V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So apr 22, 2017 9:35 pm

Re: Mačji posip

:scratch:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So apr 22, 2017 9:41 pm

Re: Mačji posip

Tud jst že več kot 5 let mečem koruzni pesek v WC in še nisem nč dobila nazaj :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So apr 22, 2017 10:27 pm

Re: Mačji posip

Tudi jaz že nekaj let mečem biorazgradljiv posip v WC, nobenih problemov. Isto kot so ostale rekle, ostanek gre v smeti.
Samo tisti, ki si ga omenjala, Meva, nam ni bil všeč.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne apr 23, 2017 11:02 am

Re: Mačji posip

Ker res ne bi rada sosedom (pa tudi sebi) delala škode, sem danes naredila mali poizkus. V vedro z malo mrzle vode (manj, kot jo je po moje v školjki) sem vrgla dve kepici lulanja. Po dveh minutah (morda že prej, vmes nisem preverjala) je od njiju ostala le čoborda. Tako da ostajam pri metanju kakcev in polulančkov iz bio razgradljivega posipa v wc.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne apr 23, 2017 11:21 am

Re: Mačji posip

Pri meni v kopalnici se je že dvakrat razkopavalo, ker so sosedje metali notri vse sorte stvari. Zadnji mojster, ki je to rihtal, je videl mačji wc v kopalnici in me sam na to opozoril. Povedal je, da v starejših stavbah (in vsaka stavba starejša od 20 let je starejša) cevi od uporabe niso več gladke in se na njih nabirajo trdi delci. Malo po malo in zadeva se zamaši.

Vsak se seveda odloča zase, jaz pa še vedno mislim, da wc ni mesto za odlaganje takih odpadkov, kot tudi ne kuhinjskih brisač, robčkov, vate in podobnih izdelkov ki so, za razliko od toaletnega papirja, narejeni tako, da v vodi ne razpadejo, vsaj ne takoj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne apr 23, 2017 12:00 pm

Re: Mačji posip

Hvala, Cats, za razlago. :good: Tudi sama mislim, da vse našteto nikakor ni za v školjko in se tega strogo že celo življenje držim. Zadnjič sem nenamerno kupila nek wc papir, katerega tulci naj bi bili v vodi razgradljivi in naj bi se jih metalo v školjko. :O Ni šans, da vržem to v školjko, vsi so šli v papirne odpadke. Pri posipu pa res ne vidim problema. Ker če lahko ta vse zaštopa, potem se tudi več ne bom upala wc—ja uporabljat za tisti njegov prvotni namen, ker se mi zdi, da lahko človeško sr**** vse skupaj še prej zaštopa.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Ne apr 23, 2017 12:43 pm

Re: Mačji posip

Naše odtočne cevi imajo že 80 let. Sicer je imel pa vodovodar po svoje prav, ker kakšni glineni al pa silikonski posipi pa res niso za v WC :O , posipi iz rastlinskih vlaken so pa po sestavi in razgradnji podobni WC papirju. Seveda se pa lahko tud kej zamaši, če preveč posipa (al pa WC papirja) naenkrat namečeš v školjko.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Ne apr 23, 2017 2:23 pm

Re: Mačji posip

Hm, glede na to da z Belo sapo živiva v istem naselju in ona nima problemov z kanalizacijo, pa bom jaz tudi vseeno naredila progo z biorazgradljivim peskom :D Če ga bo razvajena mačja tut Mak sploh sprejel. Sem imela enkrat invazijo lulanja po postelji ker sem jima dala Lidlov pesek namesto Hoferjevega...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne apr 23, 2017 3:15 pm

Re: Mačji posip

Priznam, da mi je odplakovanje v wc školjki vsega, kar ne spada v kategorijo urina in blata ter toaletnega papirja, totalno, popolnoma in neopravičljivo mimo. Ja, uporabljamo razgradljiv pesek, vendar nismo edini, ki uporabljamo javne cevi, v katere marsikdo še vedno marsikaj meče in če še mi dodamo svoj super eko bio razgradljiv mačji posip, se samo nalaga svinjarija na svinjarijo, ki itak konča v naših vodah – na vašem koncu v rekah, na mojem v morju.

http://www.jhl.si/informacije/kaj-ne-sp ... nalizacijo
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Po apr 24, 2017 12:52 pm

Re: Mačji posip

Sem kupila eno vrečo Green cata za pokušino. Ajda totalno navdušena, si je naredila gnezdo in je spala notri (ta mačka je itak napol kokoš). Mak pa poje vse koruzne kosmiče ki padejo mimo stranišča :D Oba sta že veselo kopala (zaenkrat je v uporabi le ta, tisti s starim posipom samuje) in moram rečt da dela lepe kepice lulanja. Sem za probo vrgla eno v stranišče in se je v cca 15 minutah popolnoma raztopila na drobne koščke, tako da po moje ni straha da bi se kaj zamašilo.
Je pa slaba lastnost tega posipa da res leti okoli. Se jima ful prijema na šape in ga veliko prineseta iz stranišča :(

Se pa strinjam, da marsikaj kar se ljudem zdi samoumevno da mečejo v stranišče tja ne spada ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe apr 28, 2017 8:50 am

Re: Mačji posip

Meva, kupi jima predpražnik za pred wc, takega v 2 plasteh, ki ima rešetke, skozi katere pade odvečni posip. Pri nas super deluje, pa še nazaj ga lahko streseš.
Sploh pa pri nas pride prav, ker ena z dvignjeno ritjo rada lula preko wc-ja :P
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Pe apr 28, 2017 4:49 pm

Re: Mačji posip

Imam tak mrežast predpražnik (http://www.*****.si/shop/macke/skatle_ ... oge/324410) in se nam kar lepo obnese. Edino za ene 10 cm je prekratek :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor To dec 26, 2017 1:30 pm

Re: Mačji posip

Približno 20let uporabljam Ever Clean.Še vedno se mi zdi najboljši glineni pesek.Imam dva mačka,ki uporabljata en velik delno zaprt WC(naenkrat gre vanj 14L peska).Na začetku sta imela vsak svojega,a sta uporabljala samo enega.Vedno teže prenašam vreče peska,pa tudi Oliverju se očke solzijo,zato sem se odločila za nabavo naravnega posipa.Nastavila sem drugi WC z Garfield posipom z velikimi granulami.Sapramiška ga je takoj začela uporabljat,Oliver pa je pretežek in se mu tačke preveč ugrezajo in uporablja rajši stari pesek.Jaz sem bila zadovoljna saj se lepo grudi,nima vonja in je lahek.Res se raznaša okoli(kljub tepihu),a obstaja metla in sesalec.Potem pa sem za dosipavanje kupila Garfield posip z manjšimi granulami in.......škripanje pod nogami po celem stanovanju,metla in sesalec ne pomagata.Edino ostane vlažna krpa,pa na kolena.Po bližnjici je vse pristalo v smetnjaku in trenutno
muci uporabljata samo en (večji)WC z mešanico Ever Cleana in Garfielda z večjimi granulami.V planu je nabava Cat's Best posip.Mislim ,da se sedaj ne imenuje Eko ampak Original.Verjetno ga bom mešala s peleti.Upam,da bo to tisto tapravo in da bomo vsi trije zadovoljni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To dec 26, 2017 4:09 pm

Re: Mačji posip

Kaj pa kar Cat's best za dolgodlake, če bi jima ustrezal? Ugrezanja je gotovo manj kot (ga bo) pri navadnem, raznašanja pa tudi.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor To dec 26, 2017 5:24 pm

Re: Mačji posip

Sem mislila tudi na Nature Gold,pa se po mnenjih na forumu baje nekoliko slabše sprijema kot Original.Najbolj mi je važno.da bosta mucí zadovoljni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jan 24, 2018 11:10 pm

Re: Mačji posip

Tisti, ki imate težave zaradi prašenja, mogoče preverite še peske, ki so namenjeni mačkam z astmo (tale je recimo en tak: http://www.supercombe.si/intersand/2707 ... rlock.html ). Prašenja je opazno manj, se je pa meni zdelo, da se je kar hitro usmradil (veliko hitreje kot kakšen Golden Grey ali kaj podobnega).
Trenutno testiram enega z večjimi granulami in je kar fajn (trdijo, da se grudi bolj v globino ali nekaj takega :) ).
Naravni posipi se pa pri naši Leii niso ok obnesli, jih pa res nisem veliko testirala.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To jul 14, 2020 4:13 pm

Re: Mačji posip

Zadnji dve, popolnoma novi 20-litrski vreči Cat's Best (Original) moram vržt stran. Vsebnost kot puder drobnega prahu je tako velika, da sem mačjo sobo v hipu napolnila z dimno zaveso, čim sem pesek vsula v WC. Moja dva mačka tega ne bosta vdihovala - vsebnost prahu je neopisljiva. To vrsto posipa kupujem sedaj že 7 let in do danes nisem nikoli imela težav, zdaj pa se začenjam ozirati za alternativo, saj Cat's Best ni poceni in ne želim riskirati še ene vreče.
Rada bi slišala vaše izkušnje z drugimi posipi, imam pa pri tem tri samoomejitve: ne sme imeti parfumskih dodatkov (dišeča modra ali roza mikro zrnca), nočem kristalov in Cat's Best za dolgodlake in Universal ne prideta v poštev (ful ne marata).
Oziram se torej za posipom, ki bi bil na osnovi gline in ki bi čim manj prašil, ker so njuni wc-ji pokriti in ne želim, da vdihavata preveč prahu (filtrov sicer ni, da se lažje zrači). Odprtih wc-jev žal ne morem imeti, Lilli lula stoje...
Hvala :)
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jul 14, 2020 6:25 pm

Re: Mačji posip

Mi imamo že leta Golden Grey Master, za moje muce in za varovančke. Ima dodan otroški puder, ampaj vonja ne zaznam, mačk pa očitno tudi ne moti. Se zelo malo praši, raznaša pa seveda nekaj se, tako kot vsi bentonitni, a peskovnika v stanovanju ravno nimaš. Občasno je sicer nekaj slabe volje, ker je kakšna šarža peska malo slabša (redko). V želji po varčevanju, ki pa naj ne bi šlo preveč na račun kvalitete posipa (moji kriteriji: dobro zadrževanje vonja, malo prahu, ekonomična poraba, da ni moteče odišavljen, enostavno čiščenje, kar pomeni predvsem dobro vpojnost, da se kepe naredijo še preden urin na dno posode, ker sicer je čiščenje bolj podobno "špohtlanju") sem testirala veliko različnih vrst in znamk posipov, pa se vedno vrnem h Goldnu. Sploh kristali so res bljak, pa tudi ene par (ne poceni) biorazgradljivih, ki naj bi bili sprijemljivi (malo morgen, pa še prašijo se bolj kot bentonitni). Pomembno je, da peska v posodo nasuješ čim več in ga redno dodajaš, ker bo poraba s tem manjša (če se urin razlije do dna posode, nastanejo precej večji sprimki kot sicer). Če wc čistiš 2-krat na dan, bo poraba tudi nekoliko manjša, sploh pa, če iztrebke čistiš sproti, ker kepe (vlaga) vlečejo nase čist pesek iz okolice.
Ekola, to je bil moj traktat o pesku. :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To jul 14, 2020 6:55 pm

Re: Mačji posip

Hvala gipsy, bom probala ponovno. Mislim, da sem ga leta nazaj že uporabljala a takrat prenehala z vsemi "peski", ker je sovpadalo s Sinijevi bolnimi pljuči (paranoja, ko ne veš več, kaj bi), samo ta pošiljka Cat's Best me je totalno šokirala. Naj povem samo to, da sem morala s sesalnikom očistiti stene, vrata, omaro - vse. In nisem ravno obsedena s čistočo.
Javim, ko ga izdatno preizkusimo.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 07, 2020 9:12 pm

Re: Mačji posip

Mi smo morali pred leti golden Grey-a upokojit, ker se je ful prašil. Vsaj takrat. Lahko da je zdaj dober spet.

Naša Fergie ima astmo, drugi dve daljšo dlako, najbolj nam ustrezajo res drobni peski. In taki, ki se absolutno ne prašijo, zaradi Fergie.

Edini, ki ga že leta kupujemo, ker se res ne praši, je Intersand Odourlock.

Naj bi zdržal tam 40 dni in res dobro pokrije vonjave, dela lepe kepice. Drugače se pridružujem vsem nasvetom od Gispy. Raznaša se Odourlock nekako isto kot vsi te drobni peski, pri nas nuca da je malo "izteka" iz wc-jev predno pridejo mačke do hodnika. Ampak ni krize. In ni primerljivo s tem, ko Peggy zakoplje drekce tako da pesek meče ven, namesto notr :lol: in ne zakoplje nič :lol:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.