V središču

Pritepeni muc


Moderator: renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:41 pm

Re: Pritepeni muc

a ve potem katera vsaj za bokjšo lokacijo, kjer so že prostoživečke, kje v celjski okolici, pa daimajo hranitelja, da bi bilo pač primerno za muco? saj tudi če jo pripeljejo sem nazaj....jaz hranim jo že lahko, samo slejkotprej bo kaj - avto, strup, karkoli. tudi če ji išeč dom, saj ni problem, marsikdo bi jo vzel, sploh ob dejstvu da je sterilizirana, samo bi spet končala kot zunanja mačka, na mleku in miših....a je smiselno? da pa v zavetišču crkava, pa spet seveda ne, samo naj nekdo pride s konkretno idejo, do sedaj je bila taka ideja samo prijava, sedaj pa spet ni prav.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:42 pm

Re: Pritepeni muc

helena je napisal/-a:
macafaca je napisal/-a:pa da še razložim, zakaj je ne morem met v stanovanju. ker živim z monkom :lol: :D :lol: :lol:


A smešno se ti zdi?


tebi bi se tudi mogoče, če bi videla kako to zgleda v realnosti :)

a mogoče prdlagaš, da naj se razidem s partnerjem in razdrem družino, da bom lahko nameščala mačke? :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:43 pm

Re: Pritepeni muc

Hočem povedat, da če je mačka zdrava, starejša od 12 tednov in zraven še celo slabo socializirana, namestitev v takem zavetišču ni opcija za njo, posebno še sredi poletja, ko harajo kuga, herpes, kalici in še mikrosporija (v zavetišču zonzani mikrosporične evtanazirajo, tudi če dobijo mikrosporijo po sprejemu, torej zaradi njihove napake).
Sterilizacija, označitev, vrnitev tam, kjer je bila najdena (če ni ravno to glavna cesta).

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:44 pm

Re: Pritepeni muc

in zakaj mi poveš to šele zdaj, po tem, ko že cel teden težim tule gor s to mačko?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:46 pm

Re: Pritepeni muc

macafaca je napisal/-a:a mogoče prdlagaš, da naj se razidem s partnerjem in razdrem družino, da bom lahko nameščala mačke? :O


No, ti si ti povedala, jaz sigurno ne. Ni ti treba se kar naprej opravičevat, da ne moreš mačke zarad tega in tega k sebi vzet, saj ti tega ni treba. Če si našla mačka, to še ne pomeni, da mora bit tvoja, niti noben zakon ali pravilnik tega ne predpisuje.
S kom ti živiš je pa tudi čisto tvoja osebna zadeva in mene recimo niti malo ne zanima.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:48 pm

Re: Pritepeni muc

macafaca je napisal/-a:in zakaj mi poveš to šele zdaj, po tem, ko že cel teden težim tule gor s to mačko?


Če bi brala, bi že zdavnaj to prebrala, z mano nisi razpravljala o namestitvi mačke v zavetišču Zonzani, ampak o s/k in vrnitvi tiste prve mačke.
Hočem te usmerit, da jim težiš še naprej. Kliči, zakaj ni mačka v karanteni, sprašuj če bo šla v nov dom sterilizirana, drugega sedaj nimaš več kaj.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:52 pm

Re: Pritepeni muc

helena, ja, samo ona taprva mačka je ok, trenutno pri vetu, jutri bo sterilizirana, ima dom. potem se je ta pojavila in vse dileme in debate in vprašanja se nanašajo na njo.

mah, oprosti no. samo res ne vem kaj naj. jaz se na to ne spoznam. ne vem kako gre, nardila sem vse v svoji moči.
ok, bom še težila.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:53 pm

Re: Pritepeni muc

helena a mogoče veš kako se piše ta inšpektor iz celja, saj se mi je prdstavil, pa sem pozabla, itak? lohk na zs.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:54 pm

Re: Pritepeni muc

Vsi stalno opozarjamo, prva stvar, da je treba s/k 8) in takoj drugo za tem je, če najdeš mačko zunaj in ni druge (je sam ne moreš namestiti, jo drug ne more namestiti) in razmišljaš med zavetiščem ali pa da ostane poštimana tam kot je, VEDNO izbereš tam kot je. Valda ob predpostavkah, da to ni ravno zraven glavne ceste, avtoceste, da ima mačka zavetje, hrano, vodo in nadzor.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:55 pm

Re: Pritepeni muc

I_love_u je napisal/-a:Vsi stalno opozarjamo, prva stvar, da je treba s/k 8) in takoj drugo za tem je, če najdeš mačko zunaj in ni druge (je sam ne moreš namestiti, jo drug ne more namestiti) in razmišljaš med zavetiščem ali pa da ostane poštimana tam kot je, VEDNO izbereš tam kot je. Valda ob predpostavkah, da to ni ravno zraven glavne ceste, avtoceste, da ima mačka zavetje, hrano, vodo in nadzor.


poštima jo pa kdo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:56 pm

Re: Pritepeni muc

Ok si naredila, bila si vztrajna. Zapomni si datum in še kakšen podatek, bomo po Zakonu o dostopu do informacij javnega značaja zahtevali podatke, kaj se je z muco zgodilo.
Kliči in sprašuj, če bo šla ven sterilizirana, dokler ti ne bodo dali odgovora. Mimogrede vprašaj še, zakaj je šla med druge mačke, če mora bit 8 dni v karanteni. Če boš prijazna, boš izvedela več, če boš dvignila glas, te bodo skenstlali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:56 pm

Re: Pritepeni muc

macafaca je napisal/-a:
I_love_u je napisal/-a:Vsi stalno opozarjamo, prva stvar, da je treba s/k 8) in takoj drugo za tem je, če najdeš mačko zunaj in ni druge (je sam ne moreš namestiti, jo drug ne more namestiti) in razmišljaš med zavetiščem ali pa da ostane poštimana tam kot je, VEDNO izbereš tam kot je. Valda ob predpostavkah, da to ni ravno zraven glavne ceste, avtoceste, da ima mačka zavetje, hrano, vodo in nadzor.


poštima jo pa kdo?



zavetišče, seveda.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:57 pm

Re: Pritepeni muc

macafaca je napisal/-a:helena a mogoče veš kako se piše ta inšpektor iz celja, saj se mi je prdstavil, pa sem pozabla, itak? lohk na zs.


Boleslav Bizjak?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:57 pm

Re: Pritepeni muc

heleno to mi je rekla danes v Zonzaniju, da jo bodo sterilizirali in oddajali. saj to je bistvo vsega, zarad česar jim težim, tudi inšpektor bo to nadziral (kao)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:58 pm

Re: Pritepeni muc

Mogoče se boš lahko dogovorila, da jo sterilizirajo in vrnejo, pa jo boš ti hranila. Če bo imela še kakšno zavetje, še toliko bolje.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:59 pm

Re: Pritepeni muc

helena je napisal/-a:
macafaca je napisal/-a:helena a mogoče veš kako se piše ta inšpektor iz celja, saj se mi je prdstavil, pa sem pozabla, itak? lohk na zs.


Boleslav Bizjak?



ne. pa je ful tak pogost priimek, samo jaz sem taka kokoš za zapomnit si imena :dash:

helena saj sem prijazna, rs. ok, saj se piz*** tule gor, pa usajam, pa robantim, samo drugače pa brezskrbi da so moje debate na nivoju ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 3:00 pm

Re: Pritepeni muc

Ti kar pi..i, nič hudega. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 3:02 pm

Re: Pritepeni muc

helena je napisal/-a:
macafaca je napisal/-a:
poštima jo pa kdo?



zavetišče, seveda.


no, do tu smo prišli. sedaj pa še mačko ven spravit. ok, če se dogovorim, da jo vrnejo sem, a se da potem poiskat vsak kako primernejšo lokacijo? ker jaz jo lahko hranim, tud zavetje ima in vse, samo je cesta in mački bo pomoje slejkotprej postalo dolgaš in se bo potikala okoli, tle so itak sami čudaki, še kak strup ji bo kdo nastavil, al pa zanalašč povozil.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 3:02 pm

Re: Pritepeni muc

macafaca je napisal/-a:heleno to mi je rekla danes v Zonzaniju, da jo bodo sterilizirali in oddajali. saj to je bistvo vsega, zarad česar jim težim, tudi inšpektor bo to nadziral (kao)


mhmm :rolleyes: ziher bo tko.
Mogoče v tem primeru, ker je bila inšpekcija zraven, ampak je vseeno bolje preveriti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 3:02 pm

Re: Pritepeni muc

helena je napisal/-a:zavetišče, seveda.

Jap. Če ne bi večina že bankrotirala :truce:
Vzemi jo nazaj k sebi, če se boš uspela zmenit, pa čeprav je zunaj...najboljša varianta v tem primeru.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.