V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To sep 09, 2014 12:46 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Ni ravno super, ampak ste na poti rešitve problema. :good:
In spet se je izkazalo, da se muci ne maščujejo ali koga kaznujejo in podobno - to so bolj lastnosti ljudi. :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 15

Pridružen: Če jan 23, 2014 10:43 pm

Odgovor To sep 09, 2014 2:06 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Kljub vsemu je po dveh mesecih konstantnega tuhtanja in spreminjanja ter kupovanja takšnih in drugačnih stvari, ki bi morda lahko izboljšale nekaj, o čemer smo do sedaj lahko le teoritizirali, izid super. Vsaj vemo, kje se lotit zadeve, pa da bo muc ok. Revež.

Se pa strinjam z gipsy, da žlehtnobe res ne gre pripisat živali. Res, da tudi midva do nedavnega nisva izključila možnosti, da bi lahko bila kriva najina odsotnost in da s tem izraža svoje nestrinjanje, da naju pač tako opozarja. Nenazadnje se to tudi dogaja, poznam pasje primere ;). A se prehitro odločimo za takšno "diagnozo". Za vse ostale, ki boste v podobni zagati - pri nas se je šele pri 3. obisku končno skristaliziral vzrok (tako v prenesenem kot tudi dobesednem pomenu! :D). Kot ste mi na forumu tudi že pisali, ne gre 100 % izključit organskega vzroka, če ta 1. ni bil dokazan. Je vedno obstajal sum, a nikoli niso šli diagnostično tako daleč, seveda prej narediš osnovne zadeve. Definitivno je najbolj pomembno, da lastnik opazuje žival, konec koncev jo tudi najbolj pozna. Veterinar predlaga glede na izkušnje in kar uspe videti ob pregledu. In seveda razmišlja včasih tudi v drugo smer, logično, nihče ni jasnoviden, pa tudi diagnostika včasih zataji.

Zato se mi je danes res odvalil kamen (sej se ne delam norca iz našega Hogija, halo!, samo imamo res preveč besednih zvez na to temo...), da se končno premaknemo iz status quo-ja..

Lep dan vsem!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če sep 11, 2014 1:20 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Ubožček mali, upam, da se čimprej pozdravi :angel: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 30, 2014 10:45 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Do zdaj se je zgodilo samo dvakrat v razmaku več mesecev, ampak se je: mucka se je polulala izven stranišča, vsakič ob kakšnem stresnem trenutku (ko so se vsi neizmerno prestrašili (kdo-bi-vedel-česa). Itak ne zganjam panike, me pa skrbi, da je kaj narobe z mehurjem ali kaj podobnega. Če ni nujno, je pač ne bi vlačila k vetu oz. jo bom, ko jo bo treba cepit.

Torej: me mora skrbeti ali se takole "stresno" lulanje pojavi pri zdravih mucah?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 10:53 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Če Melija šteješ za zdravega :D je odgovor na tvoje vprašanje pritrdilen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 30, 2014 10:54 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

:lol: :lol: :lol:

misliš, da je Bibk njegova kategorija? ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 11:56 am

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Rescue Remedy kapljice priporočam, če muca misli, da je skoz pod stresom. Puhi je aboniran nanje, zna bit, da doživljenjsko.
Jst ne bi paničarila, če je tako poredko in veš, da so se oz. se je, nečesa pač, prestrašila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 30, 2014 12:13 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

OK, bova rekli kakšno na to temo :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 12:39 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Hja... najprej samo pod huuuudiiiim stresom... potem pod hudim stresom... nato pod stresom... nato pa... :girltruce:
Mene bi bolj to skrbelo...

ps: oaza, a si dobila brezalkoholne?
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 30, 2014 12:54 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

no, že, ampak a je tu bolezenski (fiziološki) vzrok ali ... ?
je pa očitno, da ji je ušlo, ji je bilo nerodno oz. zoprno :girlsad: no, itak bom spremljala še naprej pa mogoče poskusila s kapljicami.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 1:10 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Jaz se za 2x ne bi sekirala, bi pa mucko opazovala. Magari probala ujet urin, pa vsaj to prej nest na analizo če se da. Ker včasih je razlog res lahko samo nekaj takega kot strah, pri nas je ene parkrat bilo podobno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 1:57 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Alexx je napisal/-a: ps: oaza, a si dobila brezalkoholne?


jap 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 2:21 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Sej, boh-ne-dej, da bi še ene zame vzela... :threaten:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 30, 2014 2:40 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Jst bi tudi te kapljjice, Ana, kje jih dobiš to? Iz točno istega razloga ... Šapte stresira (in posledično lula), smota.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 6:56 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Alexx je napisal/-a:Sej, boh-ne-dej, da bi še ene zame vzela... :threaten:


Imam kontakt, ko pokliče nazaj, naročim za vse tri :)
Zase (no - za Puhija) sem jih dobila "preko vrste", sori.... :girlblush:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 7:25 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Imaš tudi na Amazonu te kapljice.

Posamezne kapljice se pa dobijo v lekarni, so tudi primerne za živali. Razlika je samo ta, da so pet rescue v bistvu take s takojšnim učinkom, pa imajo notr 5 zelišč, takih ki najbolj pogoste zadeve targetirajo. Pa te pet rescue so z glicerinom, ne z alkoholom. Une navadne so pa na osnovi brendija se mi zdi, ampak so tudi uporabne za živali (imam oboje).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če okt 30, 2014 8:16 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Ana, jaz bi tudi ene, če se da.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe okt 31, 2014 7:48 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Gipsy, seveda se da :) Sporočim, ko jih bom imela v tačkah.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe okt 31, 2014 8:00 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Sporočam, da je naše leseno stranišče redno obiskovano in uporabljano. Me prav zanima, kako bo z vonjavami.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor So nov 08, 2014 11:47 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Se bom še jaz malo javila v tej temi. Moja črnuhinja Tinka cca 1,5 mesca že lula izven stranišča. Sicer ne vsak dan, vsekakor pa nekajkrat tedensko. Dokler je to bilo v kot na tla, človek še ne paničari tako, zdaj pa mi že rahlo prekipeva. Začelo se je lulanje po postelji, samo čakam, kdaj bo še na kavču ... Bila je na pregledu urina, vse bp.

To se je nekako počasi začelo poleti. V stanovanju je bilo takrat 7 muckov, od teh 2 samički. Samci so se pogosto spravljali na Mausi, ki je bila sicer prva pri hiši, ampak zelo mile narave. Poleti je Mausi nendoma (čez noč) umrla in nikoli ne bom vedela, zakaj. Zjutraj je bila pod kavčem mrtva. Od takrat dalje so se samci začeli spravljati na Tinko. Večkrat jo preganjajo, delajo živčno (ker so nekateri tudi sami živčni), celo poskusijo naskakovati (ali nekaj podobnega :S ). Muca sicer skrbi za distanco med seboj in človekom, ne pusti se prijemat, samo kdaj pa kdaj malo pobožat mimogrede. Je pa vseeno družabna, vendar opažam, da vsakega mimoidočega mačka namaha brez razloga. Očitno je pod stresom. Odkar sta tukaj še mala dva (Smuk in Tinko IV), je v stanovanju sploh pestro oz. živahno. Verjetno bi ji prav prišlo malo več miru, najbrž stanovanje z manj mački (morda drugačnimi mački), kaj vem.

Poskušala sem že z dodatnim straniščem in spremembo peska (čeprav je iste firme, le drugačna oblika - bom zdaj poskušala še s povsem drugim peskom), brez uspeha. Madeže čistim z odstranjevalcem urina.
Vsak dan čakam, kje bo luža. Pralni stroj pa je neprestano v pogonu. Tako ne gre več. Sploh je ne vidim več, da bi šla kadarkoli lulat v wc. Kakat gre, lulat pa ne.

Jutri grem kupit podlogo za na posteljo (kakšna ideja, kje jo kupit?), potem pa mi že zmanjkuje idej. Mačkov ne morem kar dati drugam, to je nekako treba rešit. Če mi kdo lahko pomaga s kakšnim predlogom, idejo, bom zelo vesela (ko ste že ravno omenjali Bachove kapljice - verjetno ste jih že nabavili? Če ne, se še jaz priporočam za ene :)) Skratka, hvala.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.