V središču

Briketirana pasja hrana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So okt 25, 2014 7:39 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Posvojila sem mešančka z nemškim ovčarjem, ima 17kg (par kil premalo), star malo več kot 1leto. Kupila sem brikete z ovco in rižem. Na embalaži piše, da mora dobiti 245g na dan (psi do 100kg pa samo 845g :O ). Kaj mislite, ni to nekam premalo? Sploh ker je zelo živahen in veliko energije pokuri na sprehodih, pa še zrediti se mora. Ker v zavetišču niso znali povedati kakšna hrana mu ustreza (rekli so samo "vse je") sem kopila brikete OK, če se ovca obnese, drugič kupim bolj kvalitetne. Ne verjamem, da so briketi OK tako zelo kalorični. Kaj mislite? Je pa že v zavetišču jedel travo in jo tudi sedaj.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Ne okt 26, 2014 9:55 am

Re: Briketirana pasja hrana

Jest bi šla na tvojem mestu na kvalitetnejše brikete. Z večjo vsebnostjo beljakovin, predvsem pa bodi pozorna, da so brez "živalskih stranskih proizvodov ".
Za tele si glede na njihovo kvaliteto čist preveč plačala... :bad:
Če ga rabiš zredit, pa sploh izberi premium kvalitete. Hrani vsaj za 1/3 več kot je priporočena dnevna količina. Ker pišeš, da je poleg tega zelo aktiven, bi jaz hranila z 1,5 priporočene količine.
Travo je, ker ima najbrž nadražen želodec...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne okt 26, 2014 11:27 am

Re: Briketirana pasja hrana

Glede beljakovin se ne sikeram, saj dobiva meso.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 8:42 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Help! Brikete in konzerve uspem dati v posodo proti goltanju hrane, problem pa je meso. Ko mu dam meso, dvakrat ugrizne in pogoltne, jaz pa stojim zraven in gledam še se bo zadušil. Kaj naj storim? Naslednjih 10+let vse narežem/nasekam ali počakam da se navadi, da ne bo več lačen?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če okt 30, 2014 9:07 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Jst mu dajem po 3 koščke naenkrat preko pol ure, tudi tričetrt, da poje samo par ugrizov naenkrat in je potem prisiljen malo počakat. Drugače tako pogolta, da vse zbruha. Niti posoda proti goltanju ni pomagala.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Pe okt 31, 2014 7:30 am

Re: Briketirana pasja hrana

Daj mu večji kos mesa s kostjo, recimo kilo jagnječjih ali bilokakih drugih reber in bo moral na počasi jest. Po pojedeni količini, ki se ti zdi primerna stvar vzameš in daš ob drugem obroku, dnevno drugače potrebuje 2-4% pričakovane telesne teže.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr nov 05, 2014 11:05 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Ima kdo kakšne izkušnje z Canis 2000 Plus briketi? So v redu?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Če nov 06, 2014 12:12 am

Re: Briketirana pasja hrana

Moj je probal že 101 vrsto briket, med drugih tudi canis 2000... hja, vse je bilo super, pojedel je zelo malo tako da je žakelj trajal skoraj 2 meseca....samo se je proti koncu žaklja začel zmrdovat, tako da smo šli nazaj na AG...
je kar zbirčne sorte, vedno mora bit nekaj novega na jedilniku...
sedaj mi je v pasjih trgovinah zmanjkalo zaloge, tako da je trenutno na hofer hrani(Romeo), kakec super, dlaka super... seveda pa dobiva še surovo meso za zraven..Ampak se prav vidi razlika med nizko cenovno hrano in hrano srednjega razreda(hrano višjega razreda niti ne povoha! :( ).... Sedaj mi na sprehodu kaka 2x, običajno je 1x na dan.... No, tole bo pojedel potem pa verjetno nazaj na AG, super razmerje med kakovostjo in ceno, samo jo bom mogla preko interneta naročat ker so jo v naši živalski trgovinici nehali prodajat :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne nov 16, 2014 8:52 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Obstajajo briketi za porediti psa?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne nov 16, 2014 9:27 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Ne. Če je suh je suh in bo po večjih količinah hrane več sral, po kaki active/performance varianti ponavadi na koži ven udari, če ne ponuca vsega, treba pa je tud vedet da je redit normalno suhega psa nezdravo in da je itak vedno bolje da je šlank. Tvoj je posvojen in bo sčasoma ob zadostni količini hrane že prišel do idealne teže, na hitro ga redit je isto sranje kot na hitro hujšat. Sam da veš da govorim iz izkušenj, ker sem pitala suhca da bi imel vsaj cm tolšče.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne nov 16, 2014 9:38 pm

Re: Briketirana pasja hrana

V zavetišče je prišel zelo suh, ko sem ga dobila je imel 18kg, v petek pred operacijo 20, sedaj pa ne je več toliko in spet zgubljamo na teži. Jutri kupim napihnjen ovratnik, upam da bo bolj jedel, ko odstranim plastični ovratnik. Se bojim, da bi manj hrane imelo posledice na okrevanju. Že tako ali tako mu manjka približno 5kg. Danes je uspel pojesti dva obroka kuhanega piščanca in malo briketov za majhne pse, drugo noče jesti. Jah, redi psa + psu preprečevati gibanje je problem.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne nov 16, 2014 9:56 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Pozabi brikete in pejt k mesarju ;) Meni so telečji/svinjski srčki najboljši pa še cena je sprejemljiva, čeprav se da pri večini tud zmenit za kake pasje zadeve. Meni nameče vsega boga za 0,5-1€/kg in to čist ok zadeve. Recimo pridem ob 5 popoldne, zapira ob 6, in naslednji dan bo določeno meso že v tistem času, ki ga ne bo smel prodat in ga raje da po polovični ceni kot pa stran vrže.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če maj 14, 2015 8:22 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Spet jaz. ;) Pina (majhen mešanček, 6kg) ima devet let. Vet. pravi, da naj gremo na hrano za starejše pse. Dva obroka na dan sta meso in en obrok briketi. Bi bila vesela predlogov kakšne briketi kupiti. Ovce in prašiča ne je. Je še kar aktivna, tako da tudi kalorije niso problem. Cena ni važna, je pa zaželjeno, da obstaja manjše pakiranje. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če maj 14, 2015 8:33 pm

Re: Briketirana pasja hrana

AG senior ali BH Golden years, mi te hrane za seniorje prodamo največ, z največjim zadovoljstvom uporabnikov, obe sta v manjših pakiranjih (2kg)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če maj 14, 2015 8:52 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Hvala!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če jul 02, 2015 11:34 am

Re: Briketirana pasja hrana

http://www.reviews.com/dog-food/
Morda komu prav pride.
Prejšnja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.