V središču

Klopi in sredstva proti klopom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 9:09 am

Klopi in sredstva proti klopom

Ker se je sezona že začela (danes sem snela prvega letošnjega klopa z mojega psa), me zanima, katera sredstva proti klopom priporočate, kaj vse ste že preizkusili. Do sedaj sem vedno uporabljala Frontline, ki pa je po mojem opažanju samo delno učinkovit.
Kakšna mnenja, predlogi?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 9:45 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Pri vas ste pa pozni... :O

Moj nasvet verjetno ni ravno pameten... pa vseeno - kaj priporočam: na žalost NIČ! :negative:
Ampule so sama strupena kemija, pomagajo pa bore malo... (in niti pod razno nimam želje psa vsake 3/4 tedne s tem filat!)
Od raznih bio, naravnih, ionskih, zvočnih ovratnic/obeskov se nam nič ni obneslo... :(

Trenutno smo v fazi, ko nekako verjamemo veterinarju, da klop prvih 24 ur (kao) ne izloči strupa.
Torej samo preventiva, čimmanj sprehajanja po gozdovih :( , pa natančen "pregled" psa večkrat na dan.
Če že gremo v gozd, pa malce Biokilla po tačkah, po sprehodu pa splakovanje (ne ravno kopanje).
Zaenkrat travniki -hvalabogu- pri nas še niso polni klopov..

Ampule (tudi Frontline) pa dobi pesjanar max. eno na 3 mesece od marca so oktobra.
Hja, žal nisem preveč pametna za tele klope.. :(
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 10:15 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Moji predlogi, sicer nepreizkušeni, sem pa zasledila tole: http://aro.si/pasja-hrana/insekticidi-za-pse/canina-naravni-sprej-proti-zunanjim-zajedavcem-pred-sprehodom.html / http://www.supercombe.si/repelenti/870-bio-groom-fleatick-14-spray.html / http://www.supercombe.si/repelenti/835-biogance-biospotix-dogpuppy-repelentna-ovratnica-75cm.html

Ali pa iz homeopatske knjigice:

Pred sprehodom na območjih, kjer so klopi, psa temeljito skrtačite, da odstranite odpadlo dlako. Nato kožuh napudrajte z naravnim zeliščnim pudrom. No ta prašek se da baje dobit v trgovinah za živali (ne bi vedla), domačega, ki je dober tudi za bolhe baje, pa narediš takole: Združite kolikor lahko mletih zelišč: evkaliptus, rožmarin, pelin. To potem potreseš po psu da pride do kože. Tako naj bi vsaj lažje videl klope, če že pridejo gor.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 10:27 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

V bistvu iščem kaj, kar nima močnega vonja, ker res ne bi rada povzročala glavobola sebi in psu s kakšno parfumirano zadevo (sem enkrat to naredila s šamponom, pa močno obžalovala)
Enkrat sem nekje prebrala, da je menda odvisno tudi od zakisanosti telesa, koliko privlači klope (karkoli naj bi že to pomenilo). V praksi sem ugotovila, da pri treh psih 70% klopov napade našega seniorja (ang.seter), 30% mojo psico (zp), tretja psica pa je kot imuna na klope, ker se je nikoli ne lotijo.

zato me zanimajo še vaše izkušnje, da bi morda našla kakšno nesmrdeče učinkovito sredstvo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 10:59 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Pri mojemu psu se je od vsega še najbolje obnesla Scalibor ovratnica proti bolham in klopom, razne ampule mu niso tako pomagale kot ta ovratnice. Nima vonja in ni strupena v tem smislu, da se je ne bi smela dotikat ali je pes ne bi smel polizati, če ravno do tega pride. Poleg Scaliborja sem pa uporabljala še tole: http://www.supercombe.si/repelenti/681- ... 500ml.html
S to kombinacijo klopov skoraj ni bilo pa je bil nadvse dovzeten za to golazen drugače :( Je imel erlihijo in borelijo, tko da sem kar se tega tiče še toliko bolj občutljiva in probavala različne stvari pa je tole še najbolj vžgalo.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr apr 06, 2011 11:30 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Jaz uporabljam - nič... :D

V bistvu se mi zdi, da te zadeve ne pomagajo kaj dosti, tako da po sprehodu jo zmeraj temeljito pregledam.. je pa res, da je v 2 letih dobila samo 2x klopa, pa še to sem takoj opazila (je imela malo manj dlake in še vsa bela je) in odstranila.

Zalarjeva, kako je pa z otroci/mucami, ki pridejo v stik tej ovratnici Scalibor?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 12:59 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ni problema, ni strupena in jo človek/žival komot v usta da in se ne zastrupi. Mora jo pa pes imeti non-stop na sebi, ne samo za na sprehod.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 6:15 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Mi smo nehali uporabljat front**** se sploh ni obnesel, pa smo zamenjali z nekimi drugimi ampulami pa za en vzorc bolj pomagajo, drugače pa preden se gre ven ga običajno po tacah in trebuhu našpricamo z neko protiklopasto zadevo.
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 7:36 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Mi pa naše nasprejamo/našpricamo z mešanico vode in par kapljicami eteričnega olja sivke, da je čimbolj naravno. Dobijo pa dodatno ampulo Strongholda pred poletjem, zaenkrat nam to ustreza.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 7:53 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Strongold menda ne pomaga proti klopom. :scratch:

Kje se pa Scalibor ovratnice dobi?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 8:20 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ne, stronghold ne pokriva klopov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 9:16 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Scalibor sem jaz dobila ali na 300 kosmatih ali pa na Prvi kliniki na Viču (v trgovini).
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe apr 08, 2011 7:30 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Sprobali vse živo, sedaj uporabljamo Biospotix ampule. Poznam še dve psički, živita zraven gozda in sta imele prej temu primerno število klopov, sedaj jih imata samo par na leto.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr apr 20, 2011 7:27 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Hja, očitno bo treba uporabiti kakšno sredstvo za klope.. danes sem namreč našla klopa na psički, sem ga odstranila ampak žal neuspešno. Glavica je ostala notri+bulico ima. Kako pa naj zdaj? Na drugem forumu pišejo naj pustim, da bo glavica že sama odpadla - ampak to mi ne pomaga prav nič.. se prav bojim, da bo kaj narobe. Nasveti mogoče? :scratch:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Če apr 21, 2011 9:21 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Meni se je to pri prejšnji psički zgodilo parkrat, da mi je glava od klopa notri ostala, pa je bilo k srečki vsakič tako, da se ji je naredila krastica, potem pa ji je glava s krasto vred odpadla.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 11:14 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Po nasvetu sem približno 3 tedne nazaj vse tri pse opremila s Scalibor ovratnico in moram reči, da je rezultat nad pričakovanji. Sicer se na sprehodu še vedno najde kakšen klop na dlaki, ki leze po psu, ampak do sedaj nisem na nobenemu psu našla niti enega zažrtega klopa! niti na našem seniorju, ki je sicer pravi magnet za klope. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 11:53 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

:good: Naša Asta ga ima tudi in tudi ni dobila še nobenega klopa. Moram še povedat, da traja kake 14 dni, da Scalibor "prime", tako, da če pes dobi klopa v tem času, se ne ustrašit, da ne deluje ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne maj 15, 2011 2:05 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

zalarjeva je napisal/-a:Ni problema, ni strupena in jo človek/žival komot v usta da in se ne zastrupi. Mora jo pa pes imeti non-stop na sebi, ne samo za na sprehod.


Scalibor collars are available in two sizes - one 48cm and the other 65cm. They can be used for puppies over 7 weeks of age. The active ingredient is "Deltamethrin", which is a pyrethroid ester insecticide. This type of insecticide can cause Feline Permethrin Toxicosis in cats. Please note: Cats that have close contact with dogs wearing Scalibor collars may be at risk.
http://www.bada-uk.org/petsproblems/pre ... alibor.php
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 4:59 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Potem sem imela napačne informacije.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne maj 15, 2011 6:01 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Upam, da ne od veterinarja?
Naslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.