rekel, da mačk ne vozit. Je sama rekla, da je to njihova dolžnost, da sprejmejo muce in jih pregledajo. Ter se potem dogovorite za naprej. In tudi je rekla, da jih pripelji drugi teden. Pa sem ji rekla, da si zdaj pač drugače postopala. :) Sicer sta potem ugotovila, da se na telefon ni javil tisti, ki dela ponavadi na recepciji, ampak eden od oskrbnikov.

Zavetišče ima prav posvojitveno pogodbo. Sem vprašala, če nimajo samo izjave, pa je rekla, da je prav pogodba.

Glede začasnega nameščanja in podpisa "pogodbe" z njimi je rekla, da Mariboorski Vurs ful komplicira in da če pride na kontrolo inšpektor in mačke ni tam-za čas karantene (tri tedne?) jih čaka kazen.

Glede označevanja prostoživečk-komplicirajo res na VURSU, ampak se bodo probali dogovorit glede tega.

Teste za levkozo sedaj imajo in jih izvajajo. Mikrosporijo zdravijo. Mačke ne uspavajo, razen če je res neozdravljivo bolana.

Prostoživečke vrnejo v okolje drugi dan po S/K, ki jo opravijo še isti dan ali naslednji dan-odvisno kdaj mačka pride v zavetišče.

Vodja se zaveda, ampak res zaveda, da bi bilo potrebno mačke cepit proti kugi. In njen namen je tudi to početi. Samo, da se tale finančna stiska malo umili.

Pripravljena je tudi sprejet kakršnekoli predloge za boljši jutri živali. Res je odprta za nove stvari. :)

Se pa trudi kolikor se le da v danih okoliščinah, da za živali poskrbi kot je treba.

Aha, pa sedaj so nekako dobili dobro ekipo prostovoljcev, ki delajo tam in zato so razmere tudi boljše- od čiščenja do oskrbe. :)

Aja pa pripravljena je sodelovati tudi z drugimi društvi, ustanovami ... po Sloveniji in si nabirati znanja ter nasvete. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So avg 06, 2011 1:56 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Bravo, LuNa73 :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So avg 06, 2011 2:36 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

aloooo, a snjam? Ne morem verjet, kar berem tamle zgoraj :O
:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So avg 06, 2011 2:37 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

:good: :yahoo: :good:
Glej no glej :clap: There's still hope :good:

Res še ni za čisto obupat! :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor So avg 06, 2011 6:49 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Ta nova vodja je res tam z namenom, da se stvari uredijo. Zato je tudi stopila pred medije, ker prej so ji to uni ta višji preprečevali. zdaj je pa rekla, da itak nima več kaj izgubiti in začela o problematiki na glas govorit.

Kar se osveščanja tiče: Kot posameznica se trudi, tako kot mi, društvo pa spančka. Tu me čaka še ogromno dela. :) Drugače pa za to šolsko leto prostovoljci delajo nek projekt za osveščanje po šolah in vrtcih. :)

Lovljenje mačk: Na vprašanje koliko imajo živolovk, sem mislila, da narobe slišim, ko mi je povedala... imajo cele tri živolovke. :O Predlagala sem ji tudi, da bi se mogoče Zavetišče povezalo s katerim od društvom v Sloveniji, ki se ukvarja z lovljenjenjem mačk in bi to društvo pač naredilo disociirano enoto v MB... ter bi delovala povezava nekako tako kot deluje Gmajnice-Mačjelovke. Aja, ona je takoj za sodelovanje! Tud tu me še čaka še nekaj dela! :)

Oddajanje mačk: Oddajo jih s pogodbo-kot sem že napisala zgoraj, vendar pa ne dajo kr živali vsakemu ki pride. Če npr. nekdo jamra da je 23 eur veliko za posvojnino mačke je ne dobi, ker pravijo, da potem jim bo tudi vsak EUR škoda za morebitno veterinarsko oskrbo. :)

Bom še napisala kaj ko se bom spomnila...ker v 4,5 urah smo marsikaj rekli in se sedaj ne spomnim vsega :) .

Aja, pa ko sem ji omenila oz. na glas povedala, da naše zavetišče slovi po tem, da ljudje s posvajanjem hodimo reševat živali tja... je rekla, da se tega zaveda, ampak da se trudi in se še bo, da ta sloves izgine ter da si želi, da bodo rešitelji živali oni, mi ljudje pa odgovorni skrbniki in ne rešitelji. :)

Korak za korakom pa mislim oz., ne mislim, vrjamem, da bo bolje :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor So avg 06, 2011 7:25 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Čestitam :clap: .

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 12:06 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

He he he. spet jaz... še nekaj pozitivnega sem se spomnila. :)

Vodja je rekla tudi, da razmišlja o tem, da bo zavetišče "odprto" tudi v popoldanski izmeni, vendar glede na to, da delavci nimajo plač, da zaenkrat tega ne more zahtevat in pričakovati od njih. :) Je pa seveda dežurstvo 24 ur na dan :) .

No jaz sem ji celo predlagala, da bi med svojimi veterinarskimi kolegi ali absolventi veterine malo povprašala, če bi kdo delal prostovoljno kakšno urco al dve na teden v popoldanskem času in jo s tem malo razbremenili... pa je rekla, da se tega ob vseh težavah sploh ni spomnila in da bo začela s povpraševanjem. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1168

Pridružen: Če mar 17, 2011 6:56 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 1:15 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Super, LuNa73 :good:
Mariborskemu zavetišču žal ne kaže najbolje (http://www.slovenskenovice.si/novice/sl ... erifa.html), zato zagotovo potrebujejo vso pomoč, ki jo lahko dobijo.
V Europarku pa sem danes na oglasni deski videla prošnjo, naj posamezniki pomagajo azilskim mucam, ki trpijo pomanjkanje hrane. Uboge živali, za zjokat se :girlsad:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 1:59 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Stvari prihajajo v medije, kar je meni prav. Mediji znajo stvari napihniti. Kar je po eni strani tudi fajn. Vendar pa ni vse črno in ni vse belo. Je vmes še milijon odtenkov sive.
Da jim grozi stečaj se že nekaj časa govori. Da so v dolgovih se že nekaj časa govori. Ampak men ta članek v SN pride naprej, ne da je njegov namen stiska v zavetišču, ampak bolj Kanglerju in njegovim grehom. :) To, da je z zavetiščem (in ostalimi gradbenimi podvigi) se šel lopovijade že vsi čivki ptičkajo.

Da bi videli kako stvar rešiti, se zavetiščarji dobijo z višjimi institucijami drugi teden. Jaz mislim, da se bo za zavetišče pokazalo sonce. Ampak dokler se o problemih ne govori, potem se jih tudi ne more reševati. Zdaj so spregovorili! In vsekakor, je v določenih stvareh potrebno, da se stvari "zrušijo" in se na zdravih temeljih ponovno zgradijo. To zavetišče se je gradilo, več kot očitno, na "bolanih" temeljih z ljudmi "bolanimi na duhu", ki jim je bil interes denar, denar, denar... in ne živa bitja.

glede hrane je pa tako. Me zanima, kdo je obesil plakat v Europarku. To, da so živali lačne ne drži. Suhe hrane imajo ogromno. Ravno tako pa so, odkar je bil objavljen članek v Večeru, ljudje donirali ogromno mokre hrane in še jo. Vendar je v pomanjkanju in jo potrebujejo znova in znova. Kakorkoli, živali pa NISO lačne.

Ta nova vodja zavetišča, pa je kot novopečena vodja pojerbala dvoletno sranje iz katerega poskuša počasi zlesti ven. Ona se res trudi in je res z vsem srcem in dušo predana zavetišču in živalim. Bila je tudi prej, ko je bila še prostovoljka. Ona se je tudi že kot prostovoljka lotila zdravljenja mikrosporije mačk. In tako je še danes. Mi je pa ta oskrbnik, ki je bil zraven, rekel (Jasmina je med tem časom odšla stran): Odkar je ona pri nas, so se za živali stvari spremenile za 200% na bolje. In tukaj ni zaradi tega, da bi obračala denar v svoj prid, ampak zaradi živali. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 2:06 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

super. je na telefon dosegljiva?

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 2:11 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Helena, kok to mislite, če je dosegljiva na telefon? :) Je, dosegljiva. Ampak odvisno za kaj. :) Me pa tudi zanima, kaj se vam zdi super. Čist tko zares, glede na to, da ste stručko glede poznavanja živalske problematike. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 2:21 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

zato, da bi jo poklicala in poskušala pomagat v smislu, da bi s čim nižjimi sredstvi naredili čim več posebej kar se muc tiče, za katere se mi zdi da so najšibkejši člen v tem zavetišču. Se mi zdi, da bi tudi naša strokovna vodja bila pripravljena jih kaj koristnega naučit, kar se veterine tiče, če bi se začelo resnično v dobrobit živali delat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 3:18 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Če so se odločili na novo zastaviti, je zdaj več kot odličen trenutek, da se lotijo problema prostoživečih mačk: t.j. da zberejo in izšolajo prostovoljce, da se dogovorijo za način sodelovanja, stopijo v medije s kakšnim člankom na to temo, začnejo popisovati kolonije prostoživečk, da dobijo približno oceno števila mačk in naredijo časovni plan, v kolikem času in za koliko € bi problematiko prostoživečk lahko spravili v meje normale ter spraviti v izvajanje projekt prostoživečk, kot so ga v Lj (preden so je nekaj egov napihnilo do neba in so stvari začele nazadovati).

Pa izobraževanaje zaposlenih bi bilo tudi na mestu. Sem tudi jaz doživela, da mi je oskrbnik v Mb nabijal nekaj mimo zakona in ga sploh ni zanimalo, kakšne so njihove zakonske obveznosti.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne avg 07, 2011 3:32 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Pa tole, kar je Helena ponudila - vodja zavetišča ima sedaj očitno zelo "težek voz za vlečt" in koristni konkretni nasveti lahko v takem trenutku pomenijo ogromno, včasih so lahko celo tista pikica, ki te zadrži pred padcem v obup.
Držim pesti, da bo šlo samo še na bolje :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 3:36 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

po mojem mnenju je treba trenutno preživet s čim manj škode za živali v zavetišču in pametnimi plani za prihodnost. vse se da, če se hoče.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 5:35 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Helena, sem vam poslala telefonsko na ZS! Hvala vam! :)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 6:17 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Hej Mateja, hvala! za tvoj predlog, ki se mi zdi res super. Bom posredovala naprej :) ! Ampak tole bo še en mičken verjetn moglo počakat, bo pa sigurno prišlo na vrsto kmalu! :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.