V središču

Sem pripravljen na psa?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če maj 26, 2011 9:42 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Posploševanje nikakor ne pride v poštev. Psi in njihove potrebe so zelo različne.

Foxy ne rabi več kot kratek sprehod, njej je pomembno, da je s svojim človekom in to, da čimveč svojega časa prespi na kavču.
Naša Maca potrebuje, kljub temu, da je hiperhiperaktiven bullmix pol ure akivnega metanja žoge in dobesedno dol pade, običajen sprehod jo dolgočasi in to več kot očitno.
Če bi pa Polo vprašali, pa razen nujnega scanja in sranja, sploh ne bi stanovanja zapustila.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:46 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Sej ravno v tem je stos, da scanje in sranje nikakor nista glavni problem odsotnosti, pac pa z eno besedo druzenje, v kakrsnikoli obliki ze pes to potrebuje - od cohanja pred TV, tekanja za zogico do onemoglosti do intenzivnega dela.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:47 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Ja, naš Miško spi ene 20 ur dnevno. Če bi bil sprehod predolg, bi kar zaspal vmes. :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:48 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

pola je napisal/-a:Posploševanje nikakor ne pride v poštev. Psi in njihove potrebe so zelo različne.

S tem se absolutno strinjam. Ampak kljub temu, da se ful razlikujejo po potrebah po aktivnostih, lulanju, spanju ... se manj po potrebi, da imajo druzbo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:51 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Alexx je napisal/-a:Sicer pa - obstajajo sprehajalci psov. Na Gorenjskem se cene gibljejo med 6 do 9 evrov na uro.
Zase vem, da bi raje plačala teh 40 evrov na teden, kot da bi bil pes sam doma zaprt v stanovanje 10 ur dnevno (pa čeprav bi imel za družbo mačke).


Malo neumesno vprašanjr - a ti sprehajalci imajo ključe do stanovanj? Al kako pridejo do psa? :girlblush:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 26, 2011 9:55 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Se 100% strinjam z polo. :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:56 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Saj bo imela družbo 14 ur dnevno, 10 ur bo pa sama. Saj večina psov je samih 9 do 10 ur dnevno, ker redko kdo z običajno službo pride lahko prej domov. Samo treba je po službi takoj domov, kot bi npr. moral po otroka v vrtec. Družba je za psa tudi, če z gospodarjem spita v istem prostoru.

Sprehajalci imajo ključe, pridejo v stanovanje, odpeljejo psa, ga pripeljejo nazaj. Jim je potrebno pač zaupati.

Še ena možnost: video nadzor preko računalnika, pa morda se s psom tudi kaj pogovoriš lahko?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če maj 26, 2011 9:58 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

:lol: :lol: Ti si zmešana, zihr se bom s psom preko računalnika pogovarjala.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 10:02 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Ideja sploh ni tako vesoljska, gledati posnetke v sluzbi je ful fajn, menit se je pa tezje :blush:. Ne le zaradi sodelavcev, predvsem se bojim, da bi bil pes samo zmeden, iskal bi, od kod glas, pa dirkal gor in dol, pa lajal ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe maj 27, 2011 4:56 am

Re: Sem pripravljen na psa?

To, koliko ur je pes lahko sam doma in koliko sprehodov rabi je popolnoma odvisno od psa. Mel, recimo, sprehodov sploh ne bi rabila (če bi bilo po njeno, bi živela izmenično pod našim kovtrom in na mizi v sobi na soncu), mora pa it vsaj 5x/dan pred blok lulat in kakat, drugače to pač opravi noter (in se pri tem nič ne sekira). Ampak če bi bila 12 ur/dan 5 dni na teden sama, bi se ji zmešalo (v pasje - mačji družbi je bolje, pa vseeno zanjo ne OK).
Po drugi strani jaz nimam prav nobene slabe vesti Timija puščat samega. Zdaj, ko je starček in večinoma spi itak ne, ampak tudi prej se je pač stisnil s kakšnim mačkom in zaspal. Po drugi strani pa je zato nujno rabil po možnosti kakšen izlet ali pa vsaj dooooolge sprehod čez vikende, kjer je zadovoljil svojo potrebo po kopanju lukenj, prenašanju palic, druženju, porabil je odvečno energijo in v idealnem primeru se je še naplaval. In potem je spet cel teden mirno in zadovoljno lahko preživel bolj ali manj doma.

V bistvu hočem rečt tole: po mojem obstajajo psi za take in drugačne lastnike. Aktiven lastnik + len pes bo ravno tako napačna kombinacija kot živčen pes + lastnik, ki je veliko zdoma, kot pes, ki ima rad par ur miru za spanje na dan + lastniki z otroci, ki so ves čas doma.

Poleg tega trdno verjamem, da pola ve, kaj psička rabi in je v situacijo, ki ni zanjo, ne bi dala niti na probo.

:offtopic: Glede računalniškega nadzora pa tole :lol: :
Na Discoveryju obstaja oddaja "Prototype This", kjer izumljajo razne nove in še ne videne zadeve. V eni od oddaj so izdelovali "Robot dog sitter"-ja, torej robota, ki je imel ekran, preko katerega te je pes lahko videl, zvočnike, da si se z njim pogovarjal, je pa tudi metal žogico, se igral s cufo (ti si na drugi strani držal cufo, v službi npr., in so se tvoji gibi prenašali do robota in druge polovice cufe, pasji pa nazaj), dajal priboljške in še kaj.

Pes je bil v začetku malo zmeden, ampak prinašanje žogice in povezavo "sedi!" - priboljšek je pa takoj skapiral. Par dni, pa bi pogruntal vse. 8)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Pe maj 27, 2011 8:35 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Jaz se strinjam s prav vsemi napisanimi mnenji tule, ampak mislim, da je 10 ur samote maksimum za psa, pa še to odvisno za katerega.

Naš pes je tak, da ne rabi dolgih sprehodov, zelo je pa vesel, če se lahko zlaufa enkrat na dan. Če se kdaj ne, se takoj, ko je to možno. Ven ga je pa treba peljat lulat in kakat vsaj dvakrat na dan. Pse imam že veliko let in se mi zdi, da imajo radi in potrebujejo družbo. Najbolj srečni bi bili, če bi bil z njimi ves čas. Naš je eden od teh. Pri prejšnjih lastnikih (baje) ni nič uničeval, ko je bil sam, pri nas je drugače. Nima veze, koliko časa je sam, da se je prej na sprehodu fajn utrudil... če je on užaljen, ko gremo kam brez njega, bo sigurno kaj sfrezal oziroma uničil. Ne vem, mogoče pri prejšnjih lastnikih res ni nič uničeval in je tudi obnašanje psa odvisno od lastnikov. Sem pa prepričana, da se z njim ukvarjamo več kot prejšnji lastniki. Najbrž je tudi takšen karatker - npr., pri našem psu bi tako dolga odsotnost dosegla to, da bi bil čist depresiven in destruktiven. Pa čeprav, ko smo vsi doma, cele dneve spi in samo menjava ležalne poze. Naš pes zelo rabi družbo.

Ne poznam pa tele psičke tako, da je to samo moje mnenje, ki izvira iz mojih izkušenj. Če se bi sama zamotila, mislim, da bi komot zdržala 10 ur sama, brez človeške družbe. Moja prejšnja bi zdržala 10 ur sama, ampak je bila veliko bolj potrpežljiva psička kot je naš zdajšnji peso. Verjetno res najbolj Pola ve kakšna psička je in koliko rabi družbe tko da ti bo ona najbolj ustrezno svetovala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe maj 27, 2011 10:29 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Tole je že bolj podobno pravi debati. Zelo cenim VSA mnenja, ne samo trepljanje po rami z besedami: "Saj bo šlo."
Zdaj, ko imam na voljo še več različnih mnenj, mi je toliko bolj jasno, da sem se odločila prav. Foxy vsekakor pride k nam in če nam bo zalaufalo tako, da bomo vsi srečni, potem bo to začetek ene lepe zgodbe. Če se mi bi zdelo, da se ne moremo dobro ujeti glede njenih potreb in naših (predvsem časovnih) zmožnosti, bomo rajši v kakšnem tednu zaključili počitnice in Foxy omogočili, da si najde bolj primeren dom. Res pa si zelo želim vsaj poskusiti, če ji lahko ponudim dober dom. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe maj 27, 2011 11:37 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Tvoj sklep se mi zdi čisto pravi. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe maj 27, 2011 1:13 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Enejko je napisal/-a:Jaz se strinjam s prav vsemi napisanimi mnenji tule, ampak mislim, da je 10 ur samote maksimum za psa, pa še to odvisno za katerega.


Samota ni vedno enaka samoti. Eno je, če je pes res sam, drugo pa, če ima pasjo ali mačjo družbo. Ena žival ali pa 4 živali "same doma" je velika razlika.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe maj 27, 2011 3:39 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Juhuuuu, Taperverčki!!! :yahoo: :yahoo:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 6:52 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Moje mnenje je, da, če bi bil pes sam doma po 12 ur redno 1x ali celo večkrat na teden, si ga jaz ne bi omislila. Ker moji so pod stresom prav vsakič, kadar se zamudimo eno samo urico oziroma so tempirani že kar na minute. To se zgodi zares samo izjemoma, na primer 1x na nekaj mesecev.Tišči jih na potrebo, pa stiskajo in stiskajo, ni jim lahko kadar morajo tako tiščati, eden od mojih si prične lizati tačke tako močno, da odpade dlaka na tistem mestu. Skratka so pod stresom. Sosedov pes pa v hiši tako joka, da ga slišimo 100 m daleč, kadar se njegovi zamudijo.
To je samo moje mnenje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Po maj 30, 2011 8:14 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Se strinjam s tabo Patricija. Nekateri psi (soredki , ampak so) pa tudi če si doma, cel čas spijo in ne rabijo veliko sprehodov. čisto odvisno o psa. Jaz imam že mačke takšne, da, če me točno tisto minuti, ko bi morala bit doma ni, čisto živčkajo :O
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 8:17 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Patricija je napisal/-a:Moje mnenje je, da, če bi bil pes sam doma po 12 ur redno 1x ali celo večkrat na teden, si ga jaz ne bi omislila. Ker moji so pod stresom prav vsakič, kadar se zamudimo eno samo urico oziroma so tempirani že kar na minute. To se zgodi zares samo izjemoma, na primer 1x na nekaj mesecev.Tišči jih na potrebo, pa stiskajo in stiskajo, ni jim lahko kadar morajo tako tiščati, eden od mojih si prične lizati tačke tako močno, da odpade dlaka na tistem mestu. Skratka so pod stresom. Sosedov pes pa v hiši tako joka, da ga slišimo 100 m daleč, kadar se njegovi zamudijo.
To je samo moje mnenje.


Moje tudi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po maj 30, 2011 8:31 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Govora je bilo o 10 in ne 12 urah(od 8 do največ 18). Je pa tako, da če se s psom v času, ki ga imata na voljo res ukvarjaš veliko bolj odtehta kot to, da si doma in se z njim ne ukvarjaš in je prepuščen sam sebi (kar se tudi dostikrat dogaja).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 8:32 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

pola, se strinjam. Če je seveda pes tak značaj, da mu je to OK.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.