V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor Ne okt 10, 2010 12:37 pm

Mačji posip

Zanima me, katerega izmed mačjih posipov, ki jih prodajate v spletni trgovini Super Čombe, bi mi priporočali (dobra vpojnost, ni neprijetnih vonjav,...).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne okt 10, 2010 1:07 pm

Re: Mačji posip

Mi uporabljamo kristale. Res niso najcenejša rešitev, vendar sta me prepričali naslednji dve lastnosti: se ne raznaša NIČ in kakce samo poberem z lopatko in vržem v wc školjko. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 10, 2010 3:45 pm

Re: Mačji posip

Če gre samo za vpojnost in vonjave, definitivno Goldnov Grey Master. Ga pa pri nas precej raznašajo. Pa drag špas se mi zdi, če nimaš samo 4 mačke ampak 5. :P

Meni osebno pa so bolj všeč lesni briketi Cats Best (mačkom ne, jih pa tolerirajo), ker tudi če se raznašajo, po njih mehko stopaš, pa psi jih sproti pojejo. Vpojnost je dobra, vse sme v WC, vonjav pa še zdaleč ne vpija kot Master. Cena je ugodna in bio so.

V stanovanju smo imeli kristale in sem mislila, da ni boljšega, ampak me je pričela motiti rumena barva od urina (občutek, da ni vse čisto) in prah, ki se je nabiral spodaj. Pa cena, ki se je ves čas zviševala (še nismo imeli Čombeta).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne okt 10, 2010 4:08 pm

Re: Mačji posip

Mi smo že skoraj eno leto na Golden mastru. Pri številu mačk, ki ga imamo, je brez konkurence.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne okt 10, 2010 10:22 pm

Re: Mačji posip

helena je napisal/-a:Mi smo že skoraj eno leto na Golden mastru. Pri številu mačk, ki ga imamo, je brez konkurence.


A pa obstaja tale brez vonja po otroškem pudru? Oz. ali je tale http://supercombe.si/golden-gray/307-go ... -14kg.html enakovreden? Smo poskusili z eno zadevo z vonjem po pudru, pa mi je potem že ljubši vonj kakcev in lulanja :girlblush:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Po okt 11, 2010 12:34 am

Re: Mačji posip

Če primerjaš recimo Radames (iz eurospina), ki ima vonj po pudru pa golden grey master, sploh ni primerjave tudi glede vonja ne. Od goldna je nevsiljiv, tudi, ko je "frišno moker" in se ne meša in ojačuje drugih vonjav zraven.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po okt 11, 2010 10:20 am

Re: Mačji posip

Žal ne vem, katera zadeva je to bila, ker sem pač v MrPetu vprašala, če lahko kateri pesek posebej priporoči in mi je svetovala pač tega, ki da ga imajo stranke rade, ker tako fajn diši :bad:
Na srečo smo ga večino porabili, ko sem bila na dopustu (in je pesek čistila mama), tako da nisem kompletno cele vreče takoj vrgla proč :blush: Prav tako sem mislila, da bom klofnila enega prodajalca v eni drugi trgovini, ki mi je namesto "mojega" peska ponujal enega drugega, zraven pa še dišavo, ki je v akciji :dash: Je bi grozno užaljen, ko sem mu pojasnila, da če pesek ni fajn, mi nobena dišava ne pomaga :negative:
Pri tapoceni zadevah sem pa sploh previdna. Ko so imeli enkrat eno pikico na začasnem in je bilo treba na hitro pripravit opremo, sem pač skočila do prvega superhiperdupermarketa in kupila njihovo trgovsko znamko ...
No, naslednji dan je šla zadeva v smeti, mi pa smo pristali na ever clean brez vonja, s katerim sem sicer zadovoljna, samo se mi zdi predrag in iščem kakšno alternativo :blush:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 10:38 am

Re: Mačji posip

Leia, a je bla rdeča vreča? V MrPet zelo hvalijo BioSand. Če ti je drugače ok in te moti samo vonj, dobiš tudi takega brez vonja. ;)

Od posipov, ki se grudijo, je bil meni glede na razmerje cena-kakovost fajn Tomi.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po okt 11, 2010 10:52 am

Re: Mačji posip

Sem zadevo takoj izbrisala iz spomina ;) Res, ni šans, gledam tele vreče, katerakoli bi lahko bila :fool:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 10:56 am

Re: Mačji posip

Ko sem še uporabljala Biosand, sem morala s špohtlom praskati razmočena zrna s stene, ker se mi je dobesedno zacementiral na ploščice. Poleg tega, da je po treh dneh nastala razmočena smrdljiva packarija, kljub rednemu čiščenju. Da sploh ne omenjam plasti prahu, ki jo je povzročil pesek v kopalnici, ker se je tako zelo prašil. Zame je Golden Gray Master edini, ki me ni razočaral. Ne smrdi, se ne navlaži, se manj praši.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 11:00 am

Re: Mačji posip

taperverčki je napisal/-a:Mi uporabljamo kristale. Res niso najcenejša rešitev, vendar sta me prepričali naslednji dve lastnosti: se ne raznaša NIČ in kakce samo poberem z lopatko in vržem v wc školjko. :good:


Tudi jaz prisegam na kristale, čeprav se mi tudi ti raznašajo, ampak jih je samo par in jih lahko brez problema tudi z roko poberem.
Pri normalnem pesku pa je velikokrat nastala razmočena packarija.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 11:24 am

Re: Mačji posip

Tomija ni več na slovenskem trgu. Brez vonja je Golden odour, naša alternativa, kadar zmanjka mastra.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 11:26 am

Re: Mačji posip

helena je napisal/-a:Tomija ni več na slovenskem trgu.

Nisem vedela, že prej ga je bilo težko dobiti (pred Čombetom).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 11:29 am

Re: Mačji posip

Pri nas doma smo ga uporabljali, dokler nismo imeli xy-najst mačk. :rolleyes: Za nekaj mačjih prebivalcev pa je bil prav soliden.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Po okt 11, 2010 12:02 pm

Re: Mačji posip

Tudi jaz (oziroma moji mački :) ) sem sprobala že vrsto posipov in smo najbolj zadovoljni z Biosand. Kupujem pa srednje debelo granulacijo, enkrat brez vonja, dugič parfumirano (ta ima zelo nežen, nevpladljiv vonj, ki se aktivira samo ob lulanju), sicer pa sta popolnoma enaka. Vpija zelo dobro, tvorijo se kompaktne kepe, ki ne razpadejo. Praši se minimalno (samo ko ga stresaš v wc, ko mačka koplje po njem pa čisto nič), se pa kar dosti prenaša naokrog. Glede na to kaj nudi in za kakšno ceno, smo mi z njim zelo zadovoljni.
Aja, pa še to, zadnjič mi ga je zmanjkalo in sem ga kupila v trgovini (drugače ga nabavljam v Čombetu), pa je bilo kot da sem kupila nekaj čisto drugega. Kepe se sploh niso prav delale, tisto kar se je, pa je razpadlo ob dotiku z lopatko.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor Po okt 11, 2010 4:45 pm

Re: Mačji posip

Leia je napisal/-a:
No, naslednji dan je šla zadeva v smeti, mi pa smo pristali na ever clean brez vonja, s katerim sem sicer zadovoljna, samo se mi zdi predrag in iščem kakšno alternativo :blush:


Tudi jaz kupujem pesek Ever Clean. Ker pa sem videla na strani Super Čombe veliko cenejše posipe, me zanima, če so vsaj takšne kakovosti, kot Ever Clean?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 9:04 pm

Re: Mačji posip

mateja je napisal/-a:Ko sem še uporabljala Biosand, sem morala s špohtlom praskati razmočena zrna s stene, ker se mi je dobesedno zacementiral na ploščice. Poleg tega, da je po treh dneh nastala razmočena smrdljiva packarija, kljub rednemu čiščenju. Da sploh ne omenjam plasti prahu, ki jo je povzročil pesek v kopalnici, ker se je tako zelo prašil. Zame je Golden Gray Master edini, ki me ni razočaral. Ne smrdi, se ne navlaži, se manj praši.

Mi smo imeli enake probleme, sedaj uporabljamo Golden Gray Master in je zakon :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 11, 2010 9:07 pm

Re: Mačji posip

Goldni so vsi trije vsaj tako dobri kot ever clean, pa glede na količino pol cenejši.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 12, 2010 9:38 am

Re: Mačji posip

Pri nas imamo tudi Golden - trenutno Odour, včasih Grey Master. Oba sta super in cenovno sprejemljiva.
Priporočam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To okt 12, 2010 9:55 am

Re: Mačji posip

Na koliko časa pa menjavate posip?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.