V središču

Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?


Moderatorji: andreja, helena

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če okt 09, 2014 9:08 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Hmmmm, če je procent okoljskih mačk ki so felv+ precejšen, potem res morda cepljenje proti levkozi za tiste ki so že testirane in negativne nebi škodilo. Včasih bolje delat po logiki - raje preventiva kot kuratva. Nisem pa popolnoma prepričana kako je s cepljenjem FIV+ muc. Če se pač dobi cepivo ki je za njih varno, glede na oslabljen imunski sistem. Za to bo boljši naslov katera od veterinark.
Precepljenost vaših bi pač omogočila da bi dolgoročno lahko tale revež imel kontakt z vašimi brez tveganja. Mu nebi bilo treba v hodniku bit. Je pa seveda hodnik še vedno mnogo boljši od bivanja zunaj, če cepljenje nebi bilo mogoče.
Tule na forumu je v temah en bataljon mačkonov ki so "bivši poulični potepači" in v veliki meri vsi sprejmejo notranje bivanje po kastraciji. Ne rečem da ne bodo na začetku poskusili prosjačit za izhode, ampak na koncu pa pogosto ratajo najbolj razvajene zverinice kar si jih lahko zamisliš.
Žal mi je da imaste takšne neosveščence okoli. Tudi tule se na žalost ne morem pohvalit da bi bila situacija kaj dosti boljša. :(
Groza da policija v vašem primeru ni ukrepala. Res pa je da so take zgodbe vse preveč pogoste. In je to delno zakaj je stanje tako kot je. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor So okt 11, 2014 11:10 pm

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

problema ni, ga je rešil kar muc sam...že od kastracije dalje je pri meni na hodniku, kjer sem mu uredila ležišče, zraven ima hrano, vodo in WC, ki ga zna od prvega dne pridno uporabljati. Tak srček, da ni za povedat, pri odprtih vratih hodnika on mirno leži na svoji posteljici in ko grem jaz ven, gre on z menoj in tudi z menoj nazaj na svoje ležišče...Če se bo držal samo našega doma, bom brez skrbi. Maxi, prosim, priden bodi, da ne bom v skrbeh zate...
tole je njegova mala "sobica", kjer bo preživljal dneve in noči...
Slika

takole sproščen je ves čas...
Slika

moj 10 "uživaček hlaček" :kiss:
Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne okt 12, 2014 6:57 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Pametno da ima telefon zraven, bo še druge poklical v mačji raj :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 12, 2014 9:29 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

:lol:
Maxi, srečko mačji, sekirca v med ti je padla s tvojo tanovo :) . Sicer je pa tvoja mala sobica večja od moje, veš, pa še delim si jo s tremi razbojniki. :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor Ne okt 12, 2014 11:42 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Nika je napisal/-a:Pametno da ima telefon zraven, bo še druge poklical v mačji raj :D
:goodpost:
Maxiju je čisto vse kristalno jasno, o sosedovih in "sosedovih", ki so sedaj postali njegovi <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Ne okt 12, 2014 12:12 pm

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Nika je napisal/-a:Pametno da ima telefon zraven, bo še druge poklical v mačji raj :D

joj, Nika, ne kliči vraga...nimam več placa....pa še zakon bi kršila... ;) :D
jaz upam, da je z Maxijem konec problemov z zapuščenimi mucami na našem koncu, sedaj že 3 leta nisem imela nobenega novega zapuščenčka... (no, vem, da so še pri enih sosedih nepoštimani muci, živijo na kmetiji, imajo pa samo fantke... njihova mladina pa ne zna po spletu najti ničesar o S/K muc... :bad: )
ja, Gipsy, bajta v treh štukih, pa ni več placa, si morš mislt... :D :P
Vida, na tak način sem prišla do svojih prvih muckov...od sosedovih so prišli k sosedovim in tu ostali, <3 moji srčki, moje zvezdice na nebu... :kiss: ...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne okt 12, 2014 12:36 pm

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Krsila zakon? Ce bi jih bilo vec? A mamo res tako glupo zakonodajo? Ker to prvic slisim da bi bilo stevolo zdravih, oskrbljenih, primerno hranjenih muc zakonsko omejeno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1729

Pridružen: So okt 15, 2011 12:17 pm

Odgovor Ne okt 12, 2014 12:46 pm

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

menda je bilo prej 5, sedaj jih je pa dovoljeno imet 10, več o tem pa nočem vedeti... vzreja, papirji, prijavljeni pri....(pazi, to je rekla kazala, nisem šla brat zakona...sem ga pa že ničkolikokrat kršila, to pa )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne okt 12, 2014 10:17 pm

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Maxi pa Sonja <3 :praising:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To okt 14, 2014 8:26 pm

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

čestitke, lepo se je navadil pobalin :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So apr 25, 2015 7:43 pm

Re: Daj si duška

Rabim nasvet. Prostoživečke med bloki so bile vse s/k. Jeseni se je pojavila mucka+3 mladički. Enega je zbil avto, ena je samička in en samček. Seveda sem želela takoj klicati zavetišče, pa sem izvedela, da naj bi bili lastniški. Po drugi strani pa ti mački živijo zunaj, med ostalimi prostoživečkami, zato bi se lahko lastniki zgovarjali, da pač samo hranijo prostoživečke. Mama in njena sedaj že spolno zrela mladička seveda nista s. Kaj narediti?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne apr 26, 2015 7:06 am

Re: Daj si duška

A so lahko ulovljivi?
Sigurno ne čakat na nov naraščaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne apr 26, 2015 7:48 am

Re: Daj si duška

rozika, pristojno zavetišče je naslov oz. tisti lastniki za katere si izvedela tik preden si hotela obvestiti zavetišče (?).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne apr 26, 2015 8:54 am

Re: Daj si duška

Dobro, da si me spomnila, ne spadamo več pod Horjul ampak pod Postojno ( :dash: ). Trixi, ujeti te tri mačke pri ostalih 10+ je skoraj nemogoče. Itak pa imajo lastnika, ki ima denarja kot pečka, odnos do živali pa nikakvi. Tudi če jim grem reči za S in K jim to ni treba nrediti. Tudi prijaviti jih ne morem, dokler ne bodo imeli mladičke dvakrat v enem letu. Ali pač?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne apr 26, 2015 10:54 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

ce so lastniski, in dost prijazni da so ti dovolili spol preverit, pol pozabi na zivolovko. Ujemi na roke.
drugace pa ce so ostali na lokaciji ze postimani in v zivolovko dobis napacnega spustis, in ponovno nastavis. Pa sanse da bo macek ki je ze pristal v zivolovki v preteklosti sel se 1x noter niso ravno gromozanske. Se dogaja, ampak ne tuhtaj pa da bos vsakega napacnega macka dobila 5x preden bojo tapravi na limance padli.

skoraj vsakega macka se da dobit. Priznam pa da je vcasih treba potrpljenje iz pet potegnt.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne apr 26, 2015 11:24 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Za spol vem ker se mladička približata sosedu, lovit na roke bi bil masaker. Glede na to, da imajo lastnika zavetišče verjetno ne bo za to, da da živolovke in gre s/k preko njih?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne apr 26, 2015 11:27 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

Rozika, če nisi pripravljena ničesar naredit, nima smisla, da karkoli sprašuješ.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne apr 26, 2015 11:33 am

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

A sem kje napisala, da nočem? Če zavetišče reče ja, grem takoj nastavit živolovke, ampak ker gre za lastnišlke verjetno ne bo? Pač nisem čisto na tekočem okoli tega, saj smo to lokacijo porihtali točno dve leti nazaj, 15 mačk je bilo S/K. Od takrat ni bilo novih prišlekov, do sedaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne apr 26, 2015 2:46 pm

Re: Kako ukrepati, če je v moji okolici prostoživeča mačka?

če mačka ni čipirana, ni nobenega dokaza, da je lastniška. in dvomim, da je čipirana - tisti, ki mačko čipirajo, jo po navadi tudi sterilizirajo.

zdaj pa poveži tole skupaj, kakor hočeš ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne apr 26, 2015 3:41 pm

Re: Daj si duška

rozika je napisal/-a: Itak pa imajo lastnika, ki ima denarja kot pečka, odnos do živali pa nikakvi. Tudi če jim grem reči za S in K jim to ni treba nrediti. Tudi prijaviti jih ne morem, dokler ne bodo imeli mladičke dvakrat v enem letu. Ali pač?

Če imajo lastnika, se oboroži z zakonodajo, sprintaj si člene in jim po spisku razloži o dolžnostih, ki jih imajo lastniki do svojih živali. Prav tako opozori, da je lokacija pod kontrolo in se v tem okolišu nahajajo le S/K. Če ne bo poskrbel za sterilizacije, prijavi inšpektorju, v kolikor pa trdi, da niso njegove, javi zavetišču.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Kako ukrepati

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.