V središču

Sladkorna bolezen pri mačkah


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po dec 31, 2018 10:07 am

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Želodčki, srčki, piščančje prsi - vse lahko rahlo skuhano (ne preveč in ne premalo :P ) ali popraženo. Če ti je lažje, lahko pripraviš več naenkrat, daš v manjše posodice in zamrzneš, potem pa npr zvečer vzameš iz zamrzovalnika, da se čez noč odtali.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Po dec 31, 2018 5:40 pm

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Pri nas že tri leta in pol vsi ( razen smotkota Tečkota) jejo samo surovo - vse vrste mesa, ki jih dobim pri mesarju + srce in jetra ( tudi različne vrste). Zraven pa še dodatek v prahu, ki nadomesti vse kar še manjka. Moja prejšnja dva sta pa jedla zjutraj in zvečer konzervo, za malico pa surovo brez dodatkov. Če muc je samo konzerve, pazi da niso dopolnilne, ampak popolne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po dec 31, 2018 5:47 pm

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Mogoče si lahko pomagaš s to stranjo, Sanny: https://feline-nutrition.org/health/feline-diabetes-the-influence-of-diet Na strani je tudi veliko napotkov, kako hraniti s surovim mesom, kako preiti iz briketov in konzerv na surovo itd.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor To jan 01, 2019 7:06 am

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Najlepša hvala za odgovore. Grem kar v branje.

Zdaj ko je Garfield dobil zraven konzervice še surovo meso, bi tako jedel samo surovo. Brikete sem čisto umaknila, ker sladkor še vedno ne pade na želeno vrednost. Zdaj je dva dni na konzervicah in surovem mesu. V četrtek si grem po novo zalogo različnih delov mesa.

Ta način prehranjevanja bom zdaj uvedla tudi pri Bučkotu (FELV +), ker je postal kar lepo okrogel in mi to ni preveč všeč, ne bi imela dva diabetika.

P.s.: Jemanje krvi je že danes "mačji kašelj", ni bilo potrebnih nekaj tednov :yahoo: . Danes zjutraj se je celo sam spravil na dekco in čakal papico. Pa tudi godenja, praskanja, pihanja in grizenja ni več. Malo se še mora buniti, ker je pač maček, drugače gre pa zdaj jemanje krvi "levom rukom" :good: .
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: So dec 15, 2012 7:01 pm

Kraj: Ljubljana - Videm pri Ptuju - Bovec

Odgovor To jan 01, 2019 12:09 pm

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

P.s.: Jemanje krvi je že danes "mačji kašelj", ni bilo potrebnih nekaj tednov :yahoo: . Danes zjutraj se je celo sam spravil na dekco in čakal papico. Pa tudi godenja, praskanja, pihanja in grizenja ni več. Malo se še mora buniti, ker je pač maček, drugače gre pa zdaj jemanje krvi "levom rukom" :good: .

No, vidite, da je šlo - pa naj bo 2019 čim manj sladkorno in čim bolj sladko ;)
¡Viva La Evolución!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jan 01, 2019 12:54 pm

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Sanny je napisal/-a:[color=#008040]
Ta način prehranjevanja bom zdaj uvedla tudi pri Bučkotu (FELV +), ker je postal kar lepo okrogel in mi to ni preveč všeč, ne bi imela dva diabetika.


Pri Felv+ mnogi svetujejo previdnost pri hranjenju s surovim mesom zaradi kompromitiranega imunskega sistema, ki se težje bori z morebitnimi bakterijami v mesu. Se ne spoznam dovolj, samo opozorim, da poskušajte najti dovolj informacij, da ne bi bilo kaj narobe.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jan 03, 2019 5:50 pm

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Renata, se opravičujem, ker sem površno napisala. Bučkotu ne bom dajala surovega mesa, ampak konzerve z nič ali minimalno vsebnostjo OH-jev. Ravno tako pa ne dobi več briketov.

Zdaj pa me zanima, ali mogoče veste koliko je dovolj surovega mesa za mačka - dnevni vnos? Ker Garfield bi pojedel vse, kar bi mu dala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jan 03, 2019 6:11 pm

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

2-4 % idealne teže na dan. Začneš s tremi procenti, potem povečaš ali zmanjšaš. https://feline-nutrition.org/nutrition/making-raw-cat-food-for-do-it-yourselfers
Tukaj je kalkulator za izračun teže hrane: https://feline-nutrition.org/html_pages/How_Much_To_Feed_Metric.html
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jan 03, 2019 6:59 pm

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Naj naj najlepša hvala za vse informacije :thanks: <3 . Rada bi Garfielda spravila dol z inzulina in poskrbela, da noben moj maček v prihodnosti ne pride več v to isto situacijo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Ne mar 05, 2023 7:47 am

Odgovor Ne mar 05, 2023 9:31 am

Re: Sladkorna bolezen pri mačkah

Pozdravljeni;

Pišem še v to temo z upanjem na večji odziv... za čas od 9.3. do 13.3., ter nato še od 27.3. (oz. 26.) do 29.3., bi v Lj oz. okolici (lahko pa tudi drugje) potrebovala varstvo za muca z diabetesom. Muc je na "Lantus" inzulinu (peresnik), ki ga dobiva ob 6h zjutraj in ob 18h popoldan. Diabetes so mu odkrili pred slabim mesecem, jaz pa sem imela odsotnosti načrtovane že prej, zato imam zdaj težavo. A ima mogoče kdo izmed vas na forumu muco z diabetesom in bi bil pripravljen v vartvo vzet še mojega in mu dajat zdravilo ter mu meriti sladkor, oz. tudi. če je nima. Povrnem seveda stroške in se oddolžim.
Hvala, Mateja.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.