V središču

Prostoživečka z mladiči


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jun 11, 2011 4:20 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Mercatorjevo kozje mleko iz linije Zdravo življenje za Mercator polni Sirarstvo kozjereja Čepon in je iste kakovosti kot Čeponovo. Ima pa krajši rok uporabe od Vindijinega iz tetrapaka. Je pa treba tudi tega od Vindije po odprtju kar hitro porabiti (nisem sigurna, mislim da nekje v treh, štirih dneh, piše na embalaži).
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 11:29 am

Re: Prostoživečka z mladiči

Renata hvala! :)

Sem šla včeraj na obisk k tejle "moji" družinici. Mame ni bilo, mularija pa je drnjohala. Oma mi je povedala, da jo je mama Mimi (ja, mami sva dali ime) zjutraj čakala za vogalom in jo lepo počasi "odpeljala" do bivališča. Ko jim je naštimala jesti, se je obrnila in šla vezat kumarice na vrt (en meter vstran) in je mama šla lepo jesti, potem pa je še pamže poklicala. :)

Popoldan pa sem jaz, preden sem šla, zamenjala posodo z briketki. Preden sem jih nastavla sem klicala mamico z imenom in "cmokanjem" in je prišla. Me je gledala sicer dol s škarpe in ni niti bevsknila-pihnila. Jaz sem se odmaknila. Ona se je najedla in poklicala spet mularijo. So se najedli, pol so pa meli žurko po cipresah - se obešajo gor kot opice. Jaz sem se nato, jim malo približala- na en meter in se pogovarjala z njimi ter mamo. Mama je ležala in jih umivala ter me tu pa tam malo pogledala. A to pomeni, da se počuti že bolj varno? :)

Tak, zdaj se grem pa spet porihtat, na kolo in jih malo pogledat. :) Za hrano itak skrbi zdaj oma! Je čist navdušena nad njimi in nad tem, da lahko skrbi za njih! :D (pa oma je stara 86 let in na berglah in da pride do mačkov, mora prehoditi ene 15 strmih šteng :) )

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jun 12, 2011 12:54 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

:girlyes: :praising: Ja, seveda, muca se sedaj počuti bolj varno in ji je veliko lažje, ko ima dostavo hrane.
Če ne bi zaupala in bi jo motili, bi lahko mladiče tudi prenesla, drugam skrila. :good:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 8:42 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Hvala Trixi za vzpodbudne besede. :kiss: Je fajn slišat, da delaš prav, čeprav v bistvu nimaš pojma kako v resnici ravnat.. :)
Drgač pa je v naši dnevni sobi trenutno ustvarjamo: http://www.youtube.com/watch?v=R8Ow4Y81Qac za mujceke. Sicer iz kartona, vendar sva jo z mojim oblekla v dvojni polivinil, zalepla vse z lepilno pištolo, nardila strehco, spodaj nalepla late bol debele, da bo en mal dvignjena, noter dala razrezanao rjuho, ki jo bom menjavala,, zdej pa še razmišljam če bi gor prlepla alu foljo, da bi odbijala morebitno sonce... :) Bi prlepla sliko, pa je ne znam :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Po jun 13, 2011 7:03 am

Re: Prostoživečka z mladiči

:)
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:19 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Da malo poročam. Mama muca je bila danes sterilizirana. Ko sem jo prinesla nazaj na "njeno" mesto je sicer pobegnila, a so mi sedaj javili, da je družinica že skupaj in da so se navečerjali. :good:

Jaz zdaj molim ne vem koga že, da nam ni vse skupaj preveč zamerila in, da se ne bo prestavila, kajti v planu je še porihtat tamale čez kakšna dva -tri tedne.

Morem pa priznat, da je tole vse skupaj bilo zelo čustveno za mene. Ko sem prišla po njo na veterino sem se zjokala ko malo dete, ona pa me je s temi njenimi velikimi živozelenimi očmi (ko ta mačkica mene gleda, mi grejo vse kocine pokonc, res! :) )samo gledala, niti pihnila ni. Zdaj ko so mi javili, da je nazaj, sem se spet zjokala.

Mi je pa pri odlovu in z nasveti zelo pomagala ena od deklet, ki dela pri Mačjelovkah. Brez nje, bi me verjetno živci čist pokopali :) , saj se je dva dni nad mano izvajal pritisk s strani mojih delodejalcev. Pa ker so mislili, da jst govorim pač kr neki, ko sem ji razlagala kakšne so naše dolžnosti in odgovornosti in, da ne gre vse iz dans na jutri. Pa jim je ta članica Mačjelovk enako razložla in sedaj je MIR! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:23 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:28 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

A bi ti nam kakšno slikico privoščila? Jo lahko tudi meni na mail pošlješ, pa jo bom jaz, če ti ne znaš.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:35 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Bom, ko jo bom imela. :) Zdaj ko mi že pusti tolk bližje k seb, pa ko bom med službenim časom več sama jih imam namen poslikat. Ker namreč, ko imam jst največ dela in ko mi najbolj šefi dihajo za ovratnik se oni igrajo zunaj. :)

Pa, a mam velike možnosti, da bo ostala in nam ni zamerila odlova? Mene zdej ful skrbi, da bo popakala male in šla. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:36 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Ne, ponavadi ostanejo tam, kjer so hranjene.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po jun 27, 2011 8:38 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

o.k :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Po jun 27, 2011 8:49 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

:girltruce: :girltruce: :girltruce: :good:
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jun 27, 2011 10:10 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

:clap: Super vesela za sterilizirano mamo muco! Vse bo OK, ne bo jih odpeljala. :good:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 9:10 am

Re: Prostoživečka z mladiči

Žal moram sporočiti, da jih je očitno ponoči odpeljala. :girlsad: Zvečer je še jedla in bila z malimi. Zjutraj sem jim nastavila jesti in jih do sedaj še ni :girlsad: .
Ali jim še naprej puščamo brikete, ker na ostalo hrano - kozje mleko in konzervice se muhe paseje?

Jst sem čist paf... s tako kepo v želodcu, da ne znam povedat. Res si želim, da pridejo nazaj, pa da se še male porihta. Pa konc koncev so tu bli varni.

Grem se zdaj zjokat!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To jun 28, 2011 9:16 am

Re: Prostoživečka z mladiči

Pa dej no, ne take panike zganjat ;)
Mačkom je vroče te dni in so se mogoče poskrile v kakšno senčico. Pusti vse tako kot je, boš videla, da bodo prišle nazaj. Ne tako hitro obupat!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jun 28, 2011 9:18 am

Re: Prostoživečka z mladiči

Uf, škoda. :girlblush:
Ja, seveda, voda in briketki naj bodo nastavljeni.
Še vedno upam, da so se le malo umaknili, in bo muca kmalu prišla jest, mucki pa z njo.
Nič jokat, je bolje tako, kot pa da bi se muca nesterilizirana umaknila in jeseni ponovno kotila. Prav daleč že niso šli. Držim pesti, da bo vse OK in bodo tudi mucki kmalu porihtani.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 10:08 am

Re: Prostoživečka z mladiči

Pr nas res dogaja... šli so nazaj k sosedi :dash: :D ... jaz sem jih zdaj nahranla z mlekom in konzervo čez ograjo-vse so zmazali :kiss: . Ampak jst bi res rada, da se vrnejo nazaj, ker ta soseda je mal čudna. Pa ne da bi jim kaj naredila, ampak nima nekega pravega filinga kako in kaj.

zdej pa mene zanima: Ali jih vseeno hranim čez ograjo, ali jih lepo pustim in naj lepo pridejo nazaj "domu"? Doma jih vseeno čakajo briketi. Bi jim pa jst nastavla za ene par minut hrano na staro mesto in počakala...pol pa bi jim dala čez ograjo (grejo spodaj ravn skledčke not).

Mama pa je bla na drugi strani ograje, sam ene 10 cm. vstran, ko sem not tišala hrano...mal je pihala (ampak to ji je itak v navadi :D ) odmaknala se pa ni... pa lepo sem ji povedala, da se naj lepo nazaj prošetajo, ker jim bo tu lepše. :D Pa me je poslušala, ampak ne vem če si je kaj "ozavestila".

Trixi, za mamo sem vesela, da je sterilizirana... ampak, če mi mali grejo nepošlihtani, pa mislim, da nismo kej velik nardili ;) . Upam, da me razumeš :) . Kajti, če sem se lotila tega projekta, si želim, da bi ga speljala do konca tako kot je treba :) .

Drugače pa, res hvala za vzpodbudo in nasvete. Pašejo :kiss: !

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jun 28, 2011 10:22 am

Re: Prostoživečka z mladiči

:) Oo, super. Ja, kar na "staro" mesto nastavljaj hrano. Bodo prišli jest, ne skrbi.
Sem imela primer, ko sem porihtane mlade mucke vrnila tja, kjer so bili ujeti.. pa so mi čez čas, s hranišča javili, da jih je mama muca, ki je že prej jedla pri njih, pripeljala tudi te mladičke (eno ulico stran) :good:

:girlyes: Itak, tudi mladičke ti bo uspelo porihtat. Bomo držali pesti. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To jun 28, 2011 10:36 am

Re: Prostoživečka z mladiči

:yahoo: Važno, da so v bližini. Ja, nič jim vse k riti nosit, saj vedo kje so do sedaj hrano dobili. Kateri maček gre pa rad k veterinarju....malo zamere pa more biti ;)
Glej to malo dolgoročno, boljše da se dva dni kujajo, pa hrano iščejo drugje in potem ugotovijo, da nikjer ne bo nič in se vrnejo nazaj na staro lokacijo, kot pa da jim daješ pri sosedi, pa se potem tam navadijo in imaš probleme s 'čudno' sosedo. Ko jih vidiš pokaži, da imaš hrano in potem jim pokaži, da jim daješ zajest na njihovem starem/standardnem mestu.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 8:32 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

I_love_u je napisal/-a:Pa dej no, ne take panike zganjat ;)
Mačkom je vroče te dni in so se mogoče poskrile v kakšno senčico. Pusti vse tako kot je, boš videla, da bodo prišle nazaj. Ne tako hitro obupat!


He he he.. I love you, na to ti morem odgovorit :D . KEr me ne poznaš vrjamem, da moji posti izgledajo mogoč mal panični...ampak to so zato, ker nimam cajta v miru napisat. Drgač pa sem jst ful umirjen tip človeka, tud ko me živci fejst razjedajo, reagiram ful umirjeno in premišljeno. Vedela sem, da jih pa ni že takoj zjutraj ko sem prišla v službo in pogledala na njihov plac... tri tedne me je mama čakala zjutraj na deskah ali pod cipresami, da ji prinesem jesti, včeraj pa je ni bilo... poleg tega, je blo tam vse nekam "mrtvo"... ni blo neke energije... pa že večer prej sem slutla da bo šla, ker drgač ne bi spraševala.. ;)

Po temeljitem razmisleku, sem prišla do sklepa, da je za muce pri sosedi veliko boljše. Kar se bivalnega prostora tiče. Nima psov. Mi jih pa imamo. Sicer ji ne bi noben nič naredu, ampak eden od njih je tumbasti mops, ki ne posluša nič in je pač zadnjič šel malo preveč blizu, ker itak jih ni vidu in tudi razmišlju ni, in je mačka skočla na njega-oz. do njega. Ampak njemu itak ni nč jasn, ker se pa z domačo muco igra in carta.

Danes zjutraj me je čakala maca čist ob ograji. Dala sem ji skozi za jesti in piti. Ob enih, ko je bil njen čas pri nas za futer je ni bilo, zato sva z omo se pogovarjali zunaj kar glano. Naenkrat zaslišim mijavkanje in grem pogledat. Maca je bila ob ograji, me gledala in očitno klicala, da je cajt za jesti. :P Sem ji dala in potem je poklicala še pamže. Ko sem šla po prazne posode pa se je vsedla in sva se malo menili. :D

S sosedo smo dorekli, takole: Muce ostanejo pri njej. Jaz jih pridem polovit, odpeljem na S/K in jih vrnem spet nazaj. Skupaj jih bomo hranili in dokler bodo vsi ostali, bodo pač ostali. Jutri grem pogledat to lopo, da vidim v kakšnem stanju je...pa da jim naštimam noter bivališče. Za začetek jim odstopim moj transporter od mojega mačka, ki je zadosti velik za vseh pet :) . Pol pa gremo naprej...

Me pa še vseeno zanima, a obstaja kakšna varianta, da razglistim te gliste male črne.

Dans sem jih mal bol gledala, ker mi niso takoj pobegnal... dva imata čist isti gobček ko mamica, dva pa sta čist druga...ampak šikani so pa vseh pet :kiss: .
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.