V središču

Hranjenje


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Po jan 17, 2011 5:31 pm

Re: Hranjenje

Hvala za vse nasvete.

Megi je napisal/-a:Kakšen način zbiranja hrane imaš v mislih? A da posamezniki kupijo hrano? Ali da posamezniki zberejo denar za hrano in se potem s tem denarjem kupi ustrezna hrana?


Še ne vem, zato sprašujem kako in kaj. Imam možnost dobiti popust na določene hrane, saj ima prijateljica trgovino. Razmišljam, da bi se lahko z njo dogovorila, če bi imeli dobrodelno akcijo v trgovini, v času akcije pa bi bila določena hrana za x% znižana. Ima tudi Sanabelle, vendar so konec koncev marže tako nizke, da lahko kakšno konkretno znižanje sfura samo zastopnik hran.

Megi je napisal/-a:Če bodo posamezniki kupili hrano bo to različne vrste hrane. Mogoče je bolje, da se zbere denar pa se kupi hrana vsaj srednjega cenovnega razreda. Po možnosti v večji embalaži npr. 15 ali 20 kg, pa se potem lahko prepakira v manjše vreče.


Mi lahko prosim napišeš kakšno znamko, ki spada v srednji cenovni razred, glih da si predstavljam?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Po jan 17, 2011 9:43 pm

Re: Hranjenje

Marjeta je napisal/-a:Hvala za vse nasvete.

Megi je napisal/-a:Kakšen način zbiranja hrane imaš v mislih? A da posamezniki kupijo hrano? Ali da posamezniki zberejo denar za hrano in se potem s tem denarjem kupi ustrezna hrana?


Še ne vem, zato sprašujem kako in kaj. Imam možnost dobiti popust na določene hrane, saj ima prijateljica trgovino. Razmišljam, da bi se lahko z njo dogovorila, če bi imeli dobrodelno akcijo v trgovini, v času akcije pa bi bila določena hrana za x% znižana. Ima tudi Sanabelle, vendar so konec koncev marže tako nizke, da lahko kakšno konkretno znižanje sfura samo zastopnik hran.

Megi je napisal/-a:Če bodo posamezniki kupili hrano bo to različne vrste hrane. Mogoče je bolje, da se zbere denar pa se kupi hrana vsaj srednjega cenovnega razreda. Po možnosti v večji embalaži npr. 15 ali 20 kg, pa se potem lahko prepakira v manjše vreče.


Mi lahko prosim napišeš kakšno znamko, ki spada v srednji cenovni razred, glih da si predstavljam?


Marjeta to je super ideja :clap: !
Jaz sem pred leti v glavnem za prostoživečke naročala Techni-Cal in malo "slabšo" različico tega Chicopee. Ko so imeli dostavo v trgovino za male živali, ki je bila blizu mojega doma so še zame pripeljali naročeno količino hrane. Jasno z računom, vse po predpisih.
Potem je to trgovino za male živali, ki je bila prej v privatni lasti prevzel Vetpet in imajo zdaj samo Hills. Tako, da sem potem Techni-Cal nehala naročat, pojma nimam kako je zdaj s tem. Bi se bilo treba pozanimat tudi kakšna je cena. Techni-Cal spada v to kategorijo srednji cenovni razred, ali višji srednji cenovni razred. Ima pa 10 in 15 kg pakiranje. Takrat je bila najcenejša varianta piščanec. Imeli pa so tudi razne akcije in popuste. Seveda govorim imeli so, ker pojma nimam kako je zdaj. Zdaj žal zaradi pomanjkanja časa sploh ne vem več kaj je na tržišču, vzamem tisto, kar mi je najbližje, pa da ni predrago.
Če se bom še kaj spomnila javim.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Po jan 17, 2011 10:55 pm

Re: Hranjenje

Sem šla pogledat na stran zastopnika Hana ana d.o.o. - Tehni-cal 15kg 62€; Chicopee 15kg 47€. Amapk sem nekaj slišala, da Chicopee za mačke ukinjajo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor To jan 18, 2011 10:37 am

Re: Hranjenje

Trainer po mojem tudi spadajo v srednji razred...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jan 18, 2011 10:42 am

Re: Hranjenje

Trainer je super premium razred, je ok hrana, vendar na dolgi rok slabo ješča, po domače naveličajo se je, Chicopee je srednji, Techical pa tudi super premium, vendar je cena s kvaliteto v slabem razmerju.
Najboljše razmerje cena s kvaliteto in dobro ješčnost ima Sanabelle, pa verjemite, da smo stestirali že marsikaj.
10 kg pakiranja imajo ceno 35-37 eur pri sensitive varianti.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor To jan 18, 2011 11:11 am

Re: Hranjenje

po dogfoodanalysis znamka trainer je v najslabši skupini, skupaj s pedigreejem ipd...ok, tu gre za mačjo hrano in verjetno ni isto :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jan 18, 2011 11:17 am

Re: Hranjenje

Nove trainer linije so druga zgodba, je super premium razred. Verjetno se gre za stare linije ali kakšno drugo varianto trainerja.
Sestava novega trainerja je dokaj dobra.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor To jan 18, 2011 11:22 am

Re: Hranjenje

o super, hvala za info :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor To jan 18, 2011 12:58 pm

Re: Hranjenje

Sem se spomnila, da sem pred leti kupovala za prostoživečke brikete Happy Cat. Bili so pakirani v navadnih prozornih plastičnih vrečah.
Ravno na račun neprivlačne embalaže je kvaliteta bila še kar v redu. Baje ta hrana obstaja tudi še danes. Možno jo je dobiti v 10 kg pakiranju, v navadni plastični, prozorni vreči, cena za piščanca, ki je najcenejši je okoli 25 Eur. Sicer so to briketi Nemškega proizvajalca, glede na ceno-kakovost, so sigurno boljši kot razni Darlingi, Kite-cati itd...

Tudi proizvajalec Trainerja ima eno cenejšo varianto briketov, pakirano v 20 kg embalaži, imenuje se OK Cat, imajo okus piščanca in ribo, stane pa 39 eur. So pa to briketi Italijanskega proizvajalca.

Potem so še Bosch mau mau, pakiranje v 10 kg vrečah stane okoli 25 eur. So briketi Nemškega proizvajalca. Imajo okus piščanca, jagnje in tuno.

Za vse te brikete bi rekla, da spadajo v zgornji del, nižjega kakovostnega razreda briketov.

Jaz sem vse te brikete že sprobala. Moram pa povedat, da se mačke slej ko prej naveličajo ene vrste briketov. Tako, da jim kar precej menjavam brikete in mešam zraven slabših briketov kvalitetene brikete, ki imajo prijeten vonj in okus. Predvsem Sanabelle in RC imata močan vonj in okus.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor To jan 18, 2011 1:21 pm

Re: Hranjenje

helena je napisal/-a:Nove trainer linije so druga zgodba, je super premium razred. Verjetno se gre za stare linije ali kakšno drugo varianto trainerja.
Sestava novega trainerja je dokaj dobra.



Obstajala pa je, mogoče še obstaja linija Trainer, po dokaj ugodni ceni, vem ker so mi dali tester, samo potem moje mačke niso bile tolk navdušene, da bi kupila. Vem, da je bil Trainer piščanec 10 kg pakiranje 38 eur. To je bilo poleti. Glih neka akcija je bila, je bilo vse precej znižano. Čisto možno, da je ta linija šla iz programa, od kar je na tržišču izboljšana varianta.

Nova linija Trainer je super, ima dodano, sadje, zelenjavo, alge itd... je tudi cena temu primerna. Samo žal ali pa na srečo :D glede na ceno, da moje hišne mačke niso hotele jesti teh briketov, tako, da ostajamo zvesti RC in Sanabelle.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Če feb 10, 2011 8:51 am

Re: Hranjenje

V trgovini Thowra v Kozini imajo v akciji 15kg mačjih briketov Koccole - nizkocenovna hrana. Za 22€.
http://horse-petshop.com/shop/index.php ... cts_id=509
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr feb 23, 2011 3:07 pm

Re: Hranjenje

Ponucavam tole temo...

Torej včeraj sta prišla k nam na obisk prvič nova soseda v bloku (dva mlada fanta). Ob prihodu smo dobili dve vrečki. V eni je bil alkohol za naju, v drugi so bila pa darilca za naše kosmatince. Gesta je bila res lepa in sem še sedaj totalno presenečena in zelo vesela. Fanta pa nimata nobene živali in tudi izkušenj s hranami ne, tako da je polovica konzervic v darilcu gourmet za mačke in en pasji pedigree, pa 400g Felix briketki. Saj mi je malce neprijetno to ponujati naprej ampak moji tega res ne smejo (smo enkrat že dobili Gourmet, pa sem rekla saj mene tudi ne pobere od bigmaca, pa smo potem 3 dni driskali), gledala na polici jih pa tudi ne bom.

Torej če komu prav pride ( sem v Ljubljani):

-za mačke
6 konzervic Gourmet + Felix 400g briketke

-za pse
- 1x pedigree 400g konzervica
- pa mislim da vsaj 2 ali 3 tiste večje konzerve iz enega od diskontov, ki sem jih dobila od dobronamerne družinske članice

Čisto brez problemov tudi kam v Lj. pripeljem ...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Sr feb 23, 2011 4:41 pm

Re: Hranjenje

Houdini je napisal/-a:Ponucavam tole temo...

Torej včeraj sta prišla k nam na obisk prvič nova soseda v bloku (dva mlada fanta). Ob prihodu smo dobili dve vrečki. V eni je bil alkohol za naju, v drugi so bila pa darilca za naše kosmatince. Gesta je bila res lepa in sem še sedaj totalno presenečena in zelo vesela. Fanta pa nimata nobene živali in tudi izkušenj s hranami ne, tako da je polovica konzervic v darilcu gourmet za mačke in en pasji pedigree, pa 400g Felix briketki. Saj mi je malce neprijetno to ponujati naprej ampak moji tega res ne smejo (smo enkrat že dobili Gourmet, pa sem rekla saj mene tudi ne pobere od bigmaca, pa smo potem 3 dni driskali), gledala na polici jih pa tudi ne bom.

Torej če komu prav pride ( sem v Ljubljani):

-za mačke
6 konzervic Gourmet + Felix 400g briketke

-za pse
- 1x pedigree 400g konzervica
- pa mislim da vsaj 2 ali 3 tiste večje konzerve iz enega od diskontov, ki sem jih dobila od dobronamerne družinske članice

Čisto brez problemov tudi kam v Lj. pripeljem ...


Če še nisi hrano za mačke oddala se priporočam za moje prostoživečke. Bodo zelo vesele, ker o takih dobrotah :nyam: kot je Gourmet in Felix lahko samo sanjajo.
Že vnaprej hvala in lp.
Sem iz Ljubljane.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr feb 23, 2011 11:08 pm

Re: Hranjenje

Nič oddano :D ... daj me kontaktiraj na zs, da se zmeniva....
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Če feb 24, 2011 10:59 am

Re: Hranjenje

Megi je napisal/-a:Jaz sem pred leti v glavnem za prostoživečke naročala Techni-Cal in malo "slabšo" različico tega Chicopee.

Chicopee 15kg je v trgovini Thowra (Kozina) znižan na 40€ do konca tedna, če kdo rabi.

Kopiram:
Od ponedeljka 21.02.2011 do nedelje 27.02.2011 ob predložitvi kode!
Chicopee suha hrana za muce 15kg, piščanec. Redna cena 46,00€, akcijska cena 39,92€.
Koda: CHEEAP15


Drug teden imam pot v Ljubljano, ta teden pa moram v Thowro na en velik shopping, zato me lahko kdo ponuca.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 10:51 am

Re: Hranjenje

Houdini je napisal/-a:Nič oddano :D ... daj me kontaktiraj na zs, da se zmeniva....


Smo z užitkom pojedli :nyam: !
Še enkrat hvala in lp.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Sr mar 02, 2011 1:32 pm

Re: Hranjenje

http://www.obala.net/obala/pljuvanje-od ... 120/clanek

Mi lahko kdo od profijev napiše, zakaj je hranjenje mačk pozitivno z utemeljitvijo? Rabim še danes, saj je jutri že seja.

V mislih sem imela:
- prostoživeče mačke se že navadile, da se jih hrani - brez hrane bi oslabele, poginile
- hranitelji imajo pomembno funkcijo, saj skrbijo za populacijo mačk - če pride kakšna nova, ki jo je treba s/k, da se prepreči razmnoževanje
- sankcionirajo lahko le hranjenje, ko hranitelj za sabo ne pospravi posodic

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 1:57 pm

Re: Hranjenje

Marjeta je napisal/-a:http://www.obala.net/obala/pljuvanje-odmetavanje-cigumijev-in-krmljenje-zivali-prepovedano-52120/clanek

Mi lahko kdo od profijev napiše, zakaj je hranjenje mačk pozitivno z utemeljitvijo? Rabim še danes, saj je jutri že seja.

V mislih sem imela:
- prostoživeče mačke se že navadile, da se jih hrani - brez hrane bi oslabele, poginile
- hranitelji imajo pomembno funkcijo, saj skrbijo za populacijo mačk - če pride kakšna nova, ki jo je treba s/k, da se prepreči razmnoževanje
- sankcionirajo lahko le hranjenje, ko hranitelj za sabo ne pospravi posodic


Marjeta, nimam kaj dodat k temu kar si že napisala. Mogoče samo to, da tam kjer so mačke pod nadzorom hranitelja so mačke lepe, zdrave, vsako spremembo hranitelj opazi in se bolna ali poškodovana mačka takoj odlovi in začne zdravit. Daje se jim preventivno sredstva proti notranjim in zunanjim zajedalcem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 2:25 pm

Re: Hranjenje

Še en argument ZA: Na ta način se mačke zadržuje na določenih lokacijah. Ker vejo, da bojo tam dobile hrano, se ne potepajo okoli, ne kradejo hrane iz smetnjakov, kleti itd - se pravi je to dobro tudi za nadzor populacije, ker točno veš koliko mačk je in kje. Zadrževanje mačk okoli lokacije zmanjša možnost da pridejo v stanovanjska naselja, kjer so nezaželene... če je lokacija vsaj malo odročna, to zmanjša možnost da se klatijo po centru in po prometnih cestah, se pravi da s tem tudi pripomoreš k prometni varnosti...

Marsikaj se da naložit. Vsa finta je v tem, kako predstaviš to zgodbo....
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Sr mar 02, 2011 2:37 pm

Re: Hranjenje

Hvala! Bom dodala.

Sem vključila še o hranjenju iz varnih in oporečnih virov hrane in širjenju bolezni. Nekaj bo.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.