V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 01, 2011 12:02 pm

Zamrežitev oken

Bila sem dogovorjena z obrtnikom, da mi zamreži okna, pa si je zaradi zahtevnosti naloge očitno premislil. In zakaj je naloga zahtevna? Imam še stara lesena okna, na katera bi se dalo z zunanje strani na okvir namontirati pante in nanje natakniti okvir z mrežo. Ne bi namreč rada fiksne zamrežitve, ampak takšno, ki bi se jo dalo po potrebi odstraniti. Obseg: zamrežitev enega dvojnega (dvokrilnega) okna in dveh enojnih.
Ima mogoče kdo doma kaj podobnega in če ja, kje ste dobili junaka, ki vam je to izdelal?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To feb 01, 2011 12:05 pm

Re: Zamrežitev oken

Gipsy, kje si ti doma? :blush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 01, 2011 2:22 pm

Re: Zamrežitev oken

Alexx - a tvoje vprašanje namiguje na to, da boš "obrtnika" zrihtala? :) Če ja, potem se javljam tudi jaz s podobnimi željami, le da bi bil obseg še kanček večji. Plačilo po dogovor :) Kje sem doma, pa itak veš ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 02, 2011 12:53 pm

Re: Zamrežitev oken

Romzy, kar lepo v vrsto se postav :negative: Sicer pa sem iz Ljubljane. Alexx, če imaš koga v mislih, mi prosim kar na zs sporoči (drgač mi ga bodo izpred nosa sneli), pa ga pokličem in bolj podrobno razložim, kaj imam v mislih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr feb 02, 2011 1:15 pm

Re: Zamrežitev oken

Tako, kot imamo mi, ti ni všeč/praktično?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr feb 02, 2011 2:10 pm

Re: Zamrežitev oken

Hja, midva (z dragim) tole občasno narediva "našim"... (pa NE za plačilo!) :P
Samo cajt naju fejst baše...

Pa RES ne štekam teh obrtnikov, tole niti pod razno ni neka znanstvena fantastika (če sem doma balkon sama zamrežila?!?) :scratch:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr feb 02, 2011 2:14 pm

Re: Zamrežitev oken

Alexx, sej glih to je problem, mi je kolega-obrtnik pred časom razložil, da se mu za "majhne" zneske niti ne splača hodit in je raje takrat doma :rolleyes:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr feb 02, 2011 10:22 pm

Re: Zamrežitev oken

Leia je napisal/-a:Alexx, sej glih to je problem, mi je kolega-obrtnik pred časom razložil, da se mu za "majhne" zneske niti ne splača hodit in je raje takrat doma :rolleyes:


Kaj pa odnosi s strankami? :O Mogoče pa taista stranka čez 2 leti hoče nek mega deal spelat, pa se ravno zato za drugega odloči ;)


No, se ne bom mešala :girlblush: Srečno pri zamrežitvi :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 03, 2011 11:06 am

Re: Zamrežitev oken

Tako, kot imamo mi, ti ni všeč/praktično?


Pojma nimam, kako to izgleda pri tebi, sem vedno samo mačke gledala. :) Te pokličem.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To feb 08, 2011 12:29 pm

Re: Zamrežitev oken

Imate kake izkušnje/načrte z zamrežitvijo balkona oz. vsaj dela njega?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To feb 08, 2011 2:27 pm

Re: Zamrežitev oken

Midva imava zamrežen balkon (no, mini balkonček v bloku). :rolleyes:
S strani sva dala tiste velike pleksi plošče (Merkur, mere ca. 60 cm x 2 metra), na sprednji strani je pa zelena plastificirana mreža do višine ca. 170 cm (če bi dela še enkrat, bi jo dala še višje). Mreža je zgoraj malce zapognjena na noter.
Pleksi je na vsaki strani 1x vpet v fasado, mreža je fiksirana na obstoječo kovinsko ograjo in pri strani na pleksi.
Relativno nizki stroški, zgleda ne ravno grozno :rolleyes: , pa lahko se sname oz. odstrani brez vidnih sledi (najemniško stanovanje). ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor To feb 08, 2011 2:32 pm

Re: Zamrežitev oken

Alexx, morda kakšna fotka?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jan 08, 2011 10:55 pm

Odgovor Sr mar 30, 2011 7:48 pm

Re: Zamrežitev oken

Ali ni precej verjetno da muca prepleza 170 cm visoko mrežo? Pri nas imamo teraso v 1. nadstropju, precej veliko, ob steni do terase se vzpenja vrtnica in se bojim da bi mački preplezali ograjo ter potem zlezli dol po vrtnici. Ali obstaja kakšna posebna mreža da po njej ne bi mogla plezati?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 9:12 am

Re: Zamrežitev oken

Zares varno je samo že je zamreženo tudi gor, da nikjer ni odprto. V vseh ostalih primerih - če so kakršnekoli špranje, je pa še vedno treba bit zraven, ko je muc zunaj.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jan 08, 2011 10:55 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 12:20 pm

Re: Zamrežitev oken

Se mi je zdelo, hvala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 12:40 pm

Re: Zamrežitev oken

Kot je že taperverčki napisala... je pa res, da naši po mreži nikoli ne plezajo...
Je pa Mauči z okenske police - mimo rož, ca. 1,5 metra - skočil na vrh tiste plastične plošče, ki je ŠIROKA natanko 1 cm. :O
Me je seveda KAP, ko se je "veselo" gugal na robu... Tega pa nikakor nisem pričakovala. :fool:

So pa mačkonarji na balkonu še vedno samo pod nadzorom.
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 10:19 am

Re: Zamrežitev oken

Naša dva najbolj obožujeta sončenje in lenarjenje na balkončku. Ker mamo balkom obrnjen na vzhod, je potrebno že zjutraj mačka spustit ven, da uživata. Nekako tako to zgleda:

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Ker imamo zastekljen balokon (s takim pomičnimi šipami) je trenutno situacija še kul. Odprto imam samo če sta pod nadzorom, drugače pa je na vsaki strani balkona odprto po par centimetrov, da se zrači (drugače mi vlaga od oblek, ki se sušijo navlaži šipe in teče po tleh). Ker pa bo poleti situacija na takšnem balkonu kot v topli gredi pa delava na izdelavi nekega okvirja z mrežo, da bi se vstavil v odprtino, kjer bo poleti skos odprto okno. Ima slučajno katera podobno situacijo in je za to poskrbela na kakšen dober način, po možnosti, da se mreža z lahkoto odstrani, če je potrebno okna zapreti in je dokaj lično?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 10:31 am

Re: Zamrežitev oken

Čaki mal, Čopka, a smo mi sosedje :O :O Si ti doma v eni visoki luščeči se stavbi mogoče?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe apr 01, 2011 11:48 am

Re: Zamrežitev oken

A se lahko malo pohvalim :rolleyes: ? Za vikend začnemo z gradnjo terase, ki bo polovica za naju (nezamrežena :P ) in polovica za mačke (cela v mreži :clap: ).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 12:26 pm

Re: Zamrežitev oken

boš pokazala slike, ko bo končano? :angel:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.