V središču

Zakaj izključno notranje bivanje?


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe maj 26, 2017 7:27 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Neznanec je nastavil past, vanjo se je ujela mačka...
https://maribor24.si/kronika/foto-nezna ... ela-macka/

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po maj 29, 2017 10:13 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Me kliče kolegica, in vpraša, če imamo kakšnega mucka za oddat, za njene kolege.
Nimamo!
Ker, ker imamo take in take pogoje, pa jih verjetno ti ne zagotavljajo (eno malenkost sem vedela o njih).
No, naprej izvem, da jim je sedanjega povozilo, pa bi novega. Ja, itak, pa ne pri MH, nikakor, nimam vesti da bi kateregakoli "žrtvovala", pa čeprav so ljudje drugače OK. Varnost je na prvem mestu! :angel:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 23

Pridružen: Ne maj 28, 2017 6:39 pm

Odgovor Po maj 29, 2017 11:19 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Pravilno MH! Mene so sprasevali znanci par dni nazaj ce poznam da bi kdo zastonj dal muca, ker niso pripravljeni dati 50€ za posvojitev :negative: . Noro res! Si predstavljam da taki ljudje nebi niti cepili muca kaj sele ce bi biu kaj bolan, bi ziher ga vrgli na cesto :S . In taki ljudje imajo kao radi zivali :fool:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To maj 30, 2017 9:25 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Toliko jim je muc vreden, nič. Še za burek bi plačali 2 eur, za v celoti porihtanega mucka, brez parazitov, mikre ipd, S/K, testiranega, + ostalo, ne to pa nič, simbolični prispevek jim je pa torej že čisto preveč. :fool: Naj taki nimajo nobenega mucka, nobene živali. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe okt 27, 2017 12:01 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Današnji članek iz Novic..
"Brezvestnež s puško pobija mačke in pse"
http://www.slovenskenovice.si/novice/sl ... -macke-pse

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr nov 08, 2017 5:26 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Muco Paddles, od sveže izvoljene premierke iz Nove Zelandije, je do smrti povozil avto.
No, v dnevni sobi se to ne more zgodit.
Nič ji ne pomaga, da so jo "imeli radi" in ji celo odprli Twitter profil, ko pa niso poskrbeli za njeno varnost! :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jan 31, 2018 10:47 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:rolleyes: Izjava F. Pesek, na njegovem profilu, ki so jo objavili v Slo. novicah..
"Vedno so mi bile bolj všeč mačke, kot psi...
Čeprav nam je doma avto vsake pol leta enega povozil, je ljubezen ostala..."
Super, odlično, naravna selekcija, al kaj. In koliko je še takih... Uboge muce. :dash:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So mar 24, 2018 6:41 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Moj je šel danes na kolo in na svoji poti srečal kar 3 povožene mucke.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So mar 24, 2018 9:26 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Sezona povoženih mačk (in drugih živali) je odprta. Tudi jaz se dnevno slišim s higieniki.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So apr 27, 2019 9:43 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Malo na FB pogledaš in je polno pogrešanih muckov (se je izgubil, je odšel - pa se še ni vrnil...ipd).
Pogledam eno objavo in so istega mucka pogrešali/čakali, da se vrne že 05.02 letos. :dash:
Ne, ni vedno srečen konec. Pazite na svoje člane. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So apr 27, 2019 10:49 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Imam sodelavca, ki se je končno odločil, da da svojega mačka kastrirati. Samo en "problemček" je: mačka že 3 tedne ni domov. :O

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če maj 16, 2019 9:53 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Ne morem, da me ne bi pojezili taki lastniki. Poleg ostalega.., še vedno tudi proti kastraciji - "ker potem ne bo maček". :fool: :dash:
https://www.slovenskenovice.si/kronika/ ... cka-184235
Da o okrutnežu sploh ne zgubljam besed.
Naj ga najdejo in mu sodijo. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jun 07, 2019 11:12 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Danes, napisano na FB MH, ob najdenem hudo poškodovanem malem mucku:
S.B.:"Taki je biu nas pred 2 letoma ga avto povozo na sreco se je sam domo uspel privlect ker pa smo dali zelo podobne poskodbe skozi vem da niti malo ni poceni zdravljenje mi smo ga 3 tedne vozili k veterinarju stalo nas je pa okrog 100 evrov na zalost pa ko smo ga k sebi od poskod spravli ga je pa nekdo zastrupil."
:dash:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 582

Pridružen: Ne dec 09, 2018 11:27 am

Odgovor Po jun 17, 2019 11:04 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Pozdravljeni,
sem na novo pridružen član - plašen zajček in bom dodala naslednje, zavzemam se za notranje bivanje mačk & mačkonov.

Lansko leto nas je v našem lepem atriju, mirni soseski Ljubljane, zeleni oazi obiskoval prekrasen mačkon.
Sprva je bil plašen, vendar se je kmalu ojunačil in seveda osvojil moje in hčerino srce. Dobil je vedno nekaj za pod zobke, v posodico, ki ga je čakala v atriju, ali pa na okenski polici.

Ker pa vemo, da so vozniki hitri, kot blisk, pa čeprav peljejo po enostranskih ulicah, so ga lansko poletje povozili. Nikoli ne bom pozabila tistih rumenih očk, ki so se v polmraku svetili, venda je bil mucek žal mrtev. Sem preverila in hitro poklicala higijenike, da so ga odpeljali.
Ostale so nam slike, ki sva jih s hčerko posneli; srečanje preko okenskega stekla, naš Maco in zunanji črnuhec z belo podbradno liso.


To ni bila ne prva, ne zadnja nesreča mačk v našem koncu. Res da so to zelo bistre in hitre živali, vendar hitrost voznikov jih marsikdaj prekosi in ... nesreča je tu. :cat: :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So apr 25, 2020 4:47 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Ustrelili so jim že tretjega mucka.
https://www.slovenskenovice.si/kronika/ ... cki-299091

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jul 30, 2021 11:42 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Da mi ne bo kdo govoril, da muce "znajo čez cesto". Ja, lahko jim uspe, enkrat, nekajkrat, ali celo večkrat. Le enkrat pa je dovolj, da ima usodno srečanje z avtom in konec veselja, za muco, za lastnike. Včeraj, ob 22:30, je eno odraslo trikolorko zbil, ravno pred mano vozeči avto, ki ni nič bremzal. Bremzala sem jaz, ko sem vidla, da se je k robu ceste odkotalila zbita muca. Seveda sem ob prvi možni varianti avto obrnila, se vrnila, pobrala zbito živo muco, naložila v avto in šibala na Gmajnice. Še prej telefonska akcija in muco je bila nemudoma odpeljana z Gmajnic k dežurnemu veterinarju. Zjutraj sem preverila. Muca je preživela noč, je lastniška - čipirana, lastniki so bili obveščeni in so bili na poti na to veterino, kjer se bodo skupaj odločili, kako in kaj. Po besedah punce iz Gmajnic, ki je na mojo željo na veterino preverila glede muce, ima možnosti, da preživi, je pa precej poškodovana. Upam, da ni poškodovana hrbtenica in bo še lahko živela. :angel:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 714

Pridružen: To jun 12, 2018 5:20 pm

Odgovor Ne avg 01, 2021 2:59 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Hvala Trixi za vse kar si naredila za mucko.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne avg 01, 2021 9:48 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

So me lastniki kontaktirali in sem seznanjena z njenim stanjem. Najbolj nas je skrbel mehur, ker ni odvajala (sedaj že), nato sprednja desna tačka, ki je še ne more uporabljat, pa upam, da bo še tu šlo čudežno na bolje. Zaradi pregriznjenega jezička in otekline, še ne je; zobki in čeljust so OK. En oček ni bil čisto OK, pa je že bolje. Muca se je izmuznila iz atrija. Sedaj ga bodo dobro zamrežili, da do česa takega ne pride več.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po avg 09, 2021 9:39 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Še nekaj novic o povoženi mucki. Prejšnji teden so ji amputirali slabo tretjino jezička, ki si ga je pregriznila in je prišlo do odmrtja, nekroze in ga je nekaj že stran viselo, pa revica ni mogla jest.
Danes so ji amputirali še sprednjo desno tačko, ki je začela gnit, čeprav takrat slikanje ni pokazalo nobenega zloma.
Srčica ne mara nobene "oblekice" in je sedaj nov problem, kako zdržat te ključne dni, da se rana uspešno zaraste.
Slika Slika
Ima pa srečo, da lula in kaka normalno. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 28, 2022 8:14 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Psihopati so med nami.
Na Ptuju je nekdo mucka mučil do smrti...
Članek iz Slo. novic:
https://www.slovenskenovice.si/kronika/ ... mrti-foto/
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.