V središču

Zaprtost pri mačkah


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 1:13 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Midva s Pikijem doktorju lahko kar zasedeva en prst :)

Ko smo začeli rihtati zaprtje, so bila navodila taka, da nikdar več ne sme jest briketov.
Sprobavali smo vse žive konzervice, meso, raznorazne dodatke ...
Čeprav smo se tega dosledno držali, smo mačka vseeno klistirali skoraj vsak teden. Obup res.
Klistiranje je pa ful stresna zadeva, od katere je zboleval (uroinfekti), bil skoz na antibiotikih, ki so ga še bolj zapirali in tako smo se ciklali mesece, ne da bi vmes pojedel en sam briket.
Na VF so se internisti samo gledali, vsem je že zmanjkalo idej in noben ni imel pojma, kaj naj bi ta maček sploh jedel, da bi kakal.

Pol sem šla pa enkrat po eno zadevo v eno ambulanto, kamor sicer ne hodimo, malo sem podebatirala z vetko, ki ji je bilo glih slučajno malo dolgčas in ta mi je povedala za RC FR.
Od takrat maček kaka in samo parkrat ga je bilo treba klistirat, večinoma pa zaprtje zrihtam s portalakom in probiotiki.

Vsaka rit kosmata ima svoje fore, samo na žalost ful traja, preden jih pogruntaš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 1:38 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Res priporočam glicerinske svečke, kadar se kljub portolaku in dieti zaštofa. Je le dosti manj stresno kot klistir. Če ne pomaga (efekt bo v kakšni uri, če bo), pa seveda ni druge.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 1:59 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Josera le ni veterinarska dieta in ni prav namenjena zdravljenju zaprtja. Moji Nežki pomaga in mi je fajn, ker lahko vsem trem dajem isto. Nima tolk dramatičnega učinka na volumen blata kot FR. Zato ne bi dala roke v ogenj, da bi ustrezala tistim res fejst zaprtim.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 2:10 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Za svečke še nikoli nisem slišala, pa tudi noben veterinar jih nikdar ni omenil.

A lahk prašam za čisto tehnični vidik in umazane podrobnosti ;) ?
Ker svečka je tujek, za katerega predvidevam, da ga maček hoče prec ven spravit.
Kako to preprečiš, da maček prec ne leti na sekret in izkaka svečko?
A ga držiš nekaj časa, da se tisto not stopi in začne delat?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 2:19 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Svečka samo podmaže danko in sproži rekleks za kakanje. Sej idealno jo pokaka v nekaj minutah, samo se s tem tudi sproži peristaltika in v kratkem pripotuje tudi ostalo naprej. Tudi meni je slovenski veterinarji niso priporočili, tuji viri pa jo priporočajo (google).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To jun 16, 2015 12:36 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Najnovejši dosežek častnih članic Slovenske mačje drekološke akademije - sekcija Zaprtežev
Hrani se doda luščine indijskega trpotca v prahu
Opozorila
Predoziranje lahko še poslabša zaprtost
Za začetek se upošteva desetina priporočene človeške doze in se previdno povečuje
Maček mora bit dobro hidriran, ker vlakna nase povlečejo ful vlage
Rezultat eksperimenta - čudovit mehak mački kaki, ki je božji dar za zaskrbljeno mačjo mamico Slika :D 8) <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jun 16, 2015 12:58 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Joj, rava, ti si ... :lol:

Pa čestitke za Dosežek! :D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jun 16, 2015 1:14 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Dr Posranetova, čestitamo tudi mi! :clap: :clap: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jun 16, 2015 4:44 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Čestitke!!!
No zdej lahko končno nekomu od srca privoščimo "Srat se pejt" pa bo to razumljeno kot najboljše želje!! :D :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor So okt 01, 2016 11:31 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Najnovejša dognanja in dosežki dr.Posranetove :rolleyes:
Če maček ni predolgo zaprt, da bi imel vsebino črevesja čist zasušeno, lahko zaprtežu damo mini klistirček.
V brizgo sem dala 3ml lekarniškega glicerina in 3ml vode.
Na brizgo natakneš mehak kateter, ga vstaviš v neizmerno navdušeno mačjo rit in vsebino brizge šibneš v črevo.
Če Pikec ni bil preveč zasušen, nama je ta mini klistirček delal bolje kot nalivanje vode v mačjo rit in kar nekaj štoflcev sem mu spravila ven na ta način.
Včasih sem morala ponovit, če pa je bilo kaj sluzi ali krvi, pa sem ga pustila pri miru kak dan.

Kot odvajalo mu namesto Portalaka zdaj pretežno dajem v zda nabavljen Miralax in nama dobro funkcionira in lepo kakava. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor So nov 12, 2016 5:04 pm

Huda zaprtost

Našo 13 letno muco je tako hudo zaprlo in je imela v anusu čisto zasušeno blato, tako da so ji pod sedacijo spraskali ven blato. Potem so ji v črevo nalili še veliko fiziološke raztopine. Naročili so mi naj ji sedaj dajem kuhano laneno seme, kupila sem pa tudi otrobe indijskega trpotca.
Muca je čisto preč, vendar do sedaj še ni kakala kljub klistirju. Dala sem ji tudi 5 ml namočenih otrobov.

Sama sem bila pod takšnim šokom, ker je muca kljub dokaj močni sedaciji med posegom močno jokala in brcala, da sem se vsa tresla in potem sem veliko stvari pozabla vprašat.
Muca ima tudi ledvično popuščanje.

Če mi lahko kdo svetuje koliko ji sploh naj dajem teh otrobov, da pa ne bo preveč in spet ne premalo. Ali ji lahko dam tudi sirup portolak in koliko.
Zadaj ima ritko zdaj vso zateklo in rdečo, kaj lahko naredim ?

Je sploh kakšno upanje, da se bo pokakala.
Naredili si ji tudi rentgen in zaenkrat še baje nima mega kolona.

Lepo prosim za nasvete
Ni navadnih mačk
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.